Як прати та прасувати вишивку?

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Liliyah Romanova, 27 Травень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А як ви свою вишивку перете? Я щось боюся прати.
    І як її потім сушити?
    А як прасувати???
     
    Останнє редагування: 4 Жовтень 2009
  2. Ума

    Ума Super Moderator

    Як прати вишивку?

    Лілю, я маю інструкцію від набору, в якій написано (переповідаю): прати в делікатному ручному пранні, сушити на м"якій поверхні, прасувати зі зворотньої сторони через м"яку тканину.

    ну, я так і роблю. Хоча теж було страшно спочатку. Особливо боялася за кольори, сідання і тп. Але на Ведмедику потренувалася і всьо ніби добре ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Тобто вишивку можна прати в машинці??? :eek:
    То хіба в італійській, бо я би тутешнім ніколи в житті не довірила!
    І якщо прати руками, то чи брати якісь засоби до того, чи просто в воді? Особливо, якщо вишивка нова.

    Щодо прасування я здогадувалася. А от на чому сушити - не зрозуміла.
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    прати з якимось засобом треба лише у випадку якщо вишивка забрудилась в процесі. радять господарське мило, шампуні, засоби для делікатного прання і Фейрі :)
    якщо вишивка не забрудилась я лише замочую в прохолодній водичці щоб зійшов маркер.

    ще одні поради від рукодільниць
    і ще одна важлива порада
     
    • Подобається Подобається x 14
  5. Анютка

    Анютка Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Я перу свої роботи руками, у тепленькій воді з додаванням рідкого засобу для делікатного прання. Висушую так - розкладаю на підвікониик або на прасувальну дошку махровий рушник, а на нього - вишивку, і так воно собі підсихає. Прасую парою з виворотної сторони. Ось і все.
    Вишивки перу завжди, бо нитки все одно трошки вимазуються, я вишиваю в руках, без пялець
     
    • Подобається Подобається x 8
  6. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    я перу звичайно. з будь-яким порошком, який є під руками. в теплій воді.
    сушу звичайно, в лежачому положенні, на рушнику. прасую на виворіт з парою. жодного разу не було неяких проблем.
    поля залишаю 3-4 см.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Я теж перу вишивку у теплій воді з рідким миючим засом (можна плин для миття посуду),прополіскую, потім розкладаю на підвіконнику на рушнику щоб підсохла трошки. прасую із зворотньої сторони,коли вишивка ще волога, а ще крохмалю (крохмалю під час прасування, крохмалем з балончику-купую у нас у супермаркеті крохмал для прасування сорочок).
    Щодо країв на вившивці,то теж залишаю так 5 см.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    а з крохмалем не було казусів щоб він з часом пожовтів? бо люди різне говорять...
     
  9. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Ні, не було, можливо через те, що то не просто крохмал сам заварений.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Птася

    Птася Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    щодо прасування може ще додати що не тільки через рушник треба прасувати а і на рушнику, так як на твердій поверхні нитки будуть загладжуватися, а на м"якому рушнику ниточки на вишивці залишаються об"ємними.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Жовтень 2009
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Поради вишивальницям

    [​IMG] може кому пригодиться. (сторінка з журналу, про те як прати вишивку)
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальцям-початківцям

    Дівчатка, а скажіть що тепер з закінченою роботою робити? Я б хотіла її трохи випрати, бо після п"ялець деформувалася, та кола видно... Як це правильно зробити? Чи є якісь секрети, чи просто намочити та трохи порошку дати? То майже перша моя робота, давніші з кривенькими хрестиками у різні боки я не рахую :girl_crazy: Хотілося б все правильно зробити :girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Вишивальцям-початківцям

    якщо не сильно брудна перу в холодній мильній воді - "перу" це голосно сказано - замочую. А як брудна то в теплій мильній воді, але не терти, а так бовтати (але не тканиною, а рукою над тканиною). Полокати перше в теплій, а потім в холодній воді. Не викручувати. Скрутити разом з рушником в трубочку, а потім на плоскій поверхні лишити сушитися.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як прати вишивку?

    Анютка, краще використовувати не порошок, а якийсь рідкий миючий засіб. Одні перуть в фейрі, інші в рідкому милі, рідкому порошку до делікатного прання тощо.
    Мені не доводилось прати в миючих засобах, лише в літній водичці - щоб зійшов маркер та трошки вирівнялась
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Як прати вишивку?

    Я теж можна сказати не перу, тільки замочую, але в холодній воді (все маю страх, що маркер не зійде) додаю трохи звичайного дешевого шампуню або рідке мило.
    Весь процес триває 2-3 хвилини, потім полощу, тримаю кілька хвилин над ванною, щоб вода перестала бігти, а потім викладаю на рушник.

    Маю ще таке питаня чи бачили десь у нас той спрей-крохмаль, бо крохмалити маминим способом-то для мене убійство?
     
  16. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: ОФФТОП рукодільний!

    хтіла вже давно вас спиати як ви стіраєте вишивку одразу після її завершення, у якій воді, і що добавляєте, щоб гарненька була?
     
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: ОФФТОП рукодільний!

    перемо ;)


    я перу у ледь теплій, без нічого або з легенькою піною від мила.
     
  18. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Дівчата, а французів не можна прасувати, правда? Їх треба якось оминати праскою, як думаєте?

    ПС Прасувати не можна, тільки клеїти:girl_haha:
     
  19. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    якщо зі звороту і на махровому рушнику-ніц їм не буде
     
  20. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як прати та прасувати вишивку?

    Кіточко, я свої, ті що на полі росли, прасувала саме так, як описувала Імел і ніц їм не сталося