Як організувати свій час в декреті

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Zelena Ptashka, 9 Березень 2017.

  1. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Справа в тому, що чоловіка це не влаштовує, бо він хоче
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Я себе не "бичувала", я реально відчувала себе погано, коли мало щось робила. І перфекціонізм нікуди не подінеш)


    Взагалі-то, дитині форумлянки 1,5 роки. І якби вона себе в тому стані почувала добре, то б не писала сюди.
    Можна розлінитись настільки, що часу для занять і роботи вже і не знайдеш.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я так зрозуміла, що чоловіка там багато що не влаштовує. і смачною їжею ситуацію не виправиш. і то й же обід хочеться готувати "із душею", а не: приготую обід, і може з"явиться душа. Повірте, люди бувають щасливі і в срачі (тимчасовому, звісно, поки дитина мала), і коли немає смаколиків у холодильнику. Тому я у цій ситуації категорично проти того, щоб починати лагодити стосунки із прибирання
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    А ні, мені б там місця не вистарчило))) в мене на кожен день ціла сторінка іде)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Смішно Смішно x 1
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    А я не розумію того повсюдного рятування стосунків. Якщо стосунки в іншій парі відрізняються від моїх, то дивно автоматично записувати їх в проблемні. Перша дитина завжди вносить бурю між чоловіком і жінкою (не беремо до уваги міфічних ідеальних стосунків), але то аж ніяк не означає, що жінка має заколупувати чоловіка покращеннями.
    В даному випадку я трохи розумію чоловіка, бо він хоче бачити дружину в русі і щасливою, а бачить, грубо кажучи, лежачою пляцком на дивані і повністю зосередженою на дитячих справах. В нас теж краще клеїться розмова, коли я щось робила, кудись ходила, вирішила за день якесь важливе питання. А просто обговорювати мрії і плани мій чоловік не буде, бо він прагматик і йому то до лампочки. Тільки факти і наслідки, або конкретні дії, які будемо діяти:) Може тут схожий варіант.

    Ну і по темі планування, то планувати я не люблю, але маю на тиждень кілька важливих справ і стараюся робити вчасно. Дрібниці як вийде. Важливі справи дуже піднімають настрій і самооцінку. Побутом займатися не люблю і не парюся.
     
