Кожному по заслугах,або рівень нашої зарплати

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем viltis, 29 Січень 2010.

?

Моя зарплата

  1. заслужено висока

    26,0%
  2. незаслужено низька

    48,5%
  3. а що це?

    25,5%
  1. Evynya

    Evynya Member

    зараз із тим карантином... все накрилось мідним тазиком. на жаль...
     
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ділюся обуренням. Якось в розмові жінки обговорювали рівень ЗП в ключі "ну, непогано, як для жінки"
    Я подумала багато поганих слів. Чому існує така категорія заробітку? Я розумію "як для студента", "як для стажера", "як для першого року в компанії"
    Але "як для жінки"...
    А потім мені закидають, що постійно змагаюсь з чоловіками. Так а з ким змагатись? З "як для жінки непогано заробляю"? Звісно, винятки є, і знаю багатьох справді крутих жінок. Але сам факт, що це - винятки, просто дуже засмучує.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 1
  3. phobika

    phobika Well-Known Member

    Я ту фразу чула скорше в випадках, коли жінка працює на неповну ставку чи на менш оплачуваній і заодно менш відповідальній роботі. Тобто суть не в тому, що за ту ж роботу чоловіку дадуть більше, бо для жінки і так зійде, а що жінка сама вибрала менш оплачувану роботу, яка дозволяє більше часу присвячувати дітям, дому і тд.
    Я теж зараз працюю з умовами непоганими, як для жінки. Ні, зарплата досить висока, але за бажання я могла би мати більше. Але багато чого би довелось організовувати по-іншому. І можливо це би вплинуло на зп чоловіка, в негативну сторону. Тому на даний момент моє " як для жінки" мене влаштовує.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 3
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    розумію Вас. Та нажаль така компромісність створює стереотип, що жінка якось з допомогою чоловіка викрутиться по грошах - тому на неї можна бюджетувати менше, відпочатково.
    Безмежно злить стереотип, але він ультраміцний
    Коли мені самій знадобилась допомога у роботі, а грошей на оплату найманої праці було небагато, то я одразу подумала "кого з дівчат можна підшукати".
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    А мене не злить. Я взагалі противник рівності як явища. А ще більший противник пільг для жінок, матерів, студентів чи представників всяких там течій. Дискримінація в моєму розумінні - це коли вибирають когось ща статевою ознакою при абсолютно рівних інших вхідних даних. Причому це в обидва боки працює. Я не розумію намагання мати в політиці 50/50 за статевою ознакою. Серед тих моїх знайомих жінок, які дуже пристойно заробляють, всі самі вибрали пристойно заробляти. І при тому пожертвували або сім‘єю, або дітьми, або просто розміреним темпом життя. В хіба з чоловіками не так? Хто хоче собі спокійно жити, трошки працювати, той і заробляти буде не більше «як для жінки». А хто хоче високого рівня, в того діти і дім на дружині.
    І думка на тему, чому самі жінки так говорять. Та тому що для них справді важливо приділяти багато часу сім‘ї. Ну і при тому мати якесь місце роботи, де капає стаж і трохи грошей. І я не вважаю це чимось поганим. Якраз вчора сусідка розказувала, що працює в державній установі і минулого року до них прислали дуже класну молоду начальницю, яка зробила їм робочий день з 10 до 16, але за умови, що вони виконають свої обов‘язки. І власне була фраза, що «це дуже класно для жінки», бо ще можна все вдома зробити і дітей припильнувати. Сама начальниця вибрала кар‘єру і явно там заробляє більше, ніж багато чоловіків, але це так класно, що є розуміння людей з різними потребами і цінностями.
    Я особисто можу просто відпрацювати до 15 години в школі і мати зп «нормальну, як для жінки». Але я вибираю працювати щодня до 20-21 години і ще в суботу, тому моя зп нормальна і для «нормального чоловіка». Я не мушу робити те чи інше, на мене в тому плані не тисне соціум чи стереотипи. Чоловік, до речі, теж регулює кількість своєї праці.
    Зараз стільки говорять про дискримінацію, що скоро будуть дискримінувати за невизнання дискримінації :girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • мімімі мімімі x 1
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нє, ну піжди, цей вираз якраз і застосовують тоді коли жінці при інших рівних умовах збираються чи платять менше, бо «для жінки це і так добра зарплата».

    І вираз сексистський однозначно.

