Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Flina, 2 Серпень 2011.

  1. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    У Львові при пологах ЕА, здається, лише на Батальній робили. А вона і так закрита...
     
  2. Guapa

    Guapa Active Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    В медінституті також роблять.
     
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    застосовують ( і не лише при операціях на ногах, але і пахові грижі , і ще цілий ряд опреацій так проводять). Зрештою, і не лише чоловікам. Але зачасту це не ЕА, а спинальна ( різниця там у тому, що анестетик вводиться у трішки глибшу зону- спиномозковий простір. При ЕА анестетик вводиться у епідуральний простір ( нервовий пучок). При ЕА застосовують товсту голку, при СА- тонку. Який вид анестезії застосовувати при тих чи інших втручаннях- вирішується індивідуально по характеру самого втручання.
    блокується нервовий пучок в епідуральному просторі. А вже самі відчуття- у кожного можуть бути різні ( чутливість у кожної людини своя)- хтось узагалі нічого не відчуває нижче пояса, хтось - оніміння і певні неприємні відчуття...
    найчастіше застосовували на Батальній як альтернативу загальному наркозу при КР ( пропонують інколи жінкам такий спосіб обрати на КР) чи певних проблемах зі здоров ям на природініх пологах ( ЕА має ряд "побічних ефектів", які часом якраз потрібно застосувати , щоб нейтралізувати проблеми. Наприклад, коли пологи йдуть при надвисокому тиску). На природніх пологах "просто так, лиш за бажанням жінки"- її практично не застосовували.
    В Меді, на Джамбула, і навіть на Мечнікова за потребою теж застосовують ЕА ( наприклад, коли при КР пацієнтці протипоказаний загальний наркоз або немає можливості інтубувати через захворювання дихальних шляхів)
     
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    а в нас є тема просто про анестезію при пологах? чи тільки про ЕА?
     
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    напевно, окремої теми нема :)
    а що ще крім епідуралу буває?
     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    та будь-що через капельницю.
    я хочу про негативні наслідки, а то всі так просять те знеболювальне, а потім жаліються, що дитинка неспокійна.
    але то мабуть в інструкції до конкретного препарату треба читати.
     
  7. qwas

    qwas Member

    лежу і читаю цю тему і чесно кажучи не розумію деяких людей(але то певно мої проблеми)).Не у всіх все гладко і просто....мене чекає КР .Положення сідничне,дитина випереджає розвиток на 3-4 тижні і шийка два рази обмотана пуповиною.Вагітність довгоочікувана і я не посмію ризикувати її життям.А почитавши про те що все шкодить і дитині і мамі і дитина буде невпевнена....не життєрадісна ...і т.д.і т.п.....просто дякую за "підтримку".
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. PNL

    PNL Well-Known Member

    Моі дві сестри мали кесерово, і обоє діток здоровенькі, розумники, не варто ризикувати життям малятка , все буде добре
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. LinaD

    LinaD Member

    Прочитала цю тему від початку до кінця (щоб не кидали капцями і не посилали спочатку читати, а потім писати), та і не лише на форумі посиденьок але і на інших форумах. Ця тема мене дуже хвилює. До родів тема епідуралки для мене була абсолютно закрита. Ні, і все.Серед близьких знайомих моїй сестрі робили на батальній, років 7 тому, ледве відкачали, пару тижднів в реанімації, анастезіолог кудись не туди вколов. Тому я казала, вмирати буду - не погоджусь.
    Роди мене дещо змінили в тому плані. Я стала не така категорична. Не буду описувати роди, бо таке в більшості дівчат...Лікар сказав, що якщо бути відвертим, то 9 з 10 просять під час активної фази обезболення або кесарський розтин. Я просила, а він виявився не прихильником епідуралки. Але зі мною не розмовляв, розмовляв з чоловіком...бо я вже нормально не мислила. Єдине що я запамятала, це фразу "Я не имею права отказать роженеце в обезбаливании, решать вам". Тобто - епідуралка, це не за показами виходить при природніх пологах. Мій чоловік вирішив, що не треба і я потім з відчуттям яка я супер-герой...родила сама, без нічого. Але було..жесть. Потім героїзм почав відходити, коли у перший рік після пологів, гуляючи з калясками і обговорюючи тему пологів, я розповідала, як було боляче, одержувала підняті брови співрозмовниць і питання "Почему не сделала єпидуралку?". Я кажу "Ну як, терпіла!". А мені "Зачем?". Потім мене здивувала мій гінеколог, при обговоренні моїх страхів друхих пологів. Засміялась і сказала "Тоже мне проблема, сделаешь єпидуралку и все". Я їй кажу, що лікар був проти. А вона сказала, що він відомий на все місто противник епідуралки, всі інші роблять без питань.
    І ще. Живу в іншому місті, і тут епідуралка набагато більш розповсюджена ніж у Львові. Тут тема форуму про епідуралку трохи відрізняється, від теми на моїх улюблених посиденьках. Тут скоріш капцями закидують тих дівчат, які пишуть, що треба терпіти біль, бо це природно.



