Крайка

Тема у розділі 'Дефіле', створена користувачем Редвумен, 12 Січень 2011.

  1. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Буду дуже вдячна тому, хто опише чи навіть зробить МК у фото як правильно зав"язувати крайку!
    Чекатиму!:girl_in_love:
     
  2. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    ???
    Це все дуууже відносно. Залежить до строю з якого регіону ту крайку хочете одягати. Способи заперізування різні навіть в декількох регіонах Карпат. До буковинського строю свій спосіб, до верховинського інший. В Городенці носили жінки одночасно дві крайки (вужчу поверх ширшої), а от в Космачі їх взагалі не одягали.
     
  3. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Крайка

    одягаю стрій Тернопільського регіону
    [​IMG]
     
  4. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    О, борщівський стрій! Вітаю!
    У цього регіону небуло якихось особливих способів. Спробую познимкувати, яким чином зав"язую її я.
     
  5. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Крайка

    так!так! саме борщівський! ви мені нагадали :) бо я придбала 2 чи 3 роки тому. В той час кілька разів одягала, а на днях маю знову нагоду одягнутися, а про крайку все забула. Тому буду вам дуже вдячна!:girl_claping:
     
  6. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    Нарешті вдалося познимкувати (завдяки Еспозці) відомі мені способи носіння крайки.
    Отож, Борщівський стрій (Тернопільщина)
    Власне особливістю заперізування борщівської крайки є максимальна простота та зручність. Це єдиний, відомий мені, спосіб, який не потребує додаткового фіксування шпильками. Тримається надзвичайно міцно (впродовж забави, правда доводиться попускати ;))

    Усі торочки з одного кінця крайки слід взяти в пучок і притримуючи однією рукою починати ТУГО оперізувати крайку довкола талії
    [​IMG]
    Варто спочатку вільніше замотати крайку, щоб визначити найвдаліше місце початку, таким чином щоб вільний край припадав під пахвою. Оскільки крайки бувають різними за довжиною, та й обхват талії у всіх різний.

    Обмотавши крайку туго довкола себе декілька разів, торочки вільного краю слід розділити навпіл.
    [​IMG]

    Одну частинку запихаємо під усі намотані шари крайки знизу
    [​IMG]

    Іншу частину торочок запихаємо зверху
    [​IMG]

    Усе гранично просто та максимально надійно.

    Прошу лише взяти до уваги, що на мені не борщівська сорочка, а із Старих Кут та немає обгортки (горбатки, запаски). Проте, крайка всласне борщівська. Поверх обгортки така вовняна крайка дуже міцно та нідійно лягає, та вдало доповнює ансамбль борщівського строю.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    Дівчата,а як ви дітям зав'язуєте крайку?В мене в малої звичайна отака,і там ті торочки дуже короткі,так міцно не триматимуть...І я,самі бачите, отакі абракадабри накручую...
    [​IMG]
     
  8. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    Інший спосіб оперізування крайки. Ним дуже часто користуюсь, зокрема й до дитячого строю.

    Потрібно опустивши частинку одного краю крайки, закласти її у такий спосіб

    [​IMG]

    Далі туго обгортаємо довкола талії. Інший вільний край можна зафіксовувати поблизу початкового, а можна з протилежного боків. На фото, на мені городенківська крайка, їх носили з кінцями по обидва боки.
    Знову робимо такий згин

    [​IMG]
    Ось тут (під складкою) я зажди закріпляю шари крайки між собою за допомогою шпильки (аґрафки).

    Тепер вільний кінець просуваємо попід всі шари крайки догори

    [​IMG]

    і випускаємо вільний кінець назовні

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    Я щось таке пробувала робити,але мені ніколи не трималося...Тепер дойшло,що то ще має бути якась аграфка...Як вона хоч виглядає?Чи то звичайна шпилька?
     
  10. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Крайка

    Так, звичайна. Моя бабця називала ще її англійська булавка.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1