Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем yasna, 9 Квітень 2010.

  1. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Обов"язки дітей у сім"ї

    так, тільки ми графік складали для того, аби бува одна з нас не напрацювалася більше за іншу. Якщо так було, то я мамі заявляла, що я свою роботу зробила, а сестра - ні. Мама доробляла за неї, але тоді мусіла і за мене доробляти. Тобто ми одна одній не попускали халяви. Я не зроблю більше, ніж сестра і вона так само.

    А в одної нашої знайомої було так, що діти мили посуд через день і то не обговорювалося по кількості чи були гості чи ні, як повезе, то потім доходило до абсурду. Старша меншій навмисне бруднила і наставляла купу горняток і тарілок, бо то має мити сестра, а не вона :)
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Натрапила якось на ось такий список дитячих домашніх обов'язків відповідно до віку. Приписують його Марії Монтессорі.
    Як ви вважаєте, чи повинні діти мати домашні обов'язки й чому?
    Скільки вашим дітям? Які вони мають домашні обов'язки?
    Яка ваша думка щодо списку нижче?

    Що мають вміти діти у віці...
    2-3 роки
    складати іграшки в коробку
    складати книжки на полицю
    класти брудний одяг у кошик для прання
    викидати сміття у смітник
    носити дрова
    складати митки
    сервірувати стіл
    приносити підгузники та вологі хустинки
    протирати пил на плінтусах

    4-5 років
    годувати домашніх тварин
    витирати розлиту воду, сік тощо
    складати іграшки на місце
    застеляти ліжко
    прибирати спальню
    підливати вазонки
    сортувати чисті прибори (ложки, виделки…)
    приготувати просту перекуску
    прибирати дім пилотягом
    прибирати з кухонного стола
    висушити рушником посуд і поскладати на місце
    протирати дверні ручки

    6-7 років
    збирати сміття
    складати рушники
    замітати підлогу
    розкласти посуд із посудомийки на місце
    посортувати шкарпетки по парах
    прополоти город
    зібрати граблями сухе листя
    чистити картоплю й моркву
    зробити салат
    поставити новий рулон туалетного паперу

    8-9 років
    поскладати посуд у посудомийку
    змінити жарівку в настільній лампі/торшері
    зробити прання
    повісити/скласти чистий одяг
    протирати меблі від пилу
    поскладати куплені продукти на місце
    зробити омлет
    спекти печиво
    вигулювати собак
    замести ґанок
    протерти стіл

    10-11 років
    прибрати ванну кімнату
    чистити килими пилотягом
    прибирати кухню
    приготувати просту страву
    косити/стригти траву
    принести пошту
    простий ремонт одягу (пришивати ґудзики, зашити дірку тощо)
    замести гараж

    12 років і старші
    помити підлогу
    змінити жарівки в люстрах
    помити/прибрати машину
    стригти кущі/паркан із кущів
    малювати стіни
    купити продукти за списком
    приготувати вечерю
    спекти хліб або пляцок, торт
    ремонтувати прості домашні поломки
    мити вікна
    прасувати одяг
    пильнувати молодших братів і сестер
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    вродь була така тема про дитячі обов"язки
    моя
    таке робить
    *особливо стіни олівцями любить малювати ггггг*

    але це не обов"язки це вона пищить щоб їй дали поробити, ну і воно таке що їй безпечно

    а так то обов"язків нема, хіба щось попрошу на місце покласти
     
  4. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки

    Діти мають мати домашні обов"язки, бо це привчає до відповідальності ІМХО . + діти люблять в такому віці допомагати і копіювати батьків, тому вартує розвивати їхні бажання допомогти. Мій улюблений автор Бруно Ферреро писав, що якщо змалечку не привчити дітей до праці, то потім результату "0".
    Єдине, що стараюся робити на відчуттях. Моїм дітям 2,5 і 3, 5. Іграшки починаю привчати складати регулярно, але у формі гри "Хто скоріше ? " і самі беремо активну участь. Донечка старша, то включається, а синочок " впертюх " , то я намагаюся, щоб він поклав в коробку хоч кілька штук забавок. Діти знають кидати брудний одяг, а також мокрий підгузник. Як були менші, то любили сунути миску з брудним одягом до пральки і закидати в пральку, а також витягувати. Часом одяг падав на підлогу, але я їм того не боронила. Люблять помагати мити посуд. Наливаю води в дві миски, кладу на табуретки і відаю вилки, ложки і залізні миски, то вони тарабонять півгодини, потім ще півгодини прибираємо разом воду. Синочок знає, що як не поцілив в горщик, то треба принести "шмату " і повитирати калюжу. Мені добре, бо діти зайняті і я можу паралельно щось робити. Ще дуже люблять мити шваброю з віджимом підлогу.

