користь і шкода УЗД

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Ольга, 26 Березень 2009.

  1. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    У мене було 5.
     
  2. srv

    srv Member

    У мене вже 6 на 36 тижні вагітності. і це при тому, що ніби ніяких загроз немає, вагтність добре проходить. Просто весь час знаходяться смішні причини для ще одного УЗД.
     
  3. Britney

    Britney Домашня посиденька :)

    У мене теж було 5 за 36 тижнів. Тепер вже хіба лікар в роддомі захоче ще дивитися, але надіюся, що результатів цих УЗД які вже були, буде достатньо.)
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    то чого йдете?
     
  5. srv

    srv Member

    Ну взагалі-то я запитувала не про те;). А йду, напевне, тому, що сама собі весь час понавигадую що щось не так і хочу вкотре пересвідчитися, що все добре).
    --- дописи об"єднано, 30 Травень 2015 ---
    я теж сподіваюся, що моїх буде достатньо :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    у вас всі платні? бо я платила лише у лотоцької....а інші узд в амбулаторії лише раз 120 грн, а решта роблять безкоштовно...
     
  7. srv

    srv Member

    так, всі платні...
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    в процитованому дописі жодного питання нема. А взагалі-то менша кількість маніпуляцій через смішні і не дуже причини точно не пошкодить.
     
  9. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ви чи лікар? вас щось турбує? нащо туди стільки дивитися?
    для себе визначила, що узд має бути 1 обов"язково, 3 - бажано, все решта - за показами
    я мала 2 "зайвих" за показами - відставання в розвитку, але для наших уздистів тільки б дивитися, робили б ще і ще, а для мені була важлива присутність позитивної динаміки, все решта вже забагато.
     
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    такс, є питання таке. які реальні хвороби/проблеми може "полікувати" узд. тобто якби не прийти в 22 тижні і не побачити там щось таке критично-важливе, що можна скорегувати і отримати на виході мертву дитину. таке буває?
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    2 УЗД власне є інформативним стосовно вад розвитку дитинки. Тут скорыше питання інше:є вади ,які дозволяють при лікуванні попередити їх розвиток далі і бути спеціалізованим лікарям готовим до прийняття дитинки і корегування вже одразу після народження. Пологи тоді теж проходять не у будь-якому пологовому, і при обов язковій присутності вузькопрофільних спеціалістів.Також є вади, які можна корегувати внутрішньоутробно оперативно ( якщо батьки мають можливість провести таке втручання за кордоном, бо у нас це лише одиничні випадки) і тоді дитинка народжуєься здоровою. ТОбто власне УЗД на терміні 19-24 тижні є найбільш важливим, бо саме воно дає найкращу оцінку власне наявності чи відсутності патологій у дитинки.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    а 10-12 тижнів, 36 тижнів? вони виходять без толку? чи всьо то саме можна побачити на узд в 36 тижнів - ті ж вади, і за 2-3 тижні знайти, де і як родити, якщо є проблеми?
     
  13. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    краще бути обізнаною заздалегідь. 2-3 тижні, то ніщо...
    коліжанка дізналася про проблеми з дитинкою на 18-19тижні. і таки добре, бо багато часу зайняло власне дізнатися де, як і в кого народжувати. тож її доля занесла аж у Київ. а там вже КР, реанімобіль напоготові, словом все було готове до народження особливої дитинки. і одразу малятко забрали оперувати. зараз дівчинці 2 рочки:girl_in_love:
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ну, зараз інтернет повсюдно, спитатися можна, 20 тижнів шукати спеціалізованого лікаря? їх ж мало, вибір обмежений зазвичай 3-5особами, + лікарні, група підтримки, що по чім, ну тижні 3 максимум. то ж не з орди +- однакових безтолкових лікарів
     
