ДТП. Чи завжди винний винен?

Тема у розділі 'За кермом', створена користувачем mrochkizm, 30 Жовтень 2013.

  1. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: ДТП. Чи завжди винний винен?

    Ну кожен чує що хоче почути. Повірте, водії теж ходять пішки -літати ніхто не вміє:girl_smile:
    Та причина банальна - штрафанути водія легше і приємніше (думаю, всі орієнтуються які розміри штрафів). Дітям в школах роз'яснюють, але вони виходять зі школи і батьки/бабусі їх переводять через дорогу де і як попало. А дорослі пішоходи завжди думають, що вони мудріші, ніж хтось інший.
    Ще помітила такий нюанс - часто люди зляться і заздрять тим, в кого є авто. Ведуть себе викликаюче і на зло. Мені тут в карму недавно написали, що мені з-за керма дуже добре говорити про ситуацію в громадському транспорті. Повірте, я теж людина і пересуваюсь не лише на власному авто. Тому давайте будемо просто добрішими і взаємоввічливішими - буде значно легше всім. І окремо прошу кожного і кожну - як бачите, що дитину вчать перебагати перед машинами, то не проходьте мимо, присоромте "вчителя", бо діти - то ж наше майбутнє.
     
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ДТП. Чи завжди винний винен?

    і почуєте у відповідь про себе стільки нового ;)
    Бо якщо вони так ідуть значить вважають, що праві і їм цілковито начхати на всіх інших, зокрема на правила безпеки. І що дитина бере з них приклад.

    Коли бачу мамашку, котра переходить дорогу з двома дітьми в недозволеному місці, одне на руках, друге позаду плентається, так і хочеться по голові їй настукати. Це сумно, дуже сумно :sad:

    Недавно їду в маршрутці на роботу. Світлофор. Ми в лівому ряду. Мама з хлопчиком років чотирьох до водія "відкрийте двері, ми швиденько вискочимо." Водій на неї так розвернувся, подивися і на диво культурно її спитав чи вона розуміє про що просить. Розуміє, бо "вони ж спішать, а від зупинки буде далеко йти, а вона ж з дитиною"
    Це мені іноді нагадує анекдот "та я ж сільський, я городами..."

    Раз зробили зауваження одній поважній пані з тлумками що повільненько так переходила 4 смуги в недозволеному місці. У відповідь посипались такі відбірні прокльони. Роз"їздились тут, нема як людям перейти...
    Хороша така тітонька була. Раптом через 300 м прокололи колесо...
     
  3. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: ДТП. Чи завжди винний винен?

    Знаю. Пробувала. І говорю далі. Не почує дорослий, то може хоч в дитини десь в пам'яті то залишиться. Мені не принципово на один раз більше почути, яка я зелена і погано вихована:girl_in_dreams:
    Бо....
    Яка ж вона нещасна та тітка насправді...:girl_sad:
    Ну є ще адекватні люди:girl_dance:
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ДТП. Чи завжди винний винен?

    адекватні, хе. Сяде за її дурість хто? Явно не вона, вона постраждала.

    ---------- Додано в 15:19 ---------- Попередній допис був написаний в 14:51 ----------

    повертались ми недавно з Рівне.
    Дорога гарна, але 10 вечора, дощ і туман відповідно. За межами населеного пункту. Дорога і ліс довкола. І тут перед нами з темряви виринає машина-привид з швидкістю 30 км/год. Трійка без ЖОДНИХ(!) вогнів (габаритних, фар, стопів). Ну а шо? вони в нього не працюють, а їхати треба. А влетиш йому в зад - хто винен? правильно.
    А те, що це щось завідомо створює аварійну ситуацію на дорозі (навіть не на сільській, а магістральній) нецікаво. Що з нього візьмеш?
    Таких витягувати з машини і хіба що пику товкти.
     
  5. Wonder

    Wonder New Member

    Відповідь: ДТП. Чи завжди винний винен?

    пригадалась історія, що трапилась з моїм батьком, правда десь вже 9-10 років тому
    татко в мене водій, на будівельній фірмі, на водовозі їздить

    і от попав йому чоловік під колеса, вискочив прямо на мості, тата визнали не винним, навіть постраждалий одразу сказав що жодних притензій нема
    а в мужчини того переломи в нозі складні були

    тато прийшов додому просто ніякий, потім по ночах не спав нормально

    мама на наступний день з татом в лікарню, оплатила лікарства і першу операцію, хоча тоді грошей в нас самих не дуже було

    і якось тоді не виникало питання, що водій не був винний
    хоч багато знайомих казали, що ми дурні, що вина не наша, що то так багато грошей потратили
    а мої батьки виходили з того, що людина постраждали, хоч і зі своєї дурості, але так вийшло, що зробиш, тато без вини почувався винним

    от я і подумала, що це певно питання сумління, хто винний в такій ситуації
     
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дівчата, маємо біля роботи пішохідний перехід зі світлофором. За останній місяць двох людей збили машини. Люди йшли на свій зелений, машини їхали на червоний. І часто машини там їдуть на червоний. Куди можна звернутися? Як можна вплинути на таку ситуацію? Ми вже боїмося переходити дорогу.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  7. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    @Happy Fiancee
    Як я Вас розумію, я коли ходила в спортзал, то на перехресті Антоновича ,кульпарківська- , бічна Люблінської, не знаю назви, я постійно матюкалась і то голосно:girl_cray:. Ті машини їхали коли ти переходиш на свій зелений, бо вони стартанули на жовтий і конче їм тре проїхати. Коли показую що в мене зелений, куди ти йолопе прешся, він їде мало не по ногам. Я вже казала як поставити там даї, то штрафів наберуть в бюджет бааагато. Теж питала куди писати, але тепер не ходжу і не нервуюсь:girl_crazy:
     
  8. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @mamvasulka в нас колега досі в комі і не знати чи виживе... При тому, що там не завершення маневру було, а тупо летів на червоний, який світився вже досить довго. Дехто вже встиг перейти. Другий випадок був легший (людина менше постраждала). Але суті то не міняє. Так не має бути. Ми то маємо ідеї (камера, лежачий поліцейський), але куди звертатися?
     
