Як ви ставитесь до брекетів?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем irinara, 16 Квітень 2007.

  1. ChristinaSummer

    ChristinaSummer Well-Known Member

    Мені брекети недовподоби. Привкус влаштовує, хоча брекети колись рекомендували. Знайомим брекети виправили привкус, але зуби дуже почали від карієсу страждати. Не знаю чи то з цим связано, але зуби лікують дуже часто.
     
  2. Masja

    Masja Well-Known Member

    Все залежить від ситуації. Якщо результат того вартує ,то ставити треба. В мене зуби до певного часу були рівнесенькі, а як почали 8-ки лізти, то покривилися наніц.
    Що носила брекети не жалію, хоча і 5 років тому це коштувало немало. Уявляю собі, які ціни зараз.:girl_cray:
    В мене хіба що ясна кровоточили довгий час. Але не факт чи це зв'язано з носінням брекетів.
     
  3. ChristinaSummer

    ChristinaSummer Well-Known Member

    Я не через ціни відмовилась. У мене привкус не "канонічний" зуб до зуба, але я бачу що це стало родзинкою посмішки.
     
  4. Masja

    Masja Well-Known Member

    Погоджуюсь. Є багато людей, у яких посмішка далеко не ідеальна (з лікарського погляду), але прикрашає людину. Це одне.
    Але коли зуб на зуб лізе і кривить щелепу, то це вже зовсім інше. Тут, на мою думку, треба вирівнювати...
     
  5. ChristinaSummer

    ChristinaSummer Well-Known Member

    Помітила, що у двох подруг зуби вперед дуже випирають після брекетів. Цікаво чи то добре, чи навпаки не повинно бути.
     
  6. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Це пов'язано з поганою гігієною. З брекетами важко вичищати, але можливо, є різні засоби йоршики, нитки. Ну і чистити треба частіше. Просто люди лінуються, от і мають проблеми з карієсом потім.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  7. phobika

    phobika Well-Known Member

    Як на мене, то назва теми трохи некоректна. Брекети - це інструмент для лікування конкретного медично-естетичного дефекту. Погодьтеся, що некоректним би було питання: "Як ви ставитесь до милиць?". Тому вважаю, що носіння брекетів є виправданим для людей, які мають криві зуби та/або неправильний прикус і хочуть це змінити.

    Я носила брекети 2 роки і 3 місяці. Результатом задоволена цілком і повністю. Рішення поставити брекети було абсолютно свідомим - поставила їх в 22 роки. Брекети не завдавали жодних незручностей - ні при спілкуванні з людьми, ні при догляді за ними, ні в особистому житті. Щоправда багатьох знайомих і родичів турбувало перед весіллям чи знімуть мені брекети, а мені якось все одно було, навіть не говорила нічого ортодонту.

    Так, іноді були неприємні відчуття, але все терпимо. Так, треба більш ретельно чистити зуби, але нічого суперскладного в цьому немає і кардинально не відрізняється від принципів правильної гігієни рота. Так, треба виділяти трохи часу, щоб ходити на регулярні огляди до ортодонта. Але це все потрібно сприймати як частину лікування, не більше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  8. Bublikk