    Діти знають куди викидати сміття, в " какане відерко " З переліченого списку нижче- не сервірують стіл і не протирають пил на плінтусах, не носять дрова .

    Ліля, дякую за темку, бо так би і не зауважила, що мивже вміємо :connie_pull-pigtail
     
  5. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Ваша дитина носить дрова?
    чи я буквально сприймаю)
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    ще й як, по одному полінку даємо, а то вона зразу цілий кошик рветься нести.

    а що вас так дивує - одне полінко не важче за 0,4 кг - я перевіряла
     
  7. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Вважаю, що до певного віку- ні.
    А потім- лише свою кімнату прибирати. Ну і що самі захочуть.
    Все.
    3р.9м)))
    Взагалі не розумію, нащо він. І який зміст отак діток напрягати...
     
    Останнє редагування: 2 Червень 2014
  8. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Та я ж кажу, що певно занадто буквально то бачу, а так то мій часом так допомагає, що аж занадто.
    В своїй категорії 4-5р. він 5 пунктів виконує, всю роботу, яку ми робимо він бачить але не завжди має "натхнення" до допомоги. А є й таке, що хоче але я не довіряю з причин безпеки чи вважаю, що рано йому ще.
     
  9. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Я перевіряла- не правий отой ваш Ферреро))).

    Малий робить купу всього під настрій. І посуд миє, і підлогу миє\замітає. Сміття в смітник викидає. І ще купу всякого. Я не заважаю. Та і особливу увагу тому ділу не придаю.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Не конкретно за списком, але я в іншій темі писала про те, нащо привчати до домашніх обов'язків:
    Треба лиш не забувати,що список складала Марія Монтессорі, а в її філософії навчання дітей лежить принцип природності та материнської інтуїції.
     
  11. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    ОМГ...:crazy:
    Або в мене лижі не їдуть, або що...
    Ні, реально, існують такі діти?
     
  12. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Я теж в основному не змушую до праці, хіба прибрати за собою, поскладати одяг в шафу
    Під настрій робить багато всього...допомагає мені пекти печиво, на селі дуже любить роботу на городі, помиє машину, повитирає пил, помиє посуду, але це все не обов'язки, а за власним бажанням.
    Хоча, не бачу нічого поганого, якщо дитина привчена до обов'язків, навпаки.

    ---------- Додано в 21:57 ---------- Попередній допис був написаний в 21:53 ----------

    Стосовно приготування їжі...малий може зробити собі чай і канапку, підігріти їжу в мікрохвильовці, зробити всім клубніку зі сметаною )), вона в нас часто на вечерю, отже, буду вважати, що вечерю приготує)))
     
  13. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Я мала в дитинстві щось подібне.
    Прибирати обожнюю. Правда не все. Санвузол і миття вікон я делегувала.
    Їсти робити на щодень не люблю і не парюся тим. Мені це вчора дуже добре пояснили- що творчих людей рутина просто вбиває. І виховання тут ні до чого.
    А от брат наприклад не любить прибирати, а їсти готує на ура та ще й так смачно:girl_tender:.
     
  14. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Моя мала вміє іграшки в корзину складати, деколи з моєю допомогою. Стараюсь, щоб то було щодня перед сном.
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Я перечитала список і мені теж стало цікаво.
    Прикіл у тому, що я знаю таких дітей, але ті сім'ї займалися домашнім навчанням. У кого діти ходять у школу, в тих обов'язки за віком не збігаються, іде певне "запізнення" чи як то назвати. Я собі не уявляю, що я би Даркові зараз показала список того всього, що він мав би робити. )))

    Там говорять про комплексну вечерю. У мене Даркові 11 і він такого в житті не зробить.
    Суть обов'язків загалом у тому, що якщо дитина не має обов'язків, то вона виростає не підготованою до самостійного життя, а потому буде шукати теорії та вчитися, як то прибирати й не перевтомлюватися та робити інші речі, які доводиться робити в дорослому житті.
     
  16. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Я знаю стількох людей, які наслідки від тих обов'язків розгрібають дотепер. І я чесно дуже рада, що мене тим не напрягали.
    Я сама інколи щось робила в обмін на неробіння чогось іншого(це я так відмазувала від поїздок на дачу))) ).

