Гіперактивність?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Улянка, 10 Червень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Гіперактивність?

    Та ні, там направду є проблема. Просто не хочу всього описувати.
    Можна звичайно то пояснювати й називати, як забажається, закрити очі, але я не хочу. Я не вірю в їхні діягнози, бо не вірю в щось таке, як ADHD, але поки в мене нема можливості на повторні аналізи в приватного психолога, бо нема потрібних на це кількох тисяч долярів, буду шукати найкращого для нього методом помилок і перемог.
    Я тому й хочу його зі школи забрати, аби попрацювати над ним. У школі просто не мають часу на це, не настільки. Вони й так багато роблять, але я вважаю, що таки замало.
    Він ще й візуалом є, і то сильно вираженим. Для нього вже зробили дуже багато різних додаткових матеріялів у класі, аби він міг краще сприймати.
    Тут психолог видав учителям цілий список на півтори сторінки. Купа порад щодо того, що робити.

    Я пробувала. На жаль, нам не підійшло. Він постійно пробує посувати межі. І якщо дати 10 хвилин, то розтягне на 15.
    У нас зате спрацьовує із нагородами. Хочеш мультика, зроби якісь завдання. Хочеш забавку - те саме. І теж робить швидко й майже не відволікаючись. Тільки, якщо в хаті це робити можна без особливих зусиль, то в школі на це треба таки індивідуального підходу, а вчителька має цілий клас.
     
  2. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Оцей метод справді дієвий, суттєво легше завершити будь-який процес. Хоча в мене часто дитина ще користає методом- "я тебе не чую", я до неї звертаюсь, а вона не реагує, дивиться в очі, відвертається і далі не реагує, я шаленію. Раз через раз діє, коли підходжу і спокійно прошу ще раз подивитись мені в очі і дати відповідь. Чи буває таке у ваших діток?
    В нас 22 травня ДН трохи близнюк, трохи тілець-взривний коктель, дуже розумна, дуже непосидюча, дуже вперта, мені інколи здається що я не в силі дати собі з тим раду.
    А крім цукру які продукти викликають збудливість?. Бо солодкого ми практично не їмо, а вона не може посидіти і хвилинки, постійно нею аж підкидує.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну, я близнюки. Але таких проблем, як має Дарко, я не мала. Та й він риба, зрештою.
    Не вірю я в гороскопи, коротше.

    То все від дитини залежить, але радять ще окрім цукру уникати червоних барвників. Тобто уникати кетчупу, морозива такого кольору, напоїв тощо.
    Какао може також бути збудником. Газовані напої протипоказані, особливо з кофеїном, типу кока-коли, пепсі...
    Але ще раз повторю, що тут залежить від кожної дитини індивідуально. Просто спостерігати за дитиною. Щодо кетчупу ми ще в 3-річному віці виявили, що він робиться гіперактивний.
    Що значить практично не їмо? Як часто їсте? Що саме?
    Якщо їсть якесь печиво, то чи знаєте ви, які складники в тому печиві?
    Ми Дарка довго вчили дивитися в очі. Раніше то йому важко давалося. Десь до 5-ти років працювали над тим, а почали якраз у 3. Зараз прошу подивитися мені в очі, аби мене почув. То працює безвідмовно. І якщо даю якесь завдання, а він не слухає, то прошу подивитися в очі й повторити моє прохання. Тоді діє.
    Щодо того, що не чує, то так справді є. Він сам часто каже, що йому багато речей ходить по голові, що його мозок часом працює дуже інтенсивно й він тоді не чує, що я кажу. Тобто чує ніби, але якось воно не долітає, куди треба, чи що. Тому треба спинити й зосередити його увагу на сказаному.
     
    Останнє редагування: 24 Червень 2011
  4. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Дякую Лілю, значить я на правильному шляху, а то мій чоловік каже, що я надто лояльна і треба жорсткіше, але і в нас покарання спричиняють зворотній ефект- повний ступор і істерики.

