Як налагодити ГВ після КР або інших ситуацій, коли дитина розділена з матір'ю

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ука, 22 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Dobbi

    Dobbi Well-Known Member

    І мені кололи цефтріаксон, прикладала малого відразу, бактерій ніяких не давала
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. МАСЯ

    МАСЯ Well-Known Member

    Але ж медсестри можуть принести дитину до мами, погодувались з пів годинки і прийшли забрати.
    Нашу малявчку догодовували тільки першу ніч, далі мама мала сили і здоров годувати сама дитину. Дратувало те що пробувати налагоджувати ГВ тут ніхто і не пробував.
    --- дописи об"єднано, 29 Грудень 2015 ---
    А ще звучала фраза лікарки, що треба догодовувати, бо тоді довго не виписуватимуть, їм важливо щоб дитина просто набирала вагу. От так.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Поділіться свіжим досвідом як зараз налагодити ГВ після КР? Тобто ще безпосередньо в пологовому: що потрібно знати і до чого бути готовим? Бо щось мені здається що впихнуть зразу суміш. Та і молоко після КР прибуває пізніше, то відповідно тиск з боку медперсоналу більший. Крім того ще питання: якщо дитинка народжується з маленькою вагою (2500+\-) як в такому разі налагодити ГВ?
     
  4. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Все залежить від стану мами й дитинки після операції. Якщо все добре, то я думаю, що дитинку одразу принесуть мамі і мама зможе її годувати за вимогою. Якщо цього не відбувається - значить вимагати від медперсоналу, щоб принесли дитину і все-одно прикладати. Якщо зі здоров"ям є якісь нюанси, то певно треба буде звернутись за допомогою до консультантів, які підкажуть як діяти конкретно в вашому випадку. На рахунок того, що молочко приходить пізніше, скоріше міф, ніж правда, то все від індивідуальних особливостей мами залежить (я народила 16 числа зранку, 18 зранку прокинулась з мокрою нічною сорочкою, такий прилив молочка мала). Ніхто вам суміш насильно не впихне, налаштовуйтесь на позитив, тим більше після КР дозволено перебування рідних разом з породіллею, заручайтесь їх підтримкою!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Від наркозу відходять 2 години? То можна зразу прикладати дитину чи то все має вийти з маминого організму спочатку? Просто тут такий пакет з всяким ліками, що аж страшно.
    --- дописи об"єднано, 2 Грудень 2016 ---
    В інструкції до антибіотика пише що він проникає в грудне молоко, тому рекомендовано припинити ГВ. Але в той же час цей антибіотик призначають і новонародженим дітям. То значить можна годувати дитину на цьому антибіотику?
     
  6. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    перевіряйте по діючій речовині на e-lactancia.org
     
    • Корисно Корисно x 1
  7. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Зазвичай антибіотик який призначають після КР сумісний з ГВ. А інші ліки...я, наприклад, відмовилась від знеболюючого, бо мені не було настільки боляче, щоб його приймати. Ніхто не наполягав. Знаю, що деякі неонатологи призначають для дитинки пробіотик, нам не призначали, але я б і не давала.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Так само. Мій син народився 2600, не догодовувала, хоча тиск медперсоналу був. Сусідка по палаті з вагою дитини 2500 при народженні теж годувала тільки грудьми
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Ще одне термінове питання. Молоко прибуло вчора вночі. Всю ніч прикладала дитину. Вдень забрали під лампу і зціджую. Але груди тверді все одно. Трохи масую сама, може не дуже виходить.
    Лактолог Ірина казала нікому не давати себе масувати і зціджувати. Тільки самій коли є потреба. Коли дитина не достатньо для полегшення витягує.
    Чого питання таке термінове: була свекруха і : йой роби щось, бо буде застій. Медсестра пропонує помасувати і зцідити. Боюся і медсестри і застою. Що робити? Загалом дитина тягне, але не сильно.
     
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    Легенько підціджуйте до комфортного стану. Основне, щоб той масаж не був болючим.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Але ота твердість мені не є аж така капець некомфортна і болюча. І я взагалі терпляча до болю, тому не можу зрозуміти чи то поганий стан чи нормальний. Ота медсестра яка хоче помогти потицяла пальцем і каже, що треба. Але груди не можуть бути такими мякенькими як до вагітності. Я би зараз описала так: твердуваті але терпимо.
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В момент , коли прибуває молоко такі відчуття нормальні, але варто більше прикладати і підціджувати легенько, але часто.
    Якщо потрібно терміново отримати пораду (я маю на увазі вдень, в робочий час, не вночі) - дзвоніть на гарячу лінію. Номер телефону знаєте?
     
