Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Milongera, 14 Листопад 2013.

  1. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Пропоную обговорити французькі методи виховання, подані в цій книзі. А, можливо, й методи інших народів, які вам відомі. Що вам подобається, що ви б запозичили?
    Про цю конкретну книгу скажу, що перші розділи викликали абсолютне несприйняття, заперечення - про ГВ і навчання сну. Однак багато інших моментів мені сподобалося, зрозуміла, що я десь інтуїтивно цього б дотримувалася. Але є й багато суперечностей.
    Хто не читав - наведу кілька абзаців, щоб заінтригувати і спонукати прочитати:

     
  2. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1674565&postcount=87
    отут писала
    і ще отут задавала питання -http://lyalechka.livejournal.com/8921779.html?view=comments

    пару цитат

     
  3. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    ну ясно, що десь воно необ'єктивно, авторка сама писала, що і крайнощі різні бачила.
    Мене теж страшно здивувало, що немовля можна годувати 4 рази на добу (бо вночі воно спить і навіть якщо голодне, то потерпить).
    Підтримую сімейну ієрархію - батьки не друзі,а наставники, вчителі.
    Великі очі теж планую запозичити :girl_yes2:
    Ще мені дууууже сподобалося як вони вчать діток культури їжі. Оце вироблення смаків, вміння отримувати від їжі задоволення.
    Виховання терплячості методом спільних з мамою занять випіканням :girl_yes2:
    І особливо навчання помірному, усвідомленому вживанню солодощів і шоколаду. А не те, як у нас деякі матусі - до трьох цукерки не дадуть. Ну правда, ще шоколад якісний треба знайти.
     
  4. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    в темі про книги обговорювали вже
    мені книга сподобалась, але я не сприймаю її як "методи виховання", ні як "інструкцію до застосування", швидше як художню книжку з різними історіями і з різним досвідом, з різними підходами:) читати раджу....для загального розвитку щоб обговорення не грунтувалось на вибраних цитатах:girl_yes2:
    читається легко і висновки кожен робить свої
    хтось в цій книзі бачить тільки "метод паузи", страшне дуду і короткотривале гв, хтось культуру харчування, стьоб з новомодних методик розвитку, просто інформацію про те які бувають яслі і садочки і про те як трансформувалось уявлення про методи виховання
    я зараз за кордоном і спостерігаю на майданчику за дітками різних національностей і за тими що з мамами і за тими, що з нянями гуляють і просто диву дивуюсь наскільки ставлення зовсім інше ніж в нас, діти в піску копирсаються, ніхто не кричить і не "нєкає" , не тріпає і не свариться, ходять босоніж, постійно щось жують (бррр), жодного разу не бачила ні сварок ні бійок, ні криків
     
  5. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    ну це той самий педприкорм
    неамерика))
     
  6. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    Мені та книжка - ні риба ні м'ясо. І не художня, і не документальна. Враження, ніби читаєш блог. Все описане там дуже суб'єктивне. Мені ніякої цінності та книжка не принесла. З розряду "прочитала і забула".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    Прочитала половину . Ну просто цікаво почитати. Навіть не задумуюсь що правда а що ні. Я і так своїм дозволяю багато , і на мене часом дивляться як на дивачку )
    А привіт, папа, будь ласка - менша говорить завжди, всім, дома і на вулиці і навіть цицю будь-ласка )
    А старша людина творча ій не до таких тонкощів)
    До кожного свій підхід
     
  8. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    о, як блог, точно
    ага, як і "всі різні":)
    але ж поговорити треба :girl_haha:
     
  9. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    99 % )
    заодно i цiкавi посилання можна почитати.
    може ще Мирослава 82 котра там живе шось роскаже.
    ми все одно французами не станемо, але мож комусь згодиться.
     
  10. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    Повністю згідна. Читала на відпочинку, читалось легко, щось подобалось, щось ні. Найбільше сподобалось про сон, але у моєму другому))) випадку це було б просто нереально.
    Але мені особисто набагато більше подобається книга "Буквар для батьків" Яцека Мицельського видавництва "Свідчадо". Перечитала її мабуть сто раз. Але от з дотриманням правил - проблемно.
     
