Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем natorella, 26 Червень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. natorella

    natorella Well-Known Member

    зараз прийдуть консультанти і скажуть - це не є самовідлучення, а відмова. тобто певна криза у ГВ. в такому випадку (якшо мама бажає і далі годувати) рекомендують пропонувати груди - щоб годування не зверталось.
    я може і не зовсім правильно сказала - але суть вірна
     
    • Подобається Подобається x 10
  2. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Цікаво, запитаю в тої знайомої, коли мала почала смоктати пальчик.

    І чому мій малий постійно смокче пальчики, хоч отримує груди, коли цього бажає і навіть більше :girl_mad: ?
     
  3. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    я би сказала просто - бо в нього сильний смоктальний рефлекс, як і в кожного немовляти, бо в нього ріжуться зубки, хоч насправді можуть прорізатись і в 10 місяців наприклад, і ... хай консультатнти ше скажуть шось мудре, моя Софія теж смокче і пальчик і цілих 2!!!ДОЛОНІ (як вони туди залазять, не знаю)... ну отаке:girl_spruce_up:
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Сама дитина в рік від грудей не відмовляється. Напевно в догляді були присутні дурник чи пляшка, або ще може бути аж надто активне введення дорослої їжі, яка витіснила прикладання до грудей. Палець міг зявитись після того, як мама захотіла відівчити дитину від дурника (а потреба в смоктанні ще не задовольнилась). Тому якщо дитина не ммає ГВ, то дурник вже мусить бути, бо потреба в смоктанні є у всіх дітей. Тільки міняти груди на дурника після року, то якось нерозумно.
    Про смоктання пальців можу сказати, що у віці 2-4 місяці (зявляється те смоктання) це нормальна поведінка, дитина тільки знайшла свої руки і досліджує їх (спробуйте роздіти її і вона так само почне смоктати ноги:)) Проблемою це стає, коли дитина хоче їсти, мами прикладає до грудей, а дитина з плачем кидає груди і пхає пальці в рот, мама знов груди - знов пальці замість грудей. Тоді треба більше контакту шкіра до шкіри, на ручках весь час носити, годувати грудьми при любій можливості, особливо навколо снів. Але якщо дитина смокче пальці між годуваннями і при пропонуванні грудей про них забуває, то все нормально, з часом пройде. Дійсно прикладання на вимогу дитини повністю задовільняє потребу в смоктанні.
     
    • Подобається Подобається x 13
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Мене от зацікавило - а в якому віці дитина в нормі сама відмовляєтьсявід грудей? Як я зрозуміла, то відлучати дитину не бажано, треба чекати, коли дитина сама буде готова. А якщо дитині вже 4 чи 5 років - чекати теж ? Словом, заради цікавості запитала, бо ще нічого з того не знаю)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    думаю то питання до кожної мами і її свідомості особисто. В принципі я вважаю, що 18 місяців годувати, то є обов'язок мами, тобто не просто це повинно бути її бажанням, чи подвигом чи то пак мукою, а просто це повинно бути обов'язком. Далі я би до 2х років не відлучала, а там як Бог дасть, напевно залежить від багатьох факторів в сім'ї...

    У моєї товаришки правда старша дитина під час наступної її вагітності (на 22 тижні) у віці рік і 4 місяці відмовилась від грудей, не знаю.. може молоко змінило склад чи шо... бо товаришці годувати не було вагітною важко, а от після народження другої дитини їсть на ніч тепер знов грудне молоко. Цікаво - це правильно?
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    На рахунок відлучення від грудей, то ВОЗ і МОЗ України рекомендує не менше 2 років (з точки зору корисності для дитини і мами), а далі - якщо мамі і дитині подобається, то не варто слухати різних доброзичливців з їх порадами. За моїми спостереженнями, певна "криза" (в мами, не в дитини) відбувається десь в рік - після року, тоді найчастіше мама запитує себе, чи варто далі годувати, їй здається це надто складним. Після 2 років все інакше, ритм годування вже не оой і не може маму так змучувати. 4-5 років - то вже від мами залежить, шо вона буде робити, бо думок на цю тему є дуже багато. Наприклад, в Молдочних ріках вважають, що самовідлучення - це міф і в принципі не можливе, в Рожані - годувати тільки до самовідлучення...
    Якщо дитина після народження меншої знову хоче груди, тим більше тільки на ніч, то я би проблеми не робила, так проявляється ревність, дитина перевіряє, чи мама і тепер її любить, чи дасть їй груди так само, як і меншій. З часом це пройде і старша дитина сама відмовиться.
    На рахунок відновлення годування після перерви - за народними повірями, дитина буде мати погане око - буде врікати (зурочувати), але це не більше як легенда. Насправді важко буває визначити величину тої допустимої перерви - наприклад старша дитина може прикладатись раз на добу, а то і через день-два - то вже рахувати перервою?..
     
