Культура водіння

Тема у розділі 'За кермом', створена користувачем SoLana, 15 Травень 2012.

?

Я за кермом

  1. Як фашист в танку

    3 голосів
    6,5%
  2. Для мене правила не писані

    0 голосів
    0,0%
  3. Відповідальна(ий), дотримуюсь правил, поважаю інших водіїв та пішоходів

    35 голосів
    76,1%
  4. Як прийдеться, орієнтуюсь по ситуації

    8 голосів
    17,4%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    В мене з чоловіком виникла щойно суперечка: коли здавати (виїжджати) заднім ходом слів вмикати аварійку? Я доказую що так: що це попередження про небезпеку для інших учасників руху. Чоловік ж доказує що таке не прописано в ПДР.
    А як ви чи ваші чоловіки (батьки) чи знайомі діють? (я про аварійку).
     
  2. Оксана1322

    Оксана1322 Well-Known Member

    @Zaychenya,за 10 років може 2 рази включала) на мою думку тільки заважає. Коли Ви виїжджаєте задом світяться лампочки (або одна) заднього ходу. Цього достатньо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Zaychenya не вмикаю, чоловік також. Там габарити заднього ходу світять. Можна піпнути, десь я таке чувала.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    В мене світиться одна. тобто авто, яке їде з протилежної сторони може не зауважити маневру. Я сама не раз :girl_devil::girl_devil::girl_devil: тих що виїжджали як "пилип з конопель". а вдень то того заднього ходу взагалі і не видно... :girl_sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Якщо потік машин такий, що здаючи назад я наражаю на небезпеку себе чи інших водіїв, то вмикаю. Гірше від того ж не буде, чи не так? :girl_wink:
    Якщо це в межах двору чи парковки, то, звичайно, що ні.
    В ПДР і дякувати аварійкою не прописано і вибачатись, але на дорозі існують і такі правила взаємоповаги.
    Я вважаю, що краще "перебдеть, чем недобдеть".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  6. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Я вже "автоматично" вмикаю. навіть як паркуюсь... так само як при заїзді в гараж включаю повороти :girl_blush2:
    От це я намагалась доказати...
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Mashulia

    Mashulia Well-Known Member

    Я не включаю - якось не було необхідності, з самого початку мене навчили включати той поворот, в якому напряму виїзджаю.Чоловік також, але думаю що біди не буде, якщо включите.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    На мою думку, правила ПДР нічого не мають до культури водіння. То як етикет, виховання немає нічого спільного до дотримання законів.
    Я завжди включаю аварійку, коли випарковуюсь задом. Мені не важко натиснути кнопку, але це допомагає краще побачити мій маневр іншим учасникам руху. І повороти навіть в дворах завжди включаю, навіть якщо немає людей чи інших автівок. Це вже виконується на автоматі. І аварійкою дякую, якщо мене пропускають в потрібний мені ряд.
    Якраз "піпати" не можна в населених пунктах, крім випадків, коли без цього не можливо уникнути ДТП.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  9. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Я завжди вмикаю, після того, як на початках мене один інтелігентний мущина авцою обізвав, коли я здавала назад, і того не зробила.
    Я думала, що то само собою розуміється, як подякувати, коли з тобою чемно повелися на дорозі.
    Муж не вмикає, аргументує тим же, що і твій. :girl_crazy:
    #Какпрєдсказуємо...:girl_haha:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Смішно Смішно x 1
  10. raspberry

    raspberry Well-Known Member

     
    • Смішно Смішно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  11. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Просто спостереження: вмикають "аварійку" ті , в цій ситуації. чиї родичі мали дотичність до керування так званих "фур"...
    Але я також не впевнена, чи це для них прописане в правилах, чи є просто набутим досвідом.
     
  12. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    В мене наскільки знаю ніхто не включає аварійку в таких випадках. В принципі я теж не включала. Та зазначу, що я і не їзджу на дорогах, де дуже інтенсивний рух. Але розмовляла з чоловіком, то він каже, що краще таки включати. Так іншим учасникам дорожнього руху буде краще видно, що я роблю такий маневр.

