Добрий священик - який він?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Олюнька, 15 Листопад 2009.

  1. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Але священник пояснює тому, хто просить, що зараз йде до хворого і зможе посповідати в такий то час- це кожна людина зрозуміє і це нормально. Нормально, коли ти питаєш священника, коли в нього буде час на розмову і цей час може бути за два -три дні і це не загальні фрази. Час для ближнього - це є життя священника.
    Духівник нашого подружжя зараз вчиться в Римі-пише докторат і буває, що коли телефонуємо, щоб порадитися чи просимо розмови, то чекаємо з чоловіком певний час і розуміємо, що отець є зайнятий, але пам"ятає про нас і коли зможе тоді будемо розмовляти.
    Коли потрібно порадитися зі священником в церкві до якої ми ходимо, то перше що питаємо, Чи маєте зараз трошки часу ? Якщо не має , то домовляємося на певний день і знаємо, що якщо в священника щось зміниться , то він зателефонує і попередить. Але також знаємо, що можемо розраховувати на підтримку і молитву священника в тій церкві, парфіянами, якої ми є. Це для нас дуже важливо !:girl_in_love:
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Час для ближнього - це не лише священика життя, це має бути життям кожного християнина. Значення слова пресвітер - старший, старійшина. Так і опікується нами, як старший із громади.
     
  3. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Це правда, що Римо-католицька і Греко-католицькі церкви забороняють священникам одружуватися, як вам і написали вище.
    Але Бог у Своєму Слові не забороняє нікому одружуватися, навпаки каже, що не згрішить, той хто одружиться, що краще женитися ніж розпалятися:

    1Кор.7:
    Говорю ж неодруженим і вдовам: добре їм,
    як вони позостануться так, як і я.
    Коли ж не втримаються, нехай
    одружуються, бо краще женитися, ніж
    розпалятися.


    Чому заборонили священникам одружуватися- для мене загадка?...:confused:

    В принципі, якщо логічно, то чим відрізняється одружений священник від неодруженого? Нічим. Перед Богом ні один і ні другий не грішить... Одружений є просто "поділений", як пише Павло :

    Неодружений про речі Господні клопочеться, як догодити Господеві, а одружений про речі життєві клопочеться, як догодити своїй дружині, і він поділений. 1Кор.7:33

    Але з другого боку той, хто одружений може краще послужити людям, котрі є у шлюбі, бо набагато краще від неодруженого розуміє стосунки у шлюбі...

    Тобто, кожен чоловік має свій дар від Бога, один у шлюбі, один без, як і пише Павло:

    1Кор.7:7
    Бо хочу, щоб усі чоловіки були, як і я; але
    кожен має від Бога свій дар, один так, інший
    так.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Невідомо, хто краще може людям послужити. Так, деякі речі може зрозуміти саме одружений, але й неодружений не є профаном у сімейних справах. Неодружений матиме більше часу для людей, бо вдома його ніхто не чекає й не дорікне, що його ніколи нема вдома, а одружений має більше досвіду в подружніх стосунках. І там, і там є свої проблеми, тому складно говорити про те, що є краще.
     
  5. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Отже, різниці між одруженими і неодруженими священниками немає, і те добре і інше?
    Я, в принципі, з вами згідний в цьому...

    Але мене більше цікавить питання, чому священникам не можна одружуватися, якщо перед Богом різниці між одруженими і неодруженими немає?
     