    Останнє редагування модератором: 28 Грудень 2009
  8. pampyshka

    pampyshka Well-Known Member

    Дівчатка, рятуйте!
    перш за все скажу, шо продовжую читати цю темку, в надії що знайдеться схожий випадок, але понад сто сторінок всеж, і ще пам"ятаю з початків годування, що на початку теми таких випадків не стрічала.
    Моя Олюня вже третій день не їсть цицю. я чекала два дні - думала може само минеться, але не минається :sad: отже, окреслюю ситуацію: Оля відмовляється від смоктання грудей, посміхається і мотає головою з закритим ротом. Одночасно позитивно реагує на цицю загалом, тримається, тішиться, радіє коли її бачить. До позавчора вона їла цицю два-три рази на день. Зранку до або після сніданку, перед одним з двох денних снів і ввечері будь-коли, якщо просила - то я давала. Переважно на ніч засинала без циці і без проблем, тулилася до мене спиною і засинала. До семи місяців у нас було винятково грудне годування, далі потроху почали прикорм. У 9,5 я мусила на тижденьїхати на навчання, але цідилася і після повернення ми успішно продовжили цицятися. Місяць назад ми обоє з малою перехворіли кишковою інфекцією і тоді в часіхвороби вона вперше відмовилася від грудей. Так само посміхаласі і не брала. Моя мама порадила змазати сосок краплею меду, помогло зразу, мала злизнула і "присмокталася". А тепер мед злизала і не бере. я ще пробувала витиснути краплину молока з грудей і так на соску мазнути їй тим соском по губах - не бере.
    Скажу про часник - так часник їм, їла під час вагітності і під час годування, і ніколи це не перешкоджало. Невже саме зараз їй це стало неподобатись і аж настільки?
    Чи можливо що вона відмовилась через місячні, які почалися ввечері того дня, зранку якого вона відмовилась? Не мало б так бути, бо місячні маю вже десь шість місяців і до позавчора це не було перешкодою.
    Не знаю за що хапатись :sad: думаю, що рік і два місяці це замало щоб дитина природнім шляхом відмовилась цицятися. Думала годувати хоча б до кінця весни, щоб пережити зимові віруси і щоб трохи зубів стало більше, бо в нас з 10 міс. не з"явилось жодного нового зуба крім 6 наявних. А коли вони різалися, то єдиним знеболюючим була циця з молочком.
    Порадьте що небуть, бо всі довкола кажуть щоб я тішилась, що мала сама відмовилась. а мене не тішить :sad: я їй регулярно цицю пропоную, а вона не бере. навіть коли впала і вдарилась випадково, то теж не взяла, хоч до того завжди брала.
     
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    часник ніколи не стає на перешкоді ГВ діти люблять цей смак і швидше та більше з'їдають його.
    У вашому випадку менше паніки бо в деяких дітей так є і дуже часто через якийсь час вони знову вертаються на груди самі без буть-яких зусиль з боку мами. Я розумію ваші почуття бо сама подібне пережила але повірте що скоріш за все через деякий час все врегулюється і ви і надалі будете тішитися ГВ.
    Відмова від грудей
    Ребенок отказался от груди
    Отказ от груди: ребенок говорит "нет"
    Конец кормления или забастовка?
    Отказ от груди
     
    Останнє редагування: 19 Жовтень 2010
  10. галіна

    галіна Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    мій малий так само робив він як бачив цицю то відвертався як міг я його перевертала до себе і він всерівно нехотів ,а в ночі і зранку регулярно їв.Ми були на грудному вигодовувані тільки до 5ти місяців
     
  11. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Стоп! це зовсім інше коли дитина бастує до 6м.-1 року і після 1 року!
     
  12. галіна

    галіна Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    це як зрозуміти
     
  13. pampyshka

    pampyshka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Таню, велике дякую за посилання і розраду :)
    Галіна, в нас трошки різні ситуації, в мене були проблеми з правильним прикладанням і нагрубанням з самого початку, але потім я освоїла надцять позицій годування + бепантен і в три місяці я нарешті відчула повний кайф і кайф цей тривав аж до сьомого місяця, коли ми почали пробувати різні інші харчі. Це справжня втіха, шкода, що ви її не відчули.
    Слезінська, я не буду тапками кидатись, в мене всі довкола вважають як ви, от я й прийшла в цю гілку за альтернативною думкою. Відмовся Оля від годування місяців за 3-4 я б це спийняла за данність, бо попереду було б літо і вона була б старша.
    Коротко звітую: Оля в мене ще приблизно з місяць має звичку смоктання нижньої губки, ми сильно не відівчали. А сьогодні я їй ніразу не дозволила смоктати губку, бо вона ж собі так замінила цицю тепер. А в обідній сон вона заснула зі стиснутими зубами-губами, а я виціджувала по краплині молока і мастила їй губки цицею, врешті вона вхопила цицю і смоктала 1 год і 20 хв!!! я й сама біля неї заснула, то прийшов тато й розбудив нас. Оля проснулась така щаслива-щаслива, нацицяна аж рожевощока :))) правда, цицятись знову відмовляється...але я вже тут вся роздягнулась, коськаю-моськаю-заохочую, сподіваюсь все налагодиться :)
     