    З солодкого їсть хіба печиво марія. але в ньому як і в всьому купа емульгаторів, а домашнього на відріз відмовляється, і ще любить цукереки старбартс, жувальні, але то один в день.
     
  5. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Вже писала колись, що і нам поставили гіперактивність. Я не лікувала, але то реально було важко. Зараз трохи переріс. І якщо він виспаний, ситий і має достатньо уваги, то золота дитина. Але якщо він хоче з кимось бавитися, а той хтось не має можливості, то він спочатку шукає сам собі заняття, але обов'язково щось витворить, мабуть спеціально. Після того починається істерика. І страшно ниє.
    Зараз намагаюся завжди його класти спати вдень, тоді він менш збуджений. Терпіння на спокій в мене не завжди вистачає, деколи зриваюся і накричу на нього, а після того ще гірше стає. Його метод теж "я нічого не чую". Можк 10 разів щось попросити, то навіть не подивиться в мою сторону.
    Зараз я думаю що то більше характер ніж хвороба. Лілю, може і в Дарчика просто характер такий - не любить змін. В мене чоловік колись такий був, дуже важко реагував на зміну планів, наприклад. А ви зараз достатньо часу йому приділяєте? Власне індивідуально йому.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Гіперактивність?

    Тобто ліків не давали?
    Теж пробувала пов'язувати зі сном. Не воно.
    Найпарадоксальніше, що вдома він золотий, а в школі - дах зриває.
    Ну, гіперактивність - це не хвороба. Це радше особливість характеру та відмінне сприйняття світу. Власне від тої відмінності сприйняття світу й відштовхуюся.
    Я того й проти ліків, що вони нічого не дадуть. Йому просто треба навчитися того, як реагують інші, чого чекають, чому щось їм може не подобатися тощо.
    Покарання таки потрібні, але мінімальні. Я он взагалі думаю прописати деякі речі й повісити як правила на холодильнику. Відібрати щось одне, що любить, але подати це власне так, як я писала: так мені сумно, що ти не можеш цього мати.
    Не уявляю, що це таке, але один у день - то багато. Особливо, якщо ви не знаєте, які складники тих цукерків.
    Спробуйте не давати якийсь час, наприклад тиждень-два (ой, закінчилися, а купити забуваю). А тоді дайте й подивіться, як дитина поводиться.
    Печиво Марія ми колись теж давали, але перестали. Я маю коробку з-під нього, можу написати, які там складники. Там солодять сиропом із глюкози та фруктози. Із 5-ма штучками печива дитина споживає 6 г цукру.
    Зараз у нас замість солодкого яблука, банани, йогурти й сир. Цікаво, що починає пробувати речі, яких ніколи не хотів: трускавки, кавун.
    Так. Особливо з народженням Натанчика, бо дуже переживали, аби він не почувався обділеним. Просто я маю досвід того, що таке бути старшою дитиною, і як можуть кривдити старшого слова "він молодший". У нас усе міняється зі зміною підходу.
     
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Гіперактивність?

    Ну це явно не навмисне. Моя Юліана вічно щось приробить, але це не навмисне просто у неї характер такий. Це її така особливість.

    Їсти/не їсти цукру нам різниці не робить. Вона ітак не п’є чаїв з цукром, син п’є і дає багато цукру але то для нього його вид енергії, бо він нічого більше не їсть. Мій чоловік такий самий був, він нічого не їв тільки хліб з мармолядою і склянку молока. І так жив на тім цілий день. Вчора малий випив соку і був хворий, а попив чаю з цукром, і ніякої реакції. Спокійно поводиться і пішов спати.

    Так он повертаючись до активної дитини. Вона постійно скаче, як мавпеня. Займе себе, щось читає, чимось бавиться але коли вона щось хоче то це все. Вона тебе замучить. Вона буде ходити і просто так швидко говорити що не витримуєш. Он сказала що буду збирати її на море, то вона вже не могла дочекатись коли то вже я буду її збирати на море. Вибрала собі «чумедан», принесла всі речі і просто скакала довкола мене і питалась, ну коли мама буде мати час щоб мене поскладати.