    Ось чому я у цій темці. В мене тепер немає чіткої позиції.
    Для себе з форумів зробила наступний висновок:
    Читати треба пости лише тих, хто робив власне епідуралку, щоб зробити якісь реальні висновки. Категорично проти епідуралки виключно ті, хто її НЕ робив. Аргументи: найчастіше зустрічається: треба терпіти біль, це егоїзм, потім про шкоду для дитини, і лиш деякі, про шкоду для матері. Почитавши багато форумів, з реальних випадків тих, хто робив епідуралку, я знайшла один пост, де було вказано що щось сталося реально з дитиною - дитина застряла в потугах і потім лікували в невролога (для інфо: моя дитина теж застряла в потугах і без епідуралки, які тривали дві години, слава Богу не лікували у невролога). Про наслідки для мами було. Відсотків 5% напевно, з загальної кількості писали про головні болі, що трусило потім сильно, і пару дівчат писали про ускладнення в області спини-поясниці. Ось вони рекомендували подумати, перед тим як робити епідуралку. З тих хто робив епідуралку, більшість гарно відзивались про роди і однозначно рекомендували епідуралку.
    Найбільш показовими для мене були ті пости, коли одні роди були без епідуралки, другі - з нею. Тут всі власне рекомендували епідуралку безумовно.

    Чому так багато написала, бо для себе так і не визначилась. Негативний результат епідуралки - він відсутності досвіду лікара. Так напевне було на Батальній у моєї сетри. Її випадок має для мене поки єдиний аргумент проти, але дуже вагомий.
    Тому маю прохання до дівчат, власне котрі робили епідуралку, написати відгуки в цій темці.
     
    Останнє редагування: 3 Квітень 2015
    • Подобається Подобається x 3
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Народжують природно з сідничним передлежанням теж. І з подвійним обвиттям теж. Треба просто шукати лікаря.
    Моя сестра з першим мала епідуралку - мали коліки 3 місяці, дитнка була дуже не спокійна. Друга дитинка без епідуралки - то золота дитина, коліків не було, спокійний, прекрасно спить.
    Я ій кажу, що то може бути вплив епідуралки, але вона не вірить. З другим теж хотіла еа, але анестезіолог не встиг прийти))
     
  11. LinaD

    LinaD Member

    Я народжувала без епідуралки - в малого рівно 3 місяці колікі і жодної ночі до 3 місяців він не спав, криком кричав. Моя кума теж з малою мала колікі, десь до 2.5 місяців не спали. Теж без епідуралки народжувала, а зараз народила другу дитину і теж без епідуралки - з першого дня дитина їсть і спить, без коліків. Тому не розумію, при чому тут епідуралка, тим більше при епідуралці дитині нічого не попадає в організм, на відміну від повної анестезії. Колікі - то інша тема. З коліками масса дітей. Мені тут одна дівчина, фанатка висаджування, місяць доказувала, що в моєї дитини колікі, бо я памперсами користуюсь. Чому колікі були раніше у дітей, до памперсів, вона так і не пояснила. Так само епідуралка. ЇЇ у нас не так давно практикують, як за кордоном, а коліки були у нашого покоління, у покоління моїх батьків, бо бабця казала, що тато кричав ночами перші місяці дико, думаю колікі були завжди)))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Та я не кажу, що стовідсоткова кореляція між коліками і еа. Я кажу, що еа збільшує ймовірність мати неспокійну дитину. І це не я придумала, а написано в офіційних побічних діях до еа.

