користь і шкода УЗД

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Ольга, 26 Березень 2009.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    в цьому випадку- орієнтуєтеся на власні відчуття і на те, що вам потрібно, а що ні. Ніхто вам не візьме на себе відповідальності сказати, коли варто лише вам зробити оте одне єдине УЗД, яке планується. Бо то є виключно ваша дитина, за яку ви несете відповідальність. А все інше- написано вище. Які основні питання має дослідити кожне УЗД
    при цілому ряді патологій серцево-судинної системи у дитини мама має перебувати ПОСТІЙНО під наглядом ВУЗЬКОПРОФІЛЬНИХ спеціалістів у СПЕЦІАЛІЗОВАНОМУ пологовому, починаючи з 27-28 тижнів ( а інколи і раніше) . Я теж можу навести приклад знайомої сім ї, де дитинці вже 6 років і яка була прооперована в перші години життя. І де консультації, підтримка і підготвка лікарів, які будуть приймати пологи- оперувати велася вже з 24 тижнів. Але це теж буде чужий приклад. Ви можете узагалі не ходити на УЗД, якщо не відчуваєте у цьому необхідності конкретно у вашому випадку. ТО є ваша дитинка.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    сніжна, дякую за конкретний приклад. саме те, що потрібно, без філософствування.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ніхто і ніколи не скаже: так УЗД - фігня, нікому воно не потрібно, не роби. Для себе - можна знати точно. Для когось - борони Боже радити.
    Підчас вагітності все - на інтуїтивному рівні. Бувають такі вагітності, в які хочеться заховатись від всього світу і щоб ніхто не чіпав, не аналізував, не оглядав тощо. І щоб термінів ніхто не знав, і побачили візуально вагітність місяці на 8му. А бувають вагітності, в яких кожен доношений тиждень - це ще одне "ура", і хочеться щодня чути, що все добре, і "стандартні висновки" - це просто супер, як тут вже писали. В кожного своє життя, свій досвід ,свій спосіб виношування дорогоцінних малят. Головне - чути себе і не кидатись в крайнощі, особливо - з одних у інші.
    Погоджуючись на медичну процедуру, варто вирішити для себе наперед: що можна побачити на УЗД зараз, які є похибки і що можна побачити хибно; продумати варіанти дій на випадок, якщо треба буде щось вирішувати. Так як і з кожним аналізом.

    Про приклади втручань і невтручань. Моя знайома з попередньою вагітністю мала загрозу передчасних пологів, на УЗД в 22 тижні побачили вкорочену шийку, поклали в стаціонар. В 25 тижнів почались перейми, її на місці прокапали і все зупинилось. Народила в термін. Зараз вона вагітна, і знов в 22 тижні пішла на УЗД, і знов вкорочена шийка. Але цього разу вона вирішила не лягати одразу в лікарню, а просто скласти речі і мати на підстраховці няню для дитинки. Тож коли почались знов ті передчасні перейми, вона швиденько приїхала в лікарню, і там все це зупинили і вона, дяка Богові, носить і далі своє малятко.
    А тепер до чого я веду. Ні першого ні другого разу ми достеменно не знаємо, що саме зупинило родову діяльність - ліки чи сам організм. Але моя знайома має досвід того, що з допомогою лікарів все пройшло добре. Отже знов звертається до них, довіряє, почувається комфортно.

    Комфорт, гармонія, рівновага всередині - це те, що потрібно вагітній, роділлі, годуючій мамі. і для кожної це досягається різними методами.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 4
  4. miafox

    miafox Member

    Таки здається що роблять...бо приватні Г вказують свої обовязкові терміни для узд,а державні -свої...і будь тут мудрим..
    --- дописи об"єднано, 4 Серпень 2015 ---
    В мене на 4 місяці вже 4 було і останнє дуже докладне з усіма замірами,тим не менше вимагають,щоб на поч.5 місяця зробити знову зі всіма замірами дитинки,хоч попереднє-все в нормі і якихсь показів немає..Але оказується Г так не підходить бо я попереднє узд робила за призначенням приватного свого Г,а не за його...
     
  5. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    в мене біля 8-9 було не згадаю вже,постійно загроза і кровило,постійний контроль узд і це ще квіточки з того всього що мені робили,щоб сказати що це якось вплинуло на синочка - ні, народилась абсолютнои здорова дитина.
     
  6. Fast

    Fast Well-Known Member

    таки найбільш інформативне на 22 тижні(суто моя думка). Але закрікатись, що одне УЗД і все, я б не стала.
    В мене з Солькою була ідеальна вагітність до 30 тижня. Ударну дозу УЗД разом із КТГ отримала на восьмому місяці.
     
  7. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Я дуже хотіла бути правильною, на перше узд пішла в 12 тижнів і дізналась про передлежання хоріону і значне перекриття вічка- на 14 мм
    Від того часу стараюсь дотримуватись лежачого режиму, але радять мої лікарі, повторити узд, це виходить інтервал з попереднім 2,5 тижні, щоб знати, чи можна мені трошки повернутись до роботи, чи строго лежати пляцком... І звісно некомфортно мені від думки, що це зачасто виходить, але вірю, що це виправдано...що скажите?
     