    Останнє редагування: 10 Грудень 2016
  13. Raven

    Raven Мама малятка

    Мені спочатку молоко прибувало від р-ну шиї і вниз. Було терпимо, але некомфортно, тяжко дихала. Власне до некомфортного стану краще не доводити.
     
  14. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Дівчата, головне бажання і вміння відмовляти медперсоналу. В моєму випадку, після першого кр молоко прибуло на третій день. Як тільки перевели в післяопераційну і привезли дитину, то акушерка наголосила прикладати по вимозі, розповіла про всі плюси годування грудьми і т.д. Першого разу медсестра масажувала, бо груди були, як камінь і боліли. Масаж болючий... Другі пологи: недоношена дитина з малою вагою (1610), відповідного його одразу забрали на Орлика. Акушерка приходила і наголошувала зціджувати кожні три години і що дитині потрібне молоко. З Орлика просили привозити зціджене молоко для сина, що чоловік і робив. На четверту добу мене перевели до дитини і з п'ятої доби синочок їсть з циці. Знову мусили масажувати, бо з одної груді не виходило молоко. Масажувала консультант Олена Перкін (чоловік знайшов гарячу лінію і вона погодилась приїхати в день народження своєї мами до мене на поміч, за що їй Величезне ДЯКУЮ!) абсолютно безболісно! Мені пощастило, що синок мав смоктальний рефлекс і мав сили тягнути молоко з циці. Головне бажання, а кр не перешкода !
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Fast

    Fast Well-Known Member

    Це дуже оптимістично. Я після наркозу відходила довго і тєжко. Тож одразу прикладання не було. Була суміш не один день. Відмовлятись від знеболення - дівчата, то дуже героїчно, але чи потрібно. Дитині виписували бактерії. Тут правильно пишуть, що головне бажання, але навіть змішане в пологовому, то не перешкода повного ГВ.
     
  16. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відмовлятись від знеболюючого, коли нічого не болить, героїчно?)
    Поріг чутливості у всіх різний. Ну і я не маю з чим порівняти, бо мала загальний наркоз вперше в житті, але порівнюючи з тим, як відходила від наркозу сусідка по палаті, то певно мені все-таки було легше, єдине, що я сильно хотіла спати, бо всю ніч була з переймами і зранку операція, то спати хотіла шалено, а заснути не могла( от перший день було з тим важко, але синочок під боком, цицю в ротик і якось перебули той перший день. А зранку на наступний день, я вже нормально встала і ходила.
     
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Напишу вже і я по факту. Відходила я від наркозу десь тих же 2 години. Дитину прикладала одразу. Хоча і Суміші уникнути не вдалося в подальшому. Та і знеболююче колола довго: весь час перебування в пологовому, так як сам шов до кінця дня дуже болів. Дитині давали каплі.
     
  18. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    В кожного по різному..
    Мене прокесарили о 12, до свідомості прийшла десь о 16-17 год, відразу просила дитину щоб принесли, тоді відразу і прикладала. Я просила, щоб не докормлювали дитину після КР, казали, що не кормили, але я вже знати того не буду.
    Молозиво було, про догодовування ніхто не згадував і не пропонував, хоча наступної ночі я сама просила суміш, докормила сама з пляшечки, оскільки молока, звісно, не було ще, дитина плакала, я ледь дихала, бо 2 ночі без сну (не спала до, бо дівчата з палати то хропіли, то туалет то ще щось, а потім після наркозу просто лежала і спати не могла), то я давала 1 ніч 2 рази по 20-30 мл суміші. І все. Далі прибуло молоко і про суміш ми більше не згадуємо.
    ПиСи КР робили в Меді, персонал розказував про користь ГВ, про годування на вимогу, я кожного просила глянути, чи правильно прикладаю, то ніхто не відмовляв, все ок.
    В пологовому мала відсмоктувач молока, користувалась кілька разів, бо малявка могла спати по 2-3 год підряд, груди були тверді й болючі, зате обійшлись без лактологів-масажів ітп, мені та штука допомагала дуже.
     
  19. Liana

    Liana New Member

    Доброго дня. Моє питання трохи не по темі, але не знала куди писати. В моєї знайомої є така ситуація. Перша вагітнісь- роди, дитина здорова, як завжди мало молока, не молочна і т.д. перейшли на суміші. Друга і третя вагітності рік за роком- переривання по медичних показах на 16 тижні ( обидва рази). Після переривання прибувало молоко, лікарі виписували таблетки для припинення лактації. Зараз вона знову вагітна, скоро родити, боїться що вже не буде мати молока через приймання тих таблеток. То дійсно так, чи є ще можливість що буде годувати ?
     
  20. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    в мене були штучні роди на пізньому терміні (перша вагітність) і теж приймала доволі довго таблетки від лактації (молоко тоді так і не прибуло). Другу дитину годую вже більше двох років. не думаю, що є якийсь зв"язок