Гімназії Львова чи спеціалізовані школи з високим рівнем знань. Все, що варто знати

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Meriroma, 21 Вересень 2014.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    У нас 80 балів.
    Паралельно ми більше ніде не здавали.
    І взагалі той тиждень був повним хаосом, бо я несподівано опинилася в пологовому.
    Так що результат мене більше, ніж порадував.

    Тепер настав час переживати, як ми справимося з новими викликами ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  3. Joll

    Joll Well-Known Member

    Буду слідкувати за цією гімназією, незабаром будемо жити поруч, тож поки що це найбільш привабливий варіант для навчання ;-). Крім того, діти куми теж націлюються у неї поступати через рік. Те, що є польська мова, мене дуже тішить, бо сама хочу, аби дитина її вивчала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Tatiana Lev

    Tatiana Lev Active Member

    Цьогоріч набирають 4 класи. Це АГ. Минулі роки -3 класи.
    Відповідно у КГ набирають 3 класи, раніше-2.
    ФМЛ ще минулого року було 3 класи, хоча попередньо- 2 на фіз-мат. Цього року- ще не знаю.
     
  5. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Цього року також планують три класи у 8-й. І що цікаво, у першій десятці - четверо дітей з ЛАГ. В порівнянні з минулим роком, з цієї гімназії багато учнів. З тих які не пройшли буквально 2 - 3 особи. Але і прохідний бал вищий буде. Орієнтовно 24, в порівнянні з минулорічним 17.
     
    Останнє редагування: 12 Червень 2015
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    то вперше за весь час існування гімназії беруть 3 класи. Починали з 1 паралелі, закінчили на 3 :). І по скільки діток тоді має бути в класах- теж по 32?Тоді шансів пройти у цьогорічних абітурієнтів куди більше :). Чи просто менші класи роблять?
     
  7. Tatiana Lev

    Tatiana Lev Active Member

    Так. Це приємно вступникам, що набрали менше балів, але і їм дали можливість навчатися. Але боюся, що якість повільно переходить у кількість. Звісно, що краще дати шанс дітям хоча б рік повчитись у гімназії, щоб зрозуміти, чи то їм треба таке життя, але тягнути за вуха наступні роки-- не бачу сенсу.
    1.Або школи мають за якісь кошти виживати, відповідно набирають більше дітей.
    2.Або розрахунок йде на те, що діти втікають після 7-8 до ліцею- і це є так. А ще їдуть вчитися за межі України. А зі звичайних шкіл йдуть після 9-го кудись. Потім школа має на 10 клас з двох класів 40-45 учнів-ні туди. ні сюди. Проблема.
    3. Або 1 і 2 вкупі.
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    та тут не дуже і тягнуть за вуха у навчанні. Директор тут до того ставиться скептично- не ти, так на твоє місце є інші бажаючі ( бо щороку на 1 вересня завжди є певна кількість новачків, які сюди приходять у різні старші класи).Йому вигідніше :) узяти бажаючих, ніж тягнути трієчників.
    Списки вже є у відкритому доступі для всіх- найвищий бал зарахування- 106 найнижчий прохідний-74, 5. Тобто цьогоріч потрапити до гімназії легше, ніж раніше. Минулоріч найнижчий прохідний бал був 80. З другої сторони- цьогоріч другий рік поспіль в Академічну легше потрапити ніж у Класичну ( В АГ прохідний відраховується з 65 балів, в КГ- з 74.5)
    Загалом набрано 86 дітей ( тобто класи будуть менше , ніж по 30. Або їх доукомплектують тими "ким треба". Бо минулоріч теж набрали спочатку 58. А станом на 1 вересня виявилося 64).
    але при цьому всьому стабільно випускається по два 11 класи з кількістю по 24-34 ( як який рік) чоловіка з кожного. Значить, або не так багато йде у процентному відношенні до загальної кількості, або добирають на їх місце інших на 10-11 клас


    .
     