  8. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @HOPIC наскільки пам'ятаю @cjomcjomka робила з Вірусею одне. Десь на 33 тижні. Правда тоді її дільничий заставив, бо без того не міг? Поставити факт вагітності (і то на 33 тижні))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    я б радила не питати нікого, а робити так, як відчуваєш. То не той випадок, коли можна питати порад на форумі. Нічого страшного в узд нема, коли є реальна потреба, щоб аж переживати так. Але якщо відчуваєш, що все добре, то не роби
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Я при другій вагітності робила УЗД 10 разів. Тричі ми лежали на підтримці і щоразу як лягали -- мене напрявляли і як виписували -- знову на "телевізор". Ну і поміж лікарнями ще були. І все ок. Як на мене, єдина шкода від УЗД -- це неправильний діагноз. В усьому решта він помічний: або маму заспокоїть і скажуть, що все ок. Або виявлять проблему -- і почнуть її лікувати. Що теж добре
     
  11. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Дякую :) Робити буду, бо маю знати, як себе поводити, чи виходити на роботу ( звiсно не на той ритм, що був колись) чи все ж лежати i не легковажити. Але напевно зроблю, як радять менi в карму, та я так i планувала- подивитись швиденько лиш прикрiплення ;) ну може ще одним оком стать :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    так смішно, ніби то узд годину роблять.... швиденько , секунду :). Піди до нормального уздиста, з хорошим апаратом і хай нормально подивиться все, що треба. Будеш думати, що аби тільки по швидше, то вийде тільки довше, розслабся та й все. Я завжди так чекала, щоб побачити свою малечу ту хвильку, переконатис , що все добре. На мої нерви мені то було потрібно
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    мене сміх бере про час узд. не знаю, як у кого, але в мене секундочка розтягувалася на 15хв, а потім ще на 15 і ще на 15, а могли і 2-3 лікаря прийти і що їм скажеш - арівідерчі, сліпотики? заключення то ж треба, ну хоча б щось. найспритніша в тому ділі була прокопчук - в неї застрявав хвилин на 20, але вона тим датчиком так притиснути і так викрутити, що дитячі копняки - то квіточки.

    шкода від неправильного діагнозу - то одне, а от від самого ультразвуку - інше діло. і хай там частотність інша, ніж та, що ріже метал) але здатність ультразвуку розривати оболонки клітин ще ніхто не відміняв)
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    у мене було 6. І все ОК. А от свіжий випадок
     
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    в моєї сестри навпаки, перша вагітність вичекана багато років, відповідно купа страхів і часто узд до кінця вагітності. То навіть якось дивно писати-народилась здорова дитина, ну бо а що такого могло бути?? Друга вагітність раптова, а тому таке вже відношення легше, плюс мала ще дитина, нема часу переживати і бігати на узд. завмерла, чого невідомо
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Так дивно, люди з впевненістю пишуть, що узд абсолютно не шкідливе, ніби вони самі робили дослідження, або десь його читали. Ну немає ще вивчення довгострокових наслідків узд, бо його почали призначати поголовно зовсім недавно. Рентген теж колись робили вагітним і не бачили в тому нічого поганого.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    вас почитати, то не лікарі , а ізвєрги.... Мене жодного разу нічо не боліло, ані на узд, ані при огляді на кріслі, все було швидко дуже, легко і спокійно.
    --- дописи об"єднано, 16 Серпень 2015 ---
    а ті, що пишуть що шкідливе робили дослідження? І взагалі писати шкідливе , чи ні взагалі дивно, якщо ми не є спціалістами в цій сфері. І зауважте, наприклад я, та й сніжна теж писали не про те, що воно не шкідливе, а особисто свій досвід. Я про розривання клітин не знаю, бо це не моя сфера професії.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ви думаєте, я ходила і читала мантру - ану зрпобіть так, щоб я вас потім могла брудом на ДП поливати?

    я кажу так, як було, і на мене галюцинації не находили, бо повсюди на узд тягнула свого чоловіка. ти і так всю вагітність бережешся - то треба сходити на узд, щоб САМ лікар сказав, що треба полежати? чи хтось є такий, що з ниючими болями не йде на узд чи до лікаря, а скаче відьмою на мітлі, а потім спихає відповідальність незрозуміло на кого? на форум, знайомих?

    може, бо не робила узд? мало так бути, до того треба ставитися простіше, то не в нашій компетенції.
    я вам нє скажу за всю адєссу, в меді франківська ще пару років назад, коли то був не бізнес, на узд відправляли тільки "критичних", можливо, перестраховувалися, як з рентгеном?))
     
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    ну власне тому я й написала @Skaliaria ,не питати тут порад, а самій вирішувати, бо ми можемо написати багато-шкідливо, нешкідливо, йди, не йди, але звідки нам знати конкретну ситуацію і реальну потребу?
    --- дописи об"єднано, 16 Серпень 2015 ---
    та то ще тому, що апарати дорогі, мало їх було, тому так. То все від ситуації залежить, просто так ходити нема чого, але як є якісь певні нюанси, то все таки узд дуже тепер помічне, бо можна вчасно щось зауважии і прийняти певні міри
    --- дописи об"єднано, 16 Серпень 2015 ---
    та нє, це просто приклад, що не тільки узд таке погано шкідливе, просто часом не всі від нас залежить.
     
  20. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Та то було швидше риторичне запитання, бо всеодно піду :) Я завжди позитивно налаштовуюсь :) Апарат супер- сучасний, лікар- ас, а ще своя "в доску", тому ставлення якнайкраще, не зловживає :) Я думаю, що може замірів всіх робити не потрібно, бо тільки 2,5 тижні тому робили :) але все побачимо по ситуації :)
    Дякую за підтримку :)