Як пояснити дитині?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Arctica, 25 Січень 2010.

  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Ну.....якби моя Юлька в такому віці подібне спитала, то навряд би я розповідала про абортарій і кюретку...... я б сказала що аборт це переривання вагітності, коли в жінки в животику росте ляля а потім щось трапляється: чи вона хворіє, чи вдаряється животиком, чи перенервує, і дитинка в животику помирає і лікар робить операцію щоб дитинку з того животика дістати ( дитинка відлітає на небо і стає янголом для тої жінки ) щоб жінка в подальшому могла б ще народити дитинку. Моральний аспект я б і цьому віці упустила, нема чого нагружати дитину...але сказала би що жінка в якої в животику ляля повинна себе берегти, і їй завжди треба бути спокійною, усміхненою, їй мають інші допомагати.
    Тобто щоб дитина зрозуміла що от була ляля в животику і її не стало...але щоб дитині при цьому жахи не снились.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    На рахунок - померла...Це дуже для нього болісна тема, тому що йому моя мама колись розповіла, все що робиться з людиною яка померая, тобто той процес ховання і поховання....і що там усякі хробачки.....бррррррр....мали велику сварку з мамою на рахунок такого просвітлення.....Тому я собі навіть не уявляю реакції Діми, якщо йому сказати, що ляля померла....(він сьогодні заплкав, коли мої батьки пішли на похорон), тому думаю це для нього буде великий стрес.
    Якщо моя відповідь його незадовільнить, він завтра спитає в мого племінника (13 років, а там слід чекати правдивої відповіді...)
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Ваша мама жжот... :girl_crazy:

    Ну значить в такому дусі що ляля була в животику а потім жінка
    ляля починає хворіти, і лікар дістає лялю і вона летить на небо, там її Бог лікує і через деякий час ляля знов повертається до жінки в животик, росте там і народжується. І Аборт означатиме власне те що ляля була, а потім її там не стало...але без історій з похованням і хробачками.

    Вийде звичайно казка дуже сказочна...але думаю на 3 рочки як раз нормально.

    ---------- Додано в 00:34 ---------- Попередній допис був написаний в 00:24 ----------

    а може дійсно в мультику.... і не розчувши йому здалось слово "аборт" .....бо трішки подумала...могло ж бути в мультіку "о борт" ( корабля наприклад) а малий якось не зрозумів чи не розчув?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Таня, я б тобі радила переглянути цей мультфільм (якщо є така можливість), я теж схильна до думки Ніколь, що можливо твій синочок щось перепутав, бо в якому це мультику про таке йдеть, бо якщо це так, то напиши назву, будемо знати цей "мультик-герой".
    Можливо він дійсно щось недочув, то навіщо тоді про "це" говорити, але якщо то виявиться правдою то краще поясни і підбери слова ти аніж він знайде відповідь в когось іншого.
     
  5. berezhano4ka

    berezhano4ka New Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Дитяча казка про смерть

    Кожна дитина, за період свого зростання, у певний момент влаштовує своїм батькам всілякі головоломки.

    То все заперечує, то вимотує питання на кшталт «чому?» І «як?», То починає цікавитися звідки він взявся. На п'ятому - шостому році життя діти починають цікавитися таким явищем, як смерть. Для того, щоб легше відповісти на питання, типу: «А як собачки і пташки вмирають? А люди теж? »Існують спеціальні казки. Ось од-на з них.

    На дні одного великого озера жили поживає жучки. У кожного було своє заняття. Хтось корм для інших збирав, хтось будиночки будував, хто-то панькатися з малюками. Іноді якийсь жук почему то відповзає за соломинку вгору, на поверхню води. І ніхто з відповзає туди, ніколи не повертався.

    От жуки і задумалися: а що ж там таке нагорі і навіщо іноді хтось з них туди відповзає? Подумали вони і домовилися - хто піде туди наступним, обов'язково повернеться і розповість усім про те, що він там побачить.

    Йшов вре-мя. І ось один жук, сам не знаючи чому, поповз раптом по Тростинка наверх. Він повз, повз, все вище і вище і думав про те, що обіцяв повернутися і розповісти про побачене всім жителям під водою.

