Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    у відео в першому пості є поради, правда в другій половині відео, орієнтуйтесь по слайдах
     
  3. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    то розуміє кожна мама, яка стикнулася з труднощами при ГВ
    я ще в пологовому зрозуміла чому відлучають і догодовують, тріщини були такі болючі, що іноді не могла подавити крик при прикладанні, а малий часом після зависання за 15 хв знову хотів
    ще таких аргументів можна з 10 навести, з описами і поясненнями
    тут справа в мотивації, бажанні вийти за межі зони комфорту, аналогічно з роботою - одна людина буже викладатися, іншій все не те і не таке
    ну і в потенціалі - стан здоровя, підтримка близьких, життєві обставини, теж мають свій вплив
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Ну дійсно воно так і є. Знаєте мій перший синочок- знань, щодо годування 0, але.. коли дорослі тьоті говорили треба кашку бо не наїдається, я витягувала цицьку і цвиркала так добряче молоком, у всіх зразу відпадали інші питання, годувала на вимогу, але він в мене був якийсь дорослий з пеленок, з пів року їв вареники, в 9 міс. почав ходити. Але мова не про те, а про то, що я взагалі нічого не знала про ГВ, АЛЕ інтуїтивно я знала, що материнське молоко то є головне, і ніхто зі мною не спорив, в 9 місяців відмовився від ГВ, для мене то було відкриття. Друга дитина, я вже була мудріша, але , велике але, молоко є , аж за край, АЛЕ я не була готова годувати до 5 років, годувала до 1, 7 р., з різким відлученням, яке абсолютно ніяк не вплинуло погано ні на дитину, ні на мене. Третя вагітність, і різниця між першою і третьою вагітністю 16 років, між другою 11 років, годувала нон-стоп, але прийшов час іх, тобто 2 роки, і знову я припинила годування. Кожна жінка мусить відчути, коли припинити ГВ, бо ми різні, і дітки різні. АЛЕ Я горджуся, що годувала дитину 2 роки, це девайс, який не можливо замінити взагалі нічим.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

     
    • Подобається Подобається x 7
  6. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    В мене це друга дитина, маємо декілька "однолітків" (одномісячників :girl_crazy:) серед знайомих на гв - було з чим порівняти: коли дитина на гв наїдаїться і сита і коли мій волає, як тільки від грудей на сантиметр відсунути після годинного цокотання. І як ситуація змінилась, як він поїв кашку. Напротязі місяця ситуація наладилась, як почав їсти прикорм. (з того моменту і до 1р2міс залишалось 6-8 прикладань, + одне довге нічне). Ясно, що не тільки спить-їсть, ще спостерігає, ще є якісь моменти з турбуванням у животиках чи де-інде, міняння памперсів і просто спілкування в межах можливостей з іншими членами родини.
    Можна було ще запастись терпінням чи жосткіше поставити дисципліну, хай би висів чи витримував довші паузи, але у нас були щоденні поїздки, зустрічі з людьми, і після 10 днів такої поведінки дитини вже не стояло питання чекати пару тижнів, поки рівно стане 6 місяців за календарем, а спробували щось поміняти - і ввели прикорм. До речі, перший зуб зявився рівно в 5 місяців.
    Думаю, всі тут розуміють, що таке наповнені молоком груди, навіть в тому періоді, коли вже нормалізоване гв і молоко виділяється під час безпосереднього смоктання. Тільки коли це смоктання нон-стоп декілька днів (перерва була максимум 2 години, а в основному година) - я не знаю що це за супер-організм такий має бути в мами, щоб молоко постійно вироблялось. :girl_smile:
    В принципі, відлучення почалось в 1р2м.. мені це не рано. Дитина їсть дорослу (здорову, як для дітей свого віку))) їжу, алергічних і т.п. моментів не спостерігаю. В нас такий досвід. Тобто, я не бачу критичних, основоположних помилок.
    Зараз (по суті, з другого дня як не стало денних прикладань) малий не тягнеться до грудей ні в день: потриматись, погладити, покусати чи іншим способом висловити своє бажання гв, ні перед нічним сном. Під ранок, коли прокидається, спросоння теж спокійно прикладається, без різких рухів та нападів :). Кашки, супи - старається вже їсти сам, ложкою. З задоволенним виразом обличчя :).
    --- дописи об"єднано, 23 Березень 2017 ---
    ..у мене ці вагання з самого початку.. на рівні з думками "а чи взагалі зможу годувати?" та "чи взагалі здатна вигодувати?".
    А ще, не хотілось відлучати (ну все рівно ж цей момент приходить, якщо нема самовідлучання :girl_crazy:) в більш свідомому віці дитини, щоб уникнути оцих питань напряму "а де моя циця, мамо? ти що, її сховала? аргументуй, чому ти це зробила" :).
    Я ще не зустріла людей, які б памятали, що вони були на гв НЕ з розповідей і сімейних історій. Все пройде. :)

