Як організувати свій час в декреті

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Zelena Ptashka, 9 Березень 2017.

  1. Я читаю форум вже давно, але зареєструвалася лише зараз. Дуже потребую поради мудрих і досвідчених дівчат, яких тут на форумі багато.
    Моя проблема ось в чому: я страшенно неорганізована, прокрастинація - моє все. Треба сказати, що я ніколи не була дуже швидкою і "всевстигаючою", але зараз, в декреті, це вже перейшло будь-які межі.
    Я абсолютно нічого не встигаю: ні як господиня, ні як дружина, і навіть як мама я могла б і хотіла б робити більше. Не кажучи вже про особисту реалізованість, про якесь хобі і тому подібне. Та що там казати - я навіть на догляд за собою не знаходжу достатньо часу.
    Але ж в моїй добі ті ж 24 години, що й у інших жінок. От читаю тут на форумі, як мами двійняток чи діток з різницею в 1,5 роки і торти випікають, й іграшки своїми руками до Нового року виготовляють, і ще й підпрацьовувати з дому встигають, фонтанують ідеями, щомісяця - щось нове і цікаве. А для мене це - щось з розряду фантастики. Я загрузла в тому своєму болоті - і чим далі, тим важче вибратися. От тому й вирішила нарешті зареєструватися тут, щоб почути мудрі думки, бо читала як дівчата радили іншим форумлянкам в іх ситуаціях - і черпала для себе багато корисного.
    Трохи конкретики: живемо з чоловіком самі, переїхали сюди недавно, всі родичі далеко, маємо дитину 1,5 роки. З чоловіком після народження дитини і переїзду склалися досить напружені стосунки, в нього до того ж суттєві зміни на роботі, він приходить дуууже пізно і стомлений. Відповідно, допомоги від чоловіка майже немає.
    Взимку я мало гуляла з дитиною, то хоч трохи більше встигала зробити вдома - правда я все робила разом з малим шилодупом, тому робота посувалася дуже повільно. А тепер ми перейшли на гуляння двічі в день, то взагалі часу не вистачає навіть на елементарне.
    Я страшенно не люблю готувати, та й не вмію добре це робити. До народження дитини готувала мало, обидвоє працювали допізна на роботі. Тепер готую в основному лише дитині, трохи собі. Чоловік харчується на роботі. Вдома постійний бардак. Приходить жіночка для щотижневого прибирання, але це не дуже допомагає - наступного дня вже знову безлад, з яким я не справляюся. Не знаходжу часу навіть на догляд за собою, такий як епіляція чи педікюр, відкладаю ці справи, поки вже стає просто некомфортно. Прання завжди назбирується забагато. Прасувати речі вже давно перестала. Що я роблю цілими днями і на що йдуть мої 24 години? - Я не знаю, але точно знаю, що інші люди цей час використовують значно продуктивніше.

    Я розумію, що форумлянки, прочитавше все це, будуть в шоці і почнуть писати, яка я безалаберна і неорганізована, бо неможливо так зовсім нічого не встигати. Але я це все і сама знаю. Я себе дуже картаю за це, відчуваю себе якоюсь недолугою, доходить аж майже до депресії. А від такого настрою, в свою чергу, ще більше опускаються руки. Якесь замкнуте коло виходить.
    Так-от, дуже хочу почути від вас, дівчата, поради, можливо якісь лайфхаки, як саме ви організовуєте свій день з малими дітьми. Можливо, в когось з вас також була хоч трохи подібна ситуація, коли ви не могли організуватися і встигати необхідне, а потім вам це вдалося - напишіть, що саме ви робили, щоб зрушити з мертвої точки.
    І ще в мене таке трохи дивне питання до дівчат, які багато встигають, в тому числі і займатися хобі, рукоділлям, підпрацьовувати з дому і т.п.: Як і скільки ви відпочиваєте? Чи любите просто полежати і потупити в інтернеті, нічого-не-робити? Чи у вас відпочинок - це, власне, заняття рукоділлям чи хобі - і цього вистачає для відновлення? І чи багато ви спите?
    Пробачте за багато тексту, просто в моїй голові такий самий хаос, як і в мене вдома, і в моєму житті в цілому.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    якщо є жіночка, яка приходить прибирати -- то краще нехай та жіночка пару годин за дитиною подивиться (на вулиці погуляє). А ви як своїми руками усе на свій лад поскладаєте-поприбираєте -- вже з"явиться відчуття задоволеності, що ви щось зробили. А далі -- нехай та ж жіночка посидить із дщитиною -- поки ви щось зробите для себе: манікюр-педікюр-шопінг-кава-кіно.... Такої вилазки вистачить раз на два тижні, а як ще частіше -- то взагалі круто. І у вас немає проблем із органзіацією -- у вас проблеми в сім"ї, а ви це хочете у іншу площину перевести, типу нічо не встигаю. Тому спершу із чоловіком налагодіть стосунки, а далі все само собою буде добре. і не всі ми тут капець які чистюлю-господині
     
