Коментарі форумних філологів та просто небайдужих

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 17 Червень 2009.

  1. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    вчора на СТБ брали інтерв"ю в жінки свідка якоїсь події, то було написано " свідка така-то":girl_impossible:
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Не знаю як інші, але в школі ми вчили, що говоримо цця або сся, а пишеться ться. Ви послухайте себе або інших, ніхто не говорить "п и ш е т' с' а", а говорять "п и ш е ц' ц' а". Є й інші відмінності між говоримо і пишемо. Ті є самі ненаголошені е та и, або дзвінкі і глухі приголосні як в слові "боротьба".


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    В цьому випадку так, але я ніколи не говорю "моїй к в і т о ц' ц і" чи "прасую на д о с' ц і" .
    І, що найцікавіше, так ніхто не розмовляє, окрім рекламних персонажів. Навіть медійні люди, мова яких може слугувати еталоном. Н-д, Кондратюк. Для чого вигадувати велосипед?
    --- дописи об"єднано, 28 Квітень 2016 ---
    не "свідкиня" і Богу дякувати :girl_crazy: а то було якийсь час "педіятриня" і т.п. перли))))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ну, ви можете вимовляти так. Хтось вимовляє по-іншому. Але є правила української мови, де вказано, у яких випадках відбувається асиміляція звуків, а в яких ні. Фонетика вивчає ці правила і згідно цього встановлені правила вимови.
    Так склалось історично, протягом багатьох років, тобто це не є новомодна тенденція, як ви собі думаєте.
    Квіточці - асиміляція, тобто уподібнення за місцем і способом таорення, звук і разом із звуком ц', який є м'яким, впливають на звук ч (твердий) - який у вимові перетворюється на ц' (м'який).
    Ти подобаєшся мені - теж асиміляція - м'який звук с', впливає на попередній ш і робить його у вимові схожим на с' (м'який).
    Тому не треба казати, що це неправильно і хтось собі вигадав.
    Це так, якби в англійській мові хтось казав, що говоримо і вимовляємо так, як написано. Але ж там вимова зовсім відмінна від написання слова. В одному випадку ми цей звук вимовляємо так, в іншому оточенні букв - вимовляємо по-іншому.

    Ось з вікі, наприклад, кому цікаво. Асиміляція (мовознавство) — Вікіпедія
    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 29 Квітень 2016
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. silvia

    silvia Well-Known Member

    Треба допомогу колективного розуму. Завдання-іншими словами пояснити фразу чи її значення "бити посуд на щастя".
    Наприклад, крутиться,як білка в колесі-працює невпинно.... тут як можна іншими словами пояснити?
     
  7. ArturVasko

    ArturVasko New Member

    Доброго дня шановні. Підскажіть, чи відміняється чоловіче призвіще "Васько" і чому? Дякую за відповідь!
     
  8. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @ArturVasko не філолог, але жіноче не відміняється, чоловіче по аналогії

    IMG_4828.PNG
     
  9. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    от мене цікавить, чому в оголошеннях дуже часто пишуть 5000 тисяч грн, з математичної точки зору це ж - 5 000 000 грн (5 млн). Якщо пишуть нулики, то навіщо ще словами дописувати ту тисячу?
     
  10. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Маю таке питання, буду дужеее)))) вдячна за пояснення.
    Значення слова "босий". Тобто питання - Ти чому стоїш боса? Чи можна вжити до людини яка стоїть в шкарпетках але без взуття ))).
    Було б супер з посиланням на джерело. Бо самій годі знайти точне визначення даного слова. :girl_sad:
     
    Останнє редагування: 4 Вересень 2017
  11. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    так, босий має значення і "без взуття". Але не "ти стоїш босою", а стоїш який/яка? - босий/боса.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    як українською перекласти рос. слово "собутильник"?
     
  13. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    товариш по чарці?
    Пошук - укр-рос словник
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    мені сподобалось "горілчаний брат"))) все ж яка наша мова милозвучна.
     
  15. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    так, теж цікаво звучить. але тоді звужується сенс лише до розпиття горілки. а може люди коньяк п"ють?))
     
  16. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    upload_2017-9-14_15-58-10.png
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. flame

    flame невгамовний експериментатор

    роблю цікаві подарунки своїм найдорожчим. Запропонуйте похвальні і підбадьорюючі слова для метрик : дівчинки, хлопчика і молодої сім"ї (сестри).
     
  18. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Шановні філологині, як вам запровадження фемінітивів? =)

    19260291_10100353379242515_6812357497369045749_n.jpg
     
  19. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Ну дуже вже смішно звучать "послиня" і "фізикиня":)
     
  20. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    можливо смішнувато(з незвички завжди смішно), але краще звучить посолка. Ну і в школах вчительок фізики називають фізичками, то може і на нуковиць загалом так казати краще?