Дитина заїкається

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Нана, 3 Травень 2010.

  1. Нана

    Нана New Member

    Привіт! може хтось мав або має таку проблему-дитина перелякалась і почала заїкатись, малій три рочки і вже розуміє що щось не так-перестає спілкуватись взагалі. Може є лікар або психолог щоб допоміг!
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитина заїкається!!!

    десь вже була тема про дитячого психолога тутечки
     
  3. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається!!!

    Нана, в нас була аналогічна проблема, тільки малій було 2,5 роки. В такому віці ми ще були замаленькі, щоб займатися з логопедом, в сенсі розуміння і виконування його завдань і вправ. Нас витягло наступне: не звертати увагу на те, що дитина заїкається, говорити з нею спокійно і повільно, виключити стресові ситуації, спонукати дитину співати протяжні пісеньки (моя як співала, то не заїкалася), і дитячий психоневролог призначила таблетки ноофен. Ми вилізли з того за 5 місяців.

    Одужуйте! Удачі!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитина заїкається!!!

    заїкання - це до психолога в першу чергу, а до логопеда - потім. Заїкання не в роті, а в голові. Таблетки ... може не треба?
     
  5. DolceVita

    DolceVita Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається!!!

    в моєї коліжанки мала почала заїкатися десь в 2,5.А в 3 її віддали в логопедичний садок. А допомогло ось що. Коліжанка з мамою поїхали в Ізраїль по святих місцях і купила якісь там сувеніри і футболку. почала одягати малу в неї на ніч і через 3 ночі мала перестала заїкатися.
     
  6. Olenka_AmES

    Olenka_AmES New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    В мого племінника була аналогічна проблема в 4-ри рочки. Направили в диспансер на Драгоманова. Займався з логопедом, виконували різні вправи на контролювання дихання. Багато працювали вдома, виконуючи вправи, які приписав логопед. Ходив на співи в Дударик, де вчився правильно вдихати і видихати.
    Якщо не помиляюсь, приписували ліки, не пригадую,які саме (давненько було). Але це були вітаміни для загального розвитку та для покращення кругообігу в головному мозку на основі трав.
    Лікування проходили курсами протягом 1,5-2х років.
    Головне, не загострювати увагу дитини на тому, що вона заікається. Це погіршує ситуацію.
    Племіннику зараз 12 років. Вже й забули, що така проблема була.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  7. Iryha

    Iryha Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    А ми злили віск дитині і перестала заікатися.
     
  8. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    у нас теж саме.. пів року тому, після перебування в лікарні Дуська почала заїкатись, але через два тижні перестала, тепер після кожної стресової ситуації заїкання повторюється і триває десь тиждень.. я давала гомеопатичні горошки Кіндінорм - але не момітила від них якогось результату, ще ми співали, дмухали, але найдієвіший спосіб - це виключення стресових для дитини ситуацій.
     
  9. Shine

    Shine New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    У нас була така ж проблема я писала вже про це тільки в іншій темі.До логопеда було зарано, а лікарі не допомогли. Тоді послухала свекруху, за то їй по нині вдячна, пішла до церкви. У нас є церква Петра і Павла там в певні дні правлять монахи, почитали молитви над моєю донечкою і за кілька днів вона перестала заікатись. Це більше не повторювалось навіть при стресах.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Нана

    Нана New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    дякую за поради на ДП найшла якраз цю інформацію-з чого й почала...

    ---------- Додано в 08:35 ---------- Попередній допис був написаний в 08:31 ----------

    Тішить що допомогли всі способи вирішення цієї проблеми-буду пробувати все що можливо, серце крається як бачу що дитина вже через це переживає!
     
  11. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Це в залежності наскільки затягнене заікання. В мене знайомий заікався від переляку від гавкоту собаки, пішли до знайомого логопеда і забули вже давно про таку проблему.
     
  12. Машуня Д

    Машуня Д Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Досить корисним прийомом подолання заїкання одразуж після його винекнення є організація режиму цілковитого мовчання упродовж 3-5 днів. На цей час збільшити час сну, у приміщенні не має бути жодних сильних подразників(телевізора, радіо, яскравих ,нових предметів, яскравого світла). Харчування має бути легким, але поживним, відмінити всі заняття, уроки. ці заходи необхідні для того, щоб заїкання не закріпилося у дит. мові. Дитина має забути про випадок, повязаний з винекненням заїкання, та про саме заїкання. Якщо не вдалось --слід звернутись до психолога-невролога та логопеда. Логопедична робота спрямовується на розвиток мовленнєвого дихання, плавності та мелодійності мовлення.
    :girl_smile:Успіхів вам!
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Shine

    Shine New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Не хвилюйтеся все ОБОВ"ЯЗКОВО буде добре! Ви головне вірте в те, що робите і не здавайтеся.
     