    Останнє редагування: 13 Червень 2015
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    ввела в оману. Глянула сьогодні списки минулого року. Найнижчий прохідний був 86
     
  10. Tatiana Lev

    Tatiana Lev Active Member

    Я про батьків тих дітей, що не хочуть, не можуть чи ін. витримувати ту посилену науку- це я про гімназії. А є діти, що зрозуміли- не їхнє то-- про ліцеї. Є діти, що з високим результатом вступні написали, а потім впродовж року втрачають інтерес до навчання. А батьки бігають, переживають.(стільки сил витрачено і сподівань, а тут така халепа).
    А ще мене мучить таке-- до чого схильна дитина 10 років? А хто то скаже? Всі, хто старшу доцю знають, дивувалися: фізика улюблена, а ми думали, що вона гуманітарій. І я була серед них. А в 4 кл. я тоді також не могла ще виявити, що в неї краще виходило в навчанні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Я до минулого року була впевнена, що дитина в мене математик. І не лише я, а і всі вчителі, які викладали у нього в молодшій школі. Тому дуже дивувалися, що ми йдем в гімназію гуманітарного спрямування. Я і сама була проти КГ, бо власне буле переконана щодо природничого його нахилу. А зараз- уже не впевнена. І то ще наступні роки покажуть. Бо наразі яскраво проявляється і гуманітарний нахил. І на сьогодні я взагалі не буду стверджувати щодо гуманітарного чи природничого спрямування.
    Так само от яскравий приклад у моїх друзів. Там і батько і мама- фізики. А донька на початках була 100% гуманітарієм. Батьки ще жартували, що "яблучко від яблунь далеко впало". А в середніх класах донька почала яскравао себе проявляти власне у природничому спрямуванні . Фізика, математика- стали 100% "її". А в 10 класі- черговий поворот: дитина твердо вирішила, що хоче стати журналістом. І в результаті без репетиторів і будь-якого стороннього втручання поступила в Університет на журналістику.

    Інші віддали свого сина в лінгвістичну гімназію. А малий у 8 класі заявив, що йде у фіз-мат. Причому заявив в кінці року- він не займався ні на курсах, ні з репетиторами. Батьки вирішили не перечити- хай пробує. А він пройшов. І навчання у фізматі йому йшло легко - тут дитині подобалося набагато більше, ніж в лінгвістичній.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Я зараз взагалі ні в чому не впевнена )) Але наступного року будемо пробувати поступати в гімназію, бо маю передчуття, що не варто нам лишатися там, де ми є зараз.
    Будь ласка, порадьте гімназії з напрямком інформатика/комп'ютерні технології. Подивилася, що таке є в НВК "Школа-гімназія "Сихівська", може, в інших також? Також розглядаємо Академічну - але це вже фізмат (хоча, теж варіант), а на які ще гімназії "технічного" спрямування варто звернути увагу?
    П.с. ЛФМЛ нам ідеально підійшов би за географією, але, знаючи, як воно - там вчитися, маю величезні сумніви щодо аж такої обдарованості моєї дитини.
     
  13. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Туди вступають пізніше, тож до того віку однозначно схильності дитини проявляться краще і мамині сумніви відпадуть.

    До речі, в Академічній пояснили, що профільність у них існує аж після 3 гімназійного класу - фізмат і хім.-біол.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Так, я знаю, але до 7-8 класу, боюся, ми втратимо кілька років, які можна було б ефективніше використати в гімназії. Все-таки буде більша мотивація вчитися і тягнутися за сильними учнями, а не почуватися заучкою серед тих, хто вчиться абияк, і думати, як би то і собі схалявити.
    Не те, щоб я рвалася відібрати в дитини дитинство, просто бачу, як воно - коли дитина замало завантажена і тиняється без діла з такими ж незайнятими дітьми. А ніж просто займатися зі мною і репетиторами, хай вже краще здобуває знання системно.
     
    Останнє редагування: 15 Червень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  15. Tatiana Lev

    Tatiana Lev Active Member

    То є певним чином міф, бо в класі різні діти. Якщо 2-3 "зірки" у певному предметі, то решта-- вчаться бути тими зірками. А є діти, що не вчаться. Просто це певний рівень, якого ми всі боїмося, бо не мали досвіду (переважно). Я от боюся, як дитина "вживеться" до вимог ЛАГ - досвіду посиленого навчання не було. А було середнього рівня, спецанглійська-- а 2 слова не зв"яже при потребі наразі. Але відмінниця -(кому то треба?). А з іншого боку, старша мала "невезуху" з вчителями англ. до 7 кл. Потім прийшла п. Марічка в "Надії" і надихнула -- дитя витягнуло саме без репетиторів собі знання на добрий рівень, в ліцеї потрапила в найсильнішу групу, хоча її знання були не до порівняння з учнями з ЛАГ, наприклад.
    Однозначно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Не варто боятися :), я он свого малого теж націлюю, щоб добре вчився й т.д., й вже відтепер сиджу в цій темі й вичитую, що де і як. Мені свого часу гімназія дала мега-багато - я це зацінила вже у старшому віці, а до того трохи нила, що інші он гуляють, а я все за книжками...Але зате перший курс Політеху (яким всі лякали, що там важко вчитися) мені був дуже легкий - бо знання саме по економіці й ек.теорії я мала глибші з гімназії, ніж нам в Політесі викладали...п.с. в мене був клас в гімназії з економічним ухилом ну й поступала я також на економічний факультет.
    А взагалі в мене мрія, щоб малий вчився, як й чоловік - у ЛФМЛ, ну але туди аж після 7..
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. zoyana