    Цікава тема піднялася. Я про культуру водіння загалом. Бо зауважила, що в нас зараз з тим дуже і дуже складно. Особливо в ранковий час пік. Величезна проблема з перелаштуванням в іншу смугу. Тут навіть дві проблеми: ті хто принципово не пропустить і ті хто свідомо їдуть в не тій смузі що треба, щоб потім нагло впихнутися.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  13. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Приїхала знайома з Америки, вже кілька років там водить авто, то тут була просто в шоці не так від доріг, як від "культури водіння":girl_impossible:
    Каже що ніколи в житті в нас би не змогла водити(
    --- дописи об"єднано, 6 Листопад 2016 ---
    Кажуть що раніше, ще в ті доісторичні часи:girl_crazy: коли водії-жінки були великою рідкістю, чоловіки значно "культурніше" ставились до них, тепер абсолютно такого нема, принаймі я не помітила..
    Але зараз насправді приблизно в кожній третій машині водій - жінка.
     
  14. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    В мене в сім"ї ніхто до фур не мав відношення, але змалечку я зауважила, що у водіїв фур найбільш виражена повага до інших учасників руху.
    Це напевно через те (що я зауважую), в переважної більшості жінок є думка " яжедєвочька... покліпаю очками... "яжебландінка" і мені все зійде з рук".
    Більшість прав куплених або подарованих.
    Але є і жінки, яким хочеться сказати - респект :rock::good:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Все таки добре, що є культура водіння і багато хто її притримується. Сьогодні не могла перелаштуватись в потрібний ряд, бо ніхто не пускав і був суцільний потік з машин. Довелось об'їжджати іншим боком. А пхатись нагло я не люблю. Зате, коли їхала назад і мені треба було повернути, водій з зустрічної смуги зупинився, відповідно зупинив потік, мигнув фарами і я змогла проскочити.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Чоловік немав прав в Україні, здавав на права в Польщі, там і отримав і почав їздити, а коли приїхав в Україну, то був в шоці з культури водіння, було дуже складно і неприємно за наших людей. Завжди їздив по правилах, як має бути, а водії щей "возмущались" ( вибачте за слово російською). Наприклад сигналять, щоб їхав, хоч на світлофорі ше лише жовте а не зелене світло, чи зупинився, щоб пропустити зустрічну в поворот чи людей на переході, а задні знову ж сигналять... Для чого?:girl_devil: А ще на трасі в прямому смислі слова при обгоні спихали з дороги, хоч місця для обгону вистачало... І в 70% вдень вимкнені фари:girl_devil:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Тому що на дорозі, як і всюди, є люди, а є людиська. І якщо культури немає в житті, то її не буде і на дорозі, нажаль:girl_sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  18. Raven

    Raven Мама малятка

    А їхати по роздільній лінії другим рядом на трасі, бо йому більше тре:sad: Мені часом здається, шо в нас взагалі культура відсутня.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Текіла

    Текіла Well-Known Member

    Рівень культури водіння залежить від рівня культури суспільства, в тому числі мова йде і про водіїв і про пішоходів.
    На жаль, я особлисто не можу говорити про високий рівень водіння у нас. Закордоном, де ми подорожували багато і в тому числі й на автомобілі, трохи все ж цивілізованіше.
    Однак, в той же час, можна сміливо стверджувати й те, що рівень цієї культури із року в рік покращується, все більше адекватних, привітних водіїв, які пропускають, вчасно включають потрібні сигнали, дотримуються правил. Хоча і рагулів, що безкінечно сигналять і лізуть на зустрічну, звичайно, вистарчає...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Я вже років 10 в Україні не кермую, то скажу ніби як зі сторони досвідченого водія-типу іноземця, мене б аварійка збила би повністю з толку, бо для мене то машина, яка стоїть і з якоісь причини не може рухатись, і то є сигнал її обїжджати. І я б навіть розгубилась певно якщо машина з аварійкою рухається. А при маневрі назад, як писали дівчата, видно відповідне світло, а якщо воно не працює, то є порушення і машина б тут не пройшла щорічний техогляд.
    А "дякують" в нас і пропускають підморгуючи світлом фар.
     
    • Подобається Подобається x 2