як відівчити дитину гризти нігті?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем наталя 2204, 22 Листопад 2011.

  1. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    дівчата, мами 2-3-річок, в кого дитина теж гризе нігті? чи то тільки в мене така біда з малим.... Вже не знаю що робити з тим, останні 1,5 місяця нігті малому (2,5р.) не підстригаю, бо вони постійно під корінь підгрижені :girl_cray:. Розумію, що потрібно шукати психологічну якусь проблему, але не можу зрозуміти яку і чому.. Спочатку синок почав обгризати кусочки шкіри, що заваджали йому біля нігтя, казав, що гризе задирки, я старалась не давати йому цього робити, підстригала одразу ті задирки, але з часом це переросло в суцільне гриження нігтів...
     
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я до цих пір гризу, на жаль. Доросла людина, а не можу взяти себе в руки. І ще одну схожу звичку погану маю. Це я так нервуюсь, або думаю. А взагалі в будь-який час, коли є вільна рука.
    Крім пошуку психологічних проблем, можу порадити давати малому роботу, для якоï треба дві руки (ліпити, конструктор складати) і придумати "інший спосіб нервування": може якісь чьотки (як вони украïнською), чи кульки перебирати в руці чи якийсь тренажер для руки (щось не приходить в голову нічого конкретного)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ми не 2-3 рчні але цьогоріч зіткнулись з такою проблемою. Все літо я боролась з тим дуже наполегливо, бо думки про те, що з походом до школи це усугубиться не покидали і думаю, так і було б. То важко, бо якщо з початку це робиться свідомо і зосереджено, потім вже переходить в звичку і автоматом пальці в роті постійно. Інколи в мене вже опускались руки, здавалось, що без спеціаліста не справлюсь, дратувалась часами до скрипу зубів)). Що я робила? 1. Постійно попкала "Пальці з рота", 2. Сідала біля нього на довго і без слів забирала руку. 3. Намагалась, щоб руки були зайняті чимось (конструктори, малювання, писання...). Навіть лякала лікарем :girl_crazy::suicide:. Не знаю, чесно, що допомогло але дякувати Богу, поступово дитина забула про це. Ви не уявляєте, яка я була щаслива, коли перше підстригала йому нігті після майже тримісячної "перерви".:girl_smile:
     
    Останнє редагування: 30 Вересень 2015
    • Подобається Подобається x 3
  4. Klarita

    Klarita Я, адекватна і справедлива - мама!

    І ми не 2-3 річні, але ця біда нас ніяк не покине, вже навіть зауважила що на ногах починає гризти нігті :girl_impossible:, я йому сказала, що оберну пальці скотчем і так пійде до школи, на деякий час забуває про це, потім знову починається:girl_cray:
     
  5. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Мене дуже стимулювало саме те, що попереду школа, а це дуже плюс вагоме навантаження, тому робила, що могла:).Забула написати, що по максимуму виключила мульти, обмежила до мінімуму ігри на планшеті, бо маю підозру, що саме цей фактор сприяв такій поведінці. Десь з появою девайсу і захопленням іграми почалось. на даний момент планшету для нього не існує взагалі і на щастя дитина знову повернулась до Лего і т.п занять. Тому, застерігаю з цим.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Я вже колись в сусідній темці писала, що в нас почалося, коли лізли останні молочні зуби, пальці були в роті, робилися зауваження, але то плавно перейшло в гризіння нігтів. Вже був якийсь момент, що менше було то гризіння, але воно не припинилося. Я вже не знаю, як від того її відівчити.
    Воно то все так і не так, не думаю, що саме різні девайси, спричинили гризіння нігтів, хоча можливо на кожного по свому це впливає. В мене дитині тільки 2.4 р., тому вона обмежена( читай не користується) ще тим всім, обстановка в сімї нормальна, ніяких стресів і.т.д. не було. Швидше за все це просто погана звичка, від якої важко відмовитися.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    от і в нас так само, але помітила, що найчастіше гризуться нігті саме перед телевізором, тому :
     
  8. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    Мала почала гризти нігті після того як потрапила в реанімацію і потім в лікарню - це було перший раз в житті.їй було три роки. що я тільки не робила:girl_impossible: лікар сказала це психологічне. обгризала до крові, там навіть стригти не було що. минулося все цієї весни,якось так само собою... перед тим малювала нігті їй гірким лаком(на смак такий фуфуфу), але вона всеодно їх гризла. минулось якось так раптово, таке враження що в один момент. можливо це пов"язано з розвитком нервової системи, що в певний момент є сильне враження(складна задачка для нервової системи) - дитина починає гризти, потім це враження\напруження\переживання нервовою системою "переварюється"(підживлюють проблему різні супутні стреси)триває певний час і минає, в момент, коли нервова система "переходить" на новий рівень розвитку.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    В мене до тепер є ця "хвороба"з дитинства. Були періоди в житті, що я взагалі не гризла, більше року, але знов до того дєла повертаюсь. І то не нерви, не переживання, а просто. З дитинства мені всі на це увагу звертають, але ...безтолку. Це треба самій настроїтись)

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  10. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Для дитини ІМХО - це спосіб заспокоєння. В мене донечка так любила пальчик смоктати, коли засинала, коли зосереджувалася, аж тепер перейшло. Дуже рідко, як дивиться новий мультик , то ще може смоктати. То я напереживалася більше, як відівчити, а коли " збилася " з того , то навіть не помітила, як пройшло ....
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. something

    something Member

    Ми РІК гризли нігт (з 2,5 до 3,5 років)і. Рік я не мала що підстригати. Купляла "умную емаль "Гризи - не хочу", казала що то лікувальний лак. Але не дуже допомагало. Потім переключилась на кози з носа. Пальці в носі, а потім до рота. Але таки це краще ніж нігті. тепер останній тиждень знов новинка - волосся що спадає запихає до рота і обсмокчує чи погризує, ну одним словом жує)
     
  12. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    ооо, як це майже все нам знайомо.. Нігті вже по троху відходять на задній план і час від часу маю, що підстригати, але основна проблема зараз це
    і тут не знаю як вже боротися, дуже сподіваюсь, що з часом минеться..((
     
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Як казала наша акушерка - то корисно, недарма так багато дітей робить. Це типу "щеплення": бактеріï з носа потрапляють в рот у невеликій кількості і вже організм починає з ними там боротися ще до того, як вони спустяться в горло через носоглотку.
    Не естетичне явище, але як мінімум не шкідливе.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    5 років назад я створювала цю тему і ось знову ми повертаємося до того ж питання . Дитині 8років, руки з рота практично не вилазять ні вдома, ні на вулиці!!! Це жах. На кінцях пальців рани. Я вже не знаю, що робити. Триває це жахіття десь півроку. Щораз гірше і гірше.
    Вдома, я ще можу трохи контролювати його, витягую з рота ті пальці, кажу, щоб не гриз. Але ж в школі він робить що хоче.
    --- дописи об"єднано, 17 Травень 2016 ---
    я теж про це думала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. karioka

    karioka Well-Known Member

  16. slio

    slio Member

    Мій син в 5 років гриз нігті через стрес у садочку. Його там один хлопчик бив. Перестав гризти, коли перейшов до іншої групи.