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    не знаю чи забобон - але кажуть шо не можна перед літом відлучати. бо є ризик кишкових інфекцій і т.д. якшо вже і відлучати (краще звичайно шоб сам відвалився) - то по літі
     
  15. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Yaremko, дуже гарні статті про відмову від грудей!
    В нас таке було в 3-4 місяці, ми пережили це! Я тоді шукала стаття на цю тему, не знайшла, тільки одну маленьку статтю, де одна мама давала поради і казала, що між 3-4 міс. деякі дітки "пробують" відмовитись від грудей, що причиною може бути психологічний аспект...
     
    Останнє редагування: 5 Листопад 2009
  16. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Таня - це наш скарб з ГВ! вона і пояснить, і наганяя дасть, а підбір матеріалу - це взагалі окрема тема!!!
    далеко не кожен мамський форум може похвалитись таким консультантом ;)
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    а так що грубо кажучи до року ГВ це основний харчовий продукт! І як правило відмова йде через неправильне організоване ГВ/помилки збоку мами
    Та нема за що! коли в мене була така ситуація то мені ніхто не попався з нормальними порадами/розрадами, а тільки говорили тішся що вже кінець через що я ще більше ревіла. А тепер я розумію що це все залежить від мами вона хоче - відповідно через деякий час дитина спокійно повернеться на груди тільки потрібно хотіти і не панікувати :)
    Ну це не забобон це реалії/практика коли дитину зашвидко відлучити то виходить так що літом повно кишкових проблем, а зимою простудних. Відповідно не вартує нікуди гнатися а почекати поки це за вас зробить дитина. Вона краще знає коли в неї імунітет це може краще вистояти.
    Дуже часто відмову вбачають у тому що дитина починає відволікатися на різні звуки/події, а в більшості випадків в такий час (3-4 міс.) це дається в знаки всі неправильні дії мами по організації ГВ (лідирує в рейтингу використання дурака/ годування з пляшки)
     
    Останнє редагування: 23 Грудень 2009
  18. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    О, я тоді перепитаю ще раз в консультантів. Малому вже 8 місяців, наскільки пам'ятаю, то після півроку молоко вже не повинно "поділятись" на переднє та заднє, тобто, склад один. А в мене навпаки, ще більше помітна різниця - спочатку майже водичка тече, якщо зціджую - ніби вода, прозоре. Раніше такого не було.
    Це так індивідуально в мене?
    І ще, малий ще більше не хоче брати груди, тільки після того, як нагодую його чимось ( супчик, пюре ). Потім тільки запиває їжу, ну і на сон. А засинати взагалі почав так - відвертається від грудей і засинає. В мене вже скоро комплекси з того будуть!:girl_cray:
     
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Світланко, у вас знову йде відмова від грудей (доречі не вперше вже судячи з консультацій в цій темі). Десь у вас є помилка в налагодженні ГВ і вона вам постійно "вилазить".
    присутні замінники грудей: пляшчинка, соска?
    зарано введений прикорм?
    Почитайте основні правила і знайдіть "де собака зарита" або розкажіть більш детально як у вас все формувалось, складалось і будемо шукати причину разом з консультантами.

    Таня вже давала посилання на ці статті
    Отказ от груди: ребенок говорит "нет"
    Конец кормления или забастовка?
    перечитайте ще раз. Чи є у вас щось схоже?
     
  20. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Дякую, Анута, зараз буду читати посилання. Так, вже не вперше, було і гірше десь в 3-4 місяці. Пляшечек/сосок ніколи не було, навіть не знаю, чому в нас так. Старший син відмовився від грудей в 3 місяці, але там пляшечка і суміш були.

    Глянула статті, вже читала їх, Яремко недавно давала посилання... Нічого з того, що описується в нас не було. Єдине, можу думати на зуби. Але коли останній раз ліз зубчик, то малий взагалі погано їв, крім грудей і супчик не їв, ні пюре... Ще уважно все перечитаю.
    Ще точно можу сказати, що малий відмовлявся, коли був черговий лактостаз, причому з кожним разом все впертіше відмовлявся. Останній раз в мене було таке, що в самому соску проток чи забився, чи зарос, то взагалі брати не хотів і я цілий день мучилась.
     
    Останнє редагування модератором: 11 Листопад 2009
    • Подобається Подобається x 1