Криза трьох років

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Уляночка, 29 Серпень 2009.

  1. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Очевидно, вірусне. Давайте, по-можливості, як можна більше пити, пити, пити!!! Тримайтесь мамусю- ляля відчуває і ваш неспокій...
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    У нас таке затягнулось до 6-ти рочків, та щей усугубилось з появою молодшої сестрички. Нераз вже не знаємо як говорити до нашої Юліани. Але загалом вона добра дитина і любить маму і свою сестричку, але збитків робить стільки що лишень дивись і дивись.
     
    Останнє редагування модератором: 31 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 5
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    А ти навпаки покажи дитині, що ти його й таким любиш. Зрештою, то той самий Любчик, просто настрій у нього зараз інший.
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Можливо це не криза, нетиповою поведінкою діти намагаються привернути увагу.
    В нас таке було - але я помітила що це була не криза а чистої води маніпуляторство мною. Ми з дитиною проводили весь час разом і настав такий момент, коли я перестала бути для неї авторитетом, бо що б воно не робило, я все рано чи пізно пробачала, бо ми весь час були разом. І воно почало провіряти свій вплив на мене різного роду вибриками, дитину як підмінили, мене вона вже не сприймала. Допоміг садок і бабуся, якій я знервована "здала" дитину, бо якби не привела, почала б її бити. Дитя зрозуміло, що мама є не завжди, а чужим людям так просто на голову не залізеш. І перестала показувати коники.
     
    • Подобається Подобається x 11
  5. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Дівчата, то просто не можливо, мені здається пережити цю кризу. Кожній мамі медаль потрібно видавати за терпеливість! В нас криза.... істерики, сльози, крики... Пояснити нічого не виходить, дитина навіть слухати не хоче, що ми йому говоримо. Вдень ми тепер не спимо, а приходить вечір - в дитини істерики.... Я вже задумалася про садочок, хоча була проти нього, бо з дитиною є кому сидіти. Навіть інколи задумуюся про те, що може він так старається мені показати, що я його залишаю, коли йду на роботу, а він за мною сумує....
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Вибачте, може не в своє лізу, бо діток не маю, проте мала нагоду спостерігати за різними методами виховання. Найбільше для мене справило враження виховання моєї мачухи. В Катрусі (5 рочків) не було істерик і криз. Не знаю, чи з цим це звязане, та розповім висновки зі спостереження:
    1. телевізор можна максимум дивитися 2 години
    2. компютерні якісь забавки - півгодини, і то з дорослим, і то лише розвивальні
    3. мала постійно чимось зайнята - її постійно запрошують до допомоги (там мамі щось подати, помішати тощо) чи ті ж ігри, але розвиваючі, книжки
    4. щодня вони по 2 години гуляли
    5. на кпаризи не звертали уваги - їх просто не допускали, і виховували дитину пояснюючи, що треба батьків і їх працю поважати

    а, і ще одне, діти постійно самі за собою прибирають, тобто їх привчають до того, що все за ними все життя ніхто нічого робити не буде
     