    Надіслано від мого HTC Desire C, використовуючи Tapatalk
     
  13. qwas

    qwas Member

    у мене перші пологи були природні і без обезболення і дитина мала коліки до 3-х місяців дуже сильні та і неспокйна була....тому я не думаю що це від ЕА залежить.Звичайно що будь-які медикаменти при пологах дають свій відбиток але ризикувати родити самій скоріше не буду.Одна справа коли є обвиття і дитинка головою іде а інше коли сідниці а головка велика і ще й в пуповині...
     
  14. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Родила без еа. Але пологи були складними із зупинкою родової діяльності на етапі потуг. Дитинка неспокійна і коліки мали.
    Знайома родила з еа. І її доня коліків не мала і дуже спокійна була.
    Повна протилежність моїй :)
     
  15. readytogo

    readytogo Well-Known Member

    Думаю, що коліки до ЕА абсолютно ніякого відношення не мають.
    Львівські лікарі проти ЕА, бо наші анестезіологи не мають практики у проведенні ЕА. Я не заперечую негативного впливу епідуралу на здоров'я матері та дитини, але нмд той же КР краще зробити з епідуралом, ніж під загальним наркозом.
    Моя сестра в Празі перший раз народжувала з ЕА, ну бо там потрібна офіційна відмова від того. Народила то безболісно, з посмішкою на обличчі. Зате після того як епідурал відпустив, то казала, що була цілий день "як трактором переіхана", так все боліло. А згадайте дівчата себе, зразу після того як вийшла дитина, то відчуваєш таке полегшення, що всі наступні дні реабілітаціі здаються вже смішними та легкими. Другу дитину сестра вже народжувала без епідуралу і повністю задоволена.
    До слова, я мала відносно природні пологи (чому відносно? Бо була стимуляція, я тоді ще не читала ДП,а довіряла лікарю). Так от, дитина моя була спокійна і не мала жодних колік, єдине, що перший місяць практично постійно була на грудях і спала проміжками по годині. Але знову ж таки прочитавши ДП, зрозуміла, що це нормально.
     
  16. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    А хто народжував з ЕА у Львові ?
     
  17. Fast

    Fast Well-Known Member

    Теке враження, що у Львові з тим глухо, як і 6 років тому. В мене дитина народжувалась сідничками і лікарі розглядали лише 2 варіанти - КР і природні. Народжувала сама, але голова в дитини була маленька, а з ваготю на УЗД таки промахнулись. Пологи вважались складними. Ще раз народжувати сідничками, не знаю чи б наважилась. Тому так радити - ж народжують, я б не стала. Мені ще в пологовому дали скерування на УЗД кульшових суглобів(було все ОК), а на масажі шиї таки ходили.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  18. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    В мене буде КР з епідуралкою в Австрії. До цієї теми я була спокійна і не хвилювалась. Начиталась тут різних жахів і починаю хвилюватись:sad: і думати про природні пологи... Але я маю двійню, тому маю величезні сумніви шодо того, чи зможу я дати раду собі з 2 дітками, щоб не зашкодити другому; чи нормально пройдуть ті пологи для них. Бо я реально дрібонька і слабонька в фізичному плані і дуууже чутлива до всіляких процедур...тим більше після двох місяців в лікарні.
    Ще одне але: особисто бачила двох жінок після кесаревого з ЕА і трьох після інших операцій. Всі відійшли нормально. В однієї лише боліла голова, але вона боліла в неї і до операції.
    При епідуралці дійсно дитинці нічого не дістається, бо препарат не попадає в кров. В моєму випадку загальна небезпечна для другої дитинки.
    Якби мала одну дитинку, то народжувала б природньо і без анестезії (папери б підписала на неї звичайно на всякий випадок).
    І знову повертаючись до України. Є хороші спеціалісти. Є і кращі, ніж тут, бо в умовах українських лікарень роблять теж, що роблять тут з усім обладнанням. Але якість ліків в Україні... Ми всі чули неодноразово про підробки медикаментів. Знаю випадки інвалідності (і навіть летальні випадки) у діток після вакцинації. Тому, просячи анестезію на природні пологи, зважте ще і цей факт.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    А шо то за настрой такий? То може хоч спробуйте пп.
     
  20. Radistka

    Radistka Well-Known Member

    під Вашу відповідальність? :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 4