користь і шкода УЗД

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Ольга, 26 Березень 2009.

  1. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    Так паніка чи смішно?
    Нічого я не наганяю, на 13 тижні дивитися вагінально, так як мені пояснював мій лікар, це свого роду ризик.
    На 20 тижні, то не на 13, менше ризиків.
    Здивувало УЗД на такому терміні, і сама лікар, у мене 2 знайомі були в неї, в одної з них такий похід став дуже плачевний.
    Зараз купа сучасної апаратури , а в Інтерсоно тим більше, тому на звичайному узд тепер можна побачити все!
     
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    паніку підняли ви своїми фразами, мені з того смішно ;)

    ну взагалі-то перший скринінг проводиться власне у цей термін.

    ну ваш лікар то ще не показник для всіх. Якщо він неакуратно проводить таке узд, то тоді то ризик.

    а я і в 13, і навіть ойой, в 9 тижнів мала вагінальне узд.
    це просто нещасливий випадок вашої знайомої, до узд то не має жодного відношення. Ви ж мама, були вагітні, нащо лякаєте на рівному місці вагітну жінку?
     
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    а на 5-6 , коли дивляться лише вагінально- не ризик ? Та узагалі з таким підходом усе УЗД шкідливе (що, до речі, не доведено).


    конкретно стосовно шийки матки навіть найбільш учасне абдомінальне УЗД є менш інформативним, ніж трансвагінальне.
    якщо є покази, то УЗД робиться не по графіку, а відповідно до показів. Мені в першому триместрі УЗД не робили узагалі. Зате були покази до УЗД в 14 тижнів. у 18 тижнів, у 28, у 35, у 39. Крім того, ще було одне УЗД між тими і ще- було УЗД серця під час вагітності.За кордоном узагалі майже кожен похід до лікаря супроводжується УЗД
     
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    в Польщі-кожен. Раз в місяць. І вагінально як я вже писала від початку до 30ого тижня. Плюс до того через живіт десь з 12ого тижня
     
  5. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    Vittoriya паніки у мене ніякої нема абсолютно, і мені теж смішно, зробили як завжди з мухи слона, не особисто Ви, а так тут є інколи))
    Так, він проводиться у такий термін, але простим УЗД все таки безпечніше, ну погодьтеся, а найкраще зробити маркер.
    А я і не кажу, що показник ,є такі що беруть на себе відповідальність ,а є такі , що не беруть
    Саме тому, що я була вагітна, і тут писано переписано про вагінальне УЗД на ранніх термінах, хочу застережити дівчат по мірі можливості не робити цього, і ні в якому випадку нікого не лякаю.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    100% у мене УЗД було в 14 тижнів. І в цей же час була загроза ( яку і видивилися на УЗД). Тобто , якби не дай Бог щось сталося, то тут точно так само я могла би приписувати це УЗД ( хоч реально так просто співпало)
     
  7. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    Ми говоримо про вагінальне
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    але чому я маю погоджуватися? :) Я не згідна, бо загрози у вагінальному узд не бачу ніякої. Просто через то, що ту насадку пхають у піхву? Через то для вас то ризик?
     
  9. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    Залишайтеся при свої думці, а я при своїй
     
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    вам ще раз напишу, я відвідую лікаря раз в місяць, від початку і от до 31ого тижня було вагінальне узд, з 12ого тижня було і вагінальне, і таке через живіт, тепер вже буде тільки через живіт. Так, отака я, ризикую.

    ---------- Додано в 21:26 ---------- Попередній допис був написаний в 21:24 ----------

    ну так, жінка написала, що була на узд, а ви почали якісь дурниці писати про те, що головне, аби тепер ви себе добре почували.. Я такого не розумію, бо це не застереження, це якесь залякування на рівному місці. Тим більше узд вже відбулося
     
  11. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: УЗД (спецiалiсти/раджу/ не раджу/iтд...)

    Мені не треба повторно пояснювати, я Вас зрозуміла!
    Надіюсь формучанка до якої я зверталася, мене зрозуміла!
    Хай буде по вашому, з вагітною сперечатися собі дороще))
     
  12. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

  13. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Стаття звичайно страшна, але техніка на місці не стоїть тому думаю що зараз все не так страшно. Можливо інша технологія, або ще щось. В кінці кінців, ризик узд при виявленні патологій у ненароджених не береться до уваги, коли ті якісь вади можна виправити ще при внутріутробному житті малечі. Тоді всі тішаться, і про ризик не думають. А коли дитятко народиться то можливо буде пізно, а переживати смерть чи щоденне життя дитини з якимись вадами то ойой як не добре.. Краще ризик аніж потім кусання ліктів і муки. Звичайно що щодня чи щотижня ходити так просто на узд нетреба, але всетаки контролювати розвиток дитинки то важливо.
    Я у свій час дуже переживала за узд, ходила на нього лиш 3 рази і що? Все одно сталося як сталося, і узд тут ні до чого... І шкодую що в потрібний час побоялася йти на нейросонографію мозку маляти, виявили б патологію можливо і скоріше, а тепер що? Тепер вже є потреба в тих дослідженнях, а малий не дасть то зробити, і єдиний варіант то загальний наркоз. Думаєте то краще ніж просто узд? Сумніваюся...
    Щоправда тут кожен вирішує сам для себе треба йому то чи ні. Зараз, маючи особливу малявку, дуже переживаю за розвиток карапузика в животику. Тому нехай то вагінальне узд чи звичне, але вірю що воно вже не таке шкідливе як пишуть.
     