    • Подобається Подобається x 13
  7. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Нам 2,5 рочки, ми гуляємо з дитиною без перестанку, завжди його також запрошуємо до роботи, він щось або мені допомагає, або всім по-дому, тоді я його неодмінно хвалю, кажу, що він - мій маленький помічник, мені здається, що йому не вистарчає спілкування з його однолітками, бо він постійно в оточенні бабці, дідуся... коли ж я приходжу з роботи, починаються крики, але піти з ним кудась я вже не можу, бо діток вже не зустрінеш... Не знаю, що робити, чи спокійно до цього відноситися? Взяла б відпустку, але знаю, що йому потім буде дуже важко знову звикати бути самому.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Згадала, як колись мої дівчата- близнючки кризували...Свідомі прояви самостановлення завжди першими починалися у Софійки, як і лічить старшій...Наталонька на той час притихала і тільки спостерігала за подіями зі сторони. Ну а коли перша приводилася мамою до тями, і в повітрі запановував спокій, от тоді і Наталка починала щось собі витинати...а Софійка з подивом дивилася, чим те все мине для молодшої...Ніколи, зовсім ніколи не траплялось у доньок гарячковості (це я так уникаю слова "істерика", що є поняттям хворобливим) на раз...і так було у всьому- в сидінні, повзанні, вставанні на ніжки-поки Софійка активно практикувала те чи інше по віку, Наталонька активно спостерігала за сестричкою з боку, і тут же все робила по-своєму, але так самісінько успішно, і без особливих зусиль!...:girl_smile:
    Те, що зараз часом відбувається з Любчиком, теж не можу назвати істерикою, а однозначно привертанням уваги до своїх потреб, просто часто не відповідаючих настроєвості у нас, дорослих. Любко до цього часу дуже і дуже мало бував у товаристві одноліток і знаю-прагне забави і стосунків з ними. Але ось і в садку ми лишилися без місця, і коли бути щирою, я не проти, аби малий і далі був при нас і не відвідував садка... , але таки щось мусимо придумати, як організовувати йому зустрічі і забави з дітками подібного віку протягом наступного року...
    А щодо істерик, як таких,-вони трапляються у дітей, коли психіка не в стані належно опрацювати набуте дитиною в її розвитку, не "встигає" за ним- малеча від перевтоми зривається, а коли вже "переступить" через короткотривалу кризу, знову заспокоюється і врівноважується... і так повторюється завжди, поки дитина не подорослішає...
     
    Останнє редагування: 31 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Криза трьох років

    Мій Дарко в школі битися почав, коли я працювала вечорами й бачила його лише 30 хвилин вранці. Я зразу знала, що то послання мені й покинула ту роботу.
     
    • Подобається Подобається x 9
  10. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    в нас було те саме, але трохи раніше:від року і 8 місяців до 3 років... то був жах. все минуло водин день - як рукою зняло. але до того - довгі місяці послідовної роботи над собою і дитиною. і няких поблажок.
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    На жаль в наш час залишитися без роботи дуже важко, але останнім часом я про це часто думаю, можливо, якщо більше приділяти дитині увагу, їй буде лекше і спокійніше думати, що вона захищена, має підтримку. Юльчик зараз дуже потребує татка, і ця його ісерика пов'язана із змінами, що відбулися у нашій сім'ї. В кінці цього тижня збираємося з чоловіком до дитячого психолога, можливо він нам підкаже, як нам це пережити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    О... про кризу 3-х років можу говорити довго і багато :girl_crazy: Бо зачепила та криза нас "всерйоз і надовго" :girl_cray: Для себе виробила кілька ліній поведінки, бо одна-єдина не завжди спрацьовує (настрій в дитини міняється, тож на однакові речі чи події може реагувати по-різному, та й в мене настрій різний буває, отже і терпіння різне :girl_devil: )
    Якщо вдома не слухається- відвожу її в свою кімнату, пояснюю, що її поведінка неприпустима, бо так вона ображає і мене, і батька... Що за кожним її поганим вчинком йде покарання - або заборона мультиків, або в кутку стоятиме. Ну4 і обіймаю її, цілую, весь час повторюю як ми її любимо і як би нам хотілося, щоб вона не засмучувала нас такою поведінкою.
    Якщо на вулиці пробує домогтися свого криком, плачем, істерикою - просто беру її за руку і відвожу додому. Дорогою додому пояснюю їй чому ми йдемо з майданчика - доки Валерія не навчиться себе поводити на людях - буде сама зі собою бавитися, щоб не лякати своїм плачем і криком діток.
    Звичайно, часом не витримую і таки перепадає Валерії по дупі... Ну але то вже тоді, коли зовсім терпець уривається :girl_mad: Зразу кажу - цей спосіб мені не подобається. Паршиво потім себе почуваю :sad: Хоча часом на Лєрусю діє - приходить перепрошує. Та все одно намагаюся обійтися без того.
    Ще одне. Уляночка, там вище Зірниця дуже добре написала - не чекайте від Любчика, що він дотримається своєї обіцянки "більше так не робити". Не той вік. Для дитини дати таку обіцянку - це радше зробити приємно матусі, аби вона не гнівалася. І все. Пройде якихось 5 хв. - і він забуде, що взагалі таке казав :) Я намагаюся не брати з Лєрусі те слово, бо точно знаю, що як саме цього не повторюватиме - обов"язково знайде інший спосіб непослуху )))
     
