Інфекційний мононуклеоз

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем mamba, 11 Липень 2013.

  1. mamba

    mamba Member

    Перший тиждень у садочку і ось маємо - місяць скаче температура, перші 3 тижні горло, нежить, кашлі і т. і. Спочатку лікарі лікували нам вірусні, на третій тиждень з'явилися підозри на інф. мононуклеоз.
    Основні симптоми:
    - аналіз крові по формулі дає завищені моноцити
    - гарячка більше 3-х тижнів
    - додаткові ускладнення: кашель, хворе горло, симптоми вірусних інфекцій
    - наліт у горлі
    - збільшені органи: печніка, селезінка, відповідно- скарги дитини, що болить животик
    - збільшення лімфовузлів
    - позитивний аналіз на вірус Епштейна-Барра
    У нас органи не збільшені, нальоту немає, результату аналізу на вірус Епштейна-Барра чекати ще тиждень(((.
    Можливо хтось стикався з таким захворюванням? Які симптоми? Як лікували?
    Кажуть в садочках цей вірус добре "пройшовся" за останні 2 місяці..
     
  2. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Моя дочка теж його мала в час знайомства з садочком. Симптоми як ви і описали, але ще зовсім недихаючий ніс через набряк слизової. Ну і ми мали отит на фоні мононуклеозу.
     
  3. mamba

    mamba Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Як лікували? Якийсь спец препарат назначав лікар? Ми вже на анТибіотику(( але на 5-й день його прийому гарячка все рівно була..
     
  4. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Я таким перехвоіла в університеті. Починалося зі сильної ангіни ( діагноз був фолікулярна ангіна), тиждень високої температури, що не збивалася; сильна " ломка", слабість. Температура впала десь на 5 день до 37,5 як дали антибіотик сильніший. І так ще тиждень трималася.
    Потім в аналізі крові знайшли атипові клітини мононуклеари. Щось 2-3. Аналіз на епштейн- бара був позитивним. Збільшені лімфовузли, збільшена печінка. Жодних ознак якого вірусного захворювання ( нежить, кашель). Давали гропринозин, щось від печінки. Не пам'ятаю вже. І потім ще якісь вітаміни. І настанова півроку ховатися від сонечка.
     
  5. fiesta

    fiesta Well-Known Member

  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Дмитрик переніс мононуклеоз у березні-квітні. Лікування - як і для більшості вірусних хвороб - тобто, без ліків. Діагностували за наявністю 13 мононуклеарів у формулі крові, збільшенням печінки і дуже вираженим збільшенням лімфатичних вузлів. Носове диханння було відсутнє, дихання ротом утруднене.
    Температура була пару днів. Через величезні лімфовузли нам пропонували лягти в лікарню на гормонотерапію (дексметазон). Ми відмовились і спостерігались. Ночі я не спала, сиділа з ним, щоб не задихнувся - перевертала, піднімала голову.
    Десь за 10 днів він вперше зміг висікати носа, ще через пару днів - задихав носиком. десь 2 тижні інтенсивно виходили з носа коричневі соплі з неприємним запахом. Потім - менше, але десь до місяця ще виходили.
    Потім у нас трапилось погіршення слуху, спричинене сильним збільшенням аденоїдів після мононуклеозу. Допомогли відновити слух продування вушок.

    Десь позаминулого тижня ми з чоловіком помітили, що нарешті не видно лімфовузлів. Пальпуються, але не видно.

    ---------- Додано в 16:21 ---------- Попередній допис був написаний в 16:19 ----------

    в нашому випадку - рік не засмагати, не міняти клімат, не робити щеплень, не мати оперативних втручань. Кілька місяців стежити за харчуванням, щоб не шкодило печінці
     
  7. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    А як у вас з аналізами? Чи здаєте регулярно після перенесеного мононуклеозу і чи в нормі вони?
    Наші малі перенесли мононуклеоз в лютому-березні. Моніторимо аналізи. Ще бажано, як сказали, знову сходити на УЗД селезінки і печінки, бо вони були збільшені. Наразі ще не ходили.
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    останній аналіз крові здали ще на початку червня, формула крові була троши зміщена, але лікар сказала, що якщо вже настільки покращились аналізи - то більше не мучитись і не здавати.
    На УЗД не ходили. Далі до липня ходили на контроль лімфовузлів і аденоїдів, на продування вушок. І все
     
