Якщо будеш чемний/а...

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 13 Листопад 2009.

  1. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Якось малий бавився і по цілій кухні порозливав воду. Я кажу "йди в куток, я поприбираю" (при тому я не в цілях покарання його туди поставила, а щоб могти поприбирати, і він далі не розливав). Малий то запам"ятав і як робив щось погане, сам біг в куток. Так з того смішно:). А раз йому в кутку надоїло, він підійшов до тата, взяв його за руку, поставив замість себе в куток і побіг бавитися. Ми всі зі сміху попадали. Тепер як щось розлиє - біжить в ванну, бере щітку і витирає. Ой, ті діти...
    Ще намагаюсь привчати, що не можна брати іншу іграшку, поки не покладеш на місце попередню. "Давай поскладаємо кубики, тоді дам машинки..."
    Поняття "чемний " ще не розуміє, то такий шантаж не проходить:)
     
  2. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Мені і тепер так хочеться :girl_crazy:

    Дуже мені не подобається, коли свекор щось дозволяє малому, коли перед тим я заборонила, ще й говорить: ну разок можна, бо дідусь добрий! А як потім дитині усвідомити, чому раз можна, а наступного разу - ні? І що, мама зла, що не дозволяє? Бо вважаю, якщо чогось не можна - то завжди так має бути, а не через раз
     
  3. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    А в нас зараз дуже важкий період, Іра сама по собі дуже емоційна, швидко міняються настрої, росходиться на повну, якщо "дуріти" -то до безкінечності, якщо плакати-до посиніння, при тому має тяжкий впертий характер-іноді аж руки опускаються від тих криків та істерик, але при тому вона розуміє що не можна-але я намагаюсь завше казати що то для дорослих-і вона відступає, без особливих проблем, хіба би вже дуже хотілось.
    Як каже Анута-краще реагує, коли йде тілесний контакт, коли йде істерика, беру на руки, на рівні очей, спокійно кажу, що все одно так не буде, бо .... і спокійно пояснюю, і ставлю на підлогу, як правило за хвилини дві переходить, тоді щось пропоную. Поки допомагає.
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    а я чомусь боюсь так казати. Можливо для таких мацьоп можна, але боюсь, щоб потім не виробилось якесь бажання пошвидше подорослішати аби це все заборонене можна було....
    цікаво почути ще думки саме на цю тему
     
  5. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Я поки що не задумувалась про це, просто звучить таки краще аніж не можна,але в основному після кількох таких розмов-вона не лізе до тих речей, якщо не допомагає і можливо це зробити, то переставляю таку річ в інше місце не таке для неї помітне. Але справді це все до пори до часу.
     
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    я просто стараюсь пояснити (якщо це візьмемо для прикладу ножиці), що можна, але під наглядом мами або когось дорослого.

    Усмішко,
    а що в вас таке що можна лишень дорослим? бо мені якось приклади в голову не йдуть.
     
  7. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Читала я вумну книжку . Зараз знов перечитую (скільки ж то треба буде перечитувати?)
    Що запам"ятала, що фрази типу "як будеш чемний, то куплю/зроблю/підем.." є свого роду шантажем відносно дитини і такого робити неварто. Але в той же час, при гарній поведінці дитини треба особливо гарно до неї ставитись/обіймати/цілувати. І дитина це запам"ятає, то і буде краще поводитись. Хіба не те саме виходить? не той самий шантаж?
    Мене за такий хлопок таак розкритикував чоловік, що боюсь навіть згадувати. Більше не роблю. Я стараюсь пояснити, що мамі не подобається така поведінка і мама дуже засмучена такими речима.
     