    п.с. от щойно прийшла думка.. Ще ж є психологічний момент. Як варіант, я настільки переживала, що не зможу догодувати до 6 місяців, що почався стресс, молоко зменшувалось, і як раз перерва з введенням прикорму дала змогу відпочити і молоко знову наповнювало груди через край. Коли дитина висіла нон-стоп - цівочку практично неможливо було витиснути руками.

    п.п.с. ох, і буков я дала. Ще момент: педіатра ми бачили в пологовому та близько року, коли захворіли на кашлі/соплі/температури.
     
    Останнє редагування: 23 Березень 2017
  7. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Можна уточнити, "рано" в загальному розумінні тут - це коли? Бо для мене рано - це 6 місяців. Взагалінебажано - до 6 місяців.
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну не дуже зрозуміло, бо голодна, чи бо від грудей відсувають? Бо питання, а нащо відсувати тоді? Діти різгі я дуже добре пригадую наші перші місяці нон стоп цицяння, в прямому розумінні нон стоп. Якось навіть в думку не впадало давати суміш .
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    бо була встановлена міцна привязаність, ну і мотивація
    є люди, на яких оточення сильно впливає, якщо для інших ГВ мука то їм важко в себе побачити плюси
    якщо маму аж так напрягає то вона і відлучає зразу
    а якщо вона вагається, то значить є вже плюси і мінуси... наприклад одна моя знайома казала, що буде годувати до року
    але годує далі і каже що то особиста справа кожного)), їй дуже зручно коли зуби і педприкорм в поїздках
    і я би не сказала що в неї якісь емоції від того особливі, пристосувалася до обставин життя, вибрала те що більше підходить
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я мала інші справи, які важко або неможливо було виконати з висячою на грудях дитинкою: приготування їжі, прибирання (та супутні розважально-доглядальні заходи з 3-річним сином), зустрічання бригади ремонтників, керування авто та просто піти в душ. Тому відсування імєло мєсто бить). Так от перші місяці було все ок. А з пятого - на мою думку, згідно спостережень, - недоїдання дитини. І нон-стоп був спричинений якоюсь зміною в виробітці молока, невідповідною до потреб дитини. На мою думку :)
     
  11. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    тут то де?)) на посиденьках?
    в знайомої в ФБ, вона не з посиденьок
    [​IMG]
    є багато інформації про ГВ, ознайомився і приймаєш рішення сам
    то взагалі тема не Як відлучити дитину, а Як довго годувати грудьми Як довго годувати дитину грудьми?
    ну і в будь-якому випадку коли рано це на ваш розсуд
    --- дописи об"єднано, 23 Березень 2017 ---
    а слінг не пробували?) в 6 міс з збами і прикормом може і ерго би пішов, можна було і годувати і половину з того робити
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    впевненість наше все)) коли я веду малого в міні-садок чи розвивайки то все гуд, коли хтось інший то або істерики, або взагалі додому можуть вернутись)) і я з моменту прибуття молока знала що зможу вигодувати, і думок інших не виникало, а як то можна не змогти?
    цих переживань теж не мала, якщо не такі то будуть інші каверзні питання)))

    п.с. і стаття, що супроводжувала вищенаведений малюнок
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member


    Був. Використовувався для пересування, прогулянок. Один раз навіть в Києві в Міністерство соц.політики в слінгу заходили :) Я з тих, хто стидається "прилюдях" :).