    Останнє редагування: 10 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Для мене - так. Якщо з`являється вільна годинка, то просто так ніколи не сиджу і не лежу, навіть телевізор "слухаю" і займаюся в цей час рукоділлям. Для мене це релакс і відпочинок. Спати лягаю пізно (рідко лягаю до півночі). Тобто мій час для рукоділля, то власне вечірній час, коли інші здебільшого вже сплять. І саме через рукоділля іноді не вистачає часу зробити манікюр (бо для мене приємніше вишити кільканадцять хрестиків, а не чекати поки висохне лак на нігтях). Загалом щодня не вдається займатися рукоділлям - чергую корисне з потрібним і приємним. Наприклад, якщо сьогодні ввечері можу зайнятися рукоділлям, то завтрашній вечір присв`ячу прибиранню, а після завтра знайду час на косметичні процедури.
    Правда я поки не одружена і не в декреті, але працюю, то часу теж іноді бракує.
    Дуже багато чого не встигаю і хорошою господинею себе аж ніяк назвати не можу. В прибиранні трохи допомогла система флай леді. Зараз не слідую системі на всі 100%, але основні її принципи в життя впровадила. Трохи допомагають списки і планування: коли викреслюєш виконані пункти, то бачиш результат і відчуваєш таку собі завершеність. А ще ж можна викреслети другорядні і неважливі пункти із списку, а час витратити лише на основні. Водночас потрібно розуміти, що всього не заплануєш, не встигнеш і не спрогнозуєш.
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    я так розумію, що проблема більше в апатії, ніж в організації часу?
    Думаю, якби Ви готували для всіх, це дало б і почуття задоволення собою яко господинею (і чоловіку мабуть було б приємно, що і про нього подбали), а по часозатратам те ж саме, що готувати дитині. Чи ваша дитина потребує якогось спеціального харчування? Мій лайфхак - це розплановане меню. Довший час я обходилась без цього, мене не надто напружувало постійно вигадувати "на ходу", навпаки, подобалось, що готую те, чого мені якраз захотілося. Але в якийсь час я втомилась, і зрозуміла, що через відсутність плану готування є більш трудоємким+я не розраховую час, тому зараз, меню на тиждень - закупи максимально стиснені до мінімальної кількості разів, бо я заздалегідь знаю, що мені треба, готування розділене на маленькі операції (замочити, порізати, замаринувати), в результаті якось непомітно воно і робиться. Перші рази доводилось себе змушувати, бо ентузіазму було, звісно, на один раз;), але втягнулась.
    Прибирання. Тут мене демотивує, звісно, нестійкий результат, але принцип - постійно по-трошки таки дає своє (вже згадали вище флайледі): матраси з ліжок можуть бути стягнені і шафи вивернуті, але при тому чисті мийки та унітаз все ж вносять свою лепту в моє відчуття гармонії:) (колись я також чомусь чекала суботи, щоб то помити, відповідно, завжди брудно, і субота - день, присвячений прибиранню, тепер я взагалі не виділяю окремого часу на прибирання, хіба щось дуже крупне, але я не з тих, в кого напуцований кожен закапелок). Чудова звичка з флайледі - понеділкове "благословення дому" - змінити постіль, рушники - закинути прання, винести сміття, протерти пилюку і пропилесосити - дає відчуття "я така зграбна, одним махом стало свіжо і приємно", тобто відчуття задоволення від зробленого мотивує робити далі. Найцінніше, що було особисто для мене у системі флайледі - маленькі кроки. Глобальні і кілометрові списки-плани ніколи не були для мене дієвими, хоч я дуже люблю їх складати - все енергія витрачається на оту радість "як тепер все зміниться", а як до діла - то вже нічого, тому почати варто із чогось малесенького, непомітного, одного - ставимо прання, чи миємо ту мийку, чи щось таке, головне протриматись і довести до звички. Одним словом, почитайте про цю систему, може вам буде корисним.
    Ну і найголовніше, на мою думку, - це ваше дозвілля. Має бути щось, що даватиме вам сили витримувати ту всю рутину - чого бракує жінкам в декреті? Спілкування, часу, який приділяєш лише своїм інтересам, заняття для душі, відчуття, що не стоїш на місці - тому, треба щось таке підібрати поза домом, напевно без допомоги чоловіка не обійтись. Ну і вдома - он-лайн курси, читання, рукоділля - якісно наповнений час.
     
