Корекція зору

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем kati, 26 Лютий 2009.

  1. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    @MalvinkaLv, а наскільки у Вас ті " великі" мінуси? Бо лінзи я ношу -14, і -12, хоч реально зір ще гірший) то колись читала,що з такими мінусами навіть не беруться виправляти)
     
  2. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    На ліве -6,75, на праве -10, ну і плюс астигматизм. Теж боялась, що не зможуть виправити, бо в інтернеті пишуть багато. Але технології щодня розвиваються, ну і все залежить не тільки від "мінусів", а й від стану сітківки, товщини рогівки, очного тиску, здатності очей до корекції і т.д.
     
    Останнє редагування: 17 Січень 2018
  3. tuti

    tuti Well-Known Member

    @MalvinkaLv Скажіть будь ласка, чи таки робили ви лазерну корекцію і якщо так, то де? тому що чоловік цікавиться тим питанням і думає на Візекс, але реальні відгуки щось важко знайти
     
  4. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Ще не зробила. Думаю або у Львові (Візекс чи Лазер Плюс) або в Чернівцях (в проф. Совви).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Дівчата, поділіться, будь ласка, досвідом, хто як вчився знімати лінзи. Бо одягати їх мене все-таки лікар навчила, а знімати - ну ніяк. Була вже у двох лікарів, але все одно не вдається. Наразі просто живу в них "безвилазно", а коли виходить термін, їду в клініку, лікар мені їх знімає і ставить нові. Але це ж не діло((
    Ролики в ютубі, література, власний досвід - буду вдячна за будь-які поради.
    За три місяці, що я перейшла на лінзи, мене вже добряче дістала прив'язка до клініки двічі на місяць у конкретний день.
    До окулярів, відчувши комфорт лінз, повертатись зовсім не хочеться. Хіба на роботі буду ними користуватися, бо чомусь у лінзах під час роботи з мікроскопом і компом очі втомлюються більше. Хоча, може то просто так здається...
     
  6. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Я навіть і не пригадую, щоб в мене з цим були складнощі. При першому підборі в клініці показали, я потренувалася, чи вийде, і по всьому.
    З мене дивуються люди, які не носять лінз, бо я їх можу знімати в будь-яких умовах - в потязі, в темряві (підсвічую телефоном, щоб в контейнер попасти; а саму лінзу можу витягнути без будь-якого освітлення), тощо.
    В чому у Вас складнощі? Не можете намацати лінзу? Око «не пускає» лізти в нього? Боїтеся порвати лінзу?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  7. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Я пальцями однієї руки відтягую трохи верхню і нижню повіку ( легенько, акуратно). А потім пальцем іншої стягую лінзу ( вона легко скользить вбік).Буває, що і пальцями однієї руки все роблю. То треба побороти дискомфорт, чи страх лізти в око;) Хоч, якщо б хтось ліз до моїх очей, то я б не далася;))) Якщо ви витрумуйте, що лікар вам знімає, то і самі зможете.
    --- дописи об"єднано, 12 Січень 2019 ---
    Хоч, якщо ви в лінзах ходите цілий місяць безперервно, то може просто пересихає лінза і око, і тому важко знімати? Має бути більш вологе, щоб зіскользнути ( ну це як я розумію). Попробуйте, якщо боїтеся, що не вийде, в оптиці зняти ( після того, як вам надінуть), щоб була підстраховка лікаря)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Я рефлекторно кліпаю, навіть коли лікар знімає, і не завжди даю йому зняти з першого разу.
    Не можу її зсунути, і коли намагаюся торкнутися, око кліпає і відвертається, і все((
    Порвати - ні, не боюсь, напевне. Око "не пускає".
     
  9. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    @Thebestnata, я сьогодні саме так і зробила. Вчора була в оптиці, пробувала і безуспішно. Поїхала додому в окулярах, щоб очі відпочили. Сьогодні зранку приїхала туди знов, одягнула легко, знімати - ніяк. І краплями зволожували. В лінзах ходжу без зміни по два тижні, не місяць.
     