    • Подобається Подобається x 14
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    О, ще згадала. Виходьте кудись! Перестаньте гуляти на майданчику біля дому і маринувати себе в розмовах про прикорми, скільки говорить, коли пішов і т.п. Зараз просто величезні можливості для мам в декреті. У Львові є центри і дитячі простори, де можна мамі вивчати іноземну, робити манікюр, вчитися водити машину, малювати, поки вашу дитину бавлять. Є бізнес-сніданки для мам. Є басейни. Є зрештою тролейбуси чи автобуси, які відвезуть в парк чи в центр для зміни обстановки. То просто треба визначитися, чи справді є бажання щось змінити, чи насправді мамі і так добре, а от хтось збоку тисне і мусиш під тим тиском щось таке вигадувати, щоб тебе куркою-насідкою чи лінтюхом не вважали.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 4
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Малий не всюди зі мною, але на 80-90 %.
    Це, наприклад, мої курси на регулярній основі, просто якийсь семінар, отаке всяке:
    чи ми когось в гості кличемо, чи самі їдемо, кава з подружками, коли до батьків, якщо лишаємо малого, то куди з чоловіком йдемо, чи в чоловіка окремі плани,+ до лікаря, чи перукарня, то треба ж мені заздалегідь спланувати, щоб дитину приглянули, то не прям кожен день, але в межах ближчих двох тижнів отак дні заповнюються. Мені подобається - глянув на сторінку, і бачиш завантаженість, зразу помітно дні, коли, скажімо, готувати буде ніколи, чи коли три дні ніхто нікуди не збирається - значить варто собі якусь вилазку придумати. Однозначно, в результаті життя насиченіше, ніж сидіти і чекати: "якщо раптом в мене видасться вільна хвилинка, тоді я...."
    для мене то не про чисті унітази, то про те, щоб не здавалось, що життя проходить мимо. Мені списки - то не обов'язки, і не напряги, це те, що мені цікаво і хочеться зробити, або і треба (виконання пунктів з категорії "треба" насправді дає людині більше сатисфакції, ніж з інших, тому це також корисно, головне знати, що це справді треба, і справді тобі) але за рутиною дуже легко забути і закрутитись, тому доводиться собі нагадувати)
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @Zelena Ptashka в мене таке саме, щодо організованості - без організованості все пропадає (і стосунки, і в першу чергу -настрій і самооцінка, бо ж не роблю нічого, ледарюю), а занадто конкретизовані списки і плани на мене тиснуть, пригнічують. Тому, я реалізовую якусь усереднену стратегію. Маю план основних справ на тиждень, і в голові орієнтовне меню на тиждень. Продукти купуємо раз на тиждень для цього меню+ додатково те, що хочеться (якісь там сири, креветки, фрукти, хто що хоче коротше). Срач мене напрягає, тому я якось за пару хв все ставлю на місця, плиту мию зразу як готую, туалет і ванну, коли йду в душ, якось так. В мене брудно (хоч нема видимого безладу), бо з з малюком не встигаю виділити час на нормальне повноцінне прибирання. Щодо готування, то я заажди наиагаюся, коли готую, зробити додатково заготовки (варю борщ, гатру подвійну порцію моркви, буряка, капусти наріжу, і заморожую, бо мене бісить терти, руки брудні, все в тому. А так один раз все помив, і на пару разів маєш). Так само капустяні листки і р с на голубці заморожую. Щоб потім не пацькатись по десять раз, а швидко приготувати. Раніше робила млинці з м'ясом, і заморожувала. А тепер з м'ясом не бавлюсь, готову шинку з сиром начиняю, і дан. Можна приготувати плов, таке, щоб на пару днів, і не треба окремо гарнір+мясо.
    В мене в дитини режим дня, бо інакше буде торба. Їсть по годинах, спить в певний час, і гуляє в певний час. Коли спить, я маю час працювати-вчитись. Проблема в тому, що роботу не можу планувати, бо залежить від замовлень клієнтів. Сьогодні немає, а завтра є багато і на вчора. І малюк може спати пів год, а може півтори, і ось вже накладки. Але, він в 8:30 йде спати, і я до 10 ще можу працювати.
    Щодо чоловіка, то в мене чоловік дуже вимогливий, ідеаліст. Я багато що не встигаю, щоб задовільнити його бажання. Але помітила таке, що якщо в стосунках все гуд, то він не буде звертати уваги на непопране й брудну підлогу.
    @solana rok прекрасну звичку має проводити час разом, коли діти сплять. Це дуже класно. Наразі в мене це в планах. Мені зараз важкувато, бо до 10 вечора здебільшого я вже сама ледь дихаю, і вирубаюся, замість того, щоб проводити час з чоловіком:girl_blush2:Але, все одно, ми разом багато що робимо - їздимо по магазинах за одягом, продуктами, в суботу на подвір'ї смажимо мясо-рибу, ходимо в парк, вирішуємо якісь справи. Треба просто почати з дрібниць- подивитись серіал разом, почитати новини, і т.д. і тоді знайдуться у вас якісь спільні теми. раніше ж були?
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Короч все в голові і в наших руках) хочем змін- міняєм)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник


    Щодо планування: це ж не обов*язково писати списки. Я приблизний план на день складаю в голові, поки дозволяє пам*ять. Записник завжди зі мною (трохи для інших цілей: там усе, пов*язане з роботою), тому, коли дні обіцяють бути дуууже насиченими - все ж пишу туди.
     