    Регулювати кількість праці - це одне, і дуже похвальне, але часто справа не в цьому. Часто жінці платять менше за той самий об‘єм праці, «ну бо це і так для жінки добра зарплата».

    І про молоду начальницю приклад дивний. Якщо люди зробили за шість годин, те що мали зробити за вісім, то їх тримати нема сенсу, незалежно від того це чоловіки і жінки. Для чого це подавати під соусом «дуже класно для жінки» - це і для чоловіка дуже класно, коли начальниця не тримає всіх на роботі для галочки.
    --- дописи об"єднано, 28 Жовтень 2020 ---
    Якщо що то я стикалась особисто (ще до дітей) з формулюванням «ну жінка має заробляти хоч трохи, але менше ніж чоловік», за однаковий об‘єм роботи, не сумнівайся. І таки платили менше. Недовго звісно. Бо я пішла.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Так ні ж, його застосовують самі жінки, щоб підкреслити, що їх така ситуація влаштовує.


    Так це не я придумала, а говорить жінка, яку, знову ж таки, це влаштовує. А хтось (я, ти, Юля) будемо їй розказувати, що це негарно, коли її то влаштовує? Чому? Про графіки роботи в держаних установах я краще помовчу. Там такі інновації - то великий прогрес.


    Не тільки роботодавець вибирає, а й працівник. Якщо мені не підходить такий начальник (а мені 100% не підходить), то я шукаю іншу роботу. Якщо що, то я знаю, що в багатьох компаніях жінкам платять менше, а обговорювати оклад заборонено. Але також я знаю інші компанії, де цього немає. Я більше про те, що не треба впадати в крайнощі і фукати на окрему фразу «добра, як для жінки» без прив‘язки до ситуації.
    Ще раз:я проти таких тенденцій, бо вони ведуть до іншої біди - «рівності», що забирає можливість бути просто мамою, дружиною, домогосподаркою з якоюсь мінімальною професійною навантаженістю.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я за ґендерну рівність, повну і абсолютну. І за право вибору для всіх.

    але в питаннях оплати праці - це зовсім не про рівність, а про адекватність.
    Двоє працівників з однаковою освітою, досвідом, фаховими навичками і посадовими обов'язками при однаковому навантаженні мають отримувати однакову заробітну плату. Робота зроблена=оплата виплачена.


    --- дописи об"єднано, 28 Жовтень 2020 ---
     
    Останнє редагування: 28 Жовтень 2020
    • Смішно Смішно x 1
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну в шахтах ніби теж не членами працюють, але щось нема багато бажаючих жінок саме там з чоловіками помірятися.
    Чесно, я за адекватність і здоровий глузд. Якщо жінка хоче в шахту - то не можна їй забороняти. Але не треба шахтарів набирати 50/50 за гендерним принципом.
    Про шахти я спеціально перебільшую. Хоча в сссрі десь так та рівність і виглядала. В сучасних умовах рівність в професії виглядає апріорі адекватніше, бо мова йде про розумову працю. А те, що різних людей різні речі чіпляють, то завжди буде. Когось навпаки пропозиція взяти додаткову роботу за оплату вчепить, бо «мені ще вечерю готувати і уроки з дітьми робити». Я знаю жінок, які відмовляються від будь-якого росту на роботі з цієї причини.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Haidee ми з тобою разом успішно множимо огірки на черевики :) Я ж написала, що я за вибір. Зі ста мужчин також не 70 і не 90 захочуть в шахту. Особисто я працювала санітаркою, і мужчини-санітари також були. Ні, це не те, що я би повторила. Але про вибір професії в залежності від статі можу дуже багато говорити. Крім власних думок - переклала науковий фільм з цієї теми.

    Я теж знаю жінок, які свідомо відмовляються від роботи та заробляння, щоб присвятити себе сім'ї. І поважаю це, коли це вибір. Терпіти не можу, коли це стереотип - мовляв, за замовчуванням всі мають робити саме так.

    Попробую ще раз донести свою думку. Наприклад, хтось скаже, що у Львові середня зарплата жінки 8 тисяч, а середня зарплата мужчини 15 тисяч гривень. До цифр не прискіпуємось, я щойно їх вигадала. але обсяг різниці десь такий і буде. І складається враження, що жінки - більш низькооплачувана робоча сила. А насправді тут дуже багато змінних. Стереотип про те, що жінка "все одно на частковому забезпеченні, тому робота для неї - не першочергова річ" - шкідливий, як не крути. Для того самого вибору, який ми всі поважаємо.

