Як прати та прасувати вишивку?

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Liliyah Romanova, 27 Травень 2009.

  1. zajka_sofi

    zajka_sofi New Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Дівчата підкажіть будь-ласка,а як бути з комбінованою роботою-хрестик+бісер ?
     
  2. MYR

    MYR Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    В мене була комбінована вишивка, то я її перед пришиванням бісеру попрала і попрасувала, якщо в процесі пришивання бісеру трошки помнеться, то я думаю, що при оформленні все порівняють.
     
  3. irinkakosiv

    irinkakosiv Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Я прала таку роботу. Вишила спочатку бісер, потім хрестики, а потім легенько в теплій воді попрала , посушила на гладилці і ще вологу вишивку попрасувала зі зворотньої сторони через шматку.
     
  4. zajka_sofi

    zajka_sofi New Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Дівчата дякую за ваші поради!!!Читаю цей сайт вже напевно декілька років,але тільки зараз зважилась щось питати!Дякую ще раз за відповіді!Може приєднаюсь до вашого гурту,бо вишиваю давно,а з вами бачу ще буде цікавіше.:girl_wink:
     
  5. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Веселеньке було в мене прання моєї першої вишивки в суботу. Перед тим я почитала трохи розділ і чемно опустила вишивку в холодну воду, маркер почав зникати, а коли я витягнула з води, то в деяких місцях було видно сірі і голубенькі сліди. Я вже починала панікувати, але згадала як хтось писав, "щоб не боятися кип"ятку" і полила ці місця кип"яточком - сліди зникли на очах. Так що, ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ форумлянці (на жаль, забула нік) за врятовану вишивку.
     
  6. Gerbera

    Gerbera Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Я вишила рушник і страшно його прати. Лякає найбільше те, що вишивана частина мені здається чуточку вужчою. Боюся, якщо поперу, та ще й з крохмалем, рушник деформується((
    Та й сушити як? То ж 2,5 м!
    Мабуть, в суботу тим займуся.
     
  7. Goerid

    Goerid New Member

    Реставрація вишиванок

    Дівчатка , будь-лаааска, ну піДКажіть де у Львові можна привести до ладу вишиванку! Всі хімчиски відмовляються брати, в домашніх умовах прати я боюсь, бо сорочка дуже стара, ще моєї прабабусі.
     
  8. Goerid

    Goerid New Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Іржу на білому добре виводить лимонна кислота. Пляму намочити і насипати зверху порошочок, постоїть з 5 хв і добре промити водою. На довше не бажано залишати бо може розїсти тканину. Я так на блузці виводила, супер.
     
  9. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Чи є якісь ньюанси прання сорочки, вишитої турецьким шовком? На ній нанесений маркер і я планую її попрати в абсолютно холодній воді без додавання будь чого. Ну і вона вже трошки забруднилась в процесі вишивання. Щось переживаю чи то відпереться і чи не полиняють нитки? Як я боюсь :girl_flag_of_truce:
     
  10. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Можна намочити залишки ниток - мо не полиняють?:) То ж таки холодна вода.
     
  11. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Попрала, маркер зійшов ідеально. Потім ще раз в теплесенькій воді з шампунем. Але оте мило, яким розмічувала кравчиня, лишилось :sad: Я навіть терла її як при звичайному пранні і ніц. Як та розмітка випирається? Може полити на неї кипятком?
     
  12. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    а в мене питання, хтось прав вишиванки в пральні машині? Треба попрати 5 штук, не маю здоров"я прати руками(((
     
  13. MYR

    MYR Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Я прала, навіть вишиту базарними нитками, нічого з нею не сталося.
     
  14. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Help! Робила генеральне прибирання і знайшла рушник,який я вишивала коли мені було 14 років,розгорнула і :sad: на ньому знизу були жовто-коричневий масивні плями.
    Сьогодні випрала,а вони не відіпралися повність.Дівчата,може знаєте як ії вивести?
    Ось такі:
    [​IMG]