    • Подобається Подобається x 11
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В мене завжди мотивація вирішує все. Якщо я знаю, що саме корисного чи приємного принесе конкретна діяльність, то зроблю на раз. Тому з прибиранням як вийде (з трьома дітьми його не видно через 15 хвилин), можу просто розсунути іграшки і мокрою ганчіркою стерти пил. Готувати не люблю, тому готую щось просте і зовсім через це не страждаю. Гуляння з дітьми - то кара для мене, тому двічі на тиждень гуляє няня. От в той час роблю манікюр, вишиваю, читаю чи можу щось спекти.
    Можна пробувати писати план, починаючи з маленьких цілей. Але Ви точно впевнені, що воно Вам треба? Бо в дописі не видно цілей, видно просто жаль від того, що якась поточна робота не зроблена. Нмсд, воно не варте хвилювань. Навряд чи вилизана кухня і три страви на столі сильно покращать ситуацію.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    А як проходить Ваш день? На що Ви витрачаєте найбільше часу?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Я маю підозру, що проблема таки не в порядках і готуванні. Півтора роки - небезпечний вік для мами. Саме в цей період у мене були апатії і небажання щось робити. Ти ніби і відходиш від пологів та немовлячого віку дитини, але тут же ж розумієш, що грузнеш в рутині. Грузнеш так, що не вилізеш ніколи. А чоловік, зараза така, працює допізна, нічого не допомагає.
    Добре подумайте, чи все добре у стосунках з чоловіком. Ви кажете, що переїхали. У Вас там хтось окрім чоловіка є? Якщо ні, то ви мусите обоє зрозуміти, що є опорою один одному. І працювати над налагодженням стосунків.
    Далі, про час. Гиги, то певно про мене було – іграшки і двійнята. Повірте, ті іграшки не так просто даються. Особисто я часто жертвую одним заради іншого. Хочу манікюр - значить мирюсь з хаосом вдома. Хочу порядок - не нию, що не маю манікюру.
    Моя Вам порада. Зменшіть вимоги до себе стосовно прибирання. Ви хочете порядку з 1,5 річною дитиною? Ви жартуєте? Ох, не всі дітки чемні і не вивертають тумбочки. Пилу на палець немає - значить вдома чисто. Чистота прийде згодом, коли дитя виросте. От тоді будете мати купу часу для прибирання.
    Апатія до себе. Так, так. А ви кудись окрім гуляння на майданчику з дитиною ходите? На шопінг наодинці? З подругами на каву? На побачення з чоловіком? Чи може просто гуляєте з іншими мамами і дітками? Просто знаю з власного досвіду, чим більше стикаєшся з іншими людьми, тим більше хочеш сама бути людиною - з манікюром, педикюром, макіяжем і тому подібне.
    Флайледі Вам допоможе. Без сліпого слідування. Маленькими кроками. Розділити прибирання. Зменшити кількість мотлоху вдома (повірте, того "добра" є стільки, що страшно). Готуйте час від часу якісь смачні страви, особливі, не бульбу і котлети. "Редко, но метко". Переводьте дитину на загальний стіл. Так будете готувати на всю сім'ю. Може Вам допоможе складання невеличких планів і викреслювання виконаних пунктів. Почніть із одного завдання на день. А час денного сну дитини присвятіть собі. І то не "хочу, не хочу", А обов'язково щось зробити для себе, але не тупо валятися на дивані в Інтернеті. Зробіть маску, манікюр, випийте каву з книжкою. Нехай це ввійде в звичку.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 16
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Дівчата, я дуже приємно вражена вашою лояльністю. Чесно кажучи, налаштувалася на "тапки" і не очікувала такої підтримки і розуміння.
    А ще мене здивувало, як тонко ви відчули мою ситуацію з одного допису. Бо оце таки правда:
    Але справа в тому, що налагодити стосунки з чоловіком зараз ніяк не вдається. Це - ще одна моя дуже непроста історія. Наразі ми балансуємо на співжитті з мінімумом сварок, важко нам обом, а також нашій дитині. Тому я вирішила почати з себе, оскільки те, що я ні з чим не справляюся, - дуже гнітить мене, а також не подобається моєму чоловіку. Звісно, що в такій атмосфері і з таким настроєм робити нічого не хочеться - отаке-от замкнуте коло.