    І в ситуаціях, коли хочуть найняти когось "чисто за ідею" - також першим ділом йдуть до жінки, до абстрактної жінки. Бо у неї, скорше за все, є абстрактний чоловік - а отже, вона має все необхідне і може працювати на голому ентузіазмі. Ось так виходить, що в мимоволі всі, кому не лінь, лізуть в особисте життя жінки.
     
    Останнє редагування: 28 Жовтень 2020
    • Подобається Подобається x 1
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ось про це я і пишу: складається враження. Тому що ніхто особливо не париться, щоб розібратися з тими цифрами і з тими змінними. Щоб ці цифри зрівнялися, треба виключити будь-яку різницю в соціальних ролях жінки і чоловіка. Треба, щоб жінки та чоловіки однаково робили перерву на догляд за дитиною, однаково займалися домашніми справами, однаково ходили на лікарняні, коди ті діти хворіють. Готове суспільство до цього? Ні, і Богу дякувати. Це одна з причин, чому б я не хотіла жити у країнах Заходу.
    Слухайте, мені реально комфортно в тих стереотипах, які є в нас. Можливо, це ще особливості конкретно моєї сім‘ї. Але я тішуся, що мені ніхто нічого не нав‘язує в жоден бік. Хочу вдома борщ варити - варю, хочу працювати трошки і заробляти 5000 - Ок, хочу працювати багато і мати багато - теж Ок. Порівнювати середню зарплату просто за гендерною ознакою - це навіть статистично неправильно і баба Яга проти. Це маніпулятивні речі в обидва боки. Порівнювати можна хіба що однакові посади з однаковим досвідом працівника.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ой, які тільки дурниці жінки не повторюють і самі не придумують.
    Це ніяк не відміняє того, що вираз цей і поняття для жінок погано починаються і закінчуються.

    Можливість бути ким хочеш з мінімальною професійною завантаженістю забирає не вимога рівності, а небажання працедавця напрягатися з частковою зайнятістю. Ми недавно з Наталею Сахно про це говорила, що вона може вийти на пів дня, і на підприємстві є ще багато жінок, які теж можуть (і хочуть) вийти на другу половину дня - закривши «декретне» місце, але ні.

    Якщо що я проти квот.

    Ну і ще скляні стелі коли при однакових умовах підвищують чоловіка, а не жінку. І от такого повно. І я зараз про цілком собі хотячих підвищення бездітних (або з дорослими дітьми) жінок говорю.

    І як же вони дивуються коли ти відмовляєшся працювати на ентузіазмі! При чому жінки і дивуються - в мене ж є чоловік, і машина (це чомусь дуже всіх збуджує, що в мене є окрема машина) - значить я маю все робити задурно, або за символічну оплату.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Мені здається, ти тут дуже яскраво підтвердила мою точку зору :)
     
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Можна поширено?

    Що жінкам так нормально?

    Але ж їм нормально тільки до того місця коли їм ТРЕБА за однакову роботу отримувати однакову зарплату, а вона чомусь не отримується.
    Купа жінок не йдуть від б‘ющих і п‘ющих дебілів через гроші. Купа працює на трьох роботах, де на кожній вона отримує зарплату «нормальну для жінки», замість працювати на одній з «чоловічою».

    І до твого попереднього допису: можливість перебирати роботами є далеко не всюди і не у всіх.
    Це ми такі круті професіоналки з хорошою освітою і головами, а ще ми живемо у великому місті напханому платоспроможним попитом, а в райцентрі Полтавської області все зовсім не так... а приказка про «нормальну для жінки зарплату» живе і там теж.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    треба в чистих обрахунках робочого часу виключити цю різницю. Година робочого часу такого-то фахівця з таким-то досвідом коштує стільки (від і до). Чи - "така послуга коштує стільки", чи виробництво такого продукту. Крапка, тут різниці бути немає, зовсім.