    Останнє редагування: 25 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  11. Дуже хороша ідея, дякую! Це щось таке, з чого справді можна почати зараз. Щоправда, поки що в голову не приходить нічого конкретного, але я буду над цим працювати.
    Справді, колись ми могли говорити годинами. Але зараз то сприймається як щось давно забуте, "з минулого життя". Я навіть не можу пригадати, які були основні теми для розмови.
    Справа в тому, що одна справа "хочуть", а інша "можуть". В мене є знайомі, яким заважає власна дитина, бо вони хочуть жити так як до її народження, а вона не дає їм такої можливості. Ту дитину мені дуже шкода, бо її постійно сварять, відмахуються від неї, а вона просто потребує уваги. В нас же інший випадок. Ми дуже любимо свою дитину, але якось не вміємо жити в своє задоволення після її народження. Тобто ми даємо своїй дитині необхідну увагу (в основному я, бо з нею цілодобово), але при цьому страждають всі інші сфери нашого життя і, зокрема, наші сімейні стосунки. От у цьому наша проблема. Ні я, ні мій чоловік ніяк не можемо звикнути до життя втрьох, таке враження, що в нас обидвох дуже міцно засів у голові колишній стиль і ритм життя, і ми ніяк не перелаштуємося.
    От і в нас так. Тобто тепер, коли дитина вже трохи старша, щось схоже на режим вже є, але до чіткого розпорядку нам ще дуже далеко. І мені це сильно заважає щось планувати і, головне, реалізовувати свої плани, а часом взагалі руки опускаються від того, що мій час абсолютно мені не належить.
    Вихід на роботу (яку ще треба знайти) мене взагалі дуже лякає, бо я розумію, що якщо в декреті я не можу організуватися і встигати необхідне, то що я буду робити, якщо ще й працюватиму на роботі: дитина ще ж буде маленька, і допомоги нема від кого чекати.
    Думаю, що на даний момент так і є. Але що з цим робити і як її підняти, перебуваючи в цій трясовині, яка мене затягує, я не знаю.
    Так, саме цього я і потребую зараз. І саме тому прийшла до вас питати поради.
    Розумію, про що Ви. Але я таки вже занадто "розлінилася". І пора з цього себе витягувати. І таки правда:
    Ви все правильно зрозуміли. Але з чогось же треба починати. Я вирішила почати з себе. Бо то замкнуте коло получається. Ви ж самі пишете, що в першу чергу потрібно налагоджувати стосунки з чоловіком. Я думаю, що це все-таки краще робити в прибраній затишній домівці і зі смачною вечерею. А після вечері подивитися фільм, як тут багато хто радить. А як Ви вважаєте: що варто робити, з чого починати? Мені справді важлива Ваша думка.
    Бажання змін є, але справа в тому, що я вже так сильно загрузла в тому всьому, що сама собі пручаюся виходити зі своєї зони комфорту.
    Цікава думка! Дійсно часто лювлю себе на такому: якщо я за сон дитини, скажімо, подивилася фільм - то почуваю себе не настільки задоволеною, як якщо б в цей час помила холодильник чи зробила ще щось з категорії "давно треба".
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    за умови, що чоловік любить фільми! бо в нас фільми і пиво (коли пили) - це була виключно моя ініціатива

    ну, Вам про роботу ще не на часі
    а щодо допомоги - в багато кого теж її нема. В мене, зокрема. І в чомусь це дуже слава Богу. На себе завжди легше розраховувати

    багато хто Вас зрозуміє. Але варто повірити, що інвестиції в себе - це дуже цінно. Ви важлива людина, тож роблячи собі приємне, робите важливу справу
     
  13. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    про самоорганізацію скажу таке - то звісно на вигляд нічого до справи немає, але мені якось додає впевненості - купила собі недавно на секонді гарненьку сукенку , в якій ходжу по хаті. І все в ній роблю. Вона такого леопардового кольору - тобто не дуже темна і при цьому господарські плямки на ній не видно отак відразу. І головне - я собі в ній подобаюся. Йду в хаті мимо дзеркала - глядь на себе, а я красуня :girl_in_love::girl_dance: і ще глянула в неті пару варінтів домашніх зачісок. Коли бачу себе такою акуратною, то якось емоційно легше прийти в форму. Може це Вам допоможе в плані самооцінки.

    Про спільний вечір - а сприйме Ваш чоловік, якщо вклавши дитину Ви просто прийдете до нього на кухню чи в ін.кімнату, витягнете вино, пару цукерків чи шоколад, якийсь фрукт чи сир і скажете шось типу - "ну от, час для батьків нарешті настав".

    Ще є в неті багато порад такої собі Світлани Гончарової. Я щоправда сама довго опиралася щоб заходити на її сатй і шось там читати (ну то з ряду причин), але недавно таки перебігла очима якісь її дописи, послухала пару хв відео, і знайшла для себе корисних пару ідей, або власне підтвердження того, що була сама собі придумала.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. happy story

    happy story Well-Known Member

    Трохи скажу як в нас з організацією часу ... Донечка має чіткий режим і вже відповідно до нього я відштовхуюсь в організаціі своіх справ... Встає в 8 , 8 . 30 робим всі ранкові процедури, тато снідає з донею, вона любить істи з його тарілки, правда потім ще ість кашу окремо , потім я готую істи або тільки обід або щось на цілий день... Готую таке щоб іли всі, і дитина теж... Можу поприбирати , загрузити прання... В обід 12,13... Аня спить, це час тільки для себе, дивлюсь фільм, пю каву, дуже рідко щось роблю з хатніх справ. Пообіді гуляєм... Ввечері бавимся з донею, тато грає з Анею в футбол, робить всі вечірні процедури, годує, купає, вкладає спати... Коли я щось роблю дитина грається сама , дивиться мультики... Якщо тато цілий день вдома йдем гуляти всі разом, ідем в кафе... Я не стараюсь досягти ідеальноі чистоти, а з малою непосидою це майже нереально, але стараюсь щоб хоч все більш менш на місцях було. І ще в мене бувають напади ліні, з якими треба періодично боротись . Чоловік вдома снідає і вечеряє , йому треба все набрати і подати на стіл... Але може і допомогти приготувати...

