Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем romhavr, 30 Жовтень 2007.

  1. casablanca

    casablanca New Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Зараз вже трохи є що читати підліткам, бо якось виходило, що починали з дитячих, а тоді якось гоп! - і відразу в дорослі стрибали. А серединки не було. Шкода, що мені в мої -надцять не трапилося "Буби" Космовської чи "Маргаритко, моя квітко" Нестлінгер або чогось на зразок "Кави з кардамоном" польки Йоанни Ягелло. Там саме про різні проблеми підлітків, з гумором, доступно, навіть батькам не завадить прочитати.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Сьогодні якраз розглядала одну з цих книг на подарунок для дівчинки 11 років. Як скажете, не зарано? Наразі не купила
     
  3. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

     
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Як на мене це ще за скоро читати таку книжку. Я також прочитала приблизно в шостому класі, так сплакалась, що і не дочитала до кінця. В руки взяла ту книжку десь як вже закінчила школу і прочитала на одному дусі, і відкрила все зовсім по-іншому.
    Таж сама історія з "Робінзоном Крузо", якщо я не помиляюсь в шкільні програмі вона стоїть 5-6 клас! Як я її брала в руки, думала що то казочка про тваринку, ага щас! прочитала і забула. Один раз переглянула передачу, де розкривали зміст цієї книжки, була здивована, бо нічого схожого я не зустріла коли читала. Перечитала я "Робінзона Крузо" після третього курсу, і побачила всю цінність твору.

    Моєю першою "великою" книжкою була "Тім Таллер, або проданий сміх". Це мені приніс Миколай. Скільки вражень від неї було! Ще і досі залишається однією з моїх улюблених. Повчальна, цікава, інтригуюча!
    Історія, про маленького хлопчика, який хотів жити краще і для цього продав свій сміх, навіть незадумуючись, на скільки це дорога плата за можливість вигравати будь-який спір. Скажете чортівщина, але воно мені більше подобається ніж сучасні "Хроніки Нарнії" чи "Гаррі Поттер".
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. newlife

    newlife New Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Перечитала всб гілку, але потребую поради знавців. Допоможіть підібрати книжечки дівчинці на 8 рочків, проблема в тому що читати НЕ любить (восновному вибирає книжки з віршиками :-( ), а хочемо заохотити до читання цікавою книгою. Тому дуже важливо що читають дітки такого віку (особливо "нечитайки"). Дякую за поради.
     
  6. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Моїй меньшій теж 8 . Перечитала "Лісова школа" Нестайка. (там 5 книг). Дуже їй сподоблась, хоча теж не дуже любить читати.
     
  7. Lemontina

    Lemontina Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Я сама, коли була малою (приблизно 8 років), просто неймовірно закохалась у книгу "Ведмедик на ім'я Паддінгтон" Майкла Бонда. Там, здається серія книг (3 частини). Я читала російською, але яка неймовірна книга! Потім перечитувала її в 10 років, потім в 12, аби пробудити в собі певні спогади)) Коли в мене буде дитинка - вона обов'язково прочитає ці книги, для мене вони - шедеври дитячої літератури!

    А ще "Большой кыш" Мили Блінової! Така мила, така затишна книга! Для дитинки 7-9 років, але можна і для трохи дорослішої.



    До речі, допишу, що, мабуть, саме ці книги і пробудили в мені любов до читання)) Я вважаю хорошими ті книги, які надихають. Саме такими і є книги, про які написано вище.
     
  8. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Ой, і я іі дуже любила, і довгий час не могла згадати правильноі назви, так і не знайшла. А ви тут нагадали, тому обов'язково перечитаю.
    З моіх улюблених дитячих були: Пеппі, Тореадори з Васюківки, інші книжки Нестайка, Володимира Винниченка така збірочка Намисто. Взагалі я обожнювала читати і досі теж. Пам'ятаю, що в дитячій бібліотеці перечитала всі Казки народів світу. А Пеппі Довгапанчоха-перша книжка, яку купила сама за власні гроші.
     
  9. lyubashka

    lyubashka Well-Known Member

    У мене була ось така книга[​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Лесик

    Лесик Member

    Цього літа прочитали "Часодії" (6 книг) Наталі Щерби. Донечці 9 років. Читала дитина по 1-ій книзі в тиждень з таким ентузіазмом , що я не втрималась і також перечитала. Дійсно класна фантазійна книга ,написана доступно для дітей. Одна сюжетна лінія ,яка розвивається впродовж 6-ти книг- одним словом цікаво. Доречі прочиали з таким самим захопленням 3-є однокласниць, і на кінець не витримав і прочитав ще й чоловік. Рекомендую.
    Також прочитали (доня і я) "Поліанну"- також якісна і класна книга.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. casablanca

    casablanca New Member

    Ой, мій син теж "балдіє" від "Часодіїв"... Уже втретє перечитує (має всі томи). "Полліанна" справді класна! А "Енн із Зелених Дахів" не читали? Має сподобатися, якщо сподобалася Полліанна.
     
  12. Лесик

    Лесик Member

    Не читали. Дякую за пораду- будемо шукати.
     
  13. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчатка, порадьте щось цікаве для другокласника. З гарними ілюстраціями та цікавим текстом, і щоб не дуже об'ємна. Щоб за два тижні прочитати.
     
  14. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Раджу "Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9"
    та "Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда" Лесі Вороніни, - тільки ілюстрацій там не дуже багато й не такі яскраві,
    але мають сподобатись
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    І я рекомендую "Енн...". Сама прочитала першу книгу, хочу і наступні;) А от "Емілі з місячного серпа" не так сподобалась...
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Замовила малому три книги Сашка Дерманського про вужа Ониська. Прочитала по-діагоналі. Мені сподобались. Особливо друга частина "Бабуся оголошує війну". Ну дуже колоритна "підтоптана" бабуся на ім'я Катастрофа ))))) Сподіваюсь малому сподобається. Шрифт нормальний, якраз для самостійного читання. Текст легкий, а головне цікаві пригоди. Думаю, книги підійдуть для діток 7-9 років.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Hochynamore

    Hochynamore Важлива кожна мить...

    В 5 класі читають "Поліанну" Елеонори Портер. Малий читав із задоволенням. І я теж. Дуже хороша і позитивна книга, вчить все сприймати з оптимізмом. В дорослому віці (коли за плечима вже є життєвий досвід :) ), сприймаєш це трішки глибше, ніж в 5 класі.
    А недавно малий (11 років) сам собі вибрав в книгарні книгу Стівена Кові "7 звичок надзвичайно ефективних підлітків". Читає, "ефект" є :)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  18. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчата, порадьте книгу на 11 років для дівчинки.
    І щоб не серією йшли, і бажано щось з новенького.
     
  19. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ми дарували "Поліанна і Поліанна виростає", в одній книзі. Бо як окремо, то вийде серія)))) Ще є "Таємний сад", "Ефект Матильди", "Файні товсті дівки, йо"...
     
    • Подобається Подобається x 1