    Ось він уже доповз до самого верху і виглянув краєм ока з води. Що ж він уви-справ? Жук побачив абсолютно новий світ, зовсім не схожий на той, де він весь цей час жив. Тут було надзвичайно світло, по-іншому пахло, чулися нові звуки. Тут було настільки цікаво, що жук виповз весь на поверхню великого аркушу, щоб краще роздивитися. Він подумав: ось зараз я тут все хорошенечко розгляну і повернуся розповісти про це своїм рідним жучкам.

    Але раптом з його тілом стали відбуватися неймовірні зміни. Воно спочатку витягнулося в трубочку, а потім, звідки то на спині замість маленьких жорстких крилець з'явилися інші - великі, але дуже легкі і прозорі. Жук спочатку злякався, але потім побачив, що зовсім поруч з ним літають точно такі ж істоти. Тепер жук зрозумів, що він перетворився в дуже гарну бабку.

    «Ой!», - Злякався жук - бабка. - «А як же я в такому вигляді зможу повернутися назад, на дно озера і розповісти всім про те, що ж тут відбувається?». Жук трохи засмутився по - початку і засумував.

    Але потім він зрозумів одну дуже важливу річ: всі жуки коли не будь прийдуть теж у цей світ, і тоді вони самі дізнаються як тут чудово. Але от коли це станеться - ніхто не знає, просто у кожного свій час.

    Тому, жук - бабка заспокоївся і полетів з іншими бабками дізнаватися цей новий, світлий і прекрасний світ.

    на мою думку ця казка гарно пояснює смерть як перехід з одного стану в інший.І потім коли дитина підросте на її основі можна буде глибше пояснити це складне питання
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    У нас вже якийсь перебір з темою... смерті. Все почалося з того, що колись Катя витягла фотографію де я і мій друг, що загинув, питалася що то за дядько і де він. Я делікатно пояснила про те, що його вже з нами нема, ми це називаємо "помер", але він зате біля Бога і там йому напевно дуже добре... Ще я сказала, що всі люди колись перестануть жити тілом і їхня душа піде до Бога. Але реакція в Каті була не така як я сподівалась, вона почала плакати, що не хоче нікуди йти і не хоче ставати старенькою. Після того періодично стала питати в нас чи вона колись помре, ми намагались перевести тему на те, що попереду в неї таке цікаве життя: садок, школа, потім якась цікава робота, в неї буде своя сім`я і т.д.,але все одно це закінчувалось плачем:"я не хооочу!"
    Тепер наче емоції стосовно цього втихли, але в розмові постійно проскакує ця тема, наприклад вигадує казку, де вкінці всі померли, або дивимось книжку де мама з дитиною намальовані і Катя питає "а де їхній тато, він що помер?". А тільки що запитала в мене: "мама, а сьогодні хтось помер?", поки я думала що відпости, то вона каже: "Юстя(коліжанка) напевно ще не померла, а коли вона помре?"
    Дівчата я в шоці, бо це напевно єдина тема, на яку не можу вільно говорити, це мій найбільший страх і такі питання приводять мене в ступор, я розумію, що Каті треба якось то пояснити і заспокоїти, але як, якщо сама не знаю відповіді і маю купу страхів?
     
  7. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    саме тому, що ця тема лякає вас, вона так лякає вашу дитину. Дитина відчуває ваш страх і невизначеність в цьому питанні і тому боїться сама. Як тільки ви почнете спокійно реагувати на її запитання, пояснювати впевнено і без страху то вона з часом для себе все з"ясує що її цікавить і ця тема відійде на задній план. В нас свого часу, також в районі трьох років була інша морока, Олежик асоціював себе з електричкою, коли його питалися як він називався, він цілком серйозно відповідав, що він Мостиська електричка, а коли питалися куди він іде, він сварливо заперечував, і казав, що їде, а не йде. Наберіться терпіння, максимально просто і впевнено відповідайте дитині і коли вона побачить що вам не страшно говорити про це, вона зрозуміє, що і їй нема чого боятися.
     