    Я вже думала про це, але чомусь ще боюся переводити дитину на загальний стіл, не знаю, як це правильно зробити. Наприклад, для дорослих я часто пасерую овочі/м'ясо на олії, а тоді вже додаю воду і тушу. Дитині я поки що не даю зовсім нічого смаженого, а якщо варю борщ, наприклад, то буряк-моркву-цибулю притушую в каструльці на воді, додавши лише ложку оливкової олії. Крім того, супи і той же борщ варю на воді. Відповідно, смак у такого борщу дуже прісний, чоловік такого не їсть. Ну і основне - це те, що для дитини використовую лише домашнє м'ясо, якого в нас дуже мало, на нас з чоловіком не вистачить.
    І хоч я і затрачаю багато часу на приготування малих порцій їжі для дитини по кілька разів на день - думаю, що все одно готування чоловіку займало б ще більше додаткового часу, бо він не дуже любить прості страви, все мусить бути м'ясне і з яскраво вираженим смаком, часто не дуже корисне.

    А поділіться, будь ласка, своїм меню, хоча б приблизним. (Можна у якійсь іншій, більш відповідній темі). Я вже неодноразово читала, що такі меню спрощують життя господиням, але сама я і близько нічого такого не можу скласти, напевно тому, що не вмію готувати багато страв, не тримаю їх перелік в голові, не вмію вдало поєднувати продукти так, щоб, наприклад, маючи вдома броколі, сьогодні зготувати з нього якийсь суп, завтра - другу страву, а післязавтра - використати на ще щось. Ну тобто для того, щоб скласти таке меню, потрібно напевно таки більше знати і вміти в сфері приготування їжі.

    Дякую, дівчата, також за нагадування про систему Флайледі. Колись давно натрапляла на інформацію про неї, але не заглиблювалася в теорію, оскільки на той момент не відчувала особливої потреби щось змінювати.
    Оця звичка може бути для мене дуже корисна і надихаюча:
    Оце точно про мене! Написання списків, перфекціонізм і комплекс відмінниці - в цьому вся я!

    І це ще одна моя проблема: в мене немає (та й напевно ніколи не було) якогось хобі, заняття для душі. Я завжди цікавилася всім по-трошки, ну тобто читала в інтернеті купу різної інформації. Давно вже задумуюся про якесь хобі - і не можу придумати нічого такого, що б приносило мені задоволення. Зараз, в декреті, з цим ще більша проблема, бо я відчуваю, що "отупіла", стала нецікавою і нудною навіть сама для себе. Часом всі мої інтереси - це виспатися і поїсти, ну і "потупити" в інтернеті для розслаблення. Ще читаю статті, що стосуються виховання і розвитку дитини. Колись намагалася займатися рукоділлям, але в мене руки не з того місця ростуть - тому це не моє однозначно. Книги люблю, але завжди читала дуже повільно, смакуючи кожне слово, а швидко читати в мене не виходить - не можу зосередитися на прочитаному. Ну а багато часу на читання зараз, звісно, не маю.

    А от я звикла відпочивати, "нічого-не-роблячи". Не знаю, можливо тому, що не маю заняття для душі, а може просто я настільки лінива нероба :sad: .

    Моя ціль - стати "нормальною" людиною, жінкою, дружиною, господинею. Я не претендую на ідеальність, супер-пупер-господинею я ніколи не стану, як би не старалася, бо не всім це дано. Але не хочеться бути якоюсь нікчемою, яка нічого не вміє, не може і не робить. Ну і ще важливий фактор: для мого чоловіка це таки важливо, щоб вдома не був постійний бардак і хоч час від часу була смачна їжа (хоча вимоги в нього не надто високі, треба віддати йому належне).

