Домашні поради

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Chortenia, 2 Липень 2008.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Пропоную у дані гілочці ставити запитання та давати поради стосовно різноманітних хатніх справ. Щось на кшталт "поради досвідченої господині", але те, що не стосується кухні.
    Маю перше: у мене обручка з білого та жовтого золота трохи потьмяніла. Яким чином найкраще відполірувати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Adriana

    Adriana Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    а я срібло чищу зубним порошком, ну на крайній випадок зубною пастою - помагає, срібні вироби як нові :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    а як саме? бо щось мені не дуже помогло? я брала старою зубною щіткою потерла - змила. Але воно яке було таке лишилось
     
  4. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    А в мене є спеціальний засіб окремо для золота і окремо для срібла. Відчищує так що все стає як нове. Те що для золота смердить аміаком. А зубна паста чи порошок знімають верхній шар
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Adriana

    Adriana Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    беру зубну щітку насиплю порошку/зубну пасту і чищу, тре трошки сили прикласти і всьо відчищається, жодних подряпин не має
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    Спробую зубним порошком. а в моєї куми є спеціальна тряпочка якась для срібла - нею все відчищається. але то ж тре до неї заїхати,а нема часу або забувається:)

    Додано через 1 хвилину
    А хто чим у пароварці з нагрівального елемента накип зчищає?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    на окріп заливаєте пачку лимонної кислоти. Даєте постояти з півгодини. Все. І запаху як від оцету не буде.
     
    • Подобається Подобається x 8
  8. Leopolis

    Leopolis Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    Чи можна приєднатись до порад та рекомендаціям чоловікам з досвідом? :)
    Чистка срібних виробів високої проби - у них є більший відсоток чистого срібла, отож окиси, що з’являються на їх поверхні, мають інший характер, ніж окисли низькопробних сплавів. Такі вироби доцільно помістити на декілька годин в розчин нашатирного спирту (90% води, 10% аміаку), або содовий розчин (100 г води, 30 г харчової соди). Можна і просто старою вологою щіточкою, вмокнувши в харчову соду, прочистити виріб, наприклад перстень, медальйон тощо... Ланцюжки та більш філігранні вироби - вищеподаними способами. Незначні окисли краще всього чистити кашкою к трьох компонентів: нашатирного спирту, харчової (двовуглекислої) соди і зубної пасти. Суміш повинна на дотик бути м’якою кашкою без твердих частинок, щоб не спричинити подряпини. Також можна використувати 5-10 % розчином мурашиної кислоти, яка добре розм’якшує та знімає не лише окиси, а і вуглекислі сполуки міді на сріблі. Низькопробне срібло можна помістити на декілька годин в лимонний сік або розрізану картоплину. Після будь-яких методів очистки - виріб старанно промити чистою водою (або занурити на декілька хвилин у спирт) і просушити.
    Двох-компонентні золоті вироби досить часто мають здатність тьмяніти, на це впливає безліч причин, серед яких і так званий ефект різно-полярності/валентності металів, які обєднали в один виріб. Способи чистки практично як і для срібла. Окрема порада, яка впливає не лише на стан ювелірних прикрас, але й частково на здоровя - не носіть на одній руці вироби з різних металів, бажано або одне або інше, це ж саме стосується і ланцюжків, кулонів, кульчиків тощо. Удачі :)
     
    • Подобається Подобається x 16
  9. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    є такий засіб, називається фрау Шмідт, від накипу. от ним дуже добре все пуцувати...
     
  10. Adriana

    Adriana Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    і накип в чайнику теж??
    де ту фрау можна купити, в ДЦ є?
     
  11. Nastyusha

    Nastyusha Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    А ми звичайною водою з оцтом :) І ніц не смердить. Навіть в інструкції до нашої пароварки той спосіб описаний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    У мене теж такий засіб є, так задоволена 10 секунд і виріб як новий, правда щоб такі засоби у нас продавали , я не бачила :sad:
     
  13. Мата Харі

    Мата Харі миється в бані

    Відповідь: Домашні поради

    Шановні досвідчені господині та господарі! А порадьте мені як і чим мити/доглядати лакований паркет? Бо на поверхні лакованій німецьким "Домалюксом" від українського "Пронто" залишаються розводи, утворюється якийсь мутний липкий наліт. Перше думала, що купила підробку того "Пронто". Але з другою банкою, придбаною в зовсім іншому місці та сама історія. Які ідеї?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Leopolis

    Leopolis Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    На лице результат несумісності Вашого засобу з поверхневим шаром лаку "Домалюкс", не виключено, що це явище спричининює хімічний склад "Пронто" (останнім часом можна попастись не лише на підробку, але й протермінованість засобу). Спробуйте використати інший засіб з аналогічним застосуванням. Наприклад, засоби від фірми KARCHER: RM 741 - захистна плівка на полімерній основі, RM 742 - захистна плівка на восковій основі (контакти, адреса). Прохання не сприймати за рекламу - це лише рекомендація :)
     
  15. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    а хто чим миє ламінат, бо результатом пронто теж не дуже задоволена?
     
  16. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    Американці миють простою водою, в якій розведений оцет. :) Склянку ( українського певно треба 3/4 склянки, бо тут оцет слaбший) оцту на відро води. :) І паркет блищить, і нема ніяких розводів, і все до банальності просто без усякої хімії. :)
     
    • Подобається Подобається x 12
  17. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    і в чайнику. в ДЦ має бути. там від фрау ще є відбілювачі до тюлей. сині упаковочки і баньочки.
     
  18. Leopolis

    Leopolis Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    Чим же його мити? В принципі, будь-якими миючими засобами. А взагалі-то продається спеціальний засіб по догляду за такою підлогою (5-6$ залежно від об'єму флакона). Детальніше про ламінат...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    Ламінат так само. Спробуйте і скажете нам про результат. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: Домашні поради

    [​IMG] зараз цим і займуся, головне не перестаратися, а то зустрінуся з малятком швидше ніж має бути :)
     
    • Подобається Подобається x 4