  14. majolika

    majolika New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Це 100% має допомогти! Мене в дитинстві так мама від заїкання вилікувала :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. smv

    smv New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Доброго дня!
    Може хтось може допомогти, дитина 3 роки гарно і чітко говорить, а кілька днів тому почала повторяти в деяких словах закічення (напр. мама чуєш, єш,єш, я ходила, ла, ла.) я звертаю увагу а вода не завжди, але може так собі тихенько поторити кілька разів. А коли роказує віршики, то говорить добре, не поторяє. Порадьте будь-ласка це заїкання чи що це і чи варто йти до логопеда чи ще зачекати?
     
  16. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    точно те саме було в моєї
    пов"язую це зі стресовими ситуаціями, тільки не дуже явними (не раптовий переляк), наприклад в першому класі десь до Різдва таке за нею помічала
    можливо через хвилювання, через те, що доводилося відповідати на уроці перед усім класом, хоча моя доця досить бойова і труднощів в спілкуванні ніколи не мала
    нічого не робили, не акцентували увагу, само пройшло
     
  17. smv

    smv New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Дякую за відповідь. Ми перейшли в інший садочок, можливо це і є причина, хоч їй там подобається і в попередній не хоче повертатися.
    А не потрібно звертати увагу, чи все-таки говорити щоб не повторяла.
     
  18. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Останні декілька місяців я почала помічати, що мій малий став трошки заїкатись, коли швидко говорить. Я намагаюсь не звертати на це уваги, але доню як чує, то відразу нервується чогось через те, як він говоритись затинаючись. Бачучи це, синочок сам починає нервуватись і тоді взагалі не говорить те, що хотів сказати. Хоча це заїкання в нього відбувається періодами. Я стараюсь наголошувати, щоб він говорив повільніше, наразі прислухається. Але мені не дає спокою думка, що це в нього може бути спадково: мій батько інколи трошки заїкався, сестра, мій брат двоюрідний, його племінник (все по татовій лінії). Мама водила сестру до спеціалістів, але ніякого результату це не дало - вона і надалі інколи трошки заїкається.
     
  19. kozhuk

    kozhuk New Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    Якщо дитині роки зо три, то невелика заїкуватість може бути наслідком прискорення мовленнєвого розвитку: дитя "спішить" вам про все розказати, що раніше не могло зробити. Але в разі наявної спадковості, ще й в кількох поколіннях, ризик того, що заїкуватість залишиться в тій чи іншій мірі – дуже суттєва. Як тут уже писали, головна профілактика – зменшення стресових ситуацій, переведення розмови на іншу (не таку хвилюючу) тему. І десь до 4,5 – 5 років стежити за мовленням, за динамікою. Якщо заїкуватість спадкова, вам доведеться навчить дитину як з цим жити, як полегшити стан. Великою мірою прогноз залежить від ступеню вразливості дитини, від її мотивації до лікування і стійкої ремісії. Деякі навіть після курсу "мовчання" продовжують заїкатися, інші – згадують про це лише у над стресових ситуаціях. Не впадайте у відчай, просто "тримайте руку на пульсі" і не акцентуйте увагу дитини на її недоліках. Вона повинна почуватися захищеною хоча б у вашій присутності.
    Є ще такий прийом: якщо дитина не може сказати якесь слово, спробуйте її заспокоїти, застосовуючи йогівські заспокійливі техніки дихання, набрати повітря в легені "через живіт" (як дихають чоловіки) і на видиху проспівати це слово (саме проспівати). Так проходить стрес і дитина не боїться більше цього слова. Успіхів вам і дитині!
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Відповідь: Дитина заїкається

    В 5 років мене налякала сусідська собака - з тих пір заїкалась. Десь рік дуже погано говорила або не говорила. Потім років до 10 більш менш нормально, але коли переживала - важко мене було зрозуміти. В цей період я була і в логопедах, і по бабкам-дідкам виливали переляки..
    Потім батьки помітили, коли я реально слідкую за собою - говорю нормально. А в основному я поспішала вимовити слова, говорила "взахльоб", задньою думкою розуміла це - переживала - і заїкання здавалось не пройде ніколи.
    10-14 рокі пройшли під егідою "навчись правильно дихати, спокійно говорити". Зі знайомими, які вже звикли до мого темпу мовлення і заікань - спілкувалася нормально. З незнайомими - мене замикало і важко вимовляла..
    І взагалі, говорила мало. Як істинний інтроверт :)

    ..думаю, питання не тільки психологічної проблеми, а й суто ліні.
    В 15 років я себе ЗАСТАВИЛА слідкувати за собою, набирати повітря перед тим, як говорити (бо вже мала звичку говорити, не запастившись повітрям - тому і виходила скоромовка), говорити спокійно, протяжно.

    Відтоді, тільки коли якийсь неспокій маю - то потребую декілька секунд, щоб налагодити дихання перед вимовою слів, які починаються з букв "кр", "мр" та інших "..р" - раз на місяць мене може так застопорити.

    Зверніть увагу на самооцінку Вашої дитини, яка заїкається. У мене це було по суті першопричиною - низька самооцінка, звичка, а потім ще й лінь виявила в собі.

    Треба займатись :)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1