    Так, і про Вас в тому числі :) .
    Дякую, дуже корисні поради, візьму на озброєння.
    Весь мій день крутиться навколо дитини: гуляння, готування їжі, годування, прибирання, ігри, вкладання на сон - і тому подібне. Багато часу проводимо надворі, гуляємо активно, приходимо стомлені. Отаке.
    P. S. Дівчата, вибачте мені, що я не одразу відповідаю. Маю можливість писати лише, коли дитина спить і чоловіка немає вдома. Але я читаю вас дуже уважно, перечитую двічі, щоб не загубити цінну пораду. Тому пишіть, будь ласка.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    думаю, більшість має певні труднощі на етапі переходу, але варіантів (окрім продовжувати готувати окремо, якщо це не напружує), два: або ви трохи підлаштовуєте своє меню, щоб було більш "по-дитячому", або трохи послаблюєте вимоги щодо дитячої їжі, в реальності мабуть і одне і друге - і, чесно кажучи, мені не дуже близька і зрозуміла філософія, коли батьки їдять настільки "погану" їжу, яку просто страшно дати дитині - то має бути або не так страшно, або і самим треба почати їсти краще.
    Оптимально просто продумати (хоча б на 2 тижні) перелік страв, які задовольнятимуть вас усіх в питаннях способу приготування і смаку, я впевнена, що такі знайдуться.
    Ок, пошукаю тему, де би то було доречно обговорювати.
    я б Вам порадила не робити з того глобальної проблеми і не грузитися відповідальністю в питанні "чим би то мені зайнятися" на даному етапі. Так, є люди, які горять своїми хобі, але для Вас важливіше просто розвіятись, переключитись, потрапити в середовище нових людей, просто спробуйте будь-що: спорт, плавання, танці, малювання, англійська,- а раптом сподобається;)
    І ще одна порада: спробуйте на тиждень вести щоденник свого настрою, тобто пишете, що робили, і як почувались тоді. В результаті Ви отримаєте підказочки - що дає Вам прилив сил та енергії, що, навпаки, пригнічує і наскільки. Вам треба себе полюбити і полікувати, тоді і прості речі стануть простими.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Колись вичитала маленьку підказку - пік чистоти. В чому суть - найчистіше у Вас вдома має бути саме перед приходом чоловіка, тобто протягом дня можна не дуже напрягатися і розсовувати іграшки ногами, не збирати одразу висипаний дитиною одяг з шафи... Але за 30 хв до приходу чоловіка "попідкидати" найбільш явні масові бардаки - зібрати забавки, поправити постіль, помити посуд. У підсумку і мужу приємно і Ви не робите дурної роботи (бо іграшки можна збирати і цілодобово, але толку з того....).
    Мені помагає окрім файледі (в чітку систему я так і не попала :) ) писати собі на листочку якісь "глобальніші" завдання - розморозити холодильник, помити вікно, розібрати безлад в комоді... і щодня під настрій обирати одне для виконання, викреслюючи зі списку. А потім по мірі необхідності дописувати нові.
    Добре також регламентувати час в інтернеті (я сама така що можу "зависнути" на цікавих статтях чи картинках), для себе знайшла вихід - ставити будильник (напр. 30 хв), по закінченні часу - закривати ноутбук і не повертатися більше до нього навіть на "секундочку" :) Або сидіти в інтернеті лише коли дитина спить, в інший час обмежувати, бо то зжирає кууупу часу і сил.
    Ну і варто усвідомити для себе, що інтернет в декреті це частіше за все просто "вікно в світ", то може краще в той світ виходити, а не заглядати? Зустрічі для мам з дітьми, майстер класи (в т.ч. і безкоштовні), походи в гості і запрошення гостей до себе (це теж чууудово надихає на прибирання :) ), концерти і фестивалі під відкритим небом... Є купа дощок і сайтів де це все анонсується - тут і розваги, і розвиток і шанс знайти собі хобі та нових знайомих :)
    Ще варіант дозвілля - коліжанки (можна і з дитиною) в ідеальному ідеалі коли співпадає вік дітей, режим дня і вподобання мам можна навіть ходити в гості один до одного на обід (вже готувати менше доведеться :) ). Щодо готування погоджуюся з Олею
    а про м"ясне\жирне і т.д. для мене і досі часом ідеальний варіант - підливи. Тобто варите кашу чи картоплю яку ідять всі і для тата окремо жирну пекучу підливу чи соус, а для дитини просто моркву і м"яско варені додаєте. Або смажені котлети для тата, а для дитини ті ж самі, але не перчені і печені чи парові. Що робити з супами - не підкажу :), я теж не люблю м"ясні бульйони і варю "голі" супи для себе і малого, а чоловікові - на кістці.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Корисно Корисно x 1
  11. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Погоджуся. @Zelena Ptashka послухайте "мудрих" багатодітних мам:))). Вам треба змістити акцент з "ідеального обслуговування " дитини на пару - вас з чоловіком. Щоб не все крутилося навколо дитини, а дитина була залучена до вашого цікавого життя.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  12. Melian

