Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Проснулась я сьгодні о 4 год. ранку відболі в груді і страшно мене морозило. Малий не їв цілу ніч і утворилася гулька, темп. 38,3 і ломить всі кості. Пробувала душ, грію грілкою і положила листок капусти, даю грудь постійно смоктати малому і масажую, але гулька як була так і залишилася.
    Можливо хтось підкаже якісь ще методи.
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    MaryF, я нічого по темі тобі путнього не скажу, бо не було в мене такого, але я б на твому місці хоча б подзвонила до консультанта по ГВ, до Galya наприклад ( 8-097-536-51-99)
     
  4. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Дякую, не можу додзвонитися. Температура вже 39
     
  5. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    я на листок капусти клала натерту картоплю сиру і міняла цей компрес кожні дві-три години, от коли мала годувати малого, або капуста+мед.спробуйте!
     
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    всі поради щодо лактостазу надані тут Танею Яремко є актуальними і дієвими. Прочитайте все ще раз уважно і дійте. Все буде гаразд. Єдине, що у мене під питанням це грілка, яку ви прикладаєте....
    Ми рятувались частими прикладаннями.

     
  7. zara

    zara Well-Known Member

    Чи бувають лактаційні кризи через півтора року годування? Болить грудь внизу, але не схоже ні на лактостаз, ні на що. Ніби мася стукнула, болить, як синець, що з тим робити?
    І ще- останнім часом доця мало того, що все молочко висмоктує, вона бере одну грудь, посмокче 3 секунди, потім іншу. Можливо, напір молока став меньшим, їй не вистачає чи просто лєнь добувати молочко, от і чергує. Спочатку то виглядало, як гра, я не змогла то припинити, тепер це перейшло в звичку, на нічний сон дуже нервується, коли наполягаю щоб вона їла тільки з одної. Чи важливо після півтора років годування щоб мала добиралася до заднього молока? Можливо, що цей біль в груді, який в мене зараз і є наслідком такого годування? :sad: може, то заднє молоко там накопичелось і згорнулось, чи щось таке? :sad: дякую всім хто відізветься.
     
  8. zara

    zara Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    хеееелп! болииить
    капуста і творог з медом не допомагааають
     
  9. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    мені лікарка радила Траумель С, щоправда я його так і не використала - капуста допомогла і масаж)
     
  10. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Як давно появився біль? Є затвердіння, температура? Як часто прикладаєте дитину до грудей? Треба прикладати так, що підборіддя було направлене в сторону болючого місця і при годуванні масажуйте це місце в напрямку до соска. Має ставати легше, але можливо не так швидко все пройде, це в залежності від того, як рано ви помітили і почали реагувати.
     
  11. zara

    zara Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    дякую, та я все це знаю, ви на мою лінійку подивіться! не перший рік..тк скзать.. просто в тому то й річ що якось не так воно виглядає, ніж лактостаз. і місце дивне- там де ребро (де починається грудь), там є маленьке затвердіння, болить, але я не впевнена, що там взагалі є проток?? друга ніч вже, ніяких змін, капуста і масаж не допомагають, температури нема. якось не так і все. я ВСІ ваші лінки перечитала, ніде нічого подібного не знайшла.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Листопад 2009
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    zara що ж до болючості грудей то якщо це синець то це буде боліти до тижня часу, але є не зрозуміле із затвердіням. вартує відвідати лікаря лактолога чи гінеколога
     
    Останнє редагування: 23 Листопад 2009
  13. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Я днями мала лактостаз.
    Вперше за рік і три міс.
    На ніч погодувала "не з тієї" цицьки.
    Ввечері просто набрала і було неприємно. вночі прокинулася, бо неймовірно морозило, аж трусило, а грудь боліла неймовірно і маленьки гульки утворилися.

    Вилікувалась за 2 дні.
    Грудь мазала медом і капусту прикладала. Дуже мені допомагало. І малого до хворої груді часто прикладала. як він смоктав, то відчувалося, як ті гульки рухаються.

    В мене темп. не було, тому до лікара не зверталася.
     
  14. Hruzantemka

    Hruzantemka New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Допоможіть будь-ласка!!! Вночі прокинулася від болі в груді, до ранку давала її дитинці, висмоктав все, затвердіння немає, але біль не проходить. В тому місці де болить шкіра червона. З лактостазом стикаюся не в перше, але завжди проблема вирішуваляся швидко частим прикладанням і масажем, бо було затвердіння, а зараз груди мягенькі. На вечір температура 38. З обіду ледве стою на ногах, страшенно кості ломить, дитинку на руки взяти не можу, а він так і проситься. Я у відчаї. Не можу зрозуміти що це - якщо лактостаз, то чому немає затвердіння? Дуже потрібна підтримка і порада.
     
    • Тупо! Тупо! x 1
  15. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Деколи так є що саме місце де був застій болить як синяк і болить до тижня часу (коли точно не має затвердіня). А температура точно від грудей? потрібно поміряти в різних місцях. Яка причина лактостазу? не годували в ночі? притиснули в ночі? дитина мало їсть? поганоспорожнює груди? чи інші що є в 1 дописі.
    Розрізняється що лактостаз приблизно до 2 діб, а мастит вже потім. Тому рекоментації однокаві, на початку дивитися 1 допис.
     
  16. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Скажіть будь ласка, а чи допомагає капуста з медом , якщо лактостаз виник десь "всередині" грудей?
    Я знов маю лактостаз, напевно, жоден місяць без того не проходить. Найгірше, що малий відмовляється брати грудь з затвердінням, та і потім деякий час саме ту грудь бере ліниво. Масаж, душ, капуста - не допомагало!

    Ще одне - як довго ( пару годин?) можна носити бюстгалтер з "косточками", коли дитина на ГВ? Просто зараз є бюстгалтери для годдуання на " косточках".
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Капустные листья, травы, лецитин
    ви маєте зрозуміти чому так є (різні можуть бути причини це і стан здоров'я (як один із проблемних станів це мастопатійний кістоз), стреси та форма грудей і інші)
    Навіть не знаю що вам дати даю це Повторяющиеся маститы - что можно сделать?
     
  18. Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Дівчата підкажіть. Вчора на хрестинах малого сиділи в кафе, прохолодному, куталася. Ввечері і вночі було все добре. Наранок спала ще на лівому боку...і грудь придавила.

    Болить ліва грудь, внизу, і сосок. Температура 37,2. Затвердінь немає. Малого прикладала вже 3 рази до цієї груді, болить аж пече як він смокче.
    Приклала лист капусти з медом. сосок почав ще більше поболювати періодично.

    Що я можу в аптеці купити щоб сбі допомогти (крім частих прикладувань малого)

    І що це зі мною?
     
  19. LILY

    LILY Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    я думаю це не простуда,мені здається що у вас мозоль на соску (на соску така біля плямочка мозолька є???),у мене таке було біль жахлива ледь терпима,але я терпіла,перед тим як давати грудь добре змазала (розмочила) сваїм молочком трохи легше було і секала поки пробється
    мазі мені недопомагали ні бепантен ні пурелан
     
  20. Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    пішла трошки поспала. температура 37,3. немає мозолі на соску. далі біль знизу груді. прямо можна сказати в середині ареолки в глибині і вниз груді

    чи збивати мені цю температуру, іякщо так то чим. Дитинці 2 місяці.
     
    Останнє редагування: 20 Грудень 2009