    zoyana New Member

    Малий поступив у ЛАГ, Класичну і Євшан з хорошими результатами. Дуже хвилювалися щоб зумів зібратися і себе проявити, а тепер не можемо вибрати куди йти вчитися. ЛАГ син відкинув самостійно ( не сподобалась йому атмосфера і "старі вчителі" на іспитах). А між класичною і Євшаном делема, найбільше любить математику і англійську :)
    Може хтось мав досвід з цими гімназіями і може їх порівняти?
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    в Сихівській гімназії в реалі вивченню інформаційних технологій приділяють не більшу і не меншу увагу, ніж в інших гімназіях. Тобто власне як по цьому напрямку ( комп ютерних технологій)на неї не варто покладати особливих надій.Стосовно спрямування, то тут в темці вже правильно написано- в 10 років ви на 100% не будете впевнені у нахилах дитини. ТОму- обирати гімназію як гімназію, а далі- вже дивитися по схильностям дитини у старшому віці. По суті, КГ та АГ перші два роки вивчення дисциплін (з невеликими нюансами) в обох закладах іде +- однаково. Більш посилене спрямування у гуманітарний чи технічний напрям йде власне трішки пізніше- з класу 7, коли по програмі додаються інші природничі дисципліни ( адже у 5-6 класах діти ще не вивчають ні фізики, ні хімії, і ще немає навіть розподілу математики на алгебру та геометрію). До цього часу вже можна визначитися із нахилами дитини і вирішувати- чи залишати дитину у цьому закладі, чи за рік-два йти у інший. Тим більше, що якщо дитина реально покаже сильне бажання до природничого напряму, альтернативи фіз-мату не становить жодна гімназія. І тоді діти йдуть сюди з різних- і з АГ, і з КГ, і з Євшану, і з Сихівської. А в хіміко-біологічний клас фіз-мату вже не перший рік одні з найкращих результатів показують учні узагалі англійської 45 спецшколи з рос. мовою викладання.

    Так що після молодшої школи обирати гімназію, яка вам зручніша до місцерозташування, до якої ближче "душа" лежить, пробувати свої сили можна і в кілька. А вже далі визначатися по ходу

    п.с. я сама закінчувала фіз-мат клас , хоча в подальшому навчання у вузі продовжувала гуманітарного профілю. І під час навчання у природничому класі вже знала, що все-рівно піду по іншому напрямку. Із моїх 26 однокласників 13 продовжили навчання у Політехніці, 2 в Меді, а решта пішли по гуманітарному профілю.
     
    Останнє редагування: 16 Червень 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Princess

    Princess Well-Known Member

    стосовно інформатики у Сихівській гімназії: до 8 класу програма стандартна, як для гімназії (є мінімальні відмінності від звичайних шкіл, але не надто принципові; за старими програмами було разючіше). 8-9 клас маємо поглиблене вивчення інформатики (хоча, мабуть нинішні 6-класники і молодші того вже не матимуть, принаймні я не планую). 10-11 клас - профіль з інформатики, порівняно глибоке вивчення.

    стосовно інших гімназій з інформатичним профілем, то це ЛФМЛ, Євшан, ЛАГ - ті, котрі часто звучать в інформатичних колах.
    раніше інформатика вивчалась у 9-11 класі, тож бодай якесь її вивчення у 5-9 класах було вже допрофільним навчанням, поглибленим вивченням і т.д. зараз інформатика вивчається з 2 і 5 класу (кому як попало з новими програмами), тож ситуація вирівнюється як для спеціалізованих, так і звичайних шкіл (наскільки вона в принципі може вирівнятись)
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Тоді в нас Євшан залишається, бо з рештою логістика так чи інакше з ускладненнями. І за профілем, зрештою, підходить. Інша справа, якщо він "вже не той", то трошки зле, але в будь-якому разі можна потім шукати варіанти. Зорієнтуйте, будь-ласка по вартості навчання в Євшані, підготовці - ми будемо займатися з вчителькою, але, очевидно, варто ще й підготовку в Євшані пройти.
    От я теж мала такі підозри. Дякую за інформацію.