Як довго годувати дитину грудьми?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 22 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"
    де написано


    Вартує прочитати:
    Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью.

    Як довго годувати грудьми:
    Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо?
    Годування після року

    как долго кормить грудью?
    ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ
    время отлучения ребенка от груди

    Естественный возраст отлучения от груди
    Когда наступит инволюция?

    Завершеня ГВ
    Отлучение от груди (1)
    Отлучение от груди
    Отлучение
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит?
    Отлучение ребенка от груди (часть 2)
    прекращение кормления грудью - практика
    отлучение ребенка от груди
    Как долго кормить грудью?
    Естественное отлучение
    Отлучение от груди. Как?

    Коли закінчувати ГВ по Біблії
    ГВ в Християнстві
    Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2016
    • Подобається Подобається x 8
  2. natorella

    natorella Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 6
  3. фасолька

    фасолька Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Добре, що тепер маємо інтернет, багато книг і журналів про догляд і виховання діток. Тож коли я завагітніла і почала шукати інформацію, то твердо вирішила, що буду дуже старатись годувати малятко грудним молоком, що буду в декретній відпустці не менше 3 років (ніяка робота чи кар'єра не є важливішою за мою дитину, хіба би мільйони платили). З народженням доні на мою бідну голову посипалось безліч порад і про допоювання, і про спання разом, і про часте носіння на ручках, і про те що розбалую. Доня підхопила стафілокок, тож справді була неспокійною. Я вже навіть почала сумніватися в собі - підказують старші люди, лікарі, вони ж досвідченіші, своїх виростили....Але серце матері розумніше, воно само керує :)
    То я вирішила зайвий раз не переживати, всіх слухати але робити по-своєму!

    Та тепер здіймається нова хвиля - родичі і наші лікарі тиснуть, що пора закінчувати ГВ - дитина виросла. Я вже трохи втомилась і виспатись хочеться, бо ми досі цицькаємось разів 15 за добу, хоч і їмо нормальну їжу 4 рази. І ще хочу другу дитинку, то організм має відпочити... От лише не уявляю як зробити таку "підлість", я ще більше не готова ніж доня... Шановні консультанти, яка ваша думка?
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    я собі склала "шпаргалку", може не все тут точно по віку, я над цим списком ще працюю :confused:

    1.зрілість КШТ. визріває до 3-4 років, тобто виключно доросла їжа раніше не підходить
    2.смоктальний рефлекс зберігається до 3-4 років, значить треба задовольняти
    3.інволюція починається в 2-2,5 роки, тобто тривале ГВ необхідне для маминого здоров*я
    4.дорослий імунітет формується з 2 до 6 років, а молоко дає захист від хворіб, інфекцій
    5.всі молочні зубки вилазять до 3 років, тобто виключно доросла їжа раніше не бажана
    6.мозок формується на 80% до 3 років, а склад молока найкраще тому сприяє
    7.зміцнює емоційний зв*язок мами і дитини
    ну це якщо в двох словах


    Yaremko, дякую за лінк, йду почитаю :clapping:
     
    • Подобається Подобається x 15
  5. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Сьогодні дивилась по ТДК каналу (пакет телеканалів НТВ+) програму "Нашы дети". Випадково натрапила. Думаю - подивлюся. Там консультувала якась Ольга Соколова з центра репродукції та планування дітей і ще чогось там. Так от там прямий ефір. Дзвонить жінка і запитує про спільний сон, чи це потрібно, чи це неприйнятно?". Вона сказала, що Коли дитина спить біля матері, то в неї перемагає материнський інстинкт і є причина відмовити чоловікові у близькості. І бажано такого не практикувати. І так по дурному захіхікала. Тому потрібно щоб дитина окремо спала, щоб стосунки не псувались у пари. Ого - подумала я. А ми спимо втрьох і нічого. І всі задоволені:) По її логіці виходить, що дитина , як буде окремо то інстинкт слабкіший? Дзвонить друга жінка запитує, що робити щоб малий не кусався, якому вже рік. Готуйтесь падати. Вона відповіла - " Ваша дитина не сприймає , що це їжа - це для нього забавка пора відлучати від грудей. Дитині ж уже рік." Третя запитала як відлучити від грудей. Годує десь півтора року. Та "спеціаліст""снисходительно" посміялась і сказала, що щось ви затягнули і давно пора було згорнути ГВ ну і пояснила як. Був сюжет поданий з малюками і мамами...пляшечками і дурниками. Чоловік бачив ту програму та все норовився вимкнути. Гидко було дивитися. А мені цікаво і смішно. І думаю подивляться оце якісь майбутні мами і візьмуть на замітку... Отака популяризація ГВ.:sad:
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    щось подібне вже чула від мамусьок, які радили згортати ГВ пораніше, бо гормони які відповідають за ГВ подавляють якісь там сексуальні гормони і секесу жінці не хочеться і ГВ призведе до розпаду сім"ї :ninja:
    а от щоб наголосити, що секесу може не хотітись бо як стомлена конячка все сама і сама, і треба залучати чоловіка до дитини і домашніх турбот, щоб і він знав що до чого і не мав ілюзій щодо "ти ж у відпустці! (по догляду за дитиною)" і від того сім"я укріплялась - на то звивин не вистарчає :confused:
     