    • Співчуваю Співчуваю x 3
  9. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    В Патрульну поліцію, вони зараз виконують функції ДАІ. На сайті є контакти, номер гарячої лінії.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  10. Siania

    Siania Love Life

    Не може бути жовте світло для машин, якщо в пішохода зелене. В пішоходів включається червоне, і аж тоді загорається жовте для водіїв.
    Часто є зелена стрілочка, і водії мають право їхати, якщо нема перешкоди, тому водії підїжджають до переходу, а пішоходи часто панікують, що на них їдуть, хоча це не так)))
    Але є й наглі водії, факт.
    Переходьте дорогу виключно тоді, коли авто зупинилось. Береженого Бог береже.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  11. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Happy Fiancee зараз дуже активно працюють депутати від міської ради. Можливо звернення до, якогось, що приймає від даної дільниці, щоб якось, той перехід облагородили, додали освітлення, патрул був...
    Я вас теж дуже розумій, в нас інколи світло біля роботи виключають і світлофор не працює. Ще й дорога швидкісна і світлофор внизу гірки. Без світла перейти просто не реально.
     
  12. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Культура їзди в нашій країні - без слів просто:not_i:
    Я ЗАВЖДИ ступаю на проїджу частину тільки коли перевірю чи всі автомобілі дійсно зупинились. А нерегульовані пішохідні взагалі стараюсь оминати як тільки можу.
     
  13. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Я своїм дітям завжди кажу, що переходити дорогу тільки тоді, коли є зоровий контакт з водієм. Навіть на їхнє зелене. В іншому випадку-ніякої гарантії, що тебе не зіб‘ють.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  14. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    + + +. Постійно це повторюю, і як йдемо разом - показую. Нерегульований перехід - підійшли і дивимось, якщо дуже далеко немає машин - переходимо; якщо машина наближається, навіть сповільнюється - чекаємо, поки зупиниться (є варіант - під'їжджає і мигає фарами, значить пропускає), тільки тоді переходимо. Не зупиняється, пофік, чекаємо того, хто зупиниться.
    Перехід з світлофором - майже те саме, після "нашого" зеленого переконуємось, що всі машини зупинились - тоді йдемо. Як підійшли на "вже зелений" і не знаємо, чи скоро закінчиться, краще перестрахуватись і перечекати наступного (саме тому дуже люблю світлофори з зворотнім відліком, тут прогнозовано, і якщо залишаються лічені секунди - нІчого і починати).
    Навіть якщо дуже поспішаємо і запізнюємось. Ми в себе одні, а навіть чемний водій може помилитись, може відмовити гальмо і т.п., а про нечемних і мови немає...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
    • Смішно Смішно x 1
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    Навіть після того,як машина зупинилась нема гарантії, що вона одразу не рушить, знаю такий випадок, добре, що при малій швидкості люди травм не заробили.Мені кульпарківську перейти в любому місці то така проблема, а біля фамілії, то капці
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    В нашому смт на трасі, на пішохідному переході фура збила школяра. Фура наближалася до переходу, хлопчина собі пішов, водій почав гальмувати, але повністю зупинити машину не зміг. Хлопець живий, зубів нема, ребра поламані.
    Але щось не так з учнями старшої школи, то точно. Особливо тут, в маленькому містечку, де рух не такий активний як у Львові, це якась катастрофа.
    Діти не бачать нічого окрім зебри. Це для них як коридор безпеки. Тільки вчора перед моїм капотом вивалилося дві дівчини, до переходу мені лишалося може 0,5 м. І це не вперше.
    Така сама ситуація під школою. Машина задом виїздить з парковки, діти стоять купками по 5-10 чол і не відходять. І бачу, що вони дивляться на машину. Але не відійдуть. Молодші школярі миттю розбігаються по тротуарах. Ті стоять, ніби кидають водію виклик
    Їм пофіг? Вони думають що безсмертні? Така ризиковість надає їм безумного шарму, у їх баченні?
    Мами підлітків, поясніть мені. Бо я собі не уявляю як спинити фуру за 1м до переходу навіть при швидкості 30 км/год. А діти цього не розуміють?
    Доречі, той випадок перекликається з назвою теми - винуватець ДТП не винен в випадку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ну, це де факто...
    В нас є на окружній перехрестя і там дуже небезчно, аварійне місце. З гірки додолу і в протилежному- вгору. Нарешті, поставили для пішоходів світлофор керований вручну.. Так от, я вчу малого ,коли згори їде фура- почекати і не натискати кнопку світлофора, поки не проїде. Їм, зупинятись насправді набагато важче. От, я вчу дитину, пояснюю але ,коли він підросте і буде сам- я лише маю надію, що робитиме, як вчили. Що в тих підлітків у головах ,хто знає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Як варіант - на уроках фізики, коли вчать про прискорення/гальмування, замість якоїсь абстрактної задачі нехай би розв'язали з дітьми задачу про фуру... про імовірну силу удару при різній швидкості, якщо пішохід вискакує несподівано і гальмівного шляху не вистачить навіть при малій швидкості і вчасному гальмуванні. Якісь ролики з манекенами / краш тести, чи мультики показали би тим дітям. Може були би не такі впевнені і обережніші. А то в школі наука окремо, а життя окремо. Ну і звісно батьки - з малого віку вчити, повторювати і головне - показувати власний приклад.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    • Подобається Подобається x 6