    Melian Well-Known Member

    моїй малявці 1.3 р., з таких щоденних лайфхаків, так це вечірні ритуали, дещо підглянуто в флайледі, а дещо з дописів наших форумлянок. так от, ввечері коли маля засинає, проходжусь по основним точкам - скористувалась туалетом, одразу почистила унітаз, помила руки - протерла умивальник, через день ще й помила ванну. то здається довго, а насправді хвилин 10-15 роботи. після цього пішла на кухню, поставила чайник на середній вогонь, і поки він закипить маю ще 10 хв. за цей час встигаю помити посуд, протерти всі поверхні та позамітати. інколи ще й помити підлогу. і все - можна пити чай, дивитись одним оком фільмець і займатись вишиванням)
    а, ну і ще, я іграшки ввечері не прибираю, хіба вже дуже натхнення то того появиться) просто згрібаю все в одну кучу, щоб чоловік не вбився коли в темноті піде на балкон курити)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  13. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Мені здається Вашому чоловіку більше не подобається Ваш пригнічений настрій еіж те, що ви чогось там не встигаєте. Почніть працювати над стосунками
    Читайте! Тим більше, що Ви це любите :) це прекрасне хоббі! Не витрачайте час на інтернет, читайте
    кажуть навіть якщо читати по одній сторінці вдень, то зрештою рано чи пізно Ви таки прочитаєте книгу ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Щодо чоловіка. Є такий дуже класний ритуал в системі Флайледі, як вечір для побачень із чоловіком. Спробуйте почати: подивитись разом фільм, повечеряти вдвох при свічках і ще купа варіантів.
    Поки у Вас буде поганий настрій і проблеми в сім'ї, доти ці всі поради не будуть дієві.
    Є ще щоденник подяки чоловіку: щодня (обов'язково) писати по 5 пунктів конкретних речей, за які ви вдячні чоловіку. Дуже допомагає подивитись на нього іншими очима.
    Можна питання? Скільки ви разом? Може у вас просто кризовий період?
    І так, я згідна з дописом вище, що вашого чоловіка може більше хвилювати ваш стан, ніж безпорядок вдома.
    До речі, А на вихідні чоловік вдома?

    Любите читати - читайте. Повільно? А Вас хтось гонить? Чи це читання на швидкість? Сторінка в день - це краще, ніж нічого. Я, до слова, читаю максимум 8-10 телефонних!!! саме перед сном. Вдень не можу налаштуватися, люблю читати перед сном, але в ліжко лягаю змучена. То молюся і читаю доки очі не закриються. Трішки - краще, ніж нічого.
    Ви маєте мультиварку? Якщо ні і є можливість, то бігом купуйте. Після плити і духовки - це найважливіша помічниця на кухні. Так готувати буде швидше і легше.