    Вона така активна і неуважна. Як була молодша то в нас ПОВНО горнят і склянок побилось через те що вона так спішилась, що ставила склянку на краю стола і та ефективно летіла на підлогу. Просто дитина вічно спішиться кудись. Але, засинає за 5 хвилин. Та дитина, яка ніби спокійніша, то їй треба дуже довго аби заснути, а Юліана вміє себе заспокоювати і просто відключитись. Те саме Данило.

    Мені здається що гіперактивність це «проблема» особливо обдарованих дітей. У них так багато талатів, що вони не знають з чого почати і мають стільки думок в голові, і хочуть зробити все і зразу, і в результаті для нас виходить що вони проблематичні.
     
  8. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    В нас навпаки, вона в садку почувається скуто, золота дитина, а всюди решта-як кому пощастить, буває нормально поводиться, а буває зовсім дах зриває, в основному це постійна щохвилинна зміна діяльності що супроводжується беззупиним біганням, підстрибуванням, перкиданням. Єдине що може спокійно робити то складати пазли, складні, але не довше 10 хвилин. то я тому сприяю і купую постійно цікаві та складніші.

    Та мінімальні в нас є, але головне до неї не кричати і не тягнути-струсонути, бо то катастрофа, і вже нічого від неї не добэшся, чоловік взагалі так не може, а я часом зриваюсь - крикну, загострю ситуацію і ще більше все ускладнюю.

    Оцей момент також дуже важливий, проте маю ще труднощі з нагодувати, жахливо їсть.
    Взагалі такого не їсть(

    ---------- Додано в 16:05 ---------- Попередній допис був написаний в 16:02 ----------

    Теж інколи так думаю, але ота розхлябаність, постійні "золоті гори" і шум-гам інколи зводить з розуму і та обдарованість не "гріє".
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Я вже починаю подумувати про м'ятний чай наніч, бо Даркові треба від 30 до 90 хвилин, щоби заснути. Він каже, що його мозок працює й не дає йому заснути. У школі теж так часом каже, тому не завжди може працювати над завданнями.

    От я тому й не вірю в Даркову гіперактивність, що він може пазли складати годину, книжку читати ще довше, леґо складати 2-3 години, поки цілу хату не складе чи ще щось.
    І вдома він тому не створює проблем, що має увагу аж двох дорослих. А в школі він такої уваги вимагає своєю поведінкою, на жаль, негативною. У передшкіллі він таке чудив у класі, що в голові мені не вкладалося. І все було заради того, аби опинитися в директорки в кабінеті. То було настільки видно, що він саме цього домагався, а вони мене там не слухали. Ми змінили школу, обрали католицьку цього разу й не помилилися, бо вони постійно шукають підхід, працюють із ним, але ... не можуть просто фізично дати йому тої уваги, що він потребує.
    Щодо навчання дуже цікава річ виходить. Він, здається, не слухає, але все ловить. І потім, якщо його опитати один на один - він усе знає, а дай йому завдання виконати, то він пролетить через то завдання так, що наробить масу помилок, хоча потому сам же ж може їх виправити. І так у багатьох речах, які йому нецікаві, або... де боїться зробити помилку. Перфекціонізм - його основний ворог. Він боїться братися за завдання, справи, бо боїться, що помилиться, а він не вміє приймати помилок. Ми його тому дали на боротьбу, що там у першу чергу виховують впевненість у собі. Поступово починаю помічати, що то починає допомагати. Не зможу я завжди стояти поруч і заспокоювати, переконувати, що все вийде, мусить десь то в голові закластися.
    Це так. Чим більше негативу кинути на таку дитину, тим більше негативу й непослуху вона продукуватиме.
    Я скасувала перекуски. Дозволяю їх тільки тоді, коли поїсть. Подіяло. Став їсти без проблем.
    Наш також не їв. Але коли мав 5 років (чи ще й не мав), ми його на рік на дієту посадили: ніяких пшеничних виробів, молочних, ані солодкого. І почав їсти фрукти, йогурти, бо вибору не було. Головне послідовність.
    Зараз даю час від часу десерти, котрі є без цукру, але солоджені штучно. Реакції вони в нього не викликають, на щастя, тому можемо йому дозволити, але знову ж таки, не щодня, а кілька разів на тиждень. Яблука, банани, йогурти може мати коли захоче й скільки захоче.
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Гіперактивність?

