Каміння в жовчному міхурі. Оперувати чи ні: за і проти

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем olevitska, 2 Травень 2010.

  1. Rantka

    Rantka New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Дівчата, оперувати чи ні вирішувати лікарю. Тільки що від хірурга, його думка - нагальної потреби немає, надумаю - можна зробити лапароскопію планово. А пішла до нього, бо болить під ложечкою, а на УЗД сказали жовчевий, він в мене з камінням вже 9 років.І терміново оперувати, та й хірурга порадили. А знайомий хірург, дай Боже йому здоров*я, сказав, обстежити шлунок. І тоді вже думати про жовчевий. Так що останнє слово однозначно за лікарем.
     
  2. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    [/COLOR]
    переважно завжди забирають повнітю жовчевий міхур зі всім і де тоді можна залишити камінці?
    В мене лікували жовчевий від застою жовчі 6 років всіма можливими способами, ночами не спала і мучалася від болю, поки не виявили камінці трохи менші ніж духмяний перець. Болі були жахливі, мучалася тиждень, бо на одному УЗД були камінці а на іншому не бачили, навіть був лікар з приватної клініки, який обіцяв, що болі припиняться бо каміння насправді нема (якимись чудо таблетками, які насипав з банки), а на наступний день я вже була в лікарні з такими болями, які не могли припинити ніяким способом і були змушені колоти морфій, а наступний день операція і через 2 дні я була вдома, лікар віддав мені 9 камінців дрібнесеньких, а бачили на узд максимум 4-5.
    Вже пройшло 4 роки, почуваюся дуже добре і чесно кажучи дієти дуже не дотримуюся.
    І ще мені казали знайомі лікарі,що саме каміння до 10 мм дуже небезпечне, бо воно має властивість рухатися (від того нестерпний біль, особливо коли вони труться один з одним) і може стати у протоці, а це може закінчитися летальним кінцем.


    А ще через 2 місяця після операції я завагітніла і все було добре.
     
  3. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Пройшло пів року після лапароскопії. Почуваюсь прекрасно. Їм все потроху. Здається розладів кишківника побільшало, але то як згрішу жирненьким і всяким таким. Як свято і гулянка приймаю мезим. Зато не болить нічого. Поки що рада що зробила, а далі побачимо.
     
  4. nalia

    nalia Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Дівчата, можливо хтось має телефон Гавриша Я.І., дуже треба
     
  5. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    От і я дожилася, мучилася з приступами, вчора сходила на узд, а там - сюрприииизззз. Якісь згустки в жовчному, та ще й жовчний протік наполовину тою заразою перекритий. :sad:
    Одним словом, уздист сказав, що можна буде обійтися ендоскопічною операцією, причому роблять її тільки у двох місцях: в медінституті і на Топольній. В принципі, можна було звернутися до залізничної лікарні, нам ближче, але в паніці все-таки погналися на Топольну, до Кушнірука. Той сказав, що операція буде проходити у два етапи: спочатку ендоскопічна частина, потім лапароскопічне видалення, в іншому випадку довелося би робити не лапару, а традиційну операцію. Завтра йду здаватися, страаашно... Хотілось би якось обійтися самим видаленням корка з протоків, бо ж каміння в жовчному навіть немає, але хто знає, що там лікар скаже.
    Хто проходив через таке, хто взагалі останнім часом був на Топольній, будь-ласка, напишіть в ПП, що до чого і які розцінки лікарям-медсестрам.
     
  6. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    я 4 роки тому(видалення жовчевого лапороскопічно), через місяць після пологів! Жодного разу не пожаліла.Думаю не варто себе мучити, викинути жовчевий і все. Їм все(я трошки нечемна бо мала б бути на дієті, а я халявлю)
    Маю координати хороших лікарів, кому треба пишіть в пп.
     
  7. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Ну що сказати, відбула я ту лікарню. Зараз почуваюся так собі, паршивенько. Особливо важко змиритися з дієтою, бо від половини страв у ній мене не те, що зараз, коли я і їсти відвикла, а й за колишнього життя вернуло, а те, що дозволено і більш-менш можна їсти, поки що страшно навіть чіпати. Як трошки відійду, напишу детальніше про ту всю процедуру.
     
  8. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Після операції пройшло 2,5роки. Почуваюсь добре, нічого не тривожить, їм абсолютно все, правда не жир ложками))) і як гулянка, або важка їжа , то п"ю панкреатин. Нема тієї болі, а то так і боялась, би завжди, як би не прооперувалась!
     
  9. Koshkina

    Koshkina New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    НЕ ВИДАЛЯЙТЕ ЖОВЧЕВИЙ! (ЯКЩО - див. далі)

    Давно планувала написати - віддячити лікарям. Зараз можу робити об'єктивні висновки, бо минуло більше, ніж рік після операції. Я почуваюсь чудово. Періодично для котролю роблю УЗД; стараюсь регулярно рухатись; як і раніше, дотримуюсь здорового харчування, не відмовляючи собі ні в чому.

    Більше 15-ти років був одиничний камінь у жовчевому. Потихенку збільшувався у розмірах. Коли став досить великим і я постійно відчувала тяжкість у правому підребер'ї, почала шукати варіанти. Робити лапароскопію з видаленням жовчевого для мене був не варіант -приблизно у 25-30% випадків розвивається гострий/ хронічний панкреатит + постійна строга дієта та інші "радості". Кому цікаво - пошукайте в інтернеті (тільки не на форумах, а у професійних статтях та книжках).