  6. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Для мене добрий священник, це той, який нормально сприймає все те, що йому кажуть. Не вішає ярликів добре\погане і т.д. А просто гарно вислухає і по потребі дасть хорошу пораду. Ключове слово- по моїй потребі.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Римо-Католицька Церква має свою історію в тому питанні.
    То треба витягати джерела, аби всі цифри назвати, але досить довго в католиків були одружені священики, навіть єпископи. Обов'язковий целібат виник із ряду причин, але так на хлопський розум можна сказати, що основними були матеріяльна (створювалися цілі клани, відповідно, вони самі собі були законом) та духовна, бо, як уже згадалося, Павло говорив про те, що краще бути скопцем, тому ще в ранніх християнських спільнотах священики нераз жили зі своїми дружинами в білому подружжі (як брат із сестрою).
    Неодружені священики в Католицькій Церкві подібні трохи до армії (вибачте, за трохи грубе порівняння, але я в позитивному значенні це вживаю). Їх легше перенести з місця на місце. Це якщо практично дивитися.
    Так, буває, що вони зблудять і впадуть у гріх, але чи такого з одруженими не буває? Мені часом кажуть католики, що от якби їхні священики одружувалося, то не було би скандалів із педофілією. Але ті речі стаються не лише в Католицькій Церкві, просто вона мала сміливість визнати й перепросити за гріхи своїх священиків. Одруження не рятує від гріха, від жодного гріха.
    Жити в целібаті непросто, теж правда, але й у подружжі нелегко. Ті, хто обирають священство в Католицькій Церкві, знають, який вибір їх чекає, вони до нього готуються 5 років, поки вчаться в семінарії. І той вибір нелегкий і часом не до кінця й свідомий, може, але хіба з подружжям вибір легкий і цілковито свідомий?
    Усюди є свої нюанси й свої випробування. Христос не казав, що буде легко, зрештою.
    Не завжди "моя потреба" збігається з Правдою Христовою. Засуджувати священик не повинен і, якщо добрий провідник, то не буде, але вказати на те, чого ми самі не бачимо (звідки й виникає та "моя потреба"), повинен, бо так і будемо блудити в кімнаті без світла. Усе залежить від ситуації.
    Мені в одній парохії, де мій чоловік їздив проповідувати й сповідати, одна жінка постійно його хвалила, який він добрий сповідник, як їй легко на душі було після кожної сповіді, а одного року до мене підійшла й почала жалітися, що вона на мого чоловіка зла й ображена, бо він їй сказав із кимось-там помиритися. )))
    Ми часто хочемо почути те, що ми готові почути, але то не значить, що так є добре. :)
     
  8. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Та ні, не заплутано, зрозуміло в принципі...
    Хоча біблійного(саме біблійного) пояснення того чому священникам не можна одружуватися я так і не почув від вас..., на жаль...

    Я уже багатьох людей просив пояснити таку ситуацію.
    Вчиться собі семінарист, 5 років вчиться, він свято переконаний, що зможе все життя служити Богу не маючи сім"ї. Отже, семінарист приймає дуже свідоме і зважене рішення стати священником. Стає ним, служить, але через деякий час він починає мріяти про свою дружину, про сім"ю, про своїх дітей... В принципі, нічого гріховного чоловік собі не думає- мати законну дружину, дітей це ж не є ніяким гріхом... Але він розуміє, що не може одружитися, бо церква заборонила йому це.
    Чому заборонила? Що заважає, цьому семінаристу одружитися і далі продовжувати уже одруженим служити Богу?...

    Ніде ж в Новому Завіті немає, що не можна одружуватися. Навпаки, ап.Павло, котрий був священником, каже, що нехай чоловіки будуть такими як він, неодруженим, що так краще служити Богу, але якщо так служачи Богові, чоловік раптом починає відчувати, що йому важко стримуватися, то Павло каже, що нехай такі одружуються, бо краще женитися, ніж розпалятися...
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Левку, біблійне пояснення ви самі написали, тому я вже й не дублювала, просто назвала то "духовною" причиною. :) Монахи ж обирають бути скопцями і ніхто в них не питає, чи є на це біблійна причина, бо всі її знають, те саме й з нежонатими священиками.
    Католицькі священики вже мають дружину - Церкву Христову.

    Я не є з тих, хто поборює традиції, особливо якщо в них були об'єктивні причини виникнення. І я не є з тих, хто вважає, що Бог говорить виключно через Біблію, а більше ніде Слова Божого нема, тому я не шукаю ВСІ відповіді на ВСЕ виключно в Біблії, бо вірю, що Бог не мовчить, а говорить далі, через інших людей, як говорив і через Біблійних авторів, і через Святих Отців. Відповіді щодо нашої віри можна ВСІ знайти в Біблії, то так, а щодо побутових речей і того, що не стосується віри безпосередньо - не обов'язково.

    Якщо вас цікавить моя особиста думка, можу вам її написати.
    Я вважаю, що ідеалу нема в жодній конфесії, бо він в принципі неможливий, оскільки людська природа є грішною. Кожна конфесія обирає те, що їй пасує, й того дотримується.

    У когось ніхто не одружується зі священослужителів, у когось одружуються лише до диянства, але єпископами одружені ніколи не стають, хіба вдівці, ще в інших можуть диякони одружуватися, а ще в інших можуть одружуватися всі, незалежно від того, чи вже є пасторами чи ні, а десь дозволяють і розлученим пасторам знову одружуватися, і не обов'язково з протилежною статтю. І вже вірні роблять вибір щодо того, що вони вважають правильним та прийнятним для себе, й відповідно те, до якої конфесії чи релігії вони хочуть належати.
     
