ГВ – ще один дар природи (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем kljysochka, 6 Грудень 2010.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Siania

    Siania Love Life

    Я думала в пологовому, що в мене нема молозива, пробувала зцідити, нажимала - не було ні краплі. Потім неонатолог легеоько нажала в правильне місце, і потекло :girl_smile:
     
  2. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    В мене так само було
     
  3. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    У мене нетерпедива нетерплячка. Маю досить потужний грип. Вдома полежати нереально. Приїхала до мами на ночовку. Малій 2 роки і 11. Впринципі вже без циці засинала і на обід і наніч. Але чи то температура під 40, чи що, але совість мене догризає. Залишилась з чоловіком. Ну прямо криє мене.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Не знаю, чи в цій темі треба писати, бо ситуація і дратує, і смішно одночасно, але так, як більше про ГВ, то пишу сюди.
    Були ми сьогодні з донечкою в завідуючої поліклініки на Орлика. Як туди попали?
    Наша дільнича педіатр не сильно шось знає, весь час направляє кудись. Зверталися до неї з питанням білого язичка в малої. Я зразу казала, що то може молочниця. Вона сказала, що ні, то напевно стоматит. Потім глянула і каже, що то просто наліт від молока. А вчора нарешті визнала, що то таки молочниця. Але як лікувати дитину в 1 місяць від молочниці вона не знає! Скерувала до гастроентерогола на Орлика. Приїхали ми, а нам кажуть, що гастроентеролог не займається дітками до року. Ну нормально, що педіатр такого не знає? Ну вже як були на місці, то запитали до кого можна звернутися з молочницею. Направили до завідуючої.
    І тут почалося найцікавіше:):
    1) Зважила доню, і вагу порахувала від тої, з якою народилася. Народилася 3300, при виписці була 3100, зараз 4200. Отже, я б рахувала прибавку 1100, а вона тільки 900 грам. На моє зауваження, що мінімальна вага була ж 3100, вона все одно заперечила, і сказала, що правильно рахується від ваги при народженні) Ще й мене сильно розумною назвала. Ну ладно хай буде, бо і 900 грам нормально, але ж ті 200 грам не з повітря взялися?)
    2) Зробила вона ще висновок, що дитина не наїдається. Я кажу, а як же прибавка ваги? Відповіла, що вона бачить, що дитина голодна, бо плаче. Вагу може і набирає, але їй не хватає мого молока! (ну можливо самій лікарці би не хватало, а дитині я думає цілком достатньо:))
    3) Що взагалі треба годувати по годинах, а не так як я, без графіку. Хвилин 10 вона записувала, що треба встановити режим годування, наприклад кожні 3 години. І кожен раз зважувати перед годуванням і після. Бо дитина має з'їдати якийсь там відсоток від своєї ваги (чи то 5, чи більше). І майже з калькулятором сиділа віднімала, множила скільки грам грудного молока доця має з'їсти, якщо я буду годувати кожні 2 години, чи кожні 3.:)
    4) Що треба давати водичку пити і чаї! Знову я наголосила, що молоко ж на 80-90 % з води складається, і що до пів року не треба нічого давати, якщо тільки ГВ. Так ні, треба, бо дитина хоче пити , і я ж то воду п'ю, то і їй треба давати. Ще й жара)
    5) Почала мала гикати (до того в животі теж часто гикала), то сказала, що от то молоко в неї в животі бродить, бо напевно вчора ввечері шось не так було з харчуванням. Я ще хотіла додати, що я і вночі годую, не тільки вдень і вечором) Ну завідуюча порадила при гиканні воду дати, питали, чи ми не маємо з собою. Щоб вона часом нічого не сунула доні, то я почала її годувати грудьми. Ну і заодно вже мала привід не дивитися прямо на лікарку, бо оті її поради почали нервувати.
    6) Що не можна довго дитину годувати. Якщо довго висить на грудях, то забирати. Бо молоко не встигне виробитися нове) А, ну і тут в лікарки вийшов зв'язок між порадами : годувати не часто і мало, бо якщо часто, то нема молока, і старе молоко змішується з новим, починає киснути, бродити, і від того кольки!
    Дала мені час до вівторка, щоб я виробила отой режим, і прийти їй показатися з записами і вагою.
    Я правильно зроблю, що не прийду, і не буду її слухати?:)
    Ще відправила до невролога і ортопеда. В невролога і хірурга ми вже були 10 днів тому, але сказала ще раз. Невролог дуже здивувалася чого це ми явилися знову, якщо нічого не турбує. Ортопед теж спитав, чи в нас є якісь травми, чи шось не так. Бо чого до нього йти? Вже потім я так подумала, що лікарка напевно хотіла, щоб ми до хірурга пішли, але скерувала до ортопеда) Записи 10-денної давнини вона напевно не рахує за свіжі. Сказала зробити УЗД кульшових суглобів в вівторок, хоч ортопед сказав, що через 1.5 місяця.
    А, і ще додала, що поки що приводів для госпіталізації не бачить! З чим госпіталізувати?! З недобором ваги в 1100 грам?:) Чи з молочницею?
    І головне майже в неї під кабінетом висять принципи правильного ГВ, які вона напевно не читала.
    Чи то я шось не так розумію?
    Ну хоча питання з молочницею залишилося відкрите, бо виписала вона якісь таблетки, які треба розводити в воді, і давати. А я якось не сильно хочу давати воду навіть так. Чи то вже вважається медичні показання ?

