Юридичні квартирні питання

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Adriasia, 17 Червень 2009.

  1. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Укладаєте договір поділу (визначення на місцевості меж) земельної ділянки, який посвідчується нотаріально.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Дівчатка, напишу ще сюди, можливо хтось з таким стикався
    Хто має паркінг в новобудовах, які суми ви платите на обслуговування паркінгу в осбб?
    Бо нам виставили фантастичну суму 270грн в міс за сам паркінг, крім того плата за кв м 3,53, будинок 9 поверхів, тобто квартир немало, добитись калькуляції неможливо, на зборах, де приймали бюджет, фактично нічого не приймали і таке враження, що на зборах були підставні особи. Ми відмовляємось платити таку суму за сам паркінг, то на зборах прийняли абсолютно неправомірне рішення, що будуть за неоплату квартплати і плати за паркінг відключати водопостачання і електроенергію. Договорів з обленерго і водоканалом окремо немає. Як з цим боротись?
     
  3. Dnepro

    Dnepro New Member

    доброго дня! в мене таке питання ми проживаємо в будинку який нам подарувала мама чоловіка( дарчу на чоловіка), виникла така ситуація в наз з чоловіком є маленька дитина, в нього є дитина від першого шлюбу повнолітній син, зараз він з батьком неспілкується, але говорить всім що після смерті тата частку буде мати,і продась, або щоб я сплатила гроші, в мене таке питання,дарча була зроблена 10 років назад, чи можна зробити так що якщо щось з чоловіком станеться щоб майно перейшло до його мами( даровника), чи краще зробити нову дарчу на мене??
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    а заповіт на вашу дитину частки батька не розглядаєте?
    бо подароване ніяк не може піти назад до дарувальника (окрім порушення під час дарування)
     
  5. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Ми платимо окремо за паркінг приблизно 150 грн на місяць, у квитанції чітко розписано кількість метрів на вартість 1 метра
     
  6. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    після дарчі чоловік переоформив житло на себе і є власником? Але вам з таким питанням краще до нотаріуса підійти.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Kryhla

    Kryhla Member

    Маю таке питання: Ми живемо у приватизованій квартирі. Квартира приватизована на 5 осіб (співвласники). Двоє з них це мої баба і дідо. Як краще і дешевше переписати їх частки на себе (вони не проти). мається на увазі робити дарчу чи писати заповіт чи взагалі нічого, а вже після смерті переоформляти на себе? Чи то потім багато клопоту?
     
  8. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    Колись було дешевше по заповіту, але головне щоб ті 2 крім баби і діда не були проти потім.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    А якщо людина вже померла і тепер цю частку повинен її батько на себе переоформити (бо інших родичів нема), а потім подарувати чи скласти заповіт ( бо він вже старий), то як це краще зробити?
    І ще питання, він (батько) ж не може написати заповіт чи дарчу на цю частку, не переоформивши її на себе?


    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  10. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @loveterapy, так. в мене сестра так робила. Переоформляла будинок на себе(по смерті бабці) і тут же писала дарчу на свого сина. Одразу на нього було неможливо зробити.
     
  11. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Дякую, а ця дарча відразу означає, що нова людина вже є власником цієї частки? А не підкажете, у такому випадку потрібно якийсь ще податок платити за це дарування державі? Окрім послуг нотаріуса.


    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Це було давно, років 5 тому, або і 6.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    І ще маю таку проблему: у свідоцтві про смерть зррблена помилка у написанні по батькові . Тобто воно недійсне, переробити його не можуть. Сказали виробляти дублікат, а для цього треба свідоцтво про народження, якого нема.
    Можливо хтось з таким схожим стикався, як можна виробити дублікат того документа, адже всі дані є у них в базі .

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  14. Leila

    Leila Well-Known Member

    Для договору дарування потрібна оцінка майна, (квартири, будинку, тощо) від суми що вказана у звіті про оцінку визначається сума податку. і залежить хто кому дарує. якщо батьки- дітям то 2 % мито і пенсійний фонд. якщо друга черга то +5%.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ясно, я чула за ці 5/ від подруги. Вона оформляє квартиру бабці на себе, то має щось 30 тис заплатити.
    А якщо та людина просто заповіт складе на цю частку житла (1/4) , що вона заповідає своїй внучці, то теж треба ці відсотки платити?

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  16. Leila

    Leila Well-Known Member

    за заповітом не знаю .але від бабці до внуків точно треба платити відсотки як не зараз то потім.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. terezka

    terezka котяка-вишивака

    так, треба. друга черга спадщини сплачує більше, ніж перша
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Kryhla

    Kryhla Member

    А якщо нема заповіту, то як? Так само платиться, якби він був?
     
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    в нашої бабці не було свідоцтва про народження. в архів брали виписку з церковної книги. ну але в нас і документи не співпадали ніяякі - імя рідкісне
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    при оформленні власне бабцею заповіту, вона сплачує держмито за посвідчення заповіту і все. Це невеличка сума. Але, відповідно, право власності до онуки перейде лише після смерті бабці і прийняття спадщини. Тоді вона сплачує суми держмита за видачу свідоцтва , супутні витрати за різні довідки-витяги з реєстрів ( це невеликі відносно суми) але основна витрата, яка потім буде все-рівно на неї покладена- це сплата податку на доходи , передбаченого ст. 167 та 174 Податкового Кодексу, оскільки вона не є членом сім ї 1 ступеню споріднення ( для них 0 ставка). Вона сплатить 5% вартості спадщини.Ця оплата покладається на самого спадкоємця:тобто після отримання свідоцтва на спадщину, спадкоємець повинен включити суму майна у щорічну податкову декларацію,узяти податкове платіжне доручення і перерахувати податок до бюджету не пізніше 3 місяців.За просторочку- стягуються штрафні санкції ( наприклад, 30 днів прострочки- 10% суми боргу).

    Цей же податок сплачується і при спадкуванні за законом.

    Аналогічним податком обкладається і подарована нерухомість членам сім ї не першого ступеню споріднення. Ухилитися від сплати неможливо, оскільки нотаріус в день оформлення передає спеціальну форму звітності до податкових органів.ТОбто все-рівно це буде на контролі податківців.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1