Якщо будеш чемний/а...

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 13 Листопад 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ви часто говорите ці слова дитині? А що йде після них?

    Я помітила, що останнім часом повторювала їх аж надто часто. І лише нещодавно усвідомила, якої шкоди це може завдати дитині. Це ж вона знаходиться в постійних рамках через ці слова! А з іншого боку, якось же треба казати!

    Кілька корисних порад знайшла в психології для батьків, які чоловік приніс цього тижня.
    Бачу, що він уже застосовує деякі поради звідти. Я теж узяла собі на озброєння одну з них.

    Найбільше мене зачепили слова про те, що коли дитина постійно кричить "дай! купи!" і з нею неможливо зайти в будь-який магазин, то значить щось батьки зробили неправильно в процесі виховання й для дитини оте купування є знаком того, що її люблять. Аби цього уникнути, варто повторювати дитині, що ви її любите: завжди, за будь-яких обставин.
    І що мене найбільше вразило, це те, що дитині, коли вона нечемна, треба казати, що я тебе за такий вчинок не поважаю, але люблю завжди, що би не сталося. Отака сильна річ.

    Ну, і як я вже написала в іншій темі, я собі постановила говорити своїй дитині, що я його люблю, хоча б 5 разів за день. І порозуміння саме прийшло... Дитина стала набагато спокійніша. Відповідно і я також.
    А вчора він мені сам це повторив. :girl_in_love:
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2009
  2. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    З вашого дозволу Лілю я таки це вставлю, дуже вже воно мене зачепило

     
    Останнє редагування модератором: 13 Листопад 2009
  3. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    дякувати Богові істерик у нас "дай і купи" немає... але є постійте торочення "тихо, не роби, не йди, не стрибай" і тд і все через те, що я не можу сісти з дитиною хоч годину повноцінно побавитися, все нема часу... треба тему створити ЯКЩО МАМА БУДЕ ЧЕМНА, ТО....

    От щойно пояснювала, що як мала не засне то Миколай не прийде - то до грудня може дозволить мені спокійно класти спати дитину. А після Миколая я знову буду придумувати нову мотивацію, аби дитина була чемна.

    Стосовно слів "люблю" в нас зараз чудовий період - Юстина підбігає по сто разів на день, обіймає і каже "мамочка, я тебе дуже-дуже люблю, так дуже!" і біжить далі :):girl_in_love:
     
  4. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    І в мене зараз самий кращий період! В нас на наступну п"ятницю д.н., потім Катерини, потім Миколая, потім Новий рік...Тому дитина чемна як ніколи! При чому я їй про то не нагадую, вона вже сама все знає і хитрюга тим користається! А про те як вона мене любить, то і без свят я чую по міліон раз на день (моя мама каже, що я така сама лисиця була). Якщо я її сварю за щось таке серйозне, то розвертається, йде в свою кімнату (грюкаючи при цьому демонстративно дверима) і сидить, а потім, через деякий час приходить і починає вибачатись зі сльозами так, що я сама готова заплакати, але виду не подаю (в строгу маму бавлюсь) і ми миримся. Але то примирення то саме саме чутливе, що може бути в світі!!!!
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Я стараюся таке не казати. Навпаки, ми з Романом завжди перезираємося й одне одному кажемо: "ну, мусить він подуріти, викинути енергію". У церкві звертаємо увагу, але попереджаємо заздалегідь. Заходимо в магазин теж заздалегідь попереджаємо, що він може дивитися, але ми не купуємо.

    Ой, то вона має бути тихо, аби менша спала? А ревнощів не буде? Я в цьому плані (через власний досвід) однозначно проти спання в тиші. Але, може, ви про інше казали. :)
    Солодка дитина!!! Значить, мама навчила ці чарівні слова казати. ;)

    Ми й до того завжди говорили, але то в нас було на ніч. Дарко то називає "hug і цьом і сказати". Ну то ми власне обіймаємо його, цілуємо й кажемо "я тебе люблю". Але щось я подумала, що то замало.
     
