Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    дівчата, поговоріть зі мною.
    Малій 1.8. На ГВ.
    Думала, з віком прикладань буде меншати.
    ще не було ночі, щоб вона прокидалась менше 4-5 разів.
    Коли я біля неї вдень, то цицю хоче мало не щогдити. Спочатку спихала на зуби, але вже вилізли і ікла, і жувальні. Сьогодні вночі, як і попередні півроку прокидалась разів 40. Без перебільшень.
    2 місяці тому я вийшла на роботу, але я вже дуже замучена, спати хочу. Та й вона спить якось ненормально, поверхнево.
    Як в такому віці можна якось найменш болісно для дитини відлучити?
    Мама пропонує забрати її до себе додому на кілька днів. Але чи не буде так, що вона перебуде 2 чи 3 ночі, без мене, а потім, коли мене побачить - знов полізе до грудей?
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Розлучити дитину з мамою на кілька днів - травматично. І так, через 2-3-5 днів всеодно попросить груди.
    Якщо дістали прикладання - забирайте ті, що вас найбільше дратують.
    40 прокидань за ніч я би спихнула на те, що дитину таки щось турбує, може якийсь вірус заходить. І без ГВ вона би теж прокидалася.
    Я працювала зі старшою дитиною з року, з меншою - з 5 місяців. ГВ з обома тривало більше 3 років. Тобто це можливо. Організовуйте процес. Ви мама, груди ваші, скільки і коли дитина прикладається - вирішувати вам. Це вже не немовлячий вік
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Monopoliya не ведись на таке, то дуже спокусливо забрати дитину, але це дуже мала дитина ще. Я би радила ще трохи перечекати. Воно якось після двох таки стає легше
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Monopoliya може я помиляюся, але в Вашому випадку проблема не в ГВ, а в сепарації. Ви самі внутрішньо важко переживаєте вихід на роботу, в дитини півтора року - це перший серйозний етап відділення від мами, але він особливий тим, що дитина сама хоче втікати від мами, але знаходити її на тому ж місці, де залишила. Думаю, десь саме тому вона так і поводиться: часто шукає Вас, коли Ви є поруч. А зараз для неї найзрозуміліший спосіб перевірити, чи мама на місці - це ГВ. Хочете, напишу Вам про непоганого (на мій погляд) психолога для таких випадків.
    Щодо самого ГВ в тому віці, то різко ввдлучати і нетравматично не вийде. Воно десь вилізе, навіть, якщо дитина і не попросить більше груди. Насправді, то добре, що вона їх просить, а не віддаляється. Але фізично це важко. Я наймолодшу 2 роки годувала. По відчуттях тих 2,8 зі старшими мені було забагато. Їм не знаю, мабуть замало:) але я більше пів року поступово забирала. І відверто кажучи, останнє ГВ була для мене найприємнішим і я зовсім не відчуваю провини, що не годувала довше. Зі старшими відчувала. І дитина сприйняла відлучення спокійно і дуже тепло. Приходила, гладила груди, розказує зараз, як вона з них молочко пила і яке воно смачне:) тому Ви собі не часові рамки ставте, а емоційні. @Almariel добре каже: ставте рамки. То буде важко, але треба. Можливо, спробуйте вкладати дитину з татом в іншій кімнаті звечора.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    Дякую, дівчата, за слова підтпимки.
    Чесно кажучи, я на роботу норм вийшла, роботу люблю свою і скучала за нею. Дитина з нянею - вони разом дружать давно і Яна (дитина) її любить.
    Щодо вірусів - всі здорові, насправді, мала завжди була така цицяна, просто зараз вона стала свідома, якщо я відразу не реагую на її "хочу цицю", то вона починає битись, щіпатись, падає на підлогу і кричить
    Найгірше це вночі, бо ми хочем спати, а вона як вампірка)) хоче цицю. Я її почала більше кормити ввечері. Думала, мо голодна, але це нічого не міняє.
    Я вже грішним ділом думала, може те, що я іноді можу випити півкелиха сухого вина так впливає на її психічний стан?