    • Подобається Подобається x 16
  7. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    До тепер я не стикалася з лікарями які би висловлювались проти тривалого ГВ,а може я просто ні в кого не питала:). Минулого тижня звернулась до гінеколога,вона як вчула,шо я ще годую півторарічну дитину,та ще й планую другу за трохи часу,давай мені втирати,що годування після року,то знущання над власним організмом,і щоб я не вздумала вагітніти на фоні ГВ! Розказала історію,що прийшла до неї на днях годуюча мама,виявилось вдруге вагітна тижнів 20,яке те дитя в животі дистрофічне:8:.Радила намазати соски полином,бо поступово дитину відлучити від грудей неможливо:confused:. Я того всього не дуже слухала,бо прийшла не тим. Нині дзвоню за результатами аналізів,каже все добре,тільки є молочниця,диктує ліки,питаю чи можна при ГВ,а вона,то ви ЩЕ годуєте??,таки ніби я мала припинити,щойно вона мені сказала:xaxa: Ну,каже,тоді терпіть,припините годування,тоді подзвоните,скажу що приймати. Так ніби то має бути на днях,найшла чим страшити,ми молочницю взагалі без лкарств лікуємо:). До тепер була про того лікаря хорошої думки,а тепер аж зло бере,як так можна...:confused:
     
    • Подобається Подобається x 20
  8. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    блін, і як наші жінки можуть довго годувати дітей грудьми, якщо лікарі розказують, що не треба?!?!?!
    за останній тиждень я від трьох різних лікарів почула:
    від мамолога - що годувати треба до року, бо потім вже нема нічого корисного для дитини і дитина тільки розбещується і від того виростають хлопці, які потім дівчат за груди лапають,
    від гінеколога - що годувати треба до року, бо далі шкодить маминому здоров'ю, бо в молоко йдуть всі корисні штуки, а мамі нічого не лишається,
    від ендокринолога - що годувати треба до 5 місяців, далі нема змісту, бо в молоці вже нічого корисного.
    і це лікарі не з поліклініки, а в приватному порядку, шарящі лікарі.....
    повбивав би!:sad:(((((
     
    • Подобається Подобається x 9
  9. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    ой, зараз лусну :xaxa::xaxa::xaxa: ото фантазія у людини.... то певно найточніші дані останніх соціологічних досліджень.
    мій пацан вже аж 2 роки за груди "лапає" :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    А може тому і лапають, що в дитинстві не налапалися, а тепер намагаються компенсувати ;)
    Щодо корисних речовин, то просто мамі треба слідкувати більше за тим, що їсть і їсти тих корисних речовин на двох (образно кажу).
    Ми на ГВ вже 8,5 місяців. Зараз моя сестра двоюрідна чекає малятка. То ж тепер тішуся,що можу на своєму прикладі розказувати, що ГВ це реально і корисно. І тепер на кожне "але ж то важко" зі сторони знайомих можу відповісти "але ж я змогла, то й інші зможуть". На власному прикладі приємно популяризувати ГВ :) Відчуваю себе сильною мамою :)
     
    • Подобається Подобається x 14
  11. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    і я намагаюся трохи популяризувати на своєму прикладі, хто взнає, що я ще годую, то відразу "та кидайся вже того, та не мучся, то ж так важко, та вистачить, та то вже велика дівка", ну, звичайно, це все говорять ті хто не годував взагалі або максимум до 3 місяців, інакше б вони знали наскільки це легко:):):)
     