    Тут мабуть головне зрозуміти власну мотивацію. І +- від того чи іншого.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Я теж люблю прибирати, але я себе сама навчила. Удома було трохи складно з тим.
    У мене ціла проблема з тим, бо мій чоловік надзвичайно організована людина й просто жити не може без розкладів, а в мене коли є розклад, то я почну навмисне спізнюватися, пропускати, а потім знову спробую жити за розкладом, поки не піде збій, і так по колу... І я люблю спонтанність, а його будь-яка зміна в планах розбиває на цілий день, а то й більше. [​IMG]
    Я люблю для домашніх готувати. І прибирати. Якось воно іде від серця чи що.
    Але от мене той список зацікавив, бо хоч і знаю такі сім'ї, де таке дійсно є, ми списки обов'язків маємо дуже маленькі і раніше 9 років ніяких обов'язкових речей не приписували. Було "допоможи, будь ласка" частіше, або "зроби те й те, прошу" і все.
    У моїх друзів, де дітей 5-7, все розписано на кожен день, хто і коли щось робить. Тобто мама делегувала багато простіших обов'язків дітям і вони то виконують. У списку обов'язків фігурують також мамині й татові і дітки за бажанням можуть і там долучитися. Тобто такі системи є, вони цілковито добровільні й працюють. Мені лиш то нагадує трохи роботу на заводі якомусь чи десь іще, де є зміни. Коли хтось не хоче чи не може робити свої обов'язки в свій день, міняється із братом/сестрою і "відробляє" в їхній день.
    Така система організації не для мене, бо я не люблю ніяких списків, рамок. Тобто не те, що не люблю. Я не є настільки організованою, або їх дотримуватися.

    Ти говориш про примусові? Я тому нагадувала, що прописувала все Марія Монтессорі, а вона має філософію природнього підходу й "непомітного" навчання.
    Ця мама, про яку говорила, описувала свої проблеми, які розгрібала через те, що обов'язків не мала взагалі, бо її мама зробила все, аби вона мала безтурботне дитинство. Коли ж вона переїхала на навчання, то в студентські роки вчилася, як і що робиться вдома більше, ніж вчилася до універу. :)
    Тобто тут протилежний приклад - без обов'язків, і з нього теж людина мала купу проблем, які розгрібає все своє доросле життя.
     
  18. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    Досі прибирання, готування, миття посуди і прасування мене доконують. Це для мене каторга. З обов'язків, мала прибирання в своєму столі і то тоді, коли мама уже реально починала ті книжки, зошити складати. В мене й досі все на купу і тільки нехай хтось спробує ту купу рухнути, все баланс втрачено - нічого не можу знайти.
    Мама приходить мені постіль прасувати, коли бачить, що другий тиждень вона лежить і чекає.
    Добре, що є посудумийка, пралька і чоловік любить готовити.
    Заміж вийшла в 24 роки - крім макаронів, сосисок і яєць я нічого не вміла готовити (ну зараз не сильно багато прибавилось). Та й праскою почала вчитись користуватись і то прасувала білизну, а сорочки і штани то чиясь мама прасувала. (Жили зразу окремо). За 7 років - конеш є прогрес, але чоловіка інколи просто починає вивертати, що речі я не кладу на місце (домовлене), а кладу де не пам'ятаю сама де ;)
    Дитину не треба відсторонювати від роботи - бо то дитинство. Це буденність до якої треба бути хоч трішки готовою з дитинства.
    От моя вчора огірки різала на окрошку - пальці цілі:). Взагалі допомагати страшенно любить. Посуду миє (правда я страшенно нервуюсь собі в середині) - це не обов'язок, а її побажання інколи таке зробити. І посудомийку помагає загрузити. Із складанням речей трохи проблємс - вчимося всі разом.
    Мамі чи татові, звісно набагато простіше зробити все самому, без допомоги дитини, тому мені видається оте любиме - в дитини не треба забирати дитинсто, ще встигне, ще навчиться - лишень відмазкою, це все для себе, щоб простіше було.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    О, кумася файно написала.
    Я так не вмію. У мене вічно закручено все. )))
     
  20. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Дитячі домашні обов'язки. Які вони?

    То в іншу тему правда, та вдома- мама хазяйка. Тому то так і виходить.
    Єдина порада- продай йому ідею плюсів творчих натур))).

    Аналогічно.
    Творчу душу в списки не засунеш. Ну принаймі аж настільки.

    Я знаю). І все одно наразі якось пройду повз.
    Я теж можу так казати. Бо теж важко мені було спочатку в подружньому житті. Та я рада такому розкладу. Я собі лишила своє, все інше віддала і займаюся тим, до чого душа лежить.
    А могла б і далі драяти вікна і нити, що аяяй як же ж мені не повезло, що мама мене обов'язками не нагружала.
    Тому й написала, бо в мене ситуація аналогічна описаній тобою була.