    Моя Анна щось таке приблизно каже. Каже що думає багато і ті думки не дають їй спати, а ще у неї проблеми з диханням. Вона так важко сапить, і жаліється що їй важко дихати бо в грудях тисне :sad: Може їм й справді щось заспокійливе, типу м’яти пожувати на ніч?:dntknw:
     
  11. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    я мала на увазі, що ці люди (у мене і чоловік, і брат) переважно швидко втрачають інтерес до того чи іншого виду діяльності. часто не завершують початого, кидають, особливо тоді, коли їм стає зрозумілий процес, чітко укладається в голові, як щось треба зробити, приходить бачення того чи іншого - то власне доведення до кінця втрачає для них зміст.
    гороскопи-не гороскопи, назвіть це просто типом характеру чи людей - але закономірність прослідковується.


    точно про мою дитину. тільким нам поки шість.


    тільки поки нічого неясно, бо канікули і справжні заняття будуть тільки через 2 місяці. а поки я у відпустці і дитина зі мною. два місяці - то немало, тому не хочу втратити час і не хочу нашкодити.
     
    Останнє редагування: 24 Червень 2011
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Гіперактивність?

    Ну, я тому й кажу, що Дарко риба. А я близнюки, але якось довше захоплення тривали й тривають.
    Яким чином??
     
    Останнє редагування: 25 Червень 2011
  13. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    або бездіяльністю,
    або неправильним вихованням... неправильним налаштуванням дитини, не знаю
     
  14. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    anxiety - постійна тривожность
    Подивіться диск "Making sence of attention problems" Гордона Нюфелда (англомовний диск, Neufeld - канадієць, до речі)
    http://www.gordonneufeld.com/products/dvds

    Може вам згодиться :)
     
  15. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    недавно спілкувалася по роботі з авторитетним і досвідченим психоневрологом і поставила це питання.
    вона вважає, що якщо диитні не давати цукор - це на гіперактивність ніяк не впливає.
    цукор потрібен, щоб живити мозок.
    так, ви зараз скажете, що це спеціаліст старої закалки, що радянскьа школа - відразу запевняю, що ні. людина з понад 30-літнім досвідом, яка активно цікавиться сучасними надбаннями і західної медицини, і поглядами на синдром дефіциту уваги, гіперактивність, і т.п. Аналізує все і робить висновки.
    тому...

    нічого не хочу стверджувати, просто - пожива для думок
     
  16. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Може, комусь знадобиться - досить непогана стаття про гіперактивність - доступно і досить об"єктивно
     
  17. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Дівчатка, а хто взагалі ставить такий діагноз психоневролог? І може хтось знає толкового лікаря, який би міг підказати щось, порадьте, можна в ПП. Дякую.
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Гіперактивність?

    якщо вас цікавить власне медичний діагноз "СДВГ"- то за спільним рішенням троьх спеціалістів: психолога, невролога та психіатра. І то, у дітей- лише починаючи з 5-річного віку. Бо до цього часу така поведінка може розглядатися як варіант індивідуального холеричного темпераменту.
     
  19. Kycherava

    Kycherava New Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Є тест на гіперактивність:дається дитині аркуш паперу та фарба,і малюк хай малює пальцями.Якщо малюнок містить крапочки та лінієчки і т.д-активна дитина,розмазаний малюнок свідчить про гіперактивність.Таку дитину тяжко навчити рахувати,віршика.
     
  20. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    не вводьте людей в оману