    • Подобається Подобається x 12
  12. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    От мене мама годувала до 10 міс. і їй було дуже важко - не могла їсти нічого молочного, багато пити - груди зразу камяні, і припинила через "виснаження" організму, хворіла так , що мусила вже антибіотики пити, а це тоді вважалось логічним завершенням ГВ:sad: Тому мене зрозуміти вона ніяк не може, каже "ти на себе подивись! прозора вже стала...ти себе замучиш тим годуванням" (хоча вага моя взагалі не змінилась:umbrage:) І нічого не поясниш, бо вона має перед собою свій досвід годування, не вельми приємний. ІМНО, від настрою багато залежить, якщо себе жаліти і чекати, що рано чи пізно організм виснажиться, то мабуть так воно і буде. А якщо отримувати задоволення від природного процесу годування грудьми власної маленької дитини, то місяці і роки проходять непомітно:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 14
  13. taho

    taho Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Мені трохи більше повезло, бо мене мама годувала до 1,5 роки, а чоловіка до двох. Тому вдома всі підтримують і іншого не може бути. А от "доброзичливці" завжди цікавляться "А ти ще годуєш? А чому?". Але я спокійно до того відношусь, пояснюю, розказую як можу. :)
    Наша родичка має трьох хлопчиків - всі штучники. Першого вона годувала 2 міс., а в період лактаційної криза почала догодовувати і дитина кинула груди. Другий і третій хлопчики на сумішах від народження. Вони часто хворіють - з одних соплів в другі. Вона каже, що в мене "добре" молоко, а в неї було "рідке" "нежирне" і малий не наїдався. Але хіба таке може бути? :umbrage:
     
    • Подобається Подобається x 7
  14. Lesunya

    Lesunya Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Хай мене виправлять наші консультанти, але дурня це все! Молоко у мами саме таке, яке потрібне її дитині!
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    що тут виправляти. саме так і є
     
  16. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Сьогодні мене довго переконували в тому що ГВ після року - "дурість, марнота" і окрім "розбещеності і гальмування дитини в розвитку" нічого не дає:cesored:
    Звичайно, я не піддалася. Зате зосередилась на тому що в моєму оточенні лише двоє (разом зі мною :)) мамусь годували (чи збираються годувати) дітей довше року. Решта воліли раптово переривати лактацію - гормональні препарати, відлучування з дому, перев'язування грудей, припікання камфорою (одна особа сказала що навіть після усіх методів - "воно не хотіло щезати")... Чому годування річної дитини грудьми розглядають як "мучеництво, виснаження" мами, а грудне молоко раптово після року втрачає свою цінність і лише "гальмує самостійність у дитини"???
     
    Останнє редагування: 2 Квітень 2009
    • Подобається Подобається x 11
  17. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    яка молочна попалась.... :xaxa: а в деяких в місяць без маніпуляцій щезає :confused:

    вибачайте за сарказм, трошки сумно, бо сьогодні мала дещо більше часу і пройшлась по різних темках форуму... якось дивно і сумно щодо такої, мяко кажучи, неприхильної позиції до годуючих мам.... ніби злочин якийсь коїмо... і мій невинний бігбар, яким я собі пишаюсь (що довго годую), кимось виявляється за докір сприймається і очі мозолить :confused:

    ще раз перепрошую, якось нахлинуло :umbrage:
     
    • Подобається Подобається x 9
  18. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Познайомилася я на відпочинку з акушеркою (вона з Коломиї), дівчина вже 1 рік і 7 місяців цідиться і годує малого з пляшечки. Казала, що мала певні проблеми після пологів, поки лікувалася добрі родичі привчили малого до пляшечки і він вже грудей не взяв, тому мордується бідака. Але не нарікає і тішиться, що її маля має материнське молоко, "бо то справжній лік для дитини".
    Як же мені було приємно з нею спілкуватися!
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Аліса

    Аліса Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Моїй малій 1 і 1 міс, я ще годую і мені це нелегко дісталося, бо слухала всіх підряд, що молока не вистачає, сама була втакій паніці, що вже сумішами догодовувала, а потім взялася за розум і налагодила ГВ. Добре, що знайлися люди, які мізки вправили, а то б вже з міс моя мала була на сумішах. Думаю, нам дуже не вистачає підтримки вчасно, було б більше годувальниць. Я за ГВ- марафон! Отак щоб вийшли всі мамашки в центр, дістали своїх крихотуль ненаглядних і до грудей! Оце б було видовище! Незабутнє! Думаю, чоловікам би теж сподобалося ;).
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Спілкувалася з Лікаркою, яка викладає в Медунівері. Її слова: " Уявіть, я викладала лекцію Іранцям про користь ГВ і сказала, що жінка повинна годувати мінімум 2 роки. Я думала, що відкрила їм світ, бо попередні віяння казали до року і не більше. А Іранці сказали, що в них в Корані прописано, що мінімум - 23 місяці!"
    от і популяризація ГВ... Закріплено на такому високому рівні!
    чесно скажу- мене дістало популяризовувати ГВ, не так саме це, як мамочки з діагнозом "я лінива, зате дуже мудра". За 3 місяці праці телефони наших консультанток попросили 3 особи ( і то не знаю, чи скористалися). Сподіваюся, решті достатньо тієї інформації, яку я їм розповіла, бо інакше мені просто дуже образливо.
     
    • Подобається Подобається x 17