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    сильні захисні рефлекси. то не діло - сядьте і нормально навчіться це робити в оптиці. мусите послабити рефлекс
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  11. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    @Cybulynka
    Крім методу зсувати лінзу в кутик ока, є ще метод двома пальчиками її збоків підсунути всередину, так, щоб між центральною частиною лінзи і оком утворився повітряний простір, і тоді лінза легко знімається, залишаючись між пучками Ваших пальців.
    Я саме таким методом знімаю, однією рукою. Нижнє і верхнє повіко не відтягую, просто широко розкриваю око.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  12. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    @Cybulynka, а взагалі рухати лінзу в оці можете? Ну може почніть з того, щоб просто її совати вправо-вліво, так просто пальцем.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Дякую, дівчата! Вже трохи подивилася в ютубі інструкцій, зараз сяду тренуватися.
     
  14. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Напишу для мотивації свою історію) Я лінзи почала носити ще в далекому чи то 2003, чи 2004. Спочатку в оптиці мені дали тренуватися на кольорових лінзах. А вони чи то тонші, чи м'якші за звичайні, то я ніяк не могла їх одягнути. Більше двох годин мучилася я і всі зі мною;) Бо як тільки лікар оптики пробувала мені лізти в око, то я дьоргалася, відсувалася, закривала око))) Я реально не даю, щоб навіть мені закапали око) Як в дитинстві ходила до офтальмолога, то там не з першої спроби вдавалося мені закапали очі, пару крапель летіло мимо) То от мучилася я мучилася ті дві години. А потім моя мама ( вона була зі мною), каже, що напевно таки буду я далі в окулярах ходити, якщо не виходить з лінзами. А я згадала свої окуляри, з товстезними скельцями, в яких мої очі менші в пару раз здаються, в яких незручно, які не люблю, то набралася сили і таки домучила ті лінзи! Тому тут головне - сильна мотивація, все в ваших руках. Тим більше, що це не так складно. Потім справді будете знімати-одягати в темноті в поїзді, в автобусі, і без дзеркала) Головне, щоб руки чисті були))
    Напишете, як получится)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • Смішно Смішно x 1
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Я вже кілька років не ношу (стало дискомфортно, пересихає і подразнюється слизова ). Носила з 1996 десь по 2013... Спочатку були річні, які носила майже 3 роки, поки одну не загубила, потім ще раз чи два річні, тоді з'явились ті, що по півроку, по 3 місяці...
    То або ті найперші були якісніші (як електротехніка ггг), або як казала мені лікарка, рогівка з часом може ставати більш подразливою, чим новіші "покоління" лінз ставали, тим важче було їх "доносити" свій термін, про схалявити і поносити довше мова не йшла... останні брала ніби на місяць, то за два тижні залишила то діло на зовсім, бо кілька годин до обіду, що я витримувала, нівелювали зручність лінз як таких... просто тепер підбираю гарні оправи, та й таке...
    А вдягати-знімати мусила навчитися сама, бо вперше, як я зважилася на лінзи, вони здається у Львові ексклюзивно в "Лінконі" були, то там і карточку завели, і огляди безкоштовні були при умові купівлі лінз у них. А так як я жила тоді не у Львові, з іншої області не дуже і наїздишся, то довелося навчитися. То тепер мало не в кожній оптиці є і лінзи, і розчини, не те, що колись... Але очі більше лінз не сприймають, на жаль...
    І знімала я , до речі, як Крошка Єнот пише, типу "щипком", завжди виходило, хіба як око трохи пересихало, то здавалося, що лінза ніби "присмоктувалась " , то трохи треба було більше сили прикласти... @Cybulynka, а Вам коли підбирали лінзи, вимірювали параметри очного яблука, розміри, опуклість? Бо мені не тільки ступінь корекції підбирати, а власне дивились на апараті саму рогівку, і пам'ятаю, що тоді лікар сказав, що в мене параметри умовно стандартні, і мені підходять будь-які існуючі на той час лінзи. Відзначили ті параметри в карточці і потім завжди при купівлі нових лінз виписували скерування , де вказувалось не лише -4,5 діоптрій(в мене проста короткозорість), але ще й якийсь параметр, чи то розмір самої лінзи, чи що, а може просто марку...
    Я от що подумала, (прошу тільки не смійтесь:girl_crazy:) може ті лінзи Вам "затісні"? Чи може то я придумую, і всі вони однакового розміру бувають? Бо в нормі лінза справді ніби і має щільно лягати на око, але разом з тим, коли різко водити вліво-вправо поглядом, то вона "плаває" і ніби потім "наздоганяє" центр ока...
     
