Як прати та прасувати вишивку?

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Liliyah Romanova, 27 Травень 2009.

  1. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    я тут днями оформляла вишивку в епіцентрі - мені той пан категорично порадив в жодному разі не прасувати вишивку, бо каже - часто так запрасовують, що негарно хрестики в різні боки перекошує. краще вже не чіпати, а вони при оформленні самі там все роблять.
    я того ніколи і не прасувала - вона і так рівненько висихає на рушнику розстеленому, але взагалі-то я тільки на аїді вишивала, а вона сама собою штивна.
     
  2. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    А льон після прання таий рівненький :8::8:
     
  3. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    То що все-таки з крохмаленням? Читаю, що ніхто не крохмалить. Не варто?
     
  4. octavia

    octavia Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    В залежності яку саме вишивку ви маєте на увазі?! Якщо картини то зовсім непотрібно крохмалити навіть якщо канва м"яка (мені в багетці сказали що натягувати якісну Аіду яка є жорстка їм важко , а краще натягувати дешеву панаму). Ну а рушники, Великодні серветки треба крохмалити- я наприклад неварю крохмал а замочую в готовому крохмальному розчині .
     
  5. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Підкажіть таку річ. Вперше замовила набір з частковою вишивкою (вишиваеться не все) В інструкції написано - повишивали - попрасуйте. В мене питання - чи можна таку вишивку прати? Чи не буде линяти нанесений малюнок і таким чином чи не втратиться весь задуманий ефект.....
     
  6. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    А є потреба прати? треба хіба на інших форумах шукати того виробника і читати що рукодільниці пишуть
     
  7. Аделя

    Аделя Active Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Я часто використовую крохмаль в спреї. Прасую зі зворотньої сторони. Результатом задоволена!
     
  8. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Аделя, напишіть торгову марку і де берете?
     
  9. Аделя

    Аделя Active Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Ось такий у мене крохмаль. Купувала, здається, в арсені, але точно не згадаю...було це 2 роки тому. Можете подивитись у відділі з порошками та засобами для прання.
    [​IMG]
     
  10. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Хомочко, я минулого тижня такий в ДЦ купувала - [​IMG], коштує неповних 15 грн.

    вже користувалась, прасувала нині свій великодній рушничок, результатом задоволена :)
     
  11. Міла

    Міла Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    А після прання Аїда не стає менш цупкою? Вишивки на панамі і прасувала неодноразово і крохмалила, а з цією страшно щось робити. Боюся, щоб не втратила вигляд.
     
  12. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Дівчаточка-вишивальниці, сподіваюся тут отримати пораду. Подарувала мені бабуся свою стареньку вишиванку (чорними нитками), а там на рукаві - жовтуваті плямки невідомого походження (може обліпихова олія, а може кава). Пробувала брудне місце затерти господарським милом, ванішом - не допомогло, а шкода її не носити. Що ще можна зробити?
     
  13. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    я вже якось писала, спробуйте перекисом водню (акуратно на ватку і промокати), але так щоб на вишивку не попало-так мама виводить каву, плями від ягід, якщо жир-можна спробувати плином (але теж дуже обережно)
    ну і в моєму фаворі-засіб Амвей від плям, той що спрей
     
  14. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    я ним теж пробувала, не допоміг
     
  15. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Дівчата, як будете прати роботи, вишиті на вінтажній аїді, не лякайтесь...я свою сьогодні випрала, виймаю її з води, розкладаю на рушничок і бачу, що вона втратила свій вінтажний візерунок, стала як звичайнісінька однотонна. Не буду описувати свої емоції... Але потім, в міру висихання, той взір повернувся :) От-така особливість цієї тканинки.
     
  16. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    почала, значить, я сорочку вишивати. полотно купила в магазині, яке дали - спеціально для сорочок.
    але оскільки то було ще рік тому, то забула, що там радили перед тим, як вишивати, спочатку попрати, щоб воно трохи сіло по своєму.
    так-от - вишила вже перед, згадала про прання - з переляку вирішила проекспериментувати на рукавах, які ще не вишиті.
    замочила в ледь теплій воді один рукав. коли він висох - то порівняла з непраним - є різниця по півсантиметра-сантиметр з усіх боків став менший.
    Що тепер буде, якщо попрати тепер планочку передню???? вишивку покрутить?
    ото натворила. шкода роботи...
     
  17. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Ніц страшного у тому немає. Як випереться перід, то також сяде, і нитки не покрутяться.
    Зазвичай вишивають на непраному полотні (але викрійка має бути з припусками на те сідання), оскільки на ньому тоді легше вишивати, а вже після вишивання усе разом замочується (переться) і тоді зшивається до купки.
     
  18. ntv

    ntv Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Я перу сорочку або викроєні деталі перед вишивкою. Знаю, що потім важче вишивати, але результат кращий , так як нитки то не сідають так як тканина
     
  19. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    попрала, дуууже легесенько

    сушила в розстеленому вигляді - все добре!
    трошечки поморщилося, де вишивка, бо нитки все-таки не збіглися, а тканина - так - але я розпрямила - і все добре.
    поки не прасувала.
    рукава вишиватиму вже у випраному вигляді.
     
  20. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Дівчата, треба допомога!!!
    Привезла я з села вишивання моєї бабусі (серветки, подушки, рушники, покидка на телевізор, накидка на подушки).
    Бабусі вже нема 9 років, а діда 1,5 року, відповідно та вишивка лежала в закритій хаті і за нею ніхто не доглядав.
    Підкажіть, як то все відіпрати? (бачила трохи іржі, неясні темні плями (як від чаю), віск, жирне щось), не хочу втрачати такий спадок.
    Як доведу то все до ума, покажу в темі "Старовинна вишивка"