Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
 1. Thebestnata

  Thebestnata Well-Known Member

  О, я теж згадую, як мене заставляли їсти( Їла я просто жахливо, мама згадує, що дуже за мною мучилася. І то мені не 4 роки було, а значно більше.
  Я згадую, як викидала капусняк через вікно, бо не хотіла. То так по ложці носила з тарілки і за вікно кидала. Мама прийшла, побачила, що я все з'їла, почала радіти. Підійшла до вікна, а там той капусняк весь на підвіконні;)))
  А ще згадую, як я терпіти не могла цибулю ( варену, смажену, сиру), і зараз на їм. Мене аж верне від неї. А якось в селі, мої двоюрідні брат з сестрою просто запихали мені ту цибулю. От двоюрідний брат тримав мене, щоб я не виривалася, а сестра пхала мені в рот ложку з цибулею і ще чимось. Я ревіла, кричала( Так обідно було , що й не передати.
  А ще згадую, як теж в селі, дядько не випускав мене зі столу, поки я все не з'їм. Я сиділа, плакала над тою тарілкою з холодною зупою, чи борщем, поки тітка таки не жаліла мене і забирала .
  В дитячому садочку теж всі дітки спали, а я ще сиділа за столом. Бо там теж вихователька на дозволяла мені вставати , поки не з'їм все. Виручала нянічка. Ще один хлопчик якось казав про мене, " дівчинка, що цілий день їла";) Ну бо ж сиділа за столом, а те, що плакала не важливо)
  Вдома мене годували під мультики, казочки) Хоч теж були заставляння.
  Я і зараз не все їм. Але в мене і дідо такий був. Баба йому цибулю перетирала через сито) Мій тато теж зупи не любить, гречку , бульйон теж. Він би тільки чаї з канапками їв) Не знаю в кого вдастся донечка ( бо чоловік мій їсть все і багато), але думаю, що не буду заставляти її такими методами, як мене. Бо то реально для дитини кошмар, сама то пройшла.
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Співчуваю Співчуваю x 1
 2. NataliaFed

  NataliaFed Active Посиденька з баяном

  В мене від заставлянь такі спогади трохи протилежні. Я була з тих дітей, що нічогісько не їли, крім солодощів(на думку мами особливо). Зранку я не снідала до недавна). Могла випити какао і все. В автобусах мене завжди тошнило. Але не з голоду(як думала моя мама), а тошнита находила, коли в автобусі починався отой специфічний сморід чи то гуми, чи чого. Тільки той сморід і відразу бл*ю.
  До бабусі їхати було далеко, автобусом і я майже завжди не доїздила без :bad:. Одного ранку, перед від'їздом ,мама накричала на мене, на тата, що мене нудить через голод. Тато здався(з псіхами) ,мене напхали картоплею з чимось там. Доїхали до кінцевої зупинки без :bad:, мама горда собою. І тут, на самому виході, вже в прочинених дверях... :bad: на тата.
  Що то було... о_О. Але мама урок засвоїла і більше ніколи не змушувала мене їсти).
  @smilechyk та Ваша дитина їсть ще ого. В нас мала (братова), то для мене кошмарний кошмар. Вона, коли в мене я маю стрес. Бо, і щоб дитина голодною не була, і вгодити чим. Там тільки гречка, макарон, сирники, все пісне зовсім(чуть масла). То вдома, а в когось -зовсім не їсть нічого, тільки солодощі.:wacko:
   
  Останнє редагування: 30 Січень 2019
 3. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  Дитина ще й копіює поведінку батьків.
  Я вже десь писала, що похресниця на НР брала з тарілки канапки з ікрою, облизувала ікру і ставила канапку назад на загальну тарілку.
  Я спочатку приф*гіла, але думаю, ок, ладно, то дитина.
  А потім кума взяла канапку з червоною рибкою, рибу об"їла, а грінку з всім решта поставила на тарілку і потім то все пішло в смітник.
  Тому я вже не дивуюся, що мала погано їсть (а вона не тільки не їсть, але й істерики закочує, коли їй просто пропонують (без ультиматумів типу "не випустим з-за столу").
  Бо моя кума, з якою ми з дитинства дружимо (аж до того, що я їла в неї вдома, а вона - в мене), скільки її пам"ятаю їла так само.
  Могла годину "мучити" тарілку з зупою. При цьому не пам"ятаю, щоб її батьки її змушували (хіба припрошували).
   