    Я писала саме про це:
    але в декого з жінок у голові думка про те ,що вони можуть погодитись на менше, тому що через стереотип у них

    і я загалом проти квот. І за нормальні можливості для всіх людей

    або коли під скорочення йдуть жінки. То інша тема, звісно. Але це знову ж фантазії на тему особистого життя жінки, а не чоловіка.
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2020 ---
    Як на мене ,це один з ідеальних варіантів - коли людина свідомо обрала сімейне життя, з таким-то укладом ,випрацювала з партнером уклад і будує стосунки, в якій їй така позиція щодо працевлаштування підходить. Але - ой! - вона ще і талановита крутишка, яка заробляє багато :) Мрія ж і є

    В конкретній ситуації, про яку говорила я, жінка далеко не була задоволена рівнем своєї зп і своєю роботою в принципі. Але вона бачить можливості не в абсолюті, а у вимірах "ну я ж жінка, добре, що взагалі працюю"
     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2020
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    вот! Оце воно.
    Не всі жінки мають пару вищих освіт, щоб дискутувати тут про всі ці матерії. Вони просто йдуть і працюють на трьох роботах - через стереотип, який мав би берегти жінку від навантаження.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  17. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я от аналізую по своєму підприємству чи там, де я працювала раніше...Як є в штатном розкладі посада Технолог з окладом, то абсолютно фіолетово хто прийде - М чи Ж - оклад буде той самий. Те саме по інших посадах. На практиці так було, то я не теоретично розмірковую. Ще ніколи такого не чула, щоб при влаштуванні на роботу жінки, працедавець казав "А, то ж жінка. Давай їй скосимо пару тисяч, хай чоловік її годує" Про фріланс нічого не скажу, не працювала з таким.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Дівчата, я прекрасно розумію ситуацію загально, а не лише зі своєї дзвіниці. І про село в Полтавській області теж. І також про те, що моя сестра в райцентрі області Львівської не може знайти собі роботу, а її коліжанки в 25 років збирають яблука в Польщі. Але я реалістка. Я розумію, що ніякої рівності в оплаті праці не буде і на те є багато причин. Можна спробувати щось змінювати загалом в суспільстві, а можна зайнятися собою.
    @cjomcjomka ти там вище писала, що невідомо ще, якийсь ти будеш роботодавцем. Дивись, в мене три роботодавці: приватна організація, ФОП, який має трьох працівників і власне я сама собі, як приватний вчитель. Перший роботодавець каже мені: мені не вигідно тобі залишити ставку і взяти ще на пів ставки іншу працівницю, бо по податках це буде завелике навантаження. Ми там вище абсолютно провтикали цей фактор. Платити податки за працівника, який офіційно працює пів дня, теж треба. Ну ще можна в конверті гроші брати, але ж ми нормальні, правда? Ти готова, як роботодавець, займатися таким видом благодійності? Бо я би певно була не готова і шукала б собі помічника з можливістю працювати більше. Другий роботодавець тупо не може знайти ще одного працівника з потрібним досвідом і знаннями, хоча ці знання набуваються при потребі дуже швидко. Але упс. І я собі сама, яка може взагалі прикрити цю лавочку, або ж підняти ціну на свої послуги втричі і зменшити об‘єм роботи теж втричі. То вже виключно моє рішення. У всіх трьох випадках ключовим є ККД моєї праці. А він буде високим, якщо я зможу на роботі концентруватися. Тому я взагалі не помічаю того стереотипу «як для жінки», а роблю так, як вважаю за потрібне.
    З роботою для жінок в нас біда, я знаю. Особливо, якщо мова не йде про велике місто. Але й жінки в нас в загальному досить інертні. Можна починати кидати тапками. Це лише моя думка.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Є і таке.
    А є таке, що на цю посаду візьмуть чоловіка, бо вона піде в декрет, або буде часто відпрошуватись... при чому відбір пройде на етапі анкет, ніхто ніяких реальних жінок питати не буде.
    І не тільки у фрілансі.

    Мене на двох різних співбесідах, чи і коли я збираюсь йти в декрет.

    І ніколи, жодного разу мене не питали про таке закордонні роботодавці. І за однакову роботу платили однаково (я бачила фінансові документи). І при цьому залишались людьми - коли мені було погано (хворіла) , то і терміни продовжували і руки не викручувати.

    А з української дзвонили на Різдво щоб я трошки розрулила проблеми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я коли працювала в айті, то також ніколи не мала утисків. А коли влаштовувалась на вже не першу роботу і мала рекомендації - то мене і про сімейний стан ніхто нічого не питав, і зарплата була цілком чоловіча.
    Та і взагалі, мене той стереотип стосується хіба у фразі "така красуня не має працювати жодного дня!" яку час від часу чую :)

    Але неприємно, що він є.
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2020 ---
    нажаль так. Може, не в загальному, але десь до половини - точно є таке :sad: