Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Моя Тереза ще досі може заснути де завгодно, якщо хоче спати. Але це якщо втомиться і хоче спати, а то не кожного дня. Влна може заснути на паркеті, на концерті, навіть стоячи в автобусі))) але регулярний сон пішов разом з ГВ. Алея в тому плані дуже лінива. Я 15 хвилин лінуюся оті вкладаючі ритуали проводити, не те що 2 години. В мене от Мелася на ніч без циці вже засинає, то я просто виключаю світло і повідомляю, що всім пора спати. Вдень такий номер не пройде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Цікаво як) в нас спершу пішов денний сон, а через 1,5 місяці ГВ завершилось.
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Швидше за все через те, що не дуже вже й треба було.


    @solana rok зі слів виглядає, що Ви втомились і не маєте сил тримати рамки у гв. Спробуйте, воно спочатку вимагатиме від Вас зусиль, але в результаті навпаки, стане ресурсом наповнення. Враховуючи Ваші слова про психологічну неготовність, і проблеми з ферментами в дитини користь від гв буде для вас обидвох.

    Але то Вам треба прийняти рішення, хоча б на якийсь обмежений час (місяць,2-3, до літа, на рік), для себе в першу чергу.
     
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    а чи змінювався спосіб харчування у ваших дітей при відлученні?
    Ми нарешті вже майже повністю на нічному годуванні. Раз на кілька днів ще може погамцяти десь вдень. Перші дні, навіть тиждень чи два, такого режиму , мала почала значно більше їсти, навіть те наше проблемне какання перестало бути таким проблемним. І от зараз десь майже тиждень вже як дитя нічо толком не їсть. Тобто їсть маленькі дуже порції або взагалі звичні продукти не хоче. І при тому часто протягом дня каже "я голодна, хочу їсти". Так само часто це говорить вже перед сном. Але починаєш їй пропонувати одне-друге-третє... все не підходить, нічо з того не хоче.

    Ми ще мали як варіант перекусу швидкого йогурт Живинку. Ну от кілька днів його в хаті не було, то було напряжно, щойно нині купили пару шт, вона побачила і відразу давай мені живинку. Вже нині 2 з'їла. Ну але то не будемо ж ми на живинках сидіти. Я шось геть незнаю що тут робити.
     
  6. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Дівчата , а що робити коли я не хочу закінчувати гв, але нічні прикладання хочу зменшити? Дано: минулого року в січні, я вийшла на роботу. Працюю тричі на тиждень, з 14.30 до 20.30 мене немає вдома(час збільшувався дуже поступово). Вдень малий їсть і п'є добре. Засинає з чоловіком чи бабцьою без проблем. Якщо я вкладаю, то через годинку досипаєм з цицею. На руках ношу багато, обіймаю , цьомаю і бавлюсь. Але вночі, то для мене вже кошмар. Засинає з цицею, відпускає і 30-60 хв спить, далі циця нон стоп, як відпустить то за 5 -10 хв вже шукає і так до ранку, без прикрас. Часто серед ночі я вже дуже знервована є, бо навіть в туалет не можу встати... малому 1.7
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Якщо коротко - то варто дивитись в одному або обидвох напрямках - фізичне здоров*я дитини (чи не лізуть зуби зараз) і психологічний (а це в першу чергу психологічний стан мами - чи мама спокійна і щаслива).
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    в нас ситуація така - сися лише на сон денний і на нічний+нічні вставання. решту прикладань - забрала, малий відносно нормально на разі себе поводить. але мене турбує дещо що він дуже зменшив вживання звичайної їжі. тобто порції зменшились в два рази десь, деколи взагалі може від якогось прийому їжі відмовились(наприклад ранком не їсть сніданок, 12-13 сон+циця і їсть лише після сну). мені впадати в паніку, чи на разі ще ні?
     
  9. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Наразі зуби не лізуть, а така ситуація останніх добрих пів року...
     
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цей період дитині важлива безпека і передбачуваність. Щось дитину турбує, ймовірно добирає те, чого бракує вдень.
    Чи достатньо фізичного контакту вдень? Чи обіймаєте, цьомаєте, дивитись в очі дитині, говорите, що любите? Яка атмосфера навколо дитини тоді, коли мама на роботі?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я всім трьом забирала спочатку нічні. Від початку забирання до відлучення минало майже рік часу. Двоє старших звикали не їсти вночі на фоні нової вагітності, молодша в звичному стані. В мене послідовність дій така: навчити їсти перед сном, але засинати вже без циці в роті
    - навчити не їсти годину десь перед сном, засинати без циці
    - засинати без циці і вночі "прорідити" годування (тут нема одного рецепту, але суть така: якщо є можливість "вкоськати" дитину вночі без циці, то цицю не давати. Я маю на увазі, що якщо дитина крутиться, трохи ниє - то я вдаю, що сплю. Якщо вже включає голос, то даю цицю)
    - поступово забирати важливі денні годування (після їжі, після прогулянки, вкінці на сон)
    - останнє забираю або на денний сон, або (якщо воно вже відпало), то ранішнє.

    Я знаю, що всюди радять починати з денних, але десь після року дитини вночі я хочу спати і цицяння щогодини чи щодві менн вже зовсім не влаштовує. Тому я роблю так, як мені зручно і підкріплено досвідом 3 дітей. Чому вчу спочатку засинати: дитина, якщо не поїсть просто перед сном, довше не хоче пісяти вночі. Не хоче пісяти - значно менше шансів, що буде хотіти в туалет, прокидвтися, їсти, знов хотіти в туалет і так по колу.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    В мене така штука взагалі не спрацювала, малий ще частіше почав просинатись і зразу мамкає, а якщо я в туалет вийшла, то він вже на ліжку сидить або йде за мною.
    Раз взяла поїльник з компотом замість циці дати, то розревівся.
    В нас денних годувань майже нема, вночі ніби теж не багато, але в період овуляції, мене страшенно болять соски, тому хочу забрати нічні підсоси
     
  13. Melian

    Melian Well-Known Member

    А було в когось таке, що після відлучення в дитини появився страшенний апетит? Відлучення було поступовим, останнім часом були лиш прикладання на нічний і денні сни. Після їх забирання таке враження, що дитина б за день кабанаб зїла. Я не жаліюсь, не подумайте, просто цікаво чи ще в когось так було?

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Було, з трьома. Що вчергове спростовує думку про те, що "після року там вже нічого немає".
    Зі старшим було спочатку страшно, що прийдеться жити на кухні і постійно готувати )))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Щодо фізичного контакту, як хоче сидіти на ручках чи допомагати мені, то я обов'язково його беру. Багато обіймаю і цьомаю, і розмовляю і бавлюсь і прикладаю як хоче і є можливість. Коли я йду, прощаюсь і кажу куди йду і що прийду ввечері, як буде темно. Зазвичай він не хоче, щоб я йшла, але як тільки закриваються двері він себе поводить звично. І добре їсть і спить 2-3 год, і бавиться. Як приходить час, що я маю прийти, то бере стільчик і несе до вікна, виглядає. Я прихожу, то він радий, може залізти на руки, але не завжди лізе до циці. Сьогодні вночі я спробувала, як він хотів цицю, я розповідала, що циця і мама хочуть спати, тому я дам трошки, але Олежик має поїсти і відпустити цицю. 3 рази відпускав за 5-10 хв, як заснув. На четвертий раз він заснув за 3 хв і циця вилізла, то я сховала, а він прокинувся і просив. Я пояснювала, що він посмоктав і вже циця заснула до того часу як за вікном стане світло, покрутився і заснув. І так ще раз. Не знаю чи правильно, але я більше виспалась...
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ви виспалися, дитина не кричала - все чудово. Можуть бути тимчасові періоди, коли вночі буде багато смоктання, але як відчуваєте, що можна обійтися - користайте:)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    ну в нас так теж. Ну може не аж такий страшенний апетит, але стала помітно більше їсти. А тепер десь тиждень вже як часом попиває молоко просто, зі склянки. Раніше такого ніколи не було, лише в кашу молоко, а тепер от..

    В нас зараз залишилися лише нічні догодовування - і то деколи лиш раз на ніч, а деколи так мене вимордую, шо торба. А ще тепер напевно на фоні вагітності в все чутливіше, то взагалі капець, а вона вже так добре тягне, силу має!! І я от теж думаю як би то ще нічні забрати. Поки що вдавати що я сплю не виходить - починає плакати і смикає мене, пробує сама собі досягнути.
     
  18. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Сьогодні в мене мега ніч була. Перший раз синочок прокинувся в 3.47, посьорбав 4 хв і відпустив, я вже забула як то спати пару годин підряд. Другий раз в 5.50. Два рази! Проти 5-ти минулої ночі і безкінечності ще перед тим.
     
  19. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Не знаючи що там радять, але то дуже правильно. Я ті нічні годування майже рік старалася згорнути. В в результаті не витримала, просто не давала, малий п'ять днів проплакав, правда без істерик, і нарешті почав спати цілу ніч.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Я раджу забирати ті, які найбільше мамі заважають.

    Я теж так спочатку прочитала денні забирати, а вони мені і не заважали з жодною дитиною.

    Вдень я можу хоч до школи годувати. А от нічні скоротити - це завжди приємно )))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  21. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Істинну глаголите.
    У розмові з матерями, які годують чи годували, зазвичай всі нарікали на втому через нічні годування дітей, і, що мені було дуже дивно, в першу чергу вони забирали денні годування. А нічні ще залишалися, та ненадовго, бо це їх виснажувало, тому ГВ скоро наставав кінець. Нє, теорія це кльово, але пристосовуватися треба під кожен окремий випадок і практика в житті важливіша за цю теорію. І якщо реально напряжно годувати вночі, то чому б не забрати спершу нічні годування?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1