     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну звичайно :), в інших мам зовсім нема ані дітей, ані домашніх справ... Я вважаю, що до всього можна пристосуватись, пріоритети і всі діла. Ви зробилм так, ок, ваше право.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Моя бабуся народила і вигодувала всередньому до 2 років 10 дітей) правда відлучала з новою вагітністю, так вчило оточення)
    Дивлячись на неї, в мене враження що організм жінки виснажує екологія і спосіб життя, а не вагітності і ГВ)

    Надіслано від мого SM-J700H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Freedom UK я смію припустити, що ті Ваші тимчасові проблеми з ГВ були спричинені саме неможливістю в потрібний момент дати дитині "повисіти" на грудях день-другий.
    І, направду, все в мами в голові. Господарка, старші діти, гуртки, ремонти, час на себе, час на чоловіка - про то вже писано-переписано і не воно заважає годувати, а виключно ставлення мами до тих всіх речей.
    Вагітність не заважає годуванню, якщо протікає нормально. Я двічі годувала старшу дитину під час В і потім мала два тандеми. Чи виснажує? Не знаю, в плані здоров'я через нестачу чогось в організмі в період годування в мене особисто жодних проблем (аналізи підтаерджують). Є проблеми, пов'язані з доглядом за дітьми (спина сказала "хватіт"), решта в нормі.
    Щодо питання про мало і багато, то є рекомендації ВООЗ про виключне ГВ до 6 місяців з продовженням до 2 років при введенні прикорму, а далі - за бажанням мами і дитини.
    Заїжджена фраза "кожна мама краще знає, що треба для її дитини" - це просто фраза-відмазка, якою легко прикрити мамин вибір, а не дитини. Деякі мами вважають, що грудне молоко синє і шкідливе для їх дітей, хоча всі факти кажуть протилежне. Деякі впевнені, що після року в молоці нічого доброго нема, що теж не є правда. Деякі взагалі вважають, що краще їх дитину виростить бабця на коров'ячому молоці. Треба просто називати речі своїми іменами, бо дитина тут ні до чого, ну а раз мамі треба саме так робити - то значить треба: вона робить і вона відповідає.
    Ну і я не зустрічала ще жодної мами, на яку б подіяли аргументи стосовно корисності, коли вона вирішила відлучати. Тому нема зовсім ніякого змісту витрачати свій час і вчити когось, як правильніше на мою точку зору. Зрештою, в мене є своїх досить дітей, щоб над ними ставити експерименти з годування і виховання, решта - просто обмін інформацією і досвідом.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Воно мною дещо егоїстично написано :d23:, але в віці 1-2 місяці нон-стопи я ще розумію - це налагодження лактації. А от в 5місячному - серед знайомих я не знайшла такого нон-стопу. Хіба що під час хвороби, коли температура тощо. А в літературі знайшла варіант, що дитині молока не вистачає (і це "невистачає" відрізняється від "невистачає" в перші тижні, коли єдиний вихід - просто прикладати). Згадуючи той період, все таки мені на думку приходить причина - стрес мами, а як наслідок - недоїдання, ненасичення дитини.