    І взагалі їздити з малою дитиною так часто в лікарню, поліклініку не хочеться. Так вже цього місяця були 2 рази (ну хоч то більше через дільничого педіатра, яка не може нормально нічого не виявити, ні пояснити, ні навіть скерувати).
    Ну і черги ніхто не відміняв. Хоч на дверях в лікарів висять таблички, що з дитиною до року приймають в першу чергу, але кого це хвилює?
    А, ще згадала, що ми ж то неправильно спимо) Ну тобто разом з донею, а так ж не можна)
     
    • Смішно Смішно x 4
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  5. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    @Thebestnata просто сприйміть як реальність що є такі лікарі. Як є сили і бажання - можна вчити, скаржитись на них, нема - ну то просто пропускаєте мимо вух. Ви одна одну ітак не переконаєте))) і підпишіть договір з нормальним педіатром)

    Надіслано від мого SM-J700H, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Thebestnata ну я би до тої лікарки більше не йшла. Озвучте ще прізвище, щоб мами час не тратили в пошуках лікаря.
    По молочниці здавали якісь аналізи, є якісь ознаки окрім білого язичка в дитини (бо він майже у всіх немовлят на ГВ має білий наліт)? Біль при годуванні? Печіння? Консультант з ГВ краще порадить. Взагалі краще показатись консультанту з ГВ. Вони одразу скажуть чи то наліт чи молочниця.
    І не шукайте болячок дитині. (Яка госпіталізація?!) А все що вам наговорила та лікарка шкідливе для успішного ГВ. У вас чудовий набір ваги для першого місяця. Все ви робите правильно.
    Краще пошукайте собі нову дільничну, бо з кожним пчихом на орлика не наіздишся.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Не будьте дуже чемною пацієнткою. Бачите, що попалася "скарбниця перлів" - не витрачайте свій час, не нервуйте дитину. Замість допомогти вам з питанням, яке вас турбує, вона "знайшла" оберемок інших проблем.
    Якщо у дитини справді молочниця, попитайте в групі підтримки гв, там треба подивитися, чи на грудях немає, і разом тим займатися.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Дільнича Турянська. Але в нас тут не сильно вибір є, всього три дитячі лікарки, і то всі крім тої у відпустці.)
    Ну завідуючої з Орлика прізвища не знаю, але там напевно вона одна.
    По молочниці, то ще дільнича казала, що шось біле є всередині статевих органів. ( Так по тому сказала, що молочниця точно). Але здали тільки аналіз крові ( результату ще нема), то не знаю, чи по ньому шось буде видно.
     
  9. Lintiajka

    Lintiajka Active Member

    В нас була молочниця, були білі плямки на щоках, а потім у всьому ротику і на губах білий наліт. Білий язичок це не ознака молочниці. І таки краще знайти більш-менш адекватного педіатра. Коли наша щось починала говорити про спільний сон чи щось, що не співпадало з моєю думкою, я просто махала головою і робила по-своєму.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Thebestnata Ви зараз подумаєте, що я страшно безвідповідальна мама:) з середньою ми вперше показалися дільничій в 3 місяці. З молодшою в 2,5 місяці, бо в неї стався бронхіт. Зі старшою були спроби пройти отой типу медогляд новонароджених, але вже після візиту до невропатолога я зрозуміла, що ходити в поліклініку заради записів не буду. В нас були потреби кілька разів звертатися до лікарів, то я могла подзвонити до дільничої і спитати, до якого спеціаліста варта йти з тими симптомами і чи попередньо здати аналізи. Я свою дільничу люблю, хоч сусідські мами вважають її некомпетентною. Вона ніколи не пробує вдавати розумну і лікувати дитину зі стелі. Зате послухати вміє уважно і не робила кіпішу з тим бронхітом в малої, а спостерігала спокійно. (В той час педіатр з Параскеви вже нас скеровувала на Орлика, а дитина через 3 дні пішла на значнн покращення без ліків практично).
    Щодо тих "викидів" про ГВ, то я б до такого лікаря на поріг більше не ступила. Вона порушує протоколи і не проходить ніякого підвищення кваліфікації. Всі абсолютно її поради є шкідливі. Стосовно язичка малої, я підтримую вашого педіатра, що це наліт від молока. Молочниця дитину турбує. Вашу щось турбує?