    • Подобається Подобається x 15
  13. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Ой..вчора мали приємну і неприємну ситуацію...почалося з неприємної - забрала з садочку, йшли собі, він захотів пострибати з колеса, пострибав, каже, що хоче пити, йдемо в магазин, на половині дороги, кричить, що йдемо назад, бо він хоче ще стрибати, кажу, що купимо сік і повернемось, але тут остапа понесло...і все це тривало хвилин 15, ми йшли і він ричав через цілий район, падав на коліна, видушував з себе слину, а я в цей час спокійно йшла, тіки дивилась, щоб машина не їхали, бо він посере дороги сідав...пройшло..спокійно взяв сік і почав пити і ми чемно пішли в Барвінок, де він дуже дивувався, чому хлопчик так кричить на касі (таке саме чудо було)....
    і приємне...зазвичай, Любчик хоче нашої присутності у переглядання мультиків, у гортанні книжок, у забавлянках, а вчора дав нас спокійно посидіти з Касею, лише нагадуючи про кукурудзяні палички і виноградик з папельсинками..ось так ми переживаємо наше становлення..
     
    • Подобається Подобається x 15
  14. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Все буде добре, от побачите :) Це тільки спочатку так важко. Успіхів вам та терпіння! :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Знаю, що пройде..тільки б не довго тривало..дякую...
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Я явно перегріваюся. :)
    Прочитала назву теми як "коза трьох років"... Хоча щось у тому є. :)
     
    • Подобається Подобається x 11
  17. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    а то вже як вийде :confused: В нас той період вже майже рік триває :sad: Спочатку думала, що крейзануся з тим :girl_crazy: Нічого, перші 4-5 місяців привчили до терпіння :girl_haha: Зате тепер дуже швидко розрулюю всякі бзіки :girl_bye2:
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Криза трьох років

    Люди, я з вами! Ніколи не думала, що моя чемна дівчинка може так жахливо себе поводити. В нас нема падання на землю, але плачі з найменшого приводу - безперервно! І головне, що маніпулює вона зазвичай не якимись дрібницями(хоча і таке буває), а тим, що для мене важливо: навмисне не стане ділитися ні з ким, не буде бавитися з дітьми, не буде відповідати коли до неї хтось звертається і т.д., аж соромно кудись з нею йти. Вдома проблем майже нема, бо вона знає, що вдома то не проходить, а тим, що на людях воно мене зачіпає, вона користується як може...
    Нещодавно гарно бавилася з однією дівчинкою на вулиці, вдома кажу:"Мені так приємно , що ти гарно бавилась", а вона як почне кричати "ні, я не бавилась, я просто бігала". Тоді я й зрозуміла, що це все для того, щоб заперечити мені і довести, що вона вже може по-своєму, а не як мама каже.
    Наразі намагаюсь не акцентувати багато уваги на вибриках, не повчати її, зберігаю спокій, як би важко не було.
     
    • Подобається Подобається x 11
  19. ViTanya

    ViTanya Member

    Відповідь: Криза трьох років

    "криза трьох років" - це необхідний етап розвитку і дорослішання дитини. Цікаво, що психологи вважають, що коли криза протікає мляво, це може свідчити про затримку розвитку емоційно-вольової сфери. Помічено, що дорослі, в яких не було кризи трьох років, є безініціативними і безвільними. Цей період може пройти не дуже гостро, якщо батьки розуміють, що відбувається з дитиною і як себе поводити; може затягнутись, а може стати протестом або бунтом.
    цікава інформація про це -
    І поради як діяти при істериках у дитини -
     
  20. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Криза трьох років