    Моя знайома 3 місяці тому народила 8му дітку, а вигодовувала в середньому до 1.5... Десь аналогічно з Вашою бабусею. Значить, оточення вчить відлучати. Може бути. А є якісь дослідження в показниках корисних речовин тощо, як процеси відбуваються в засвоєнні організмом мами і подальшою видачею цих речовин в молоці під час гв? (це не настирність чи провокація, але може хтось вивчав цю тематику)
    Нажаль, зараз не можу прочитати 100 сторінок теми, але є питання: на думку більшості (більш досвідчених та/чи кваліфікованих) на Посиденьках, до якого віку треба годувати дітку? Який це вік відлучання, коли не рано, і не пізно?
    Дякую.
    --- дописи об"єднано, 23 Березень 2017 ---
    Перша моя дитина на гв до 4місяців
    друга - перебуває в стадії відлучення в віці 1р3м
    подивимось, я к я себе буду вести з третьою, може і на рекорд піду. Свій особистий :girl_crazy:
     
  18. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    оточення, що вчить те і вчить
    як є багато в оточенні тандемщиків, то і мама переглядає свої погляди
    в часи моєї бабусі не годували тандемно
     
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Є офіційно від ВООз до двох років і далі. Кожен сам особисто вирішує собі впринципі. Пізно не буває як на мене, ніхто ще до школи не годувався (ну може й є десь там в світі якісь виключення, але в загальному) зарано це як на мене особисто до прорізування усіх зубів
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    давайте знайомитись :) я Юля і я пам'ятаю, як була на ГВ. І смак материнського молока теж. Мене відлучили в 1р 8м, тому що мама на 3 тижні потрапила в лікарню (про релактацію вона не знала, дуже сумувала, що довелось відлучити так рано)


    так самовідлучення ж передбачає не ховати і не обдурювати. Тому навряд чи діти питаються, чи мама щось сховала.
    А боятись, що діти говоритимуть про ГВ... не знаю, я не боюся. Це елемент статевого виховання.
    Донька відлучилась майже місяць тому, в 3р 4 міс. Зараз може констатувати, що мама "вдягає ліфчик на цям", або побажати "цяму" добраніч. Нічого кримінального, на мою думку.
    --- дописи об"єднано, 23 Березень 2017 ---
    нема поняття "пізно". Просто настає вік, коли для відлучення спеціально нічого робити не треба. у когось в 3,5 - 4 р, у когось ближче до 6. По різному. Залежить не лише від мами і дитини, а і від цілої сім'ї і купи обставин.
    Мені от висловили в приватному спілкуванні кілька думок про те, що я форсувала самовідлучення в 3.7 сина і 3.4 доньки. Це неправда. Так, я нічого не зробила для того, щоб це ГВ продовжити. Але я не примушувала дітей відмовитись, просто організувала процес, який і так йшов. В інших життєвих обставинах все могло бути дуже по-іншому, або з іншими дітьми теж була б інакша ситуація. Але в моєму житті, з цими конкретними моїми дітьми - ми мали два успішних самовідлучення в досить ранньому для самовідлучення віці.
    Порівнюючи це з відлученням старшого сина в 2 роки, я дуже шкодую, що так багато тоді не знала.
     
    Останнє редагування: 23 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 6
    • Корисно Корисно x 1
  21. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    А як у Вас проходили останні місяці годування?
    В нас повне самовідлучення, я не роблю ніяких дій стосовно цього.
    Вже останніх 3-4 місяці засинає не на грудях. Лиш може декілька разів прикластись на 3-5 "цмоків" і відвертається. Молоко в грудях є, ще фонтанчики) Кількість "цмоків" зменшується і тепер хоче засинати і зі мною і з татом.
    Мені вартує продовжувати все, як є, і ці прикладання самі собою пропадуть чи через декілька тижнів чи місяців дати засинати суто з татом?
    В мене свої "бзіки" стосовно ГВ і хочу повного самовідлучення, чи оте моє втікання ввечері не буде цьому протиречити?
    І скільки часу можуть ще бути оці секундні прикладання? Мене не напрягає, просто цікаво)))
     
    • Подобається Подобається x 1