 4. Mansikat

  Mansikat Well-Known Member

  Ой, що ж мої діти ніяк не надивляться на мій здоровий апетит?)
  То риторично, звісно.
  Як і з багатьма іншими виховними моментами, терпляче надіюсь, що воно все дасть плоди, коли прийде час.
  Але напружує мене, що бабуся з дідусем занадто турбуються, кожного разу розмови про те, які діти худі, бігання з ложкою, і демонстративне засмучення при категоричній відмові. Ну і як не турбуватися, якщо мама дітям попалась лінива, нетерпляча і безвідповідальна)))

  Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
   
  • Смішно Смішно x 8
 5. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  Як то добре, що всі мої старші далеко:girl_crazy: бо вони б мою Терезку точно до блювоти довели. Вона така худюсінька-манюсінька, як Дюймовочка. І їсть як Дюймовочка. То навіть не через меню (той період, коли вона їла яйце, м'яско і помідор - я писала тут - давно минув), а й через кількість. Але вона їсть мікропорціями. Хто знає ті мисочки Ікеєвські, то в нас третина мисочки - Терезка наїлася від пуза))) але часом її пробиває. Сьогодні зранку з'їла 7 сирників:girl_impossible: я переживала, щоб не тріснула. Але поступово вона почала їсти дуже різну їжу. Єдина з трьох може рибу поколупати. Фрукти найкраще їсть теж. Наприклад, хурму тільки вона їсть. За день по трошки цілу з'їдає. Але то може бути пів денного меню. Я би хотіла, щоб вона трошки вагу набрала. Але з іншого боку, нащо перти проти природи. Я не вірю, що здорова дитина зажене себе в голод при наявності їжі у вільному доступі. І ще є момент підліткового набору ваги, коли дуже худі діти з порушеною харчовою поведінкою сильно набирають. Тут хіба за станом дитини пильнувати, щоб ацетон не піднявся в т.п.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Подобається Подобається x 1
 6. nibysh

  nibysh оптимістка з сумнівами

  @Haidee, ну в мого не такі мікропорції, але теж їсть не дуже багато. Але він рухається)))) зі швидкістю світла... постійно...завжди...і при цьому ще й говорить....навіть як зуби чистить, то говорить або співає.
  В своїх 6 з половиною має 30 р.ніжки... дюймовчик ще той.:girl_smile:
  Добре може їмти лиш печево, те яке йому засмакує...і то 4-5 шт максимум))
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. Hermi

  Hermi Well-Known Member

  В мене з їжею все було дуже не однозначно. Я любила їсти за компанію. З малечку мама годувала мене зі всіма звірятками, які в нас жили. І то так кумедно було, ложечку за курочку, ложечку за кролика, поки є за кого їсти - доти їла, звірята закінчилась - більше рот не відкривала. З власних спогадів - я терпіти не могла тушеної капусти, прийшов до дідуся знайомий і всім її подали як гарній, ну а мені щось інше, я обідилась на всіх, довелось і мені давати капусту, я всю тарілку з'їла. Така ж ж історія із макаронами з молоком, я вдома навіть на запах не переносила, мама про це попередила в садочку, а за компанію з дітками я перша всю порцію з'їла :) І так майже всі страви почала їсти.
  Навіть зараз бувають дні, коли я не їм цілий день. Мама спочатку казала що я собі шлунок зіпсую, але розуміла що сенсу заставляти їсти немає. З вагою завжди була проблема. Всі знайомі вважають що я ніколи нічого не їм, але якщо взяти сумарно за місяць - я з'їдаю значно більше ніж середньостатистична людина + Зараз в мене міняються вподобання у їжі, ніколи не думала що в дорослому віці таке можливе.
   
 8. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  я в жодному разі не хотіла здатися категоричною (та й яке маю право, зрештою).
  Просто у ситуації з об"їданням самого смачного з канапки дитина абсолютно точно мала з кого брати приклад (хоча, може, то навпаки, мама в дитини навчилася :girl_crazy:).
   
  Останнє редагування: 30 Січень 2019
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  • Смішно Смішно x 1
 9. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  Моя, до речі, дуже повільна. Ніяких зайвих рухів, ніяких зайвих емоцій. Але в неї зараз серйозні фізичні навантаження на балеті і - вуаля! - після заняття вона вминає порцію, як старша, тобто в 3-4 рази більшу. Я коли то просікла, то взагалі заспокоїлася. При потребі вона собі добере ті калорії, які потрібні для активностей. Просто бігати чи дурачитися на майданчику вона ніколи не любтла, а отакі систематичні фізичні вправи дуже пішли їй на користь (і то не тільки їдження стосується).
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 10. shparynka

  shparynka Well-Known Member

   
  • Смішно Смішно x 4
  • Подобається Подобається x 1
 11. NataliaFed

  NataliaFed Active Посиденька з баяном

   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2