Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Мене всі довбуть: відлучай, одразу почне добре їсти. Навіть чоловік. Ну хіба ще мама трохи підтримує. А я навіть якби і хотіла, то не бачу як. По правилах має скорочуватися кількість годувань ГМ, замінюватися прийоми їжі. У нас годування тільки збільшуються. Причому то все якось так безконтрольно і хаотично. Зараз похолодало, більше в хаті, то циця дуже часто. Ну і де вона буде їсти, якщо смокче щопівгодини? Варіант піти десь з дому, щоб її годували, мене не влаштовує. Чесно кажучи, хотіла в 2 роки десь відлучити, щоб трохи перепочити, а потім знову планувати дитину, тепер бачу, що мені то не світить наразі...
     
  2. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    А не схиляєтеся до думки, що їй може не зручно їсти через зіпсуті зуби ( десь ви навіть самі про це писали). Може, її то болить чи просто неприємно.
     
  3. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Теж над цим думала. Але у неї зіпсуті передні. Ними вона не кусає. Але може нормально кусати невеликі і нетверді шматки боковими зубками (соломку, тонке печиво). Відповідно ці ж продукти вона нормально жує, не скаржиться. Так само нормально жує те, що їй ніби поки смакує чи періодично смакує (картоплю, макарони, твердий сир). Хоча... Я вже не знаю що думати. Може таки потрапляє їжа на зубки і викликає дискомфорт, в неї емаль попсована на них. Але і до загального наркозу я не готова :sad:
     
  4. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я б відмінила всякі соломки, печива. Вони відбивають дитині апетит до нормальної їжі. Краще заміняти фруктами, овочами, сирами, йогуртом.
     
  5. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Вона тепер того всього навіть в рот не хоче брати. Та і соломки-печиво вона не їсть толком. Я їх навела як приклад, що все таки вона щось своїми проблемними зубками жує. Можу запропонувати після їжі (якщо це можна назвати їжею) або на вулиці. То за день може сумарно з'їсти одну-дві соломки чи одне печиво, і то не щодня. Часто навіть від цього відмовляється.
     
  6. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    ха, мій стільки їсть. апетит підвищує вулиця. нам просто страшно. і циці не треба, і їсть потім більше. ото зараз ввечері я не гуляю, то тяжко, а так цілий обід десь шляємось. і я їсти не пропонувала і не буду, і не приговорюю. потім всьо життя так приговорювати. лишаю на столі трохи їжі, прийде - візьме, а як буде довго думати - я з"їм. в нас кагбе трохи конкуренція
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Братовій малій рік і сім міс., там вже теж всі стогнали,що не їсть нічого. Ну, вона і направду на свій вік можна сказати нічого не їсть, а що їсть-блендерують. Я запропонувала дати їй можливість трохи покопирсатись в їжі, брати руками і вона зацікавилась так трошки їжею, не знаю наскільки правильно таке чи ні але зараз вже їсть більше але перед тим, як щось з"їсти все нюхає і що їй не підходить -не їсть)))
     
  8. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я коли малий не хоче їсти залишаю тарілку на видному доступному місці. Малий навіть якщо категорично відмовлявся за 5 хв прийде і візьме собі трошки. Потім йде бавитись, і час від часу приходить подзьобати. Теж за день сумарно майже нічого зараз не їсть. Але я то списую на зуби. Бо в деякі дні грудей взагалі не просить, а буває, що тільки одну цицю цілий день їсть.
     
  9. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Дуже навіть правильно. Я малу не кормила вжагалі напевне з 15міс. ставила тарілку перд нею і вона сама брала-їла-розкидала, але досить швидко навчилась їсти сама. На відміну від старшого, якого моя мама весь час кормила-відволікала-дурила.
     
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    ого, який чемний хлопчик
    я так можу залишити... еее, навіть не знаю що, бо порозсипає, розпляцькає, повисмаровує все на світі
    даю їсти самому і руками і ложкою, але під моїм контролем, бо буде все в їжі
    а от питво то лишаю на видному місці, бере собі коли хоче (непроливайку)
    я не знаю, в мене малий якось геть менше до грудей прикладається, якщо не брати ранішні і на сон їдження, то може 2-3 рази, іто буває що цмокне просто і біжить собі..
    і дорослої їжі небагато вживає, хіба коли прийом дорослої їжі запізнюється то требує, а так то забуває за цицю вдень
    тому мені здаєтсья що то якісь такі індивідуальні потреби, враховуючи що дорослої їжі в нас мало, раціон скудний, малий би мав щопівгодини просити груди, а не просить...
     