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Одна стаття, яка повторюється вже в темі цій не перший раз абсолютно не показник. Страшилок таких можна знайти купа, ще можна з нету поскидати такі ж страшилки про якість продуктів, шампунів, кремів і взагалі повітря. Страшно жити, так. Страшно на двір виходити і до лікарів ходити, бо зі всюду чатує смертельна небезпека.... А можна просто жити з тими технологіями , які є зараз. Я не кажу, що треба маніакально усьому тому довіряти і провірятися на все , що можна. Ні, зовсім, але й маніакально того всього боятися теж якось дивно.. А постити тут такі страшилки як нам мене навіть досить некоректно , з огляду на те, що розділ для майбутніх мам, які зараз очікують малят і так, роблять узд
     
  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    та направду, зараз та їжа, яку вагітна жінка щодян споживає ( за вийнятком хіба якщо живе в селі і харчується виключно з власного господарства) куди шкідливіша, ніж те ж УЗД. Те саме передчасне старіння плаценти і кальцинати, які зустрічаються мало не в кожної- однією з причин називають і харчування і воду, яку споживає жінка. Та жити страшно :). Звісно, якщо немає показів, то мало хто бігає на позапланові УЗД просто так- заради цікавості . Якщо покази є- значить є УЗД. Не впадати у крайнощі. Бо тоді і їсти магазинну чи базарну їжу під час вагітності уже страшно. Шкоди не менше :)
     
  16. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Дівчата, щодо узд і патологій дитини свідчень нема, тому що навіть якщо ембріон чи плід гине - ніхто не буде визначати чи було узд причиною. І взагалі до 12 тижня, якщо нема показів, краще його не робити, є купу інших аналізів, які показують картину. Точно не пам'ятаю, але узд створює звукові коливання рідини, матці це не шкодить, але от маленькому ембріону може і нашкодити це коливання.
    Моя гінеколог сказала, що зараз краще не робити узд, а прийти на планове в 12 тижнів. Казала, що це зайве і навіть якщо є якісь погані симптоми, типу виділень чи потягувань - краще, щоб лікар обережно подивився на кріслі, чого дуже бояться вагітні, це принаймні не має шкідливого впливу.
    По суті, якщо жінка під час В займається сексом, то, при вагомій на то потребі, огляд не завдасть більше шкоди.
    Принаймні по особистих відчуттях, ще до В, я робила два рази вагінальне узд і кожного разу після цього були неприємні відчуття, особливо коли трохи надавлюють тим датчиком.
    Я не є різким противником узд, але робити його часто без вагомої потреби не стала б.
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    так тут узагалі не обговорюється питання частого УЗД без потреби. Суть у тому, якщо є покази до УЗД до 12 тижня.
    зараз напишуть купу випадків, коли після крісельного огляду сталися форсмажори.
    Насправді, все дуже неоднозначно і щодо крісельного огляду. Тим більше, що інформативність його стосовно питання терміну вагітності буває досить хибною.І мазня теж початися може ( про що лікар попереджує)
    не доведено.

    то от якраз тут крісельний огляд, зроблений не в умовах стаціонару, а амбулаторії ( тобто ЖК) може мати неприємні наслідки. Якщо є загроза, особливо з мажучими виділеннями.І як у такому випадку крісельний огляд може встановити причину? Гіпертонусу по задній стінці він не побачить ( як і не побачить на такому терміні ще гіпертонусу узагалі), наявність гематоми чи розташування хоріону- також. Суть тоді крісельного огляду при поганих симптомах? Подивитися чи закрита шийка матки? Так після того якраз виділення можуть посилитися ( в гінекології пологових про це одразу попереджують )
     
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    та не в тому справа. То особиста справа кожної жінки і кожної ситуації. Йдеться про оті залякування і пощення дивних статей з нету (так ніби мало в неті отакого сміття всякого на залякування....), при тому що я взагалі нериємно здивована, бо тут тема для вагітних і як в кращих наших традиціях-треба вагітну так залякати, що би дихати вже боялася, чесне слово... Не думайте, що мене хтось отим налякав, я більше обурена з того. Я впевнена на всі 100% і вже колись писала, коли ту саму статтю постили тут раніше, що моя племінничка здорова і буде такою далі, і моя дитина також, і ваші діти також, незалежно робили ви узд, не робили і як часто. А кому совість позволяє отаке постити-ну то ваша справа... Не хочете робити узд, боїтеся, ну та й не робіть, чи хтось тут переконує, що то узд треба робити?? Не треба-не робиться, комусь треба-робиться і все. А то виходить, що як хтось мусить робити то узд навіть досить часто, то вже все, обрікає свою дитину на невідомо які хвороби.. Ідіотизм...
     
  19. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    У кожного своя думка:) я не писала, що на кріслі термін визначають, це ж нереально! При показах на те - узд треба, а от пишу про те, щоб не робити неконтрольовано, для цікавості.

    ---------- Додано в 17:04 ---------- Попередній допис був написаний в 17:01 ----------

    Не доведено чи має згубний вплив на дитину, але коливання таки створює, тому і рекомендовано робити пізніше.
     
  20. konfety

    konfety Лучший изгиб на теле девушки - это ее улыбка!

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Заборонено дивитись на кріслі вагітну з такими ознаками, що зазвичай свідчать про загрозу..і це знає кожний освідчений гінеколог!і ніколи не піде на такий ризик, він не оправданий..Тільки УЗД. Огляд лише після лікування, направленого на збереження плоду.
    Ви глупості пишете..