  9. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    В нас було так. Адаптація до садка (2009р). Почались соплі, очевидно вірусне, що перейшло в отит, лікувались на Орлика, фактично лежали в лікарні, але приїжджали тільки на огляд, ніби вилікували той отит. За якийсь час знову ніс не дихає і то тепер зовсім. Поїхали в Охматдит до чергового лора, сказав, що сильний алергічний набряк, виписав протиалергічне і якісь каплі. Нічого не допомогло, за кілька днів з носом ситуація не змінилась. Аж однієї ночі знов скарги на вушка і температура під 40, до ранку якось дотягнули, тоді знов на Орлика до лора, думали знову отит, а лор крім запалення вушка ще і ангіну розгледів - відправив нас в інфекційну лікарню. Катя була дуже слаба, ну просто тримали її на руках як ляльку, руки і ноги безсило звисали.
    В інфекційній після огляду поставили діагноз мононуклеоз, відразу приписали капельниці, назви препаратів ледве вибила в медсестри аж наступного дня і тільки вдома вже після лікарні почитала в неті що нам вводили антибіотик, кортикостероїд, протиалергічне, жарознижуюче. Слух знизився в малої дуже сильно, але лікарняний лор був у відпустці і я навіть не мала кого запитати про вуха. Я як згадаю той весь жах, мені досі сльози на очі навертаються. Температура впала після першої ж капельниці, але ота слабкість була ще дуже довго, навіть після того, як виписали нас з лікарні.
    Аналіз крові взяли чомусь не в перший день як потрапили в лікарню, а на другий, мононуклеарів не було, але пояснював лікар, що все решта - і аналіз і симптоми вказують на мононуклеоз, а мононуклеари могли з`явитись і зникнути ще до аналізу крові. Я ще потім довго мала сумніви через ті мононуклеари, але в неті таки накопала статтю про нетиповий перебіг мононуклеозу, коли мононуклеари в крові не спостерігаються.
    Лімфовузол під щелепою в малої досі помітний і я так розумію, що він вже і залишиться збільшеним на все життя. Аналізи час від часу здаємо, дякувати Богові, все нормально. Навіть аденоїди відступають без операції і про отити вже майже 2 роки не згадуємо.
     
  10. erene

    erene Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    В мене малий перехворів минулого літа, почалось все з того що прокинувся зранку з сильно набрякшими повіками, я думала що якась інфекція очей, подзвонила до лікарки, приїхали, показали , сказала здати кров, перше про що запитала про кількість мононуклеарів, потім сильно збільшились лімфовузли,далі температура 38, 5 , дитина важко переносила, лежав пляцком, через кілька днів зявився неприєнмий запах з рота, все горло було з білим нальотом, ми лікувались гомеопатією, за 10 днів оклигав. З початку ми здавали кров кожних 2 дні, після того раз в тиджень, ще протягом пів року раз в місяць, печінка була збільшена, але не сильно, як саказала нам лікар ми ще легко відбули, але картина коли дитина лежить пляцком, вся набрякша, не їсть не пє, легко назвати неможу.
     
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Так, в нас за тиждень вони зникли, тож, якби звернулись пізніше чи аналізу чекали довше - могли не виявити...
     
  12. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Читаю вас, дівчата, закрадаються сумніви чи віддавати малу в садок. Вона сама проситься, але дуже боюсь тих болячок, особливо мононуклеозу. Цьомцьомко, то Дмитрик з садка приніс? Сергійчик не набрався від нього?
     
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Думаю, що з садка... насправді, щоб заразитись, треба дуже близько контактувати з хворим або з носієм віруса. Ледь не цілуватись...
    Сергійко не набрався, ми ледь не посивіли з чоловіком, поки той заразно-інкубаційний період скінчився. Але лікар одразу сказала, що зазвичай навіть діти в одній сім'ї заражаються усього у 10% випадків.
    І ще - є "заразний вік" мононуклеозу. От якраз чи то 3-7, чи то 4-7 років. А потім - 30-34. Мужа мого теж обійшло . Загалом, озираючись назад, розумію - Господь вберіг і все минуло досить нескладно.
     
  14. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    :khomyak::khomyak::khomyak: А наскільки та зараза поширена і вона завжди так має такий складний перебіг?
     
  15. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Мені щось здається, що навпаки дорослі в більшості випадків безсимптомно переносять, таке читала здається. І його ще називають хворобою студентів, бо часто передається через поцілунки. Ну але я можу і помилятись.
     
  16. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Я вище описувала. Зовсім не безсимптомно.
    Щодо поцілунків- це ж інфекційне, можливо. Але в мене було повітряно- крапельним( знаю де)
     
  17. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    Я не сперечаюсь, звичайно, що не у всіх безсимптомно, але у багатьох. От наприклад найперше що знайшла з вікіпедії:
    Оця остання фраза і свідчить про те, що деякі люди можуть і не знати, що їхній організм вже перехворів мононуклеозом.
     
  18. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    В мене ще потім одногрупник тим хворів- теж тяжко. А дорослі не завжди аналізи відразу здають та й чи здають. То ж навіть при гіршому перебігу можуть і не знати що то було.
     
  19. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    До речі, маю знайому, студентку, жила в гуртожитку. Десь роки 2 тому мала сильну ангіну, пішла до лікаря в поліклініку ун-ту, він щось там приписав, а їй не ставало легше, прийшла до нього знов, він оглянув, сказав, що печінка збільшена, направив на печінкові проби, після них сказав, що в неї гепатит, вона в іншу лабораторію - там результати зовсім інші, все нормально, пішла на узд - збільшена ще й селезінка, лімфовузли. Почали придумували їй все нові діагнози - від гепатиту до онко. А потім здавала сесію, забула про ті аналізи і вже після того пішла обстежилась і в неї все виявилось в нормі. Вона мені про це розказувала вже постфактум і каже що так і не знає що то було. Я її питалась чи її перевіряли на мононуклеоз, то вона сказала, що навіть не чула такого слова.
    Нє, ну я не знаю, може то був і не мононуклеоз, але дивно, що з такими симптомами жоден лікар не запідозрив його.
     
  20. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Інфекційний мононуклеоз

    А потім в статистику попало б, що безсимптомно в неї хвороба протікала.