Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Liliyah Romanova, 30 Квітень 2013.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
?

Чи корисне коров'яче молоко?

  1. так, дуже

    15 голосів
    33,3%
  2. так, але треба вживати його в невеликих кількостях

    13 голосів
    28,9%
  3. ні, не корисне

    4 голосів
    8,9%
  4. не маю однозначної думки

    13 голосів
    28,9%
  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Існує дуже багато думок щодо цього питання.
    Є ті, хто вважає, що коров'яче молоко є корисним для людей, а особливо дітей, є ті, хто вважає, що молоко корови призначене для телят, відповідно й корисним воно є виключно для них.
    Останні дослідження говорять про те, що діти (і не лише діти) не повинні вживати більше двох-трьох склянок молока на день, бо це може спричинити недокрів'я, оскільки кальцій перешкоджає засвоєнню заліза.
    Цікаво почути вашу думку.
     
  2. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Коров'яче молоко - для дітей чи для телят?

    Ого скільки!
    Думаю, все має бути в міру.
    Настя десь в півторарічному віці відмовилася від молока, раз випадково випила ковток молочного коктейлю, то нею аж почало тріпати. Так само раптово знову його полюбила через чотири роки, любить і тепле, і холодне, і з-під корови і навіть козяче, але у будь-якому випадку більше склянки-двох на тиждень не подужає.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для дітей чи для телят?

    Деякі дітки п'ють літр молока на день або й більше.
    Я для себе досі не вирішила, що я думаю щодо цього.
    Натанчик молока не хотів десь до 2,5 років. І зараз не надто любить. Може випити десь 1/4 склянки на день, але рідко.
    От Дарко страшенно за молоком пропадає. Оскільки в нього в 4 роки виявили нестравлення лактози, то він до цього часу взагалі його не пив, але постійно пробував "вкрасти" кілька ковтків, то в школі, то ще десь, де не знали, що йому не можна. Зараз я купую сире коров'яче молоко і він може його пити без проблем. І дійсно просто пропадає за ним.
    У мене те саме. Я не можу відмовитися від молока. Склянка в день мусить бути, інакше ніби мені чогось бракує. От думаю, чи не пов'язано це з коротким ГВ, що в мене, що в Дарка.
     
  4. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    В мене було мікрокоротке ГВ та молока я ще з дитинства терпіти не можу)).
    Так що певне не від того то залежить.
    Малий молока взагалі не пробував. Та й не думаю що в ближчому майбутньому буде.
    Теж схильна до думки, що молоко корови- для телят. Так сама як і інші види молока- для малят тих видів.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Я виросла на ньому фактично. В дитинстві постійно бувала в бабусі й пила молоко ще тепле, щойно здоєне. Свого роду залежність виробилася чи що.
     
  6. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Думаю залежність.
    А вірніше харчовий імпринтінг. По типу "найсмачніші булочки були в улюбленої бабці))".
     
  7. Tikaba

    Tikaba New Member

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Ліля Романова, думаю, що така любов до молока не зв'язана з коротким ГВ. Я і мій брат повністю штучники, але молоко взагалі непереварюємо. Я взагалі його не п'ю, навіть кашу на молоці варю малому, то не можу заставити себе спробувати, куштує свекруха. І синочку давала спробувати, то не бачу "рвенія", хоча ми ще маємо цицю, може тому:)
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну, значить, у мене дійсно
    От цікаво, звідки така залежність у мого старшого сина, який до бабці не їздив і молока від корови не пив.

    У нас те саме. Правда кашу на молоці я не варю, бо моя дитина того не їсть, навіть якщо молока дати 1/4, а решту води. Або на воді, або на рисовому молоці.
     
  9. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    То важко відслідкувати насправдні. Мо якась ситуація з тим молоком хороша повязана. Чи якийсь стрес і молоко типу помогло. Ну якось так.
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Я молока ніколи особливо не любила. Але моя мама, як і у багатьох радянських дітей, вважала, що окрім молочних каш, склянка молока з медом на ніч- то вкрай необхідно. Пила я так то молоко років до 11. А потім- мій організм перестав його сприймати ( зрештою, у багатьох людей з початком статевого дозрівання чи у дорослому віці виникає брак ферменту, який розщеплює лактозу). Не п ю молока узагалі вже більше 20 років- навіть пробувати не можу. Тільки "кисломолочну продукцію" зрідка вживаю. Мій син узагалі не п є молока- за 9 років ні молочних каш, ні просто у натуральному вигляді. Любить хіба йогурти чи творог. Мій батько вже років 40 не вживає ні молока, ні кисломолочки узагалі ( ні творога, ні йоуртів, ні сметани)- хоч сам багато років пропрацював у молочній промисловості. От настільки їх не любить. Зате мама та брат- жодного дня без молока чи молочної каші прожити не можуть.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Тут дітям у школі розказують, що наніч треба випити склянку теплого молока, аби краще спати. Цікаво, звідки такі поради беруться.
    Тут говорять, що типовим є виникнення нестравлення лактози у віці між 3 і 8 роками.
     
  12. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Я от теж не маю бабці в селі, але молоко дуууже люблю, а особливо холодне. Напевно просто смаки різні.
    Малий не сприймає коров"ячого молока. Раніше бувало варила каші на молоці. Але останнім часом відмовився взагалі від каш. Саме молоко раз дала пробувати. Тобто я пила, він попросив. То чуть до рвоти не дійшло.
    Тому на разі молоко, домашній сир, кефір, молочні каші і т.д. на нюх не переварює.
    Далі можливо смаки зміняться.
     
