Квартирне питання, чи де ми живемо?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Kira Nessis, 21 Березень 2009.

?

будинок за містом чи помешкання в місті?

  1. помешкання в місті

    30,3%
  2. кількаповерхове помешкання в місті

    11,8%
  3. будинок у місті

    22,4%
  4. будиночок за містом

    33,5%
  5. ваш варіянт

    1,9%
  1. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А навіщо Вам юридична освіта та досвід у нерухомості? Головне - мати голову, ну і не повестись на аферистів))). Виставляєте на продаж, а як знайдете купця, тоді вже консультуєтесь з юристом та нотаріусом.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    а що -- тільки юристи квартири продають?)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    для того, щоб продати квартиру, не треба бути юристом. І самі ви не оформлюєте нерухомість. Нотаріус, якого собі можете вибрати , може надати вам повну консультацію по документальній частині ( зрештою, що треба, перелік документів у багатьох нотаріусів у них же на сайтах є у вільному доступі). Зібрати усі документи для продажу ( окрім тих, що входить у функції нотаіруса і за що ви потім оплачуєте)- це під силу будь-кому. Ті самі маклери точно так само працють по супроводу із нотаріусом. У квартирних питаннях ризикує завжди більше покупець. Для продавця особливих проблем немає.
    --- дописи об"єднано, 28 Березень 2016 ---
    вторинка зараз значно впала у ціні. Навіть по середній ринковій немає охочих. Багато пропозицій люди просто зняли з продажу, оскільки попиту по їх цінам немає, а дешевше віддавати не мають бажання. Очікують. НЕ так багато людей із живими грошами зараз охочі на вторинку.
    Те помешкання, яке ще півроку тому не дуже хотіли господарі віддавати за одну суму ( яку їм готові були заплатити), уже зараз навіть з маклерами не можуть продати, навіть поставивши на 10% меншу ціну. І це- ліквідне житло у хорошому р-ні і не по захмарним цінам. Люди із "живими грошами" ще вкладаються у первинку. А вторинка сидить глухо. Ще навіть такий приклад, те, що 2 роки тому з руками і ногами забирали без ремонту за ... у.о., сьогодні за таку ж ціну в тому ж р-ні, в такому ж будинку, люди не можуть продати з повним євроремонтом, вбудованою технікою, меблями +торгом ( п.с. хрущівка у спальному районі зараз це не особливо неліквідне житло, щоб продавати його ще і по вищим, ніж ринкові ціни)
     
    Останнє редагування: 28 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    100% Це Ви точно мою ситуацію описали. Зараз сильно обезцінилась вторинка. А пів року тому я могла продати квартиру на 5 тис. дешевше ніж ціна, яку я поставила. Були клієнти, готові купувати. Я відмовилась, бо хотіла дорожче. Та й мені не спішно було. Тепер моя квартира коштує на 20 тис. дешевше. І зараз мені абсолютно не вигідно продавати, то ж я зняла її з продажу. Купили ділянку за Львовом і з часом почнемо будуватись.
    Така нерухомість в ціні не падає. В мене хресна теж на Фурманській жила. Третій поверх, вікна в дворик виходили. На чердаку мансардний поверх добудували. Те все офіційно оформили і продали. Купив іноземець за шалені гроші. Вони переїхали в Київ і на той час могли там дві двокімнатні квартири купити за ті гроші. Але оселились під Києвом і мають два будинки.
    А от хрущівки в ціні тільки втрачають нажаль.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Людина ще не починала продавати, а вир їй вже всю тягу обламали) Нехай спробує -- це ж нічого не коштує.

    Люди, купуючи квартиру, керуються різним. Бо ж квартира -- це не просто річ, а щось із аурою. І новобудови не всі хочуть -- є люди навіть із грошима (ну не мільйонери, але просто маюють на житло), які панічно бояться новобудов: "бо там стіни тоненькі", "проводка дешева", і з "землею невідомо що" (ну і ще багато чого я чула)...

    Можливо, комусь підійде район, а комусь сподобається вид із вікна, а комусь ця хата буде схожа на бабусину чи ту, де втратив цноту -- і людина буде готова платити більше. А може комусь сподобається "плодовитість" цієї квартири, хороша аура, яку дітки створили. Є ж всякі моменти.