  8. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Я це усвідомлюю, але намгаюсь на всі теми з дитиною говорити спокійно і відверто, мені здавалось, що і на цю тему також, але напевно вона таки відчуває. Ну принаймні я дійсно не знаю що говорити на ті питання, що я вище написала, дівчата, як би ви відповідали, ну хоч приблизно?
    Чи уявіть собі, що ваша дитина питає: "мамо, я помру?", а ваше пояснення, що всі колись постаріють і завершать жити на землі, не підходить, бо дитина плаче, що не хоче старіти і вмирати, що би ви казали?
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Постаратися показати дитині світло в кінці тунелю.
    Те життя, яке маєш зараз, чудове, а після смерті буде ще краще. Там ніщо не болітиме, не буде причини плакати, тому нема чого боятися. ;)
    Ми з Дарком про смерть часто говоримо. І його слова типу "а ти помреш" "а я помру" сприймаємо спокійно й кажемо, що "так, всі помремо". І видно, йому той наш спокій передається, бо трагедії з того не робить.
    Минулого літа ходив із нами на цвинтар, коли треба було відслужити парастас. І був на похороні новонародженої дитинки також. Багато доводилося пояснювати й говорити потім, але страх не з'явився.
     
  10. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    для Влада повним шоком було, коли побачив на цвинтарі маленькі могилки... він був впевнений, що помирають тільки старі ... більше тижня пояснювали одне і теж..
     
  11. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Мій сина теж любить про смерть щось сказанути. Але я якось не думаю що це проблема. От ми як почуєм щось нове для нас то рік про це говорим і нічого. Ось і вони так. Я спокійно відповідаю "всі помирають" і "як прийде час". І як синок собі казочку складає і в нього хтось помирає в грі, то і нехай, чому б і ні. Тим більше що телевізор про це досить часто говорить, нажаль.
     
  12. Відповідь: Як пояснити дитині?

    Моя доня доросла до фільософських запитань. Тему "ти помреш", "я помру???" ми пройшли досить легко. ЇЇ цілком задовільнило пояснення, що вмирають всі(бабуся , мама та навіть її котик), але потім переходять на небо і там всім добре, всі стають гарними білосніжними ангелочками з розпущенним волоссям. Для того, щоб туди потрапити треба бути хорошим, чемним,ходити до церкви,молитися....
    Час від часу такі питання лунають знову і знову(мабуть для підтвердження достовірності інформації (в них в садочку є хлопчик, який каже всі помрете , а це погано)), але ми їх гарно обходимо - для неї це питання смерті не є страшним.
    Ось питання про старість не можу гарно пояснити та розтлумачити. В неї відразу сльози від розуміння того, що постаріє колись і вона. Пробувала гарно - про природу, закономірність, про тваринок, завжди так було, що так є і бабусі дуже гарні, і що їм добре... Але не переконливо я мабуть пояснюю, бо коли бабусі старі - це нормально, а коли вона колись і СТАРА -це сльози(
     
  13. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Не думаю, що треба власне так заглиблюватись і саме ТАК говорити. Діти занадто цікаві по натурі і не приведи Господь, щоб не захотіли спробувати. Бо власне такі випадки були.

    І ми то доволі легко пройшли...
    Всі діти тим цікавляться, Марка мого дуже втішило, що його улюблена іграшка Зайчик-Мама безсмертна:connie_pull-pigtail, вже придумав як він її буде передавати з покоління в покоління.


    Ви знаєте, я її розумію:girl_cray:
     
  14. Venus

    Venus New Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Якраз для Вашого випадку маю книгу. Купила своїй доці в 9 років. Дуже рекомендую. Називається Відверта розмова про "ЦЕ". В принципі я ніколи не вигадувала нічого про пупок чи капустку. Але деякі речі, як СЕКС, важко пояснити чесно і відверто, та ще й правдиво. А завдяки цій книзі, дитина користується нормальною лексикою, як от піхва, пеніс, сперматозоїд, презерватив, менструація, статеве дозрівання. Тим мені книга і сподобалась: доступно, з малюнками, разом з тим без зайвих евфемізмів. В кінці книги є розділ, який радять читати дітям з батьками. То моя мала дійшла до нього, принесла книгу мені і сказала: а тепер разом треба читати. І я мусіла:girl_wink:.
    Там ще хороший розділ про те, як чинити, якщо чужі дорослі дивно себе ведуть (сексуальне насилля).
    До речі, книжку я вже співробітниці для її сина позичала. :girl_haha:
    Ось фото обкладинки: [​IMG]
    а це про книгу: [​IMG]
     