    • мімімі мімімі x 1
  16. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    @Shapokliak, є радіус кривизни в лінзах, діаметр. Але то переважно стандартні показники в них.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ви абсолютно праві - крім діоптрій, дуже важлива правильна кривизна лінзи.
    Найпоширеніші, вроді, 8,4 і 8,7
    В мене 8,4 і коли одного разу мені підсунули (а я не перевірила - сама винна) не мою кривизну, то майже одразу в очах з‘явилось відчуття, ніби товченого скла насипали.
    Я після тієї історії перестала купувати в Лінконі, хоча саме там мені підбирали, вчили і купу років обслуговували.
    Я їм довіряла, а коли прийшла через кілька днів носіння лінз не моєї кривизни з жахом, що мої очі перестали сприймати лінзи (а то для мене був найкошмарніший з усіх кошмарів), мені почали втирати, що я не правильно користувалась, і напевне, десь притиснула лінзу кришечкою контейнера і тому мені так шкрябає в очах.
    Я кажу, ок, і йду на рецепцію за новою парою лінз (а для мене-студентки це неочікувана і наклАдна витрата), де мені якась чесна дівчинка каже, що потрібної мені кривизни не завезли, і в них вже тиждень є тільки 8,7.
    Я вдома перевіряю упаковку, і дійсно, там не моя кривизна.
    Після тієї історії я з Лінконом зав‘язала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  18. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Дівчата, прийшла я прозвітувати. Чи то пак, похвалитися))
    Вчора зранку вчергове сіла потренуватися і таки мені вдалося зняти лінзи. Одягнути, на мій великий подив, не змогла. Поїхала в Люксоптику і під наглядом лікаря зі стонадцятої спроби, попри сльози відчаю, одягнула.
    На ніч знову зняла, зранку знов одягнути не вдалось. Але в тій самій Люксоптиці під наглядом лікаря вже одягнула праву з першого разу (неочікувано!), ліву не з першого, але вдалось. Лікар мене похвалила. Вони там вже мене впізнають, терпляче носяться зі мною і навіть не за всі візити беруть гроші, хоч у них навчання є платною послугою.
    Дякую величезне всім за поради і підтримку! Дам я собі раду з тими лінзами!
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    @Cybulynka, от бачите , все вийшло!) Ще трохи практики і будете легко знімати-одягати.
    Але те що навчання платне - якось дивно. В моїй оптиці такого не було. Ну хоч може, то кожна оптика ставить свої умови. Хоч , якщо навчання в них платне, то мали б вони відповідати за результат. Брати гроші, якщо навчать хоча б. Але і то я б не ходила в таку оптику)
    Доречі, ми ще чекаємо розповіді @MalvinkaLv про корекцію зору;) Чи я пропустила?)
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    @Thebestnata, в тій клініці, де я обстежувалась і купую лінзи і всі аксесуари, навчання безплатне. Але вона дуже далеко, на іншому кінці Києва, ще з роботи доїхати норм, а з дому всі дві години буде. Тому на ургентну потребу я побігла в Люксоптику, мені до неї маршруткою хвилин 40, і працюють вони без вихідних. Я туди їздила, як по святу воду, коли мені не вдавалося. Лікар кожного разу терпляче показувала, виправляла, підбадьорювала, і завжди бачила, коли мені сказати "спробуйте ще", а коли просто одягнути лінзи і відпустити, бо нині "не мій день". Оплатила я лише один раз, коли змогла самостійно вставити лінзу після довготривалих спроб.