Дизайн нашої кухні

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Mawa, 27 Травень 2015.

  1. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Zaychenya а вам газова служба вже прийняла квартиру? У нас було так, коли здали будинок кожен мав поставити газову плиту і тоді запускали газ, по квартирах ходив інспектор і то все приймав. В нас теж труба була посередині стіни. Я запитала в того інспектора, які є нормальні варіанти, щоб ту трубу звідти забрати, він мені запропонував. Там з ним зразу газозварювпльники ходили, він сказав як зробити, я з ними приватно домовилася і вони прийшли переварили, все забрали в кут.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Ще ні. Дякую за пораду!
     
  3. Bize

    Bize Well-Known Member

    Дуже потребую Ваших порад, пропозицій. Маємо: кухня розмірами 2,39 х 3,39. Планую зробити кутову (захопиться стіна, там де 239 см і 160 см стіни від кута до дверей). У шафі зліва планую поставити котел, мікрохвильовку і ел.духовку). Так, як місця дуже мало, холодильник поставиться окремо. В іншому куті - обідня зона.
    Зіткнулися з такою ж проблемою, як описували вище - газова труба посередині стіни (проходить вертикально приблизно там, де варильна поверхня).
    Порадьте, де у такому випадку можна буде поставити лічильник. Зараз ще можна змінити планування і розставити все по-іншому, тому розгляну всі пропозиції)
    Проект чорновий, кольори будуть не такі, і тумбочки ще не продумані
     

    Вкладення:

  4. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    1. Взнати в газовиків чи переноситься ота труба.
    Якщо ж ні - тоді лічильник з правого боку витяжки в антресолі.
    Котел інд.опалення і підігрів води?
    Я вище писала, що не можна ставити потужну витяжку поряд з котлом щоб не виникало зворотньої тяги.
    А Ви розглядали варіант мийку з варочною поміняти? Чи все таки є причини що так розставили?
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2017
  5. Bize

    Bize Well-Known Member

    ні, куплена квартира в попередніх власників
    Я поки що розставила меблі так, як уявляла, щоб зручно було.. а тих правил так багато, що просто тепер не маю поняття як це все порозставляти, щоб місця зайняло мінімум.
    В принципі, мийку з варочною можна б було поміняти місцями. Я не розглядала цього варіанту, бо якщо в цій стороні поставити варочну, буде замало місця, щоб ставити всякий посуд на стільницю, коли витягую з холодильника (я мийку спеціально трохи всунула в кут, щоб на стільниці було місце..
    А якщо поміняти, то як порадите пускати газові труби, так, щоб їх не було видно?
     
  6. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    в Ви можете хоча б на малюнку від руки намалювати те, що є зараз? щоб зрозуміти звідки виходять і куди прокладені?
     
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Якщо то не стояк, то чому б ні. Головне щоб техніці безпеки відповідало. Мені офіційно теж не дозволили, сказав, "я вам нічого не говорив" але ж зробили. Там ще треба врахувати, що якщо ви будете приєднувати тим гнучким шлангом він має обмеження по довжині, ніби щось 2 м, я вже не пригадую.
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    Не робіть мийку в куті під нею пропадає величезна кутова тумба, куди можна пакувати і пакувати. А так хіба відро для сміття поставите, ну бо що ж біля тих колін і шлангів тримати . Ну і мені особисто в куті незручно. Зараз би не робила б в куті ніколи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    @Bize
    Можна так зробити, щоб в кут стало те крило від мийки, куди посуд складається. Тоді і місце не крадеться.
    Але мені кутові тумби є вкрай незручні, тому мені б не шкода було того кута. Туди можна смітник і побітову хімію складати (бюджетний варіант) або якийсь ергономічний механізм, якщо бюджет дозволяє.
    Якщо буде ПММ, то ще треба на неї місце передбачити, а вона забере добрий шмат місця під стільницею.
     
  9. Bize

    Bize Well-Known Member

    я так і намалювала) а якщо поміняю місцями мийку і варильну поверхню, то варильна таки в кут не поставиться, а вкраде місце на тому крилі кухні, де я запланувала робочу зону ((
     
  10. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    З практики - найбільше використовується поверхня між мийкою і варильною поверхнею.
    Подумайте, чи Вас треба отой вузенький клаптик стільниці між варильною і стінкою кухні, де на малюнку вмонтована мхп.
    Якщо будете там стаціонарно щось тримати (олію, спеції, чи ножі) є ризик, що воно буде захляпане і коли на поверхні буде варитися в чотирьох баняках (образно), є ризик попектися або ошпарити руку паром, коли будете щось з того клаптя діставати.
    Тому, я б сунула варильну поверхню максимально в кут, щоб збільшити робочий простір між нею і мийкою.
    Мені особисто 90 см вільної поверхні цілком достатньо для щоденного готування. Вже коли щось глобальніше готую, то перебазовуюся на всі інші доступні столи і стільниці.
    Від холодильника до мийки яка відстань?
    Бо робочий трикутник у Вас на малюнку організований правильно (холодильник-мийка-плита). Важливо, щоб не треба було від холодильника до мийки бігати далеко.
     
