Як пояснити дитині?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Arctica, 25 Січень 2010.

  1. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Наші діти активно проявляють свою цікавість прагнучи чим швидше пізнати все про навколишній світ, і ми залюбки їм в цьому допомагаємо, але частенько вони питають таке, щоб дорослому і в голову не прийшло, і нам необхідно знайти повну, вичерпну а головне таку відповідь, щоб наше маля нас зрозуміло. От в нашого Данила зараз на кожному кроці "що то таке" "а нащо воно" , "а чому так має бути" і т.п.
    Будемо в цій темі ділитися незвичними питаннями наших діточок, і як ми знаходили відповіді.
    От наприклад діти частенько запитують: "Чому трава зелена, а небо синє?", "звідки я взявся?", "що таке пара і туман?", "чому калюжа мокра?".
     
  2. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині.

    Як пояснити дитині чому в мультиках про звірят чи дітей нема їхніх мамів? Наприклад, у мультику "Мийдодір" де мама того хлопчика-бруднулі? Або ж чому в мультику про Вінні-Пуха Кенгурятко живе з мамою, а всі решта живуть самі?
     
  3. bagata mama

    bagata mama New Member

    Відповідь: Як пояснити дитині.

    Я завжди своїм казала що мама в сусідній кімнаті і її просто не видно:girl_wink: А моя 8річна донька подивившись рекламу про гумову броню підходить до мене і питає: -Мамо, а що таке презерватив? Я спочатку запитала де і що вона про це чула, а тоді відповіла, що це річ яка захищає від багатьох хворіб. Наразі моя відповідь її задовольнила, але як надовго?...:girl_haha:
     
  4. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині.

    Мою завжди цікавило,чому явища або предмети мають саме таку назву,наприклад,от чому сонце називається сонцем,і хто його так назвав...
    А останнє,на що немаю відповіді,це як мені дитинку діставали з животика. Мала наразі впевнена, що через пупок. :girl_haha:
     
  5. Jupiter

    Jupiter Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині.

    bagata mama , уявіть:триває урок, вчителька каже:"Ой, щось мене голова болить!" А дитина на це: "То вам треба презерватив!" Ну або хтось десь буде казати про якісь хвороби. Абстрактно. Наприклад, про грип чи щось типу того. А ваша дитина скаже: "То вам треба презерватив!":girl_haha: Може, якось по-іншому спробуйте пояснити.
     
  6. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    А наш Данилко часто питає: "Чому Бог живе на небі?", яку відповідь Ви б дали на це запитання дитині котрій 2р. і 5міс.?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Дитину дезінформували. :girl_wink: Бог не живе на небі. Він Всюдисущий.
    Я Даркові сказала, що Бог є дух. Він сприйняв спокійно досить.
     
  8. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Я свою теж трохи заплутала, бо вона має таку інформацію: Бог є в нашому серці, бо ми любимо Його; Він є всюди і все бачить; молимось до Бога на образі, йдемо до церкви, бо там Бог. Я й сама не знаю як пояснити це все дитині, бо певний час вона думала, що Бог - це образи на стінах, тепер знає, що Він є поруч, але таке поняття як всюдисущність їй поки що не зрозуміле.
    Як би ви радили, що повинна знати дитина про Бога, щоб розуміти це?
     
  9. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    От і наш Данилко, як йому говоримо про Бога, відразу шукає образ, а як в якомусь приміщенні образу немає, то він розгублений, через це йому бабуся й сказала, що Бог на небі і Він завжди поруч з нами, згідна що дезінформували, але якось на той момент не могли мабуть знайти кращого і правильнішого пояснення.
     
  10. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Може я б йому сказала, що з висоти краще видно всіх людей, і діток, і так легше їх почути і допомагати. А вже потім, по мірі дорослішання вводила нові поняття.
    Правда з малою в мене в 4 роки був казус. На питання звідки беруться діти, я їй відповіла - Бог дає мамі і таткові, які люблять один одного і моляться про те. Правда деколи не дає з різних на то причин. Пройшов місяць, я розглядала фото з весілля знайомих, а вона підходить і питає:
    - Мама, ну що - вони вже діток зробили?
    Це при тому що дитина домашня, і взяти таку інформацію не мала звідки.
    В них напевно який інтуїтивний канал відкритий, нюхом чують суть питання.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Він як мама або як тато. Навіть коли здається, що не поруч - все одно поруч. "От ти бавишся в кімнаті й не бачиш маму, але мама знає, ДЕ ти, і завжди прийде дуже швидко, як тільки покличеш чи щось станеться".
    А до церкви ми не стільки до Бога йдемо, а щоби помолитися до нього разом з іншими людьми, які його люблять. Це ніби спільне свято - свято молитви до Бога.
    Мене також так вчили, що "до Бога йдемо". Там велика небезпека в тому криється, тому я вирішила такого формулювання уникати взагалі. А то дитина підросте й буде думати, що Бог лише в церкві і є. Такі думки можуть дуже нашкодити під час кризи, котру переживають у тому плані всі (чи майже всі) підлітки, яких змалечку до церкви водили.
    Почне вивчати про космос і заплутається ще більше. :confused: Я волію в такі казочки не бавитися. Бог на небі не живе в принципі, то виходить, що ми кажемо дітям неправду.