  8. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    у нас напади неслухняності,та так які у всіх, трапляються хвилями,а точніше міняються з віком.
    коли глянути на дитину, можна побачити модель поведінки її батьків.
    я завжди була дитиною, і залишатимусь нею настільки довго,наскільки це буде можливо. у мене з Настею склалось спілкування на рівні. в деяких моментах це великий мінус, бо не маю авторитету старшої людини для неї, але маю вплив,як подруга.
    провинилась мала,кажу,що бавитись з нею не хочу. вона може позлитись, понудитись. а через хвилинки три приходить і каже,що більше не буде так поводитись, що вона "чемна діничка" і дуже мене любить.
    на рахунок речення "я тебе люблю". часто батьків звинувачують в тому,що вони рідко це говорять, я говорю це занадто часто. і це не тільки про Настю. це речення для мене,як щось таке, без чого моє життя пусте. я його вимовляю разів 20 за добу,і то всім людям,яких люблю. для мене воно ваги не втрачає,інколи стає страшно,що воно може втратити вагу для інших.
    у нас взагалі нема таких звертань до дитини типу "якщо будеш чемна". я більш використовую "наслідково-причинний зв"язок". типу "поїси - підем гуляти, поскладаєш кубики - малюватимемо фарбами".
    моя Настя сама глибоко переконана в тому,що вона чемна. не знаю,як там далі буде, обачимо.
    а бити дитину поручці, чи по дупці.... це, звичайно, не правильно.
    і порівнювати з іншими, навіть коли кажеш,що Андрійко нечемний такий, не слухає маму. я такого теж не практикую. хай Андрійко 100 раз буде нечемний,але то не має ніякого відношення до Насті.
    так само казати "Андрійко такий чемний, або Андрійко вміє те і те,а ти ні" - це взагалі шок для дитячої психіки.
     
  9. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Теж загалом підтримую таку думку. Але у нас є така ситуація - тато любить кока-колу, і малому хотілося, але тато йому сказав, що то напій для дорослих, як виростеш, тоді будеш пити. і малий сприйняв це нормально. Тепер іноді, як бачить, то каже, що то для дорослих. і все. прохань дати то нема.
     
  10. katarzynka

    katarzynka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Але Ви мене здивували. Я гадала, тільки моя свекруха та мама такі "забобонні". Можливо Ви не з того джерела читали?... Не вірте категорично усьому, що чуєте та читаєте. В родині мого чоловіка бутувала думка про те, що не варто дітей довго тримати на руках, бо будуть розпещеними. А почуття до діток варто виражати саме так, як Ви описали.. Із народженням третьої дитини, я почала робити так як мені хочеться. Софія годинами спала в мене на животі, була постійно пещена і т.д. І ось результат. Вона впевнена в собі і надзвичайно слухняна дитинка, завжди із позитивним настроєм і щастям в очах.... І вона знає,що її люблять. Порівнюючи свою поведінку та ставлення до своїх малюків .. абсолютно переконана, що пестити, тулити, цьомати діток ОБОВ"ЯЗКОВО ТРЕБА!!!!!!! це їм необхідно.
    Що стосується істерик та криків "купи, дай, іди геть, я тебе не люблю." Силою їх не варто долати і утискати, погрожувати дитині теж не варто. Діти зазвичай , є щирі і говорять те, що думають; крім того вони чудові психологи і добре відчувають та бачать реакцію батьків на свою поведінку і.. роблять висновки. Не варто боятися їх поведінки , необхідно із дитиною спілкуватися та присвячувати її свій час.
     
  11. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    саме така думка побутувала донедавна в дуже багатьох сім'ях, а ще вважалося що не варто відкрито цілувати, обіймати, хвалити дітей та розказувати їм про їхні хороші риси (розум, характер, зовнішність і т.д.). Звісно що для кожної мами і тата їхня дитина найкраща та най- най-, але радянська система сповідувала "урівняйлівку", - розхвалювати та виділяти окремі переваги дитини не вважалось нормою, тому деяким людям старшого віку ще й зараз соромно чи незручно хвалити когось з рідних чи себе або відкрито вербально проявляти свої почуття.

    я дуже вдячна своїм батькам, бо від тата і мами я завжди чула - ти дуже розумна, маєш дуже гарні оченята, ми тебе любимо і т.д., це завжди дозволяло мені почувати себе впевненою та захищеною. Тепер тато зізнається, що таку модель поведінки він "позичив" в євреїв (їх було багато в нього на роботі), і шкодує що в такому ж дусі не виховував мою старшу сестру (в нас велика різниця у віці - 10 років).
     