    Bublikk Member

    Я носила брекети 2,5 роки. У мене були керамічні, майже непомітні, але у них слабша дія ніж у залізних, і ще вони дуже делікатні і крихкі. У мене були криві передні зуби, плюс неправильний привкус, нижня щелепа помітно випирала наперед. Я довший час цим комплексувала, посміхалась тільки прикриваючись рукою. Тому коли мені запропонували поставити брекети навіть не задумувалась. Напишу з ВЛАСНОГО досвіду плюси і мінуси носіння брекетів. Можливо хтось сумнівається, чи варто ставити, отож.
    Плюси:
    - правильний привкус, що є дууууже важливим не так для естетичної краси, як для здоров"я ваших зубів в цілому. При правильному привкусі зуби менше стираються при жуванні.
    - рівні зуби, тобто рівні абсолютно! Всі як під лінієчку! (Я перший раз побачила свої рівні зуби у 21 рік, ефект був вже після 3-4-ох місяців носіння брекетів. Зараз я не можу намилуватись ними))
    - відвідування стоматолога кожних 3-4 тижні. (Так, я вважаю це плюсом! Адже при кожному відвідуванні мені не тільки змінювали резинки, ластіки, стоматолог контролювала стан зубів і ясен в цілому весь час. В результаті - ніякого карієсу і лікування зубів місяцями. Головне - робити все вчасно!).
    - регулярне чищення зубів. (Так, для мене це був великий плюс. Бо я більше не могла дозволити не почистити зуби зранку чи ввечері, як робила це раніше).
    - брекети "зробили" мене дисциплінованою, відповідальною і культурною! (По перше, як я писала, регулярне чищення зубів. По друге, так як кусати нічого твердого не можна, я тепер дуже добре вмію їсти ножем і виделкою).
    - зуби завжди в хорошому стані (бо ж до стоматолога ходила кожних 3 тижні, і зуби чистила мінімум 2 рази на день. Ті, хто кажуть, що після зняття брекетів на зубах залишаються від них сліди - брехня! Якщо слідкувати за зубками такого ніколи не буде!)
    - від брекетів, на відміну від пластинки (її я теж носила) не шепелявлять! При розмові немає жодного дискомфорту.
    - підвищений інтерес оточуючих до вашої особи, в тому числі і хлопців. (Так, спочатку я їх соромилась, але згодом зрозуміла, що це є моєю родзинкою! Так як я вже писала вони були керамічні і мало помітні, а всі ж звикли тільки до страшних залізяк. Тому мене завжди питали, що це за такі брекети, з чого вони, чи довго ношу, чи є ефект. Тобто навіть у малознайомій компанії я завжди привертала до себе увагу саме ними! (Дівчата такі дівчата, усі ми любимо увагу) І завжди було про що поговорити)) Так, ще 5 років тому це було соромно, зараз брекети - це модний аксесуар!
    - багато нових знайомств, і знову ж таки, в тому числі і з хлопцями! (Мене часто хлопці запитували і хотіли перевірити, як же це цілуватися з дівчиною, в якої є брекети))
    Мінуси:
    - біль!! (Який же це був біль перший тиждень після носіння брекетів. Боліли зуби, голова, не могла їсти нічого твердішого манки і супів пюре. Перші дні навіть була температура! Тут допомагав Німесил і Кетанов).
    - ціна (брекети не дешеве задоволення. Плюс залежно від типу якого ви оберете, чим кращі і непомітніші - тим дорожчі. Мої коштували 1 тис доларів, при курсі долару 10, тобто 10 000грн).
    - видалення зубів (мені для хорошого зубного ряду видалили 2 кутніх зуба).
    - не можна нічого кусати (ніяких горішків, снікерсів, яблук. Я 2,5 роки мріяла вкусити яблуко!!)
    - ретельне чищення брекетів, саме брекетів! (Чистити зуби само собою щіточками і нитками - це важкий процес, але ще й маленькими щіточками і йоршиками чистити брекети. Не знаю як із залізними, керамічні я чистила).
    - ластіки, цепочки, резинки (Для правильного привкусу ставлять ластіки, які з'єднують верхню і нижню щелепи, добре що мені тільки на ніч ставили. Цепочки - допомагають для розширення зубів, їх переміщення. Це вже додатковий біль і дискомфорт. Резинки - вже після тижня носіння вони виглядали не дуже, так як деякі з них мають здатність окрашуватись від кави і решту напоїв, буряку і тд. В результаті виглядало ніби це зуби грязні).
    - ретейнери, капи. (Для підкріплення результату вам ставлять ретейнер або капу. В моєму випадку і те, і інше. Ретейнер - тоненький дротик який ставлять з внутрішньої сторони передніх зубів і запломбовують. Не доставляє дискмфорту, не шипилявлю, кусаю і їм все що хочу. Капа - прозора накладка на зуби як у боксерів. ЇЇ тільки на ніч ставлю раз у тиждень. Пишу до мінусів, хоч і немає нічого страшного, та все ж я мрію коли в мене окрім зубів і язика не було нічого зайвого у роті)).
    Дівчата, але коли їх знімають - це неймовірне відчуття. Ну і плюс - у вас шикарна ідеальна посмішка на все життя! Тепер я впевнена, що ті гроші, біль - воно було того варте, бо я бачу чудовий результат. Тому і всім рекомендую.
     
    Останнє редагування: 23 Грудень 2016
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. bianca

    bianca Member

    Привіт,дівчата.
    Записалась до двох ортодонтів на наст тиждень,нарешті вирішиться моє питання по брекетах) Зробила вже панорамку заздалегідь,і побачила,що нижні вісімки лежать в десні. Чи хтось забирав такі вісімки при потребі? Чи це дуже травматичний процес?
     
  10. Bublikk

    Bublikk Member

    Зазвичай усі ортодонти рекомендують видаляти вісімки, щоб зубам не було "тісно" і був гарний зубний ряд. Мені видаляли 2 вісімки, бо більше у мене їх і не виросло)) В мене теж перед брекетами вісімки були у яснах, але ми чекали поки вони самі проріжуться, і вже тоді дивились чи точно потрібно їх видаляти і ставили брекети. В іншому випадку роблять міні операцію - трішки прорізають десну і тоді виривають зуб. Наскільки травматичний процес не знаю - не робили мені такого.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. sofiamajovec

    sofiamajovec New Member

    Теж чула хороші про цю клініку і техніку. Погуглила і здається, що лише вони займаються таким у Львові.
     