    Тому, @олюся_зі_львова , я би радила спробувати і вірити. Дуже вірити, і в жодному разі не почавши -- уже кидати задумане
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Звичайно, що пробувати треба. На кожен товар є свій покупець. Просто до когось він приходить швидше, до когось пізніше. Хтось, як от я, не має терпцю і перестає чекати:girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. олюся_зі_львова

    олюся_зі_львова мамочка чотирьох діток

    Дякую, дівчата, за підтримку і поради, кидати задумку наміру не маю, бо сама розумію, що ще максимум років 3 і дітям буде дискомфортно в наших умовах, буду більше на чоловіка тиснути, щоб не затягувати з тим (бо в нього постійно якісь крайнощі- то сидимо тут, то - давай щось міняти), звичайно ми вже тут звикли (я тут виросла, бо це бабусі квартира), тут школа, садок під будинком, разом ремонт робили, щось купували... але діти ростуть і ми маєм думати про них.
     
  8. lidakrem

    lidakrem New Member

    Економіст в банку
    --- дописи об"єднано, 31 Березень 2016 ---
    Дякую за відповідь.думаємо...
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    у нас теж знайомі дорого продали квартиру на Дорошенка ( квартира велика, з виходом у внутрішній двір, ще навіть законсервований старий ліфт там зберігся) і, переїхавши до Києва, за ці кошти купили собі теж гарне житло вже там.
    Є просто ліквідне і неліквідне житло. Ліквідне, навіть на спаді, не втрачатиме так у ціні, як неліквідне. Неліквідне житло і при кращих умовах роками у ціні падає. До нього належать панельні будинки та хрущівки. Строк "експлуатації" хрущівок ( тобто той час, на який вони планувалися експлуатуватися при будові)- 50 років. Власне неліквідне житло і без загально спаду цін нерухомості з роками дешевшає (2 роки тому наші знайомі продавали 3-кімнатну хрущівку-розпашонку , без ремонту ,в р-ні Пагорба Слави. Буквально за 3 місяці продажу в них купили її за 55 тис.. Зараз таку ж, з ремонтом ( не дизайнерський, але можна заселятися і жити), за 42 тис. продати не можуть). Тобто продавати можна, але і адекватно оцінювати, якщо треба продати ( неліквідні квартири, які роками висять на дошках оголошень, теж більше сумніву піддаються- я би не особливо на них акцентувалася як покупець). Особливо, якщо ці кошти планується вкласти у інше житло ( бо по закону підлості, найкращі варіанти попадаються тоді, коли треба, щоб на руках терміново були живі кошти, а їх немає :).
     
    Останнє редагування: 31 Березень 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    ну це індивідуально, думаю ви самі краще знаєте які є варіанти з вашим рівнем кваліфікації, в мене знайомі з різним досвідом, в різних банках - одні задоволені і рухаються вперед, інші не прижилися, пішли шукати щастя десь-інде
    а життя у Львові не можна назвати дешевим, враховуючи туристів і тд, а садочки то взагалі жесть)
     
  11. lidakrem

    lidakrem New Member

    Дякую за відповідь. Так багато у нас "проти", а "за" лише наше, зокрема, моє бажання. З садками і в Дніпрі жесть, десь навіть показували найгірші міста країни по критерію "дит. садок" і там Дніпро виграв))) А ми от якраз попали за ел. чергою туди. І мені це в садку підтвердили. Просто хочеться якогось нового життя і хочеться, щоб мої діти зростали в україномовному середовищі. А не те, що зараз- одне слово українською, одне російською. Єдине, що заспокоює, що і я так росла, правда в мене обидва батьків україномовні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    Питання стосовно дачної ділянки. Надумали ми купити участок, їздимо, вибираємо. Розглядаємо варіанти тільки з кадастровим і приватизовану. Так ось питання стосовно переоформлення -коли продають власники, то кажуть, що то займає мінімум часу в нотаріуса і по коштах близько 300 грн. По суті, один папірець переробити. Коли говорили з маклером, то вона сказала, що треба робити купу паперів, в т.ч. експертну оцінку майна, дозвіл від мого чоловіка на купівлю, та інші, назви яких я вже не згадаю. І це коштує приблизно 300 у.о. ПИтання в тому, як це робитись насправді?
     
  13. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    300 грн можливо для власника, а для покупця інша сума. Знайомим дарувала мама дачну ділянку дочці. То дочка заплатила 350 грн в касу і 2500 грн нотаріусу в руки за іі послуги. І то навіть не дача, без будинку, лише земля.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Тупо! Тупо! x 1
  14. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Ще ніколи не продавала.
    Та судячи з того, що я на купівлю/оренду нічого толкового знайти уже який місяць не можу - мабуть так воно і є)).
     