  12. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    О-о! Це вже і не така древня теорія. Якось зустріла знайому, в якої хлопчик старший, за мого. Пішла в нас мова за дітей - кажу, що зовсім не маю часу на домашні клопоти, бо малий тільки на руках висить (Данило щось до року був), а вона мені - це саме і сказала, що не варто носити на руках дитину, бо розпеститься, от її малий, ну ніяк від рук відучити не може, все б на руках і висів.
    Я думаю, тому і лізе на руки, бо в дитинстві бракувало материнської ласки.
     
  13. katarzynka

    katarzynka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Цілком згодна.
     
  14. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    От і нас (у мене ще два брати є) так виховували. Жорстокий метод виховання "как вспомню, мак вздрогну". Мало того, що нас ніколи не хвалили, не казали, що люблять, та ше й лупили так, шо всі руки і ноги в синяках були. Тепер мені буває трохи важко з людьми зближуватися, бо важко свої почуття висловлювати ну і звичайно на самооцінку дуже впливає, впевненість.
    Я завжди вважала, що мене правильно виховуволи, але коли народила власну, то зрозуміла всю істину виховання: дитину просто потрібно любити, а все решта підкаже серце.
     
  15. Христка

    Христка Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Гарний сценарій: грудне годування -- нівелювати дурними порадами, дитя від мами забрати в яслі, бо ж коли мама сидить з дитиною потерпає проізводство, а в нас же найкращі яслі! І ще багато моментів. Звичайно, нікому ж не вигідно мати справу з особистостями, простіше мати 15 республік дебілів, перепрошую. Але то вже певно до теми національних "сентиментів"
    Добре казала Монтесорі, що НЕ треба витворювати образ ЧЕМНОЇ дитини як такої, що сидить на місці, а НЕЧЕМНА -- бігає, стрибає, галасує, товчеться -- веде себе як нормальна здорова дитина.
    Сорі, що троха сумбурно.
     
  16. malibu

    malibu Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Згідна з вами на всі сто відсотків.
    Я старша дочка в сім*ї, завжди вважала що мама пишається молодшою, бо вона вчилась в школі на відмінно, а я середньо ("4" "5").Вперше дізналася, що мама мене любить і мною пишається коли закінчила 2 курс з відзнакою(освіта була порівнева). І я то довідалась від сусідки, в моїй присутності похвали не було. Так прикро. Можливо це була така система, так виховували моїх батьків, а вони нас. Навіть зараз моя бабуся завжди звертає мені увагу " та що ти його виціловуєщ" коли я поцілую свого карапуза. А я мовчки цілую знову:girl_in_love: це ж моя кровиночка....
     
  17. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Ануто, найчастіше справді на рахунок їди, кока-кола, яку любить тато, шоколад-коли приходять гості, вино та пиво-знову коли готсі,
    ше то стосується розеток, ножів, я кажу то для дорослої мами, а в тебе є свій, бо це небезпечно,
    ще коли лізе до плити з включеною камфоркою-кажу що дорослі такі як мама чи тато готують, а коли виростеш і ти помагатимеш.
    Воно не категорично так виходить за рахунок пояснень які за тим слідують.
     
  18. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Прочитала назву теми і трохи "пробіглася" роками: здається, я так ніколи не кажу. Я більше конкретизую: не зробиш ТО - не буде ТОго. А чемність дитяча - то якесь таке поняття для мене, яке неможливо чітко охарактеризувати, тому я собі з тим голову не морочу. Вони в мене спокійні, коли їдуть в поїзді, їдять в столовій в пансіонаті:girl_smile:, а не гонять як навіжені між столиками... Значить вони в мене чемні. А вдома хайся витовчуть, випищать, коли ще то будуть робити:girl_haha:?
     
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Усмішко, дякую :) в мене трошки інше відношення до того, але ваша позиція мені цілком зрозуміла. дякую за роз"яснення ;)
     
  20. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    А можете поділитись, якщо хочете то в приват, мені направду цікава ваша думка. :)
    Бо не завжди впевнена у вірності своїх дій.