  11. Bize

    Bize Well-Known Member

    холодильник стоїть окремо - в іншому куті. Далі - дверний проріз(90 см), далі - стільниця (від краю стільниці до мийки 55 см)
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    ввечері зроблю фото того що є, скину
     
  12. Bize

    Bize Well-Known Member

    я той вузенький клаптик кухні вставила, бо в тій шафі хотіла котел (щоб не було одне біля одного)
     
  13. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В мене те саме, навіть посуд теж чорно-білий:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  14. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    я трошки "поваляю" те що Ви намалювали. хочу запропонувати Вам поставити духовку під плитку. Кухня дійсно невеличка. Почала малювати - поганий з мене художник. Хіба в ПП каракулі скину. Спробую описати:

    1. Робимо відступ від лівої стіни см 20 і ставимо варочну. Під неї духовку, зверху витяжку.
    2. Далі маємо робочу поверхню АЖ до мийки, так як Ви намалювали. Зверху в кутовій шафі (над мийкою) ставите бойлер. А під бойлером навісною поличкою (ну або в якомусь іншому зручному для Вас місці) МХП ось таким варіантом :
    .
    або ось таким: Мікрохвильовка використовується переважно для того щоб розігріти і поставити на стіл. Для розморожувань і приготувань - рідше однозначно.

    Цим звільняєте місце для ПММ, маєте робочу поверхню між плиткою і мийкою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Bize

    Bize Well-Known Member

    бойлера не буде, повинен бути газовий котел, і він мусить бути біля стіни, що виходить надвір, щоб туди пустити витяжку
    тобто в мене є вибір: котел там де кухня (де він власне, намальований в проекті), або в куті з іншої сторони (там, де запланована обідня зона).
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    Будь ласка, скиньте в ПП свій малюнок, може надихне мене на ідеї)
     
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Я б не сказала що вони аж такі незручні, для щоденного користування може і так, але ж туди можна складати те чим рідко користуєся. Великі баняки, наприклад, макітру, салатниці . Та в кожного свої речі, які дуже гарно там розмістяться. Карго в кутову тумбу теж не рекомендую, дорого і знову є таки краде місце, найкраще полички.
    Ну і я вже казала, особисто мені не зручно стояти над кутовою мийкою, я відчуваю навантаження на хребет.
     
  17. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Я за варіант, коли сама мийка не в куті. А в куті крило мийки, на якому сушиться посуд. Типу, як на картинці.
    C95605FC-6341-42B9-A3FE-D70BC5041A90-11752-0000098B35231483.jpeg
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А нащо взагалі то крило? Воно ж тільки зайве місце займає, краще взяти трошки більшу мийку і без крила, без нього можна запросто обійтися. Викласти посуд на рушничок, та й по всьому. А якщо ще є посудомийки, то воно взагалі без потреби.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Про "крило"(хоч і не тільки)- справа смаку і звички.Мені воно дуже навіть нра і треба. А мама моя звикла на рушничок,а мене дратує такий спосіб)).
    Про кутову під мийкою: в мене вона досить велика і крім смітників(2шт) там тримаю лише речі, які геть ніколи не зіткнуться з харчами(зрозуміло, бо смітники і +труби). Але,якби було можливо її розділити ізольовано, щоб окремо труби/сміття, і ще одна б була на кухонні причандали- я б не проти але, то трохи трудно при такому варіанті встановлення мийки.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    В мене мийка без крила, бо економила робочу поверхню (вище писала, що категорично не хотіла кутової кухні).
    То в мене зараз перманентно той рушничок лежить і все одно краде поверхню, бо хоч і є ПММ, але все одно є речі, які в ній не мию, і щодня є потреба в використанні таких речей.
    І мушу сказати, що той рушничок мене вже добряче почав піднервовувати, і наступного разу буду брати мийку з крилом, як пише @NataliaFed
    То дійсно справа звички, але я, коли планувала кухню, і подумати не могла, що відсутність крила буде мене так непокоїти з часом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1