  13. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Також думаю що любов/не любов до молока це більше як любов до цього продукту чи не любов. І ті зто любиить, впевнені що воно корисне і пити його не шкодить. А ті хто не любить, свою нелюбов підкріплюють науковими теоріями і твердженнями про некорисність і т.д.
    У нас "молочна" сімья, молоко люблять всі, хіба що малий ще коровьячого не пробував, а так на тиждень у нас без перебільшень йде 6-7 літрів молока, це коли ми з малою самі, а коли вдома чоловік то і 8-9 могло бути ( молоко пьємо більше ніж чай наприклад). Юля молочну кашу зранку дуже любить, а молоко на ніч з задоволенням випьє завжди. Я запросто можу на ніч глядя приговорити літрову упаковку молока. Зі всієї молочної подукції ми хіба кефір не пьємо, а так йогурти, сметану, творог, сир, все це у нас постійно споживається. Але молоко це один з продуктів, який завжди є вдома, і то з запасом.

    п.с. до речі, можливо власне через те що багато молока пью, мої зуби ані трішки не постраждали після двох вагітностей, майже 3-річного ГВ зі старшою і вот вже майже 10 міс. ГВ з малим. стоматолог дивується і каже що зуб зараз значно здоровіші ніж були років 10 тому. Молоко в таких кількостіх стала пити якраз років 5-6 тому.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Я страшенно люблю молоко й точно від нього не відмовлюся, але в тому, наскільки воно корисне, дуже сильно сумніваюся.
    Я вірю, що дітки на педагогічному догодовуванні роблять правильний вибір щодо харчів, тому те, що Натусик не любить молочних продуктів спонукає замислитися. Цікаво, як буде в Меласі.
     
  15. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    ми на педдогодовуванні
    Оріянка за молоком просто пропадає (з самого ранку біжить до холодильника і просить "мока літі"), я його теж обожнюю; зате чоловік саме молоко не любить, хіба з пластівцями :)
     
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Вже писала в сусідній темі, тут повторюся: я не розумію шуму навколо цього продукту. Все добре вміру. От моя мала фанатично любить яйця, вона б їх їла в будь-якому вигляді хоч по 5 штук в день. Але я розумію, що забагато яєць - це надлишок холестерину і можливі проблеми з серцем в майбутньому. Але одне перепелине безхолестеринове в день чи 2 курячі в тиждень - то корисно і ми їх їмо. Я до молока байдужа, можу випити шклянку в спекотний день, бо воно добре втамовує мені спрагу. Чоловік страшний молоколюб, але п"є рідко, коли їздимо в село і маєм своє домашнє. Спеціально не давати дитині пробувати молоко я вважаю неправильним (ну по аналогії з цукерками, наприклад), як і вважаю неправильним вводити його в раціон через силу. Але через силу я не даю нічого, педприкорм в поміч:)
    Тут мами на майданчику в нас бідкаються, що не можуть дитину в 2 роки відлучити від грудей, бо вона не їсть геть зовсім молочного, відповідно нема звідки брати кальцій, хіба з ГМ. Мудра дитина:), хоч та теорія виглядає мені дуже смішною.
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Я виросла на молоці коров"ячому, ніколи ніхто не ставив доз, навввпаки бабця все казала, що воно корисне, тому була корова і було свіже молоко:) і проблем ніби не маю :)
     
  18. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Мій малий молоко почав пити після того як відлучились від грудей, тобто після трьох років. До того малий часом зі мною пив, спеціально не давала, але смакувало йому як коли. Правда, то швидше на фоні того, що я його можу пити літрами, за молоком просто пропадаю. От він і почав мені активно складати компанію. Молочні каші почав їсти взагалі тільки недавно, і то тому, що йому дуже засмакувала гарбузова каша на молоці, а вже після неї почав їсти манку і рисову. Я дома варю молочні каші рідко, а от як їдемо до моєї мами, то малий регулярно формує замовлення яку кашку йому зварити. Не сприймаю молоко як панацею, чисто як один з улюблених продуктів, який нам обом дуже смакує. Я молоко можу пити всяке: холодне, гаряче, з маслом і медом (малий його називає "молочко з сонечком"), щойно видоєне смакує найбільше, мабуть.
     
  19. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    я теж абсолютно не молочна душа, молоко - один з тих продуктів, який я не переношу абсолютно. була майже без ГВ і якимось дивним чином годована всякою різною молочкою в ранньому дитинстві. хоча коли починаються мої свідомі спогади в дитячому садку, то я вже точно знала, що молоко не люблю.
    чи мені щось без молока бракує? абсолютно. здоров"я завжди мала міцне, а харчування різноманітне.
    моя дитина любить. теж спробувала на фоні педдогодовування з татової тарілки, але зараз категорично його не даємо через сильну алергію. дуже моя свекруха переймається, що дитина не їсть молока, і при кожній телефонній розмові про то згадує, чоловік, чи я абсолютно спокійно відповідаємо на те, що вона має в повній мірі грудне молоко.
    якийсь є стереотип, що коров"яче молоко є чи не основним продуктом харчування дітей.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Коров'яче молоко - для малят чи для телят?

    Алергія на молоко?
    То правда. Нещодавно в супермаркеті віддавала деякі речі й переді мною один чоловік повернув дві великі банки суміші. Аргументував тим, що дитині вже рік і її можна переводити на коров'яче молоко, тому суміш уже не потрібна.