  6. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Нічого поганого не бачу в тому що дитині для отримання бажаного треба щось зробити.
    Як на мене, то це добрий виховний момент: дитина в деякому розумінні переступає через свої якісь бажання для отримання того, що найбільше хоче.
     
  7. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    В нас ніколи небуло істерик в магазині.можливо тому, що я досить строга в вихованні. Дитина повинна розуміти слова "Ні". Якщо я скажу "ні" вонапросто просить це на другий раз. В істериках в першу чергу винні батьки. Тому що багато попускають дитині, а воно потім аукниться...
     
  8. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Слова "якщо будеш чемний, то....я тобі..." дітям варто говорити тільки тоді, коли на 100% впевнені що ви це виконаєте. Достатньо тільки одного разу, щоб чогось не зробити і діти реагувати на "якщо" не будуть. Так само і на "якщо не будеш чемний". Взагалі слово "якщо ти" для мене звучить якось трохи дико (шантаж ніби). Я стараюсь з дітьми розмовляти, домовлятись.
    пам"ятаєте, колись була така реклама: дитина підходила до мами, тата, а ніхто з нею не мав часу поговорити? Я взяла собі за правило, перед тим як лягаєм спати, ми п"єм чай і розмовляєм, хто що робив, як пройшов день і т.д. Дітям це потрібно. Краще я трохи довше вночі попрацюю, ніж...
    А ще вчора дивилась фільм "История о нас" (писала у гілці про фільми) і там мені дуже сподобалось, як вони за столом розмовляли "радости, печали, достижения..."
     
  9. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Щось цього я не розумію, що вона переступає щоб щось досягнути?
    В такому випадку вона нічого і не переступає, а домагається свого, а от батьки переступають даючи їй все що вона хоче.

    Інколи оце слово "Ні" дитина переробляє в собі так що її вчинки зовсім протилежні, навмисно протилежні. Людоньки кажіть одразу як ви це кажите. Кожен може сказати "Ні", але сказати його з авторитетом оце заслуга.
     
  10. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    угу :sad: бо менша іноді аж здригається від крику і має потім істерики бо не може заснути (Юстина має готичне піднебіння - кричить неймовірно голосно) ...
    Юстина сприймає сестричку як ту, яку мама народила бо Юстина дуже хотіла сестричку :) тому ревнощами наразі не пахне
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Я теж ні. Але якщо забагато - то це погано. Як і кожна крайність.
    Просто якщо забагато, дитина чується відрізаною від батьківської любові й тоді зустрічно вимагає доказів від нас. Виходить, що крики "купи" означають "якщо ти мене любиш, то..." Це аналог до нашого надмірного "якщо будеш чемний".

    Є ще інший варіянт. Діти - психологи. Дуже хитрі й вникливі.
    Вони можуть почати влаштовувати істерику на людях, якщо хоч раз оступитися й показати, що аби уникнути галасу, ви дасте їм те, чого вимагають.
    Зрештою, цього можуть навчити не батьки, а дідусьо з бабою. Батькам із тим потім жити все одно. :)
    Золоті слова! Отут я часто чоловікові кажу, що не варто давати обіцянки, які він ніколи не виконає чи не виконує.
    Наприклад, будеш нечемний, я цю забавку віднесу в магазин. Я волію сказати, що я її сховаю на кілька днів, ну бо я це можу зробити й роблю. Тоді на наступний раз він знає, що треба послухати.
    Те саме з останнім разом. Завжди стараюся, аби останній раз дійсно таким був, а не перед-перед-передостаннім.
    Виглядає на те, що це ревнощі й вона звертає увагу на себе. Мій Дарко таке в школі робить. Навіть негативна увага - це вже увага.
    А не допомагає щось на зразок "от Корнелія засне і я зможу з тобою побавитися", або "ой, шкода, що Корнелія ніяк заснути не може, я би так з тобою побавилася".
    Це зі спостережень за іншими мамами, я ще тільки одного поки маю. Але добре пам*ятаю, як мама на мене сварилася за галас, коли вона брата присипляла, у мені то страшні ревнощі родило.
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2009
  12. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    звісно, не можна життя перетоврювати на "якщо хочеш, то мусиш".
    З приводу "купи"... думаю не завжди це прояв того, що дитині не вистачає любові.
    Часом це прояв надмірного разбалування.
     