  12. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Якщо лікар хороший, то все ок. Мені так видаляли одну з нижніх вісімок, що не прорізалась. Бо інша сама виросла. Єдине, що треба було чітко дотримуватися рекомендацій лікаря, ну і я мусила взяти тиждень вихідних, бо накладали шви і розмовляти було дуже важко. Бо якщо все гарно зростеться, то ок. А якщо шви розійдуться, то зшивають по новій, і воно тоді значно довше заживає. І ще чула від стоматологів, що легші до видалення і заживання нижні вісімки, бо до них легше доступитись, ніж до верхніх.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. bianca

    bianca Member

    Я на гв,тому за ці лежачі вісімки дуже засмутилась. Сподівалась,що вони взагалі не закладені в мене) Думаю: при потребі верхні потягну та й все. А тут вони,виявляється,вже виросли і лежать собі. Навіть не знала що таке буває. Перспектива розрізання-зашивання мій ентузіазм круто підриває((((
     
  14. bianca

    bianca Member

    Чи були в когось проблеми з нижньою щелепою? Чи носив хтось паралельно з брекетами капи для виправлення прикусу?
     
  15. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    вперше про таке чую
    знаю, що за допомогою гумок, які вдягаються на ніч, коригують прикус
    --- дописи об"єднано, 29 Грудень 2016 ---
    мова йде про гумки поставлені на брекети
     
  16. bianca

    bianca Member

    @lilochok та от тому питаю. Виявляється що моя проблема не моі нерівні зуби,а моя нижня щелепа. Ніколи про це не знала... Типу вона не має свого місця і гуляє. І шо треба це вирішувати (капа або хірургія)
     
  17. Bublikk

    Bublikk Member

    Як я писала вище, у мене був неправильний привкус і нижня щелепа випирала наперед. Але за допомогою спеціальних резинок, які з"єднують верхню щелепу з нижньою, мені вдалось все виправити.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. phobika

    phobika Well-Known Member

    Ще до брекетів я носила пластинку, то прикус тоді виправляли власне капою. Тобто я спочатку носила пластинку на верхній щелепі, а потім мені зробили нічну капу, яка розширювала і дотягувала нижню щелепу. В принципі моя проблема тоді була виправлена майже на 100%, але через хворобу не змогла доносити капу і зуби та прикус вернулись на свої звичні місця.
    Вже з брекетами лікування виглядало так: спочатку поставили брекети на верхню щелепу, через 3 місяці можна було їх знімати, при моєму бажанні не чіпати прикус. Але я вирішила вже довести ту справу докінця, тому для виправлення прикусу мені ставили ще брекети на нижню щелепу, трошки розширили її, а потім почали дотягувати її гумками. Це мабуть найнеприємніший момент по відчуттях був. Гумки треба було носити постійно, тобто ти весь час відчуваєш, як тебе щось тягне. Прикус рівнявся ще 2 роки.
    Після зняття брекетів мені поставили спеціальну дугу, яка підтримує зуби, щоб не розсувалися. І додатково зробили капи, які треба час від часу вдягати вночі. Як би дивно це не звучало, навіть зафіксовані дугою зуби ще деякий час доволі активно рухались.

    Я до чого це все веду, технологія брекетів не стоїть на місці і методи лікування підбираються індивідуально. Думаю, що якщо лікар вам запропонував брекети на верхні зуби+капи на нижні, то це виправдано в вашому випадку. Як на мене, то рівняння капами більш "лагідне" (можна капу зняти при потребі, вона менше травмує слизові рота, бо з брекетами таке буває) і якщо воно вам підходить, то варто на нього погодитись.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. bianca

    bianca Member

    @phobika ого,скільки всього з вами робили)) Боюсь,мені теж це світить. Власне ходила до двох ортодонтів,обидва мені скажуть свій вердикт через місяць. Перший про проблеми зі щелепою поки не говорив на першому прийомі,просто сказав що нижню треба переробляти повністю. Але ця зустріч була дуже швидкою,раз два,фото і все. Другий більш детально оглянув і сказав про проблему щелепи.
     
  20. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а скільки часу пройшло, як зняли Вам брекети і чи не зміщуються назад зуби?

    Я також носила пластинки, а коли їх зняла за 2 роки зуби знову змістились, і це при тому що я на ніч одівала пластинки (. Поїхала на море без пластинок, а як повернулась - то вже їх натягнути на зуби не змогла :sad: )