    Тому, ЛИШЕ ЯКЩО у вас одиничний конкремент, або кілька але без кострих країв, можна зробити органозберігаючу лапароскопічну операцію - тобто, зі збереженням жовчевого міхура. У Львові таким не займаються - тут гроші заробляють, а не людей лікують(

    Єдине місце, де це роблять - Інститут гастроентерології АМН України
    http://www.gastro.org.ua/index-1-2.html
    З хірургів раджу Шевченка (сподіваюсь, він там ще працює). Власне, це була його ідея: зберігати орган - якщо він є - значить, потрібен.

    Мудро ставтесь до власного організму і будьте здорові)
     
    Останнє редагування: 1 Серпень 2014
  10. Balu

    Balu Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Доброго дня, дівчата. Дайте, будь ласка, в ПП координати перевірених лікарів-хірургів.
     
  11. Wanderlust

    Wanderlust Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Тиждень тому наважилася на операцію, так як мала повний "відключений" жовчний камінців. Начиталася відгуків і вибрала Залізничну лікарню, хірург трапився Яворський А.В. - тільки хороші враження від нього. Операція виявилася не такою страшною, як собі уявляла - заснула в операційній, прокинулася в палаті з "киснем" в носі і живіт увесь болів (але потім колють обезболююче), на другий день вже могла ходити, поболює ще кілька днів, але можна терпіти. Ранки малесенькі - 2 справа як подряпинки, одна в пупі і одна під грудьми (найболючіша чомусь). Здивувала поширеність цієї хвороби - за день було 5 операцій.
     
  12. Likysja

    Likysja Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    А хто знає, якщо є пісок в жовчному, без камінців, то можна його якось вивести чи вже теж на операцію потрібно? Бо в мого чоловіка виявили і радять зробити операцію зараз планово, бо все рівно її не уникнути. Але справа в тому, що симптоми в нього такі, що схожі і до гастриту, а він в нього теж є. А саме: ниє під правим ребром, інколи нудота з блювотою і проноси, турбують його також часті відрижки повітрям, але приступів болю немає. До слова, сидить постійно на дієті, єдине що їсть потрошки солодке плюс лікує гастрит, але ті симптоми все рівно з"являються. То чи можна робити висновок, що то все таки жовчний?
     
  13. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    Зайшла сюди, бо потрібна ваша допомога. Всю ніч провела з сином у лікарні швидкої допомоги. Каміння у жовчному, сказали що невеликі. Лікар, який нас приймав, рекомендує забрати той міхур. Я не проти операції, але чомусь не наважуюсь ні я, ні син зробити саме у того лікаря, який зараз є лікуючим. Будь ласка дайте координати лікарів тут чи в пп. Можливо маєте перевірених лікарів у лікарні ШД, чи в іншій.
     
  14. sianako

    sianako New Member

    Я теж перенесла лапороскопію у з'вязку з камінням у жовчному . Лікар подарував на пам'ять 2 "вільхові шишки" 16 і 17 мм.Я їх носила щонайменше 5 років, професор з медінституту (прізвища вже не пригадаю) сказав на УЗД : поки не турбують - не рухати, а при першому ж приступі їхати в лікарню. Так і було. Після того, як звичайно, дієта, -10кг, що мене дуже тішило. Через 18 міс завагітніла, вродила здорову донечку. І ще один чудовий плюс - нормалізувався тиск, який до операції до 140 піднімався і я просто була наче п'яна.
    Так що не сумнівайтеся. краще позбутися того болю і дешевше буде.
    оперувалась в лікарні на Чупринки. Комфорту мінімум, а догляд чудовий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    Чи хтось із вас чи ваших знайомих/родичів оперувався/лікувався у хірурга Лерчука Ореста Михайловича із медуніверситету? Яку відгуки? Можна в пп.
     
  16. Galynuk

    Galynuk New Member

    Доброго вечора!Я сьогодні теж дізналась про каміння,чи не скажете яка вартість такої операції?Дякую!
     
  17. marianast

    marianast Well-Known Member

    Залежить де. Я чула, що найдорожча в тому плані Топольна. Татові там 20 січня забирали, влетіло в копієчку. Щоб не офтопити - тато камінці в жовчному носив років десять. Дуже не хотів зразу здаватись. Після свят почались приступи, тиск, блював часто. Звернувся до лікаря - жовчний запалений, протоки ще не постраждали. За тиждень після звернення зробили лапароскопію. Відійшов швидко, став в той же день, на третій день пішов додому. Зараз все ок, дієта йому настрій псує хіба що)
    P. S. Віддали три камінці діаметром десь по 1 см, сказали, що жовчний був наповнений масою схожою на мисливську дроб, яка не затверділа ще, з частками гною.
     
  18. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Порадьте лікарів для операції і які зараз приблизні ціни.
     
  19. Raven

    Raven Мама малятка

    Робили операцію цьоці в меді дали 4 тис. грн. в кишеньку. Другій в залізничній, вийшла майже та сама сума тільки офіційно в касу, ну і умови набагато кращі, не до порівняння, я вже мовчу про ставлення медперсоналу.
     
  20. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Дякую!
    А це тепер такі ціни чи раніше ще були? В залізничній в касу тому, що не залізничники? І що вже в кишеньку не хочуть тоді?
    --- дописи об"єднано, 1 Березень 2015 ---
    А окремо за ліки, анестезію, чи то все входить в тих 4 тис?