    А про діток я Даркові пояснювала, що то з любові все народжується, бо дорослі мають родючий ґрунт у животику (мама) і насіннячко (татко). І так зароджується дитинка в животику. :xaxa: Питань не виникало ніби після того пояснення.
     
    Останнє редагування: 25 Січень 2010
    • Подобається Подобається x 1
  12. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    а якщо згадати "Вірую" " ........на третій день воскрес із мертвих, вознісся на небеса і сидить праворуч Бога-Отця Вседержителя......"? діти ще більше заплутаються.......
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    А чому б не пояснити як є? Наприклад, що є спеціальний отвір в жінки, через який дитинка народжується. Моя то знає, поки що деталями не цікавиться...
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Ісус візуально дійсно вознісся на небо. А до чого тут "де живе Бог?"
    То ж не те небо, яке ми щодня бачимо. І на хмарах Він не сидить.
    Я ж кажу, почнуть вивчати щось про планети (мій Дарко з 5ти років того вчився) і їм світ завалиться. Виявиться, що Бог живе невідомо-де, бо на небі планети, зірки, галактики...
    Про "небо" якраз варто говорити в дорослому віці, коли дитина може розуміти, що небо - то абстрактне поняття. Наприклад, пекло і рай - це не місце, це стан душі. А де знаходиться - ніхто не знає. Так і небо - зовсім не у стратосфері чи ще десь, а там, де ніхто із нас не знає.
     
  15. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Наш Данилко коли дивиться на фотографію де я вагітна і знає що він там був, теж запитує : "а де подівся такий великий животік,і де зник маленький Данилко, який жив в середині?", нащо я йому відповідаю, що він вийшов через спеціальний отвір, котрий є у жінок. Напевно йому наразі цього достатньо, бо інших запитань, що стосується цього, більше не було...
     
  16. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    В мене співробітниця сказала дитині, що та з живота через ротик вилізла.

    ---------- Додано в 01:09 ---------- Попередній допис був написаний в 01:07 ----------

    В знайомих 5-річний хлопчик спитався в мами як же вона какала коли він був в животі? Думаю, зразу потрібно уточнити, що не цей отвір.

    ---------- Додано в 01:13 ---------- Попередній допис був написаний в 01:09 ----------

    Гарно все пояснили. А то мій син до образа сміється, а я кажу, що це Бог. Тепер просто буду казати, що це Ісус.
     
  17. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    В нас навчено що на образі Ісусик і Два Марія, його мати, але питань в неї з огляду на вік поки не виникає, проте готуємось.
     
  18. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    А чому б не пояснити як є? Наприклад, що є спеціальний отвір в жінки, через який дитинка народжується. Моя то знає, поки що деталями не цікавиться...
    __________________
    Але моїй не 3 роки, а 5 з половиною,і її дуже цікавлять саме деталі.
    Про дірочку намагалась казати,але оскільки не відповіла, де саме та дірочка,мала думає,що я пожартувала.
    Питала,і чи вона може народити дитинку, бо хотіла і собі мати таку лялю,і щоб ми всі разом бавились. То я кілька разів пояснювала, що спочатку треба вирости і вийти заміж. Ну,але заміж ми поки що збираємось за тата,або,в крайньому випадку,за принца.
     
  19. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    Мені здається, що в будь-якому випадку можна бути відвертим з дитиною, але мусите самі не соромитися про це говорити і не боятися зайвих запитань від дитини.
    Я думала над тим як буду пояснювати ці речі Каті, бо всі діти тим свого часу цікавляться. Ліля дуже гарно сказала про родючий грунт і насіння щодо зачаття , а далі йде процес виношування дитинки, тобто поки маля не виросте і не зміцніє в животі, доти не народиться, а коли дитинці стає тісно, вона починає народжуватись через той самий спеціальний отвір (не той яким пісяємо чи какаємо, в хлопців його нема). Можна ж так пояснити, правда? Краще нехай дитина знає правду, аніж сама собі щось домислить.
    Мені мама нічого такого ніколи не розказувала, про місячні також, то ви би знали як я собі уявляла процес місячних після розповідей подруг:girl_crazy:
     
  20. natalka-matias

    natalka-matias Well-Known Member

    Відповідь: Як пояснити дитині?

    я би вам рекомендувала ось цю книжечку
    http://www.svichado.com/catalog/simya_ta_vyhovannya/0/382.html
    Легкі відповіді на важкі запитання дітей
    Анжей Зюлковський
    видається мені, що краще поступово розповідати дитині те, про що вона запитує, правду і тільки правду, бо вона всерівно про все дізнається, рано чи пізно, з ваших слів, чи , не завжди з добрих чужих слів:)
     
    • Подобається Подобається x 1