    Надіслано від мого SM-G930F, використовуючи Tapatalk
     
  7. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Дуже добре розумію, в нас саме так все було, читала як тут мами кладуть дітей спати і пів ночі вишивають/читають/куховарять... А я постійно і в денний сон і в нічний мусила лежати біля дитини, бо вона могла прокидатись навіть кожні 15 хв, і якби мене не було поруч, то вона б повністю прокинулась і все, при тому будучи абсолютно здоровою..
    Тому я дочекалась поки вилізуть всі зуби і рівно в 2 роки відлучила.
    І так(хоч тут ця думка не популярна), без ГВ дитина почала значно менше прокидатись відразу, а через місяці 2 вже почала спати цілу ніч стабільно. Тому в моєму випадку таки гв було причиною того, що дитина так часто прокидалася. І на роботу я не виходила.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @ Monopolia теж відлучала в приблизно такому віці. Але в нас трошки інша історія. В 6 міс дитина, я продовжила навчання, годувала перед виходом близько 7 6одини і як приходила додому після пар, десь з 15 години. Але дитина мала моє сцідженне молочко. Минулого літа, теж було дуже спекотно, на ніч я давала водичку. І поступово зменшува денні годування, залишивши лише на нічний сон. А якось дитина відмовилась від грудей на нічний сон, на наступну ніч сильно не просила. Так і закінчилось наше ГВ.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Питання не як відлучити від грудей повністю, але все ж залишу тут.
    Як скоротити кількість денних прикладань? Малій 1,2, а вона буквально висить на грудях. Як вона поруч зі мною, то хвилину десь походить і бере груди, і так постійно, без перебільшення. Я для неї тільки для цямкання. Ні бавитися, нічого іншого не буде зі мною робити, лише циця. Мене це напрягає. Не дам груди - крик. Пояснення, що циця мамина - не розуміє.
    Вночі її прикладання я сприймаю нормально, навколо снів - ок. Хочу забрати оте постійне прикладання вдень. Вона і не їсть, а злегка цямкає. Розумію, що можливо зуби, але в нас таке з народження.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  10. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Ви хочете зовсім відлучити? Бо читаючи Вас, згадую себе. Малому теж було 1,8, нічні прикладання по 20 разів мене виводили з себе (і то я не працювала, вдома була). Тоді вирішила прост забрати нічні годування. Вдень скільки хотів, стільки їв, а три ночі я спала окремо (в тій самій кімнаті, просто на кріслі), а малюк з чоловіком. Першу ніч плакав трошки десь близько 5-6 ранку. Не витримала, дала груди. Дві наступні ночі прокидався десь перед 7 год. (засинав 22-23 год.).
    Тобто моя Вам порада не відлучатися зовсім, а принаймні забрати ті годування, які Вас дуже стомлюють.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    А я от не уявляю, як то скоротити нічні прикладання. В мене поки малий годувався, доти мене нікуди не відпускав. Навіть мови не могло бути, щоб він заснув із чоловіком у іншій кімнаті. У нас також було по 6 прикладань за ніч. Ато і 8. Прокинеться до грудей, посмокче 2 хв і спить, зовсім трішки. В 3 роки ми домовились, що перестаємо годуватись, мама стомилася, я вже просто була на грані. Спитала, чи він погоджується, малий погодився. Але 1, 8 то не той вік ще. Тут як від лучати, то тільки травматично і під корінь. То важко щось радити. Я б казала, ще не відлучати, бо надто великий стрес для дитини. Але обмежувати, бо то нереально мамі витримати..
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Бачу по дописах, що це багато в кого так. Але я тричі згортала ГВ саме з нічних і іншого варіанту не уявляю. Вже в півтора роки дитини я мала бажання просто спати не в позі зю вночі. Я вже десь писала, як ми то поступово забирали. В молодшої ще не всі зуби прорізалися, коли в нвс нічні відпали, я трохи переживала. Але почалися п'ятірки і все нормально минало. Вона трози нила уві сні близько півночі, лягала на мене зверху, але потім спала до ранку. (Додам, що я не забирала спіл ний сон з дітьми після відлучення, якраз він мені не заважав).
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. fillette

    fillette Well-Known Member

    Моїй дитині 1,5. Вночі їсть 5-10 разів. Не уявляю як зменшити нічні годування. Засинає 21-22, то до 12 може 5 разів прокинутись. Ніякі колисання, водички не допомагають. Дитина плаче і кричить, поки не дам груди. Вдень їсть перед денним сном і під час. Рідко просить частіше. З чоловіком не хоче засинати, плаче за мною.
     
  14. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    розкажу наш досвід.
    десь до 2.3-2.5р годувалися часто вдень і кілька разів уночі.
    зараз (2р8міс) вже 3й місяць сплю в іншій кімнаті. малі сплять разом на одному великому ліжку. денних взагалі нема-якось самі потрохи зникли.
    є лиш годування на нічний сон. триває 3-4хв і спить. спить цілу ніч. якщо і прокидається на горщик, то засинає сама.
    наразі мене така ситуація влаштовує.


    на мою думку, швидше 2х років - то таки великий стрес для дитини-відлучати, засинати не з мамою і т.д. а далі поступово все вийде.
    ну і в нас ГВ і спання всю ніч не пов*язане. старша спала всю ніч з 1.2р, і менша десь після 2х теж. тому все індивідуально.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Знаєте, є таке слово "досить". Я його використовувала в моменти, коли треба було забрати груди. Ну протестує, ну і що? Краще мені гепнутися без свідомості, бо цукор впав чи хай похникає, щато я поїм щось? В нас є ритуали - якщо я попила чай, значить я можу давати няню. Скорше ні. Звичайно, що хоче, заичайно, що ниє. Аое інакше я не даю зовсім. Я ще можу і образитися і ми з малою доволі емоційно виясняємо, коли їй має бути чергова порція.
    Ну і ще таке, якщо забирати груди, тоді давати більше обійм і тд. Наприклад , впала. Не няню в першу чергу, а цьом, поглажити, подути, пообнімати, а тоді вже груди. За місяці два можна розтягувати час обнімашок і "подути". То тривалий процес.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Я з вами згідна, але моя доця починає не просто хникати, а плаче аж зі схлипуванням. Я той плач слухати не можу... Чи треба день-два перетерпіти? Їй 1,2 і мені здається, що моїх пояснень вона не розуміє...
    І яким чином обмежити доступ до грудей? Вона лізе, бюстик її не стримує
     