  15. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    купляли минулого року ділянку у власника. таки треба пакет документів(це проблема продавця). я підписувала згоду на купівлю для чоловіка. по ціні за оформлення не пригадаю. але точно не 300, але і не 300у.о. десь поза 1000
     
  16. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    @Valkiriya якщо купляти нерухомість на вторинному ринку, то треба сплатити 1% від вартості майна як податок (мито), + 1% у пенсійний фонд + послуги нотаріуса, тут як домовитеся.

    До речі, читала, що роблять махінації на цій основі. Власник пропонує написати в договорі купівлі-продажу меншу суму, щоб податок був менший, покупець погоджується, потім з'являється хтось з боку продавця, з доказами його неадекватності, через суд розриває угоду і повертає суму по договору. Тому будьто обачні
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    податки і держмита при відчудженні нерухомості сплачуються із суми вартості майна, визначеної експертною оцінкою майна, яка проводиться ще до укладення угоди. Це колись, кілька років назад, до обов язкових експертних оцінок, сума договру визначалася за домовленістю.
    при договрі дарування є свої ще нюанси: оплачуються суми довідок про відсутність заборони на відчудження( приблизно 250); якщо дарується майно, яке не включене у електроний держреєстр речових прав ( це майже вся нерухомість до 2012 року, якщо після цього часу з нею не проводилися ніякі юр. дії по відчудженню)- оплата за внесення даних у держреєстр ( ще 250 грн), держмито 1%, при даруванні по першій лінії спорідення ( батьки-діти) 0 ставка податку з доходу; при даруванні між родичами не першої лінії споріднення та іншими особами- 5% податку з доходу + 1.5% військовий збір- оплачується обдарованим до серпня наступного року- тобто протягом податкового року). також при відчудженні потрібна екпсертна оцінка ( її оплаує дарувальник, але якщо це родичі, то все -рівно "з одної кишені" все йде :). Ну і послуги нотаріуса - у держ. нотаріуса одні розцінки. у приватних- приблизно 2500 за послуги посвідчення.
    загалом хто і що сплачує ( окрім податку з доходу)- обумовлюєтьяс сторонами
    Експертна оцінка потрібна- вона оплачується продавцем ( бо це він готує документи на продаж). У нотаріуса при відчудженні потрібна згода усіх співвласників продавця ( або іншого з подружньої пари, навіть якщо він і не є співвласником). якщо ви купуєте у шлюбі- згода на купівлю від іншого з подружжя. Держмито- 1% від суми вартості майна по експертній оцінці . Якщо купується будинок ще , то 1% у ПФ ( просто за землю ПФ не сплачується)Довідки , які готує нотаріус- приблизно по 200-250 грн. Послуги нотаріуса - 2500 в середньому у приватників. Хто і які витрати бере на себе- обумовлюється між сторонами ( це може бути покладено як на продавця, так і на покупця, такі розділено між ними). 300 грн ніяк вийде
    --- дописи об"єднано, 11 Вересень 2016 ---
    та саме посвідчення переходу прав власності займає мінімум часу. Основне, щоб у продавця були усі документи на руках в порядку ( для цього бажано, щоб за день-два до укладення угоди усі папери уже проглянув нотаріус, який буде посвідчувати угоду. Тоді не виникне ситуацій. коли в день укладення угоди він буде ще перевіряти, чи усі документи в наявності і без нюансів. Бо часто трапляється таке, що у документах-довідках десь одна буква неправильно прізвища написана- продавець при зборі паперів на це не звернув увагу_ потім це виявляється у нотаріуса- потрібно переробляти - відкладати ). В день укладення угоди ви просто оплатите квитанції+ посвідчите згоду на перехід права власності. То займає годину часу в нотаріуса.
     
    Останнє редагування: 11 Вересень 2016
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Тупо! Тупо! x 1
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    ось приблизна вартість платежів при укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки вже у нотаріуса ( бо є ще додаткові витрати. які несе продавець при підготовці документів і після. якщо йому належить сплатити 5% з доходу):
    - перевірка в реєстрі - 17 грн
    -проведення реєстрації права власності Продавця - 137.80
    -проведення реєстрації права власності Покупця- 137.80
    - держмито - 1%
    - послуги нотаріуса - від 2500
    зазвичай оці суми сплачуються Покупцем (ну або вже як собі сторони домовляться)
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  19. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Дівчата, підкажіть будь-ласка, де зараз продають котеджі, окремо стоячі або спарені за адекватні гроші. Цікавить район Кульпарківська - Стрийська. І площа така щоб не дуже велика, 100-130 м2 Бо так нивлюся в неті і щось нічого путнього нема
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В Сокільниках біля Панської Гори, якщо Вам підходить варіант за містом. Це по Кульпарківській досить близько.