  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    УЗД на різних термінах основним питанням вивчення має інше. На 1 УЗД встановлюються важкі вади ( хромосомні , дефекти зарощення нервової трубки і т.п.). Також це УЗД має дати відповідь на питання щодо місця прикріплення плаценти, наявності нормального серцебиття і т.п. В 36 тижнів основним питанням вивчення УЗД є стан плаценти, пуповини, вод і положення дитинки. З 36 тижнів можуть початися вже пологи, тому якщо є якісь проблеми і потрібні пологи в спеціалізованій клініці чи із запрошеними спеціалістами, просто вже не може бути часу. Наприклад, якщо у дитинки є певні деякі вади серця, то її можуть оепрувати лише в Києві і важливим є оперувати у перші години чи дні після народження. Природні пологи для цілого ряду вад теж є протипоказаними, оскільки є великим навантаженям для дитинки. Тоді на зазначену дату Х готують КР, готують бригаду оперуючих медиків для дитинки і т.п. За кілька днів це не робиться, оскільки є планові операції, є графіки у лікарів, є потреба підготувати базу .
    --- дописи об"єднано, 3 Серпень 2015 ---
    ви поговоріть з тими батьками, які пройшли через подібне. І тоді будете знати, чи достатньо 2-3 тижнів буває. Користь УЗД в такому випадку куди вище шкоди.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    користо узд для мене стало поняттям сумнівним, бо не надала нічого більше, окрім стандартної інформації. так, летіти в київ в перші 36 год нам не треба було, але толку з тих ВСІХ аналізів, узд і решти було нуль цілих, нуль десятих. тому мене цікавлять реальні проблеми, які можна виправити ще під час вагітності, які можна побачити тільки на якомусь дуже особливому терміні, бо так можна прийти в 30 тижнів, і тому дадуть і доплер і плаценту і вади і все решта.
    я цікавлюсь особисто для себе, для всіх правильних, думаю така інформація буде не дуже корисна
     
  17. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    У такому випадку "стандартна" - це позитивна інформація. А при вагітності таки ще можна багато на що впливати. Крім вже вище наведеного в дописах @сніжна є і інші речі. Скажімо, якщо завчасно побачити вади у плаценті, то можна приймати певні препарати для покращення плацентарного кровообігу. Скажімо, якщо бачуть проблеми і є ризик завчасних пологів, то мамі можуть колоти препарати для швидшого розвитку легень дитинки.

    Дай Бог, щоб у Вас завжди були стандартні висновки, повірте. Але тут точно користь і шкода УЗД є неспівмірними - інформативність набагато вища.
     
    Останнє редагування: 3 Серпень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    У вас так все легко, але ви знаєте як то насправді, коли йде мова про власну дитину??? Інтернет то є і шо? Спитатися в кого? Якщо треба шукати вузькопрофільного лікаря, хорошого! А то асе час, а буває та кожна хвилина на вагу золота.
    --- дописи об"єднано, 3 Серпень 2015 ---

    Думаю то залежить від конкретної ситуації. Комусь нуль цілих, комусь врятоване життя
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    добре, я перефразую питання.
    треба зробити 1 узд за всю вагітність. на якому терміні варто йти? я принципово не хочу мати наступного разу по 2-3 підходи в Слободи, щоб дописати інфу в картку, чи безпричинне слідкування за вагою, якщо решта і в тч кровоплин в нормі, мене не цікавить можливість вад, які несумісні з життям, бо вони або операбельні в перший час і це такий можна побачити на узд, хіба б лікарі остаточно всліпли, або буде викидень.

    а мене цікавить те, що можна виправити ще під час вагітності, я так розумію, як порушення кровоплину в плаценті, припускаю, це той же 22-32 тиждень.

    про користь узд я висновки роблю з власного досвіду і тому, що я маю право піддавати сумніву кваліфікацію лікарів-уздистів, і як писала, мої думки певно не корисні решті майбутніх-теперішніх мамусь, тому думки про а-ля решті помогло, мені не цікаві.
     
    Останнє редагування: 3 Серпень 2015
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  20. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Думаю, ніхто не ризикне відповісти на це питання :). Залишається самому почитати про різні ризики на різних термінах + слідкувати за своїм самопочуттям під час конкретної вагітності і вже тоді самому прийняти рішення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3