  15. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Моя дочка просить їй показати, як виглядає рай. І мої пояснення її не задовільняють, згадала собі один фільм - "Куди приводять мрії" з Робіном Вільямсом (знайшла у темі Допоможіть знайти фільм за описом, приємно було ще не тільки я одна його шукала). Дуже сподобалось мені в ньому зображення раю, хотілось би їй показати, коли повернеться від батьків. А як ви пояснювали своїм дітям - словами, було їх достатньо для дитини, чи є якісь мультики, книги.
     
  16. LILY

    LILY Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    незнаю чи в потрібну тему пишу.......але пишу тут

    в моєї подруги проблема,син вживає нецензурні слова (с..ка і т.д.) так склались обставини що вони живуть з людиною котра ті всі слова вживає при дитині і недоходить що так неможна, бо дитя все повторяє....отже чуть шо в малого невиходить або щось недають/забирають в хід зразу йдуть всі погані слова,вона йому пояснює що так неможна, а він головою киває каже добре але знову то саме повторяється.....мамочки на вулиці в шоці і ми теж,бо немаємо уявити як йому пояснити.....мене це теж дуже бентежить бо мій малий з ним часто бавиться і коли Данило вживає ті слова мій зі сміху заходиться і може собі повторити...дякувати Богу забуває потім.
    дитині в червні буде 3 роки. дуже прошу поради Вашої,можливо хтось з таким стикався....?!
     
  17. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Дітям подобається говорити такі словечка, бо вони як правило звучать дуже емоційно та ще й викликають реакцію оточуючих, навіть інші діти реагують, це може заохочувати того хлопчика до матюків.
    Не знаю що би я робила, але перше що прийшло в голову, можна спробувати таке: купити дитині жменю улюблених цукерок чи ще чогось дуже любимого, поставити їх в банку так,щоб дитина бачила,але не могла дістати і сказати, що ті цукерки через кілька днів будуть твої,але за кожне погане слово мама буде виймати звідти по 1 шт., і дитині буде те,що залишиться,якщо залишиться... Ну або щось в тому напрямку, щоб хлопчик розумів,що він втрачає щось з кожним таким словом.
    А ще одна наша форумлянка знайшла один дуже оригінальний спосіб відівчити дитину від одного слова, але то вже вона сама розкаже,як захоче :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Мені здається що багато діток проходять такий період, був і в нас у 3,5 років, принесли з садочку пару слів.
    Дітки повторюють погані слова, тому що дорослі на них завжди бурно реагують, і дитина як хоче на себе звернути увагу - повторює їх, ще й часто при чужих людях, для "підсилення реакції".
    Ми з чоловіком домовились не реагувати, ніяк. Вона повторила пару раз, не дочекалась реакції та й перестала.
    Зараз, коли вона підросла то розуміє, які слова є погані і що їх не слід говорити.
     
  19. LILY

    LILY Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    теж так домовились з нею,бо цілими днями гуляєм разом,але то непомагає це вже триває десь три місяці.......як малий вигукне в пісочниці нам хочеться одягнути шапку-неведимку,бо червоніємо обоє (дуже за неї переживаю).а сьогодні взагалі малий відзначився, висловився словом с..ка у сні,то якийсь капець...(

    попробуємо "операцію" з цукерками.)
     
  20. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    У видавництва "Свічадо" є класна книжка на цю тему, називається "Прості відповіді на складні запитання дітей". Запитання/відповіді там в основному про Бога, але сам автор говорить що книжка не є панацеєю і не дає відповідей на ВСІ запитання малечі, а лише вчить батьків як відповідати. Рекомендую :)