    --- дописи об"єднано, 10 Серпень 2018 ---
    Мати Василева. То нормально, воно ще після пологів не минулося - той наліт. З часом вимиється. Сильно теж не намагайтеся мити, бо можна заробити подразнення або, ще гірше, синехії.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  11. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Thebestnata мама мія! Я думала за молочницю в ротику. Та добре вам @Haidee пише. Просто помийте ретельніше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Siania

    Siania Love Life

    В моєї малої теж був язичок біленький. Але від молочка. А дитина погано бере груди? Є ще плямки в ротикк, з чого взяли що то молочниця?

    п.с. чим менше ходити по лікарях, тим здоровіша дитинка :girl_smile:
    І ми ходимо до молодих, вони якісь більш прогресивні, жодного разу не сипали перлами про ГВ і т.д.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Thebestnata у фб є група підтримки ГВ. Там є багато корисних статей про ГВ. І про суміжні моменти, які стосуються немовлят. З того, що ви написали, у вас цілком здорова дитина. А оті постійні походи по лікарях збільшують ризик підчепити болячку в поліклініці. (Два рази за місяць в ортопеда і невропатолога то вже зайве).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Та я вже от теж думаю, що після таких лікарів взагалі перестану до лікарів ходити, бо просто відлякають.)
    Про молочницю, то педіатр казала, що якщо б тільки язичок білий, то нічого, але раз є в статевих органах біле, то значить точно. Ну ще піднебіння біле.
    Але болі при годуванні не відчуваю.
    Деколи мала може шось понити , як їсть, але не завжди. Їсть часто, ну тобто коли хоче, тоді і їсть)
    Коли завідуюча оте все говорила про ГВ в мене було бажання просто встати і вийти, але вже з поваги до старшої людини сиділа. Хоч слухати її не збираюся)
     
  15. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Дуже правильно зробите. Білий наліт на язичку, то від молока, якщо більше нічого не турбує, годуйте, купайте, бавте!
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Узд кульшових суглобів то норм штука. Не заради профілактики, а по факту подивитися чи є проблема. Зазвичай там нема в черзі кашляючих.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Як їй пощастило, що Ви, а не я її пацієнтка :haha:
    В обидвох дітей був наліт. Простою марлею (якщо то Вас сильно мучить) на пальчик, і стирала легенько з язичка.

    До слова: з першою дитиною починала прикорм в 6 місяців (ну бо книжка так пише), а з меншим благополучно лінилася до 8ми. Навіть води не давала (ага, погана мама і "садююююга")

    Ох, підняли Ви мені настрій тими а-ля "дохторами" ))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    У моєї молодшою був нереальний білий наліт на маленьких статевих губах. Ні відмивався, ну нічого. Мене то муляло, бо у старшої такого приблизно небуло.
    Пішла до гінеколога, який мені сказав, що до 12 років у дівчаток там може бути що завгодно. І то все буде варіантом норми. Зараз малій три роки. Наліт час від часу ще є. Підмиваємось виключно тільки водичкою. Ніяк мил, гелів і т.д.
    Ну то і дорослим впринципі так бажано митись.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Це не дуже правильно рекомендувати не ходити по лікарях, але якщо дитина набирає вагу, мочить памперси і цікавиться світом, то покажіться до окуліста і хірурга в рік, ну може ще невропатолога. Якщо картка вдома, то взагалі ок. Та і по всім. Хвора дитина не дасть вам спокійно бути, так і відчуєте різницю.
    Стосовно педіатра - все одно будете шукати когось адекватнішого і їздити, чи з тих двох інших, чи приватно, чи в інший район львова. Я їжджу при потребі в район :girl_crazy:, консультуюсь по тел, в разі чогось на орлика в приймальне можна самому приїхати і без скеруаання педіатра. Є багато книг, які дадуть трохи розуміння і спокою, де бігти вже, а де почекати.
     
    Останнє редагування: 11 Серпень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2