  13. Peri

    Peri New Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    і також дуже добре для дитини (тай не тільки) не менше 7 раз на день щоб її обнімали-пригортали.
    Перевірено,можна подолати не лише проблеми,хвороби,а й попередити нові.
     
  14. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    так і працюю :)
    просто в нас маленьке помешкання і всі крики чути... в кімнаті тихо сидить, а коридор і кухня - зона для забав...

    чоловік у відрядженні то я спершу колишу мацьопу, а потім бавлюся з старшою і тихо тихо йдемо в ліжечко, а потім довго-довго пошепки виясняємо ЧОМУ нині Юстина має заснути бо їй як завжди не хочеться...:girl_cray:
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Істерики щодо "купи". Я ж писала "крики купи".
    Суть не в тому, чи вистачає дитині любові, а чи знає вона, що її будуть любити попри все.
     
  16. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    я іноді торгуюсь: Зараз вип"ємо все із склянки (це стосувалось ліків) і тоді підемо з"їмо по цукерці.
    Чоловік дивився, каже - шантажуєш. А я йому - торгуюсь, бо ліпше ми так сторгуємось, аніж доведеться ліки з істерикою заливати силою.
    Але це стосувалось саме лікування.
    А так стараюсь всетаки домовлятись або такий собі умовний бартер: зараз зробимо то - бо треба, а потім ось то, бо ти це любиш.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    О, ця проблема мені знайома. Дарко з 3ох не спить на обід. І взагалі лише 8 годин на добу спить.
     
  18. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    я читала таке
    наприклад, ми звикли говорити так: якщо зробиш всі уроки (якщо будеш чемний), підеш гуляти... в таому випадку дитина акцентує увагу на гуляння і вже не буде ні чемною, ні уроки робити, а думками буде вже гуляти...
    тому психологи радять починати речення так: підеш гуляти після того як зробиш уроки.

    Психологічно люди звертають і запамятовують краще останні слова, тому дитина тут вже знатиме, що повинна зробити уроки, а тоді піде гуляти...
     
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    дуже цікаво! ;)

    мені ще колись радили замість Якщо вживати Коли. Нібито коли не є таким абстрактним як якщо (якщо рак свисне..., коли має чітке "місце" в часі, тобто "за такої конкретної умови" буде так)
     
  20. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: Якщо будеш чемний/а...

    Цікава тема.
    Ось розкажу як у нас виходить:
    тверде "Ні" малий розуміє і слухається, але якщо йому добре пояснити, чому Ні.

    Категорично не походжуюся з висловлюванням, що дитину треба любити тоді, коли вона спить. Малому ми говоримо це і зранку, і ввечері, та й у будь-який момент просто так можу його обійняти і сказати, як сильно його люблю. У відповідь отримую те ж саме. Та й вважаю, що коли дитина знає, що її люблять, то почувається впевненіше, та й не боїться зізнаватися у своїх провинах. Ну принаймні у нас так :)
    Навіть коли доводиться наказувати малого, чи просто попередити, коли занадто вредний, то завжди починаю розмову так: ти знаєш, що я тебе люблю, але можу покарати, якщо ти і т.д.
    Помітила, що чим менше уваги приділяти дитині, тим вреднішою і примхливішою вона стає. Причина - як написала вже Ліля - Навіть негативна увага - це вже увага

    І стосовно умов чемності і купування чогось за цю чемність - погоджуюся частково. Просто дитина не повинна звикати, бо інакше може повернути і на свою користь, типу я буду чемний, якщо ти мені щось купиш/зробиш. Чемність "за щось" вважаю необхідною, але не достатньою

    поки висловлювала свої думки, ви вже стільки написали :)