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Моя теж лізе. Але це не означає, що мені це подобається. Ну, мені неприємно, розумію, що таке може бути і на людях, і взагалі, це моє тіло і якщо я не дозволяю, значить - не дозволяю. В мене пунктик на доторках взагалі від всіх, тому з цим просто. Так, може плакати, але ні, я не дозволяю витягувати, гратися, мняцкати і тд.
    Це питання твердості. Я вірю, що інакше бути не може, бо тоді в один прекрасний день, коли клапан терпіння отих тикань в мою шкіру зірве, розфігачу все по стінці. Ризик поплакати і ризик конкретно побитися, я обираю поплакати. Так, вона досі лізе, щодня пробує, а раптом я забула. Ні, не забула. Я готова її годувати, але на своїх умовах - якщо ні, тоді її отримає чоловік. Він сильно проти, тому повторює за мною оце "спочатку чай, потім няня", "зараз мама полежить, а потім дасть" і тренує малого так само говорити.
    Вона розуміє настрой.
    Коли я втрапила в лікарню, дитина лишилася з татом і мені дозволили аж 1 годування. Як її мав вкладати чоловік, як вона мала привикнути до такого обмеження - я не думала, мені в голову не приходило, що може бути якась проблема. Так треба, це вимога життя. Вона приходила, їла, і махала папа. Так тиждень. Звичайно, як я повернулася, вона вночі висіла на мені, але це був очікуваний мінус. Мої батьки такими справами дуже гризуться, можуть вночі не спати, а я залізобетонно впевнена в дітях. І вже кілька разів вони поводилися відповідно до моєї впевненості. Я не даю інших варіантів - вони не поводяться по- іншому
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Вона ще дуже маленька. Використовуйте ситуації, коли вона груди просить, але вони не дуже їй треба. Наприклад, у всіх дітей бувають моменти, що їм нудно, а мама десь літає в той час в своїх думках. Тоді й показуйте, що циці є альтернатива. Я не люблю відволікання дитини на "ой, дивися, який песик, тільки не плач". Але можна спробувати в той момент тілесно з нею взаємодіяти: сороку-ворону пограти чи потиськати її. Я особисто прихильник того, що дитина має поступово звикати, що є інші способи задовольнити тілесний контакт з мамою, крім циці. Я теж не люблю, коли мої діти ричать чи заходятьсяв плачі, але в мене таке було кілька разів зі старшими дітьми, коли я вже була на межі від ГВ з ними, їм вже було "трошки" за два роки і я вже не розуміла, що ж це таке відбувається.
    І реально: немає єдиного способу спокійно відлучити дитину для всіх. Надто різні мами і діти. Слухайте дитину і СЕБЕ.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Я розумію, що ситуація, яка склалася у нас, це чисто моя провина. Бо я свого часу допустила оте лазання до грудей. Вона не хотіла їсти прикорм, того я компенсовувала грудьми, щоб часом голодною не була.
    Я зовсім виявилася не готовою до такої ситуації. Бо зі старшим такого не було. Він жодного разу не поліз під футболку. Після року він їв вночі, навколо снів і інколи для заспокоєння. Але груди давала я, а не він брав. З малою все інакше, але вона впринципі характер має інший.
    І так, мені бракує твердості характеру.
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Слухайте, в Вас ще дуже мала дитина. Нащо придумувати якусь вину? Така поведінка - один з варіантів норми, яку мама може починати коригувати. Ще не вистачало вернутися до порад про графік і "після року нічого корисного нема". Якщо вона не хотіла їсти прикорм, на це теж могли бути причини, бо не у всіх дітей в 6 місяців, як по велінню чарівної палички виявляється харчовий інтерес і дозріває ШКТ. І ви молодець, що давали стільки молока, скільки треба дитині. Тепер вже ситуація починає трошки змінюватися, дитина вже (я так думаю) їсть трохи більше прикорму і починається час, коли мама має потребу обмежувати ГВ. От від того і відштовхуйтеся. А не від того, що ви щось там забагато їй дозволяли. Так було потрібно. Надя пише, наскільки я розумію, про дитину 2+, а ваша ще зовсім мала. Тому тут варто почати рух до заміни ГВ в певних моментах, але з твердістю теж не варто перестаратися.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
  21. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Я почала з року рухатися в напрямку, який мені треба.
    До року циця майже на кожен пчих. А після - регламентовані передишки, бо запаси організму не вічні. Мене влаштовує. Як я писала, в р1,5 роки мала вже +- могла почекати з моєю хворобою.
    Тому зараз для форумчанки, на мою думку, якраз час виробити стратегію. І підлаштовуватися. Критичний період в 1,8 - 1,10 теж не солодкий, але так його можна достойнвше пережити
     
    • Подобається Подобається x 1