    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Ще я напишу. Не займайтеся ТІЛЬКИ дитиною. Дитина бавиться - ви щось своє робіть, я просто деколи біля малюка лягаю і читаю. Привчайте трохи до самостійності. Я знаю, хочеться дитині максимум дати, максимум навчити, але не за рахунок себе.
    Погані стосунки з чоловіком можуть бути просто через ревність до дитини. Коли ви розмовляли не про дитину? Приділіть увагу чоловіку.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. Холодильник - done! :) Давно збиралася його помити, і напевно ваші, дівчата, дописи мене таки надихнули.
    Ну що ж, візьмуся до читання, дякую за поради. Цікаву книгу напевно виберу в темі про читацький флешмоб. До речі, ця тема також змушує мене дивуватися, як мами кількох маленьких діток ще й встигають так багато читати.
    Ех, я не раз просила чоловіка переглянути зі мною фільм. Але він навідріз відмовляється дивитися фільми з мого переліку, хоч це хороші стрічки, знаменитих режисерів, не простенькі комедії чи мелодрами. Раніше ми разом отримували задоволення від такого кіно. А фільми, які він полюбляє зараз, здебільшого складна фантастика, - мені нецікаві і заважкі. Отак і живемо.
    Залишається хіба вечеря при свічках. Тут вже все в моїх руках.
    Ми одружені вже 7 років. Але я не вірю у вікові кризи. Мені здається, у нас було багато інших приводів для кризи, зокрема народження дитини і переїзд у інше місто, які майже співпали у часі.
    На вихідних чоловік частково вдома, але хоче відпочити чи розвіятися сам. Дуже рідко може погуляти з дитиною годинку-дві за 2 вихідні. Більше ніяк мені не допомагає. Аргументує це тим, що стомлюється за тиждень на роботі і що виконує свою місію - заробляє гроші. А я всіх своїх обов'язків (прибирання, готування на всю сім'ю) ітак не виконую, на мені в основному лише дитина, це моя "робота".
    Я вже задумуюся над купівлею мультиварки, але боюся, що вона стоятиме мертвим грузом або буде рідко використовуватися. Чи сучасні мультиварки можуть суттєво замінити плиту/духовку? На скільки відсотків приблизно?
    Ми справді вже давно не розмовляли не про дитину. І, чесно кажучи, ми вже розучилися спілкуватися на інші теми. Здається, що в нас не залишилося спільних тем, я йому не цікава. Його життя більш насичене, але коли я починаю розпитувати про щось - він відповідає неохоче, наче бажає пошвидше мене позбутися, щоб посидіти в інтернеті, подивитися свій фільм чи ще щось зробити наодинці. В нас дійсно глибока криза. І таке враження, що ми вже закрилися кожен в своїй шкарлупі і не можемо (а може вже й не хочемо) вилізати з неї :sad: .
     
  17. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Правильно дівчата радять - покращуйте стосунки з чоловіком, бо не в побуті "собака зарита".
    А ще краще - почніть зі себе коханої. Присвятіть час собі, так, щоб відчувати себе на всі 100%. Тоді самопочуття буде кращим і, повірте, захочеться займатись побутом. І, день за днем, Ви почнете бути кращою у всьому і чоловік помітить зміни і у Вас і в побуті. І Ви зробіть йому кроки назустріч у стосунках.
    Та й зараз весна, лагідне сонечко, все розквітає і оживає! Так добре))) То ж і Ви дозвольте собі стати новою і життєрадісною.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Дуууже допомагає, а режим коли варіння ввдкладається (не пам"ятаю як правильно називається)
    Закидаю ввечері все, ставлю час коли має включитись і зранку готова гаряча, смачна їжа.
    Почитайте відгуки, зараз за помірні гроші можна гарну підібрати.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    О, точно, @Ubuntik все правильно каже!
    Займіться собою. Чоловік гуляє 2 години з дитиною - супер! Ви маєте час піти на манікюр, зачіску чи по магазинах. Використовуйте цей час на всі 100 для себе. Приглядайте за садком для дитини на осінь і будете мати більше часу тоді для себе.
    Плаття, спіднички, нова зачіска, красивий манікюр, депіляція, посмішка – і настрій точно буде кращий. А з ним і бажання робити щось далі.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Але ні в якому разі не акцентуйте увагу чоловіка на Ваших змінах і не ображайтесь на те, що він сам не побачить їх, бо можливо і таке. Зробіть це насамперед для себе. А з часом і чоловік помітить, а, можливо, і взагалі подумає, що так все завжди і було і в нього завжди була така красуня-розумниця-господинька дружина)


    Стосовно побуту - почніть з прибирання і прання. Бажано, в сонячний день. По собі знаю, що в такі дні енергії щось робити більше і задоволення від результату краще.
    Вчіть дитину бавитись без прямої Вашої участі в іграх, поки ще маєте час. Бо, в 3 роки почнеться новий етап і тоді Ви знову будете головною особою в дитячих іграх) Поки Ви на кухні чи у ванній - дайте миску з теплою водою, пінкою і іграшками - в нас це постійне занняття вже 1,5 роки. Плюс ще багато ігор, в яких Ви просто спостерігач. А в цей час Ви зможете і книжку прочитати і в хаті лад навести і зготувати поїсти для всіх.
    Ще питання - а в суботу-неділю де харчується чоловік?
    У Вас прийнято їсти разом ? Дуууже хороша звичка!
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1