    Надіслано від мого Lenovo A319, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 29 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 5
  15. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    трошки проясню, що власне я мала на увазі - то йшлося не про те, щоб робити те, що тобі не хочеться, а про те, до чого ліньки докладати зусиль, при тому, що результату хочеться, інвестиції в себе дуже і дуже часто якраз з цієї категорії. Це, звісно, не виключає простих задоволень, себе потішити-побалувати-погладити, це також має місце бути, але власне від отої діяльністі "з перешкодами" задоволення буде якісно іншим.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    стоплюсів
    обов'язково подобатись собі вдома. Я це відкрила для себе якраз після народження старшого сина. До того часу вдома була мало, домашнього одягу не мала взагалі. А зараз маю дві спідниці і пару футболок суто для домашнього носіння, за чистотою яких стежу.
    Режим дня теж допомагає.
    І дітям згодом допомагає з садочком-школою-гуртками і дорослим - не губити час незрозуміло куди
    --- дописи об"єднано, 30 Березень 2017 ---
    Ну і з приводу спільних вечорів - все ж, не для всіх це вихід. Особливо коли діти - маленькі.
    Ми колись починали зі спільної ранкової кави. Залежить у кого який графік роботи та біоритми, зрештою.
     
    • мімімі мімімі x 1
  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Зеленка пташка, от я таке собі подумала. Якщо я незадоволена чоловіком (ну там зла, ображена чи ще щось) -- то в мене абсолютно не виникає бажання робити йому приємне, виварювати і прибирати, виряжатись чи зваблювати його. Тим паче думати як налагодити стосунки. Усе, я перетворююсь на найгіршу на світі жінку, абсолютно недоглянуту яка ричить і гарчить. Коли мене попускає, коли я стаю готова до діалогу -- я не роблю порядки. Я йду до чоловіка і кажу: кукуся, я так тебе люблю, муні-путі-путі, йдем на піцу, на пиво, на коняк? ну окей -- берем курку і горілку і п"єм дома. І уже після перемир"я ми разом доводимо усе до ладу. До чого я веду.

    Я бачу, що ви готові до діалогу із чоловіком, ви не в стані ображеності, ви не плануєте розлучатись. То для чого усі ці натяки. Забули про що говорили колись? То згадайте! Відверто скажіть про свої почуття: "я скучила за своїм чоловіком, за якого не роздумуючи заміж вийшла! Ти не знаєш де його шукати? Ну мені дуже треба. Бо зраджувати із тобою -- таким чужим -- вже набридло. Я так скучила!"

    Я думаю, після таких слів ви не підете пилісосити).

    Тільки відвертість і щирість може повернути стосунки. І основне тут -- то робота жінки
     
    • мімімі мімімі x 3
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    а можна тут детальніше трохи? з чого Ви це бачите?
    бо я власне думала, що все навпаки - адже садки переповнені, черги ростуть, діток мало не в 1.5 р тепер віддають в садок, бо треба на роботу.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В садки віддають, щоб дитина "соціалізовувалася", "привикала до колективу", "загартовувала імунітет", "привчилася до горшка" і далі по списку. Насправді, відсоток реально працюючих матусь невеликий. Є ще, звісно, фрілансери, часково зайняті мами, але отак пройтися по моїх знайомих з району, то більшість віддає дітей в садок не через потребу вийти на роботу. Мені самій цікаво, як то виглядає у відсотках, може хтось "прикидав" на прикладі своїх садочкових дітей?
    І знаю багато мам, які дитину віддають в садок, щоб мати час на побут, відпочинок. Кожному своє.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    :) хм... Ви змусили мене замислитись :) з ДП бачу, напевно . Крім того, моє оточення теж демонструє таку тенденцію. То залежить куди потрапиш. Часом буває така тусовка, що з працюючих мам тільки я :)