  11. Mary

    Mary Active Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    Перший раз почула про цю книгу у вересні цього року. Були в гостях в сестри в Росії. М"яко кажучи, були шоковані. Її сину 4 місяці, "виховують" його по книжці. Годують в 21.00, наступний раз в 7 ранку. Просинається вночі, плаче, ніхто не підходить. Вдень -годують що 3 години. Якщо плаче між годуванням, то теж батьки на руки не беруть, бо: "он должен понимать, что истерикой ничего не добьется". В якісь моменти мої нерви здавали, забирала малого до себе. Одного разу бабуся не дала мені його забрати, бо "воспитательный момент, подчинил себе всех, и тд"
    Щодо мого сина - він в нас дуже активний, не сидить ні хвилини на місці, але гарно розмовляє, розказує віршики, співає. Йому 2 роки 2 місяці. Що я там вислухала про нього... "Почему он плачет? Что он не понимает, что мы общаемся?", "Почему он не сидит за столом и не ждет пока ты покушаешь?" Таких "чому" було дуже багато. Усі наші аргументи щодо материнського тепла, позитивного виховання викликали в них саркастичну усмішку. Бо у Франції діти виховані, батьки щасливі і життя прекрасне. А ми плоди свого позитивного батьківства пожинаємо вже зараз.
     
  12. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    Наторелло, не знаю, але наш педприкорм не настільки вишуканий. НАприклад, я щось не можу на кожну трапезу приготувати три різні страви.

    Хотіла спитати дівчат щодо того "кусочнічества". Я досі щось не можу виробити свого ставлення. Чи потрібно дитині протягом дня перекушувати? Моя, наприклад, якось не просить постійно щось жувати. Ну я іноді можу дати морквину чи печенько, їсть із задоволенням, але чи це їй реально потрібне? Чи вона голодна? Наразі ми вивчаємо їжу, смакуємо. А як бути далі, коли дитина підросте? Ну от мене цікавить питання тих перекусів.
    Я сама малоїжка і дуже рідко перекушую.
     
  13. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    хтось має лінк на книжку?
     
  14. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    я читала отут http://lib.rus.ec/b/436341/read
     
  15. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    Це напевно правда, моя Іринка до солодкого дуже прохолодно відноситься, до 3 років практично не пробувала.
    Про книжку - для мене щось цікаве - то були останні розділи, щось ближче до реальності. Для себе взяла - поменше коментувати все підряд, то справді "моя " проблема.
    Ну і автор класно пише, так з гумором, особливо про період народження близнюків:)
    Ну а ГВ, сон, яслі - то для мене "жесть".
     
  17. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

     
  18. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.


     
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Французькі діти не плюються їжею. Обговорення книги.

    я малого теж обмежувала у солодкому ( Сірзів тоді не читала). зараз йому 9. Солодощі любить, але неконтрольовано їх не їсть. Вони лежать вільно, але щоб він бігав до цукерниці і поїдав , що "погано лежить"- такого немає.Може після обіду і вечері піти собі до чаю узяти щось із солодощів, але щоб мав просто нестримну тягу ( так, як я це бачу у своїх племінників, де солодощі дозволялися з дуже раннього віку і безконтрольно- " ну бо це ж дитина")- такого немає. До речі, нічого із солодкого ніколи не ховала. Все було на виду. Просто коли вони вже дозволялися, ми теж встановлювали норму. Малий це знав. І вже потім у нього це увійшло у звичку- норми з віком розширилися, його уже ніхто не контролює,солодощі він любить, але "відриватися" на них не стане.

    ---------- Додано в 13:33 ---------- Попередній допис був написаний в 13:28 ----------

    була теж цікава книжка ( зараз не пригадаю авторки) як вони виховують дітей у Японії. Там теж багато є речей, які б шокували нашу маму. А коли я була в коліжанки у гостях в Ізраїлі, і бачила, як виховують діток там, то теж наші мами би знайшли привід шокуватися. Так що це все цікаво, але не більше, як досвід "іноземних" мам.Їм добре так, а нашій мамі- по іншому. І те і інше має право на існування.