  10. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Лілю, не про конфесії мова... Мене менше всього цікавить як є в тій чи іншій конфесії... Конфесійні традиції часто-густо тільки спотворюють, нівечать Слово Боже...
    Мене перш за все цікавить, що з приводу того чи іншого говорить Бог у Своєму Слові...
    Так, згоден що Бог і далі говорить через інших людей, але якщо це Бог говорить, то воно ніколи не заперечує того, що є записаним у Його Слові...
    Хіба не так?
    У випадку ж заборони одруження священників, то ви самі знаєте, що такого немає в Писанні, навпаки ж написано, що священникам можна одружуватися...
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Щодо монастирів та пустельників у вас те саме питання виникає?

    Біблія заперечує вибір бути скопцем для служіння Богові?

    До речі, не знаю, чи знаєте, але одружені священнослужителі в Католицькій Церкві таки є, тільки не священики, а диякони. Правда, їхні диякони можуть і одружувати, і хрестити, і ховати, так що це є альтернатива для тих, хто хоче і служити в Церкві й мати сім'ю.

    Не бачу традицій, які нівечать Слово Боже. На мій погляд, Його нищать індивідуальні трактування.
     
  12. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Ні не заперечує. Нормально є коли людина повністю себе посвячує Богові...
    Ненормальною є заборона одружуватися!
    Будь-якій людині, чи то скопець, чи не скопець, ніхто немає права заборонити одружуватися!
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    То все залежить від того, як дивитися на ситуацію.
    Як зі шклянкою. Комусь вона півпорожня, комусь - напівповна.
    Хтось бачить заборону, хтось бачить покликання до вищого служіння й узагалі не розуміє одруженого священства. Багато тих, хто вірить, що священик має посвячуватися виключно Богові та Церкві, вважають, що служіння одружених священиків недійсне. І такі люди є в усіх конфесіях.
    Говорити іншим, що вони роблять неправильно, - невдячна справа, а пильнувати за своїм правильно й неправильно - іноді непосильна. :)
     
  14. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Лілю, як би ви не дивилися на ситуацію, факт залишається фактом...
    Ще раз повторюся- ніхто не має права будь-якій дорослій і свідомій людині заборонити одружуватися! І це не моя думка, так є в Писанні...
    Люди просто легко можуть потрапити в пастку, даючи т.зв. обітниці безшлюбності. Такі обітниці точно не є від Бога і не є Його Волею...

     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Кожен має свою боротьбу в житті й свій спосіб рятувати світ. :)
     
  16. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Кожен також має право казати на біле чорне і на чорне біле...:) Правда?:)
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Вам краще знати. Я не маю відповідей на всі запитання.
     
  18. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    ніхто не має...
    Слава Богу, що є Його Слово, де є відповіді на всі запитання...:)
    Головне, хотіти дізнатися правду...
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Тільки не варто забувати, що людина лише людина, і їй властиво помилятися.
    Боже Слово так легко піддається інтерпретації, особливо індивідуальній, що створити еґо-релігію дуже легко.
    Диявол спокусив Єву, використовуючи Божі слова.
     
  20. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Загальні гарні фрази, Лілю...

    В ситуації, котру ми розглядаємо і інтерпретувати навіть немає що. Треба просто сісти і почитати, що написано.
    Писання каже, що якщо служитель Божий, навіть скопець не може втриматися щоб служити Богу не маючи сім"ї, то нехай одружується, бо краще одружитися, ніж розпалятися.
    Тут треба ще добре напрягтися, щоб щоб зрозуміти ці слова якось неправильно. Здається не можливо проінтерпритувати якось по-іншому...
    Але виявляється, що можна. Що успішно і зробили люди, котрі всупереч Писанню придумали догму, що якщо ти служитель Божий, то тобі уже не можна одружуватися... Дивно воно якось...

    От ви, Лілю, кажете, що Бог говорить не тільки через Писання, а й через людей. Але я не думаю, що Бог міг через Писання сказати спочатку одне, а потім через людей сказати зовсім протилежне... Якось воно не пасує навіть для людини, не те що для Бога, Котрий не може суперечити Самому Собі...