  11. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    В моєі сформувалась взагалі якась неправильна установка на іжу, тільки попрошу іти на кухню, як вона кричить, що не хоче. Ну, справді, навіть не знаючи, що я пропоную, наперед відмовляється, хоч коли приходимо, то все ж ість. Десь певно я сама винна, бо стараюся нагодувати, хоч не насильно ( ніколи під плачі і "не хочу" не годувала), але намагаюся якось зацікавити. Годую і бавимося одночасно - я годую іі, вона мене, або ляльок чи звірят. Завжди даю можливість вибрати посуд, з якого буде істи, прибори і місце в кухні, за яким буде сидіти. Але, от чесно, вона ще ніколи в мене сама не попросила істи. І все б нічого, я б могла не пропонувати цілий день, так мала просто буде нон стоп прикладатися до грудей і таким чином перебивати собі відчуття голоду. А коли все ж поість, тобто мені вдасться зацікавити і нагодувати, то за груди і не згадує аж до сну, або до наступного відчуття голоду. Ну і настрій в неі- це дві великі різниці- коли сита, і коли голодна. Не знаю, як нам вилізти з того, бо моі мріі, коли поставлю перед дитиною тарілку і вона собі сама буде істи, наразі тільки мріі.
     
  12. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Моій вже 4 роки, а я далі так мрію. В садку, за компанію ість, а вдома придумає мільйон відмазок, щоб не поісти. Я вже змирилась, часто пропоную, але не заставляю, можемо домовлятись. Зараз діє, що Миколай бачить як вона ість.
    От щойно підійшла, попросила цукерку. Я відмовила, бо вона ще не снідала і Яна каже: "Ну добре, давай поім, але потім даш цукерку?" От такий в нас бартер:)
     
  13. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    А чому бартер, в нас то звичайна практика)- малий знає, що цукерка тільки після нормальної їжі.
     
  14. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Ага, рано я втішилась, що дитина поість. Віддала мені тарілку з нечіпаною стравою і каже: "Не буду істи і цукерку я перехотіла". Випила горнятко чаю і пішла бавитись, от і весь сніданок:sad:
     
  15. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Хм, принципи?
    Можливо, Ви їй відмовляли, а згодом йшли на поступки, тому маніпулює)
     
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Маєте можливість залишати її на 3-4-5 годин вдень з кимось? Залишайте потрохи, і дайти дитині можливість їсти те, до чого їй душа лежить ( я не про цукерки і соломки, але все ж є в неї якісь мінімальні вподобання). Все таки дитині поза 2 роки, ви її можете грудьми хоч до школи годувати, але нмсд треба забезпечити їй комфортні психологічні умови на час відсутності мами і потрохи емоційно її відпускати. Проблема напевне не в несприйнятті їжі, а в ваших власних страхах, що дитина від вас віддалиться. Понаписувала такого мудрого:) Ще спробуйте їсти не в кухні, раз в неї такі неприємні асоціації з тим місцем.
     
  17. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Та ні, завжди чітко: не іла - солодкого не отримаєш. От вже третя дня, а дитина не іла і не хоче:sad:
     
  18. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Я б із задоволенням іі з кимось залишала вдень, чесно, але ніхто з моіх близьких не має такого бажання і в нас то цицяння, то болюча тема, я вже бачу, що то не психологічне, а фізичне банальне втамування голоду. Так як вона постійно зі мною, цілодобово, в неі нема страху мене втратити ніякого, я деколи, щоб витягнути іі з вулиці або з хати куди мені треба можу використати заборонений прийом - ходи, бо я йду і будеш тут сама, так вона мені ще й па- па махає і каже, іди, сама тут буду:) та й в мене вже давно нема страху іі з кимось залишити, бо вже ж не зовмім маленька, але таке щастя буває може раз на пару місяців:sad: Тому з харчуванням в нас біда і я нічим не можу зарадити. Навіть , якби і хотіла відлучити, ніхто мені в цьому не допоможе, тому цей варіант ще більш нереальний. А я зараз і сама бачу майже 100 відсоткову залежність іі нехотіння істи від ГВ
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Няня? Не знаю, що вам порадити, але якщо вас хвилює те неїдження, то треба якось показати їй, що голод можна втамовувати без мами. Ну і я не вірю, що нема психологічної залежності.

    В дитини і не має його бути. То має бути не страх, а нормальне бажання спілкуватися з кимось, крім мами. Як ви уявляєте ваші будні через пів року? Рік?
     
  20. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    Перехвалила свою дитину. Вже 5 днів не їсть нічого крім грудей. Навіть те, що дуже любив випльовує, і починає капризувати.
    Сьогодні зробили з чоловіком експеримент. Я закрилась в одній кімнаті, щоб Сашко думав, що я десь пішла. Те, що чула за дверима, то зовсім інша дитина. Не капризний. Гарно бавиться з татом. Їсти спочатку теж відмовлявся, можливо надіявся, що мама таки прийде і дасть цицю. Хотів спати. То все таки поїв! І заснув на чоловікові при перегляді мультику. Роблю висновок, що це неїдження, це все таки його примхи, а я вже думала вести до лікарів і здавати аналізи.
    Деколи корисно трошки дитині побути ще з кимось, окрім мами.
    Tempernice, можливо Вам так спробувати?