Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Надька, 27 Грудень 2011.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Надька

    Надька Well-Known Member

    дівчата, всім привіт.Давно тут небула, то ж незнаю куди написати.
    В нас проблема, нам 1 рік 3 міс. і ми вже 3 тижні нехочемо нічого їсти рідкого( тобто першого-ні борщку і бульйону). до того їли гарно. а тут навчився махати головою "ні" і все тут.
    Яущо даю бульйон то виловить весь макарон а запити юшкою нехоче. і тікає.
    Але зранку коли даю кашку їсти з ложки то він гамає гарно. а потім починаю з ним мучатись бо більше з ложки нехоче нічого їсти. так перебиваємося кашами з бутилочки, хлібом з масло , чаєм і і таким йншим.ДОПОМОЖІТЬ І ПОРАДЬТЕ ЩО МЕНІ З НИМ РОБИТИ
     
  2. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Я б нічого не робила. ) Так от я веду до того, що в дитини також є свої смаки.Не переймайтеся.
    Мій от до року і семи місяців пити не хотів абсолютно. І що я мала з тим робити? Пропонувала і чекала поки захоче. Захтів.:) Зараз п"є.
    Так само не їв бананів, навіть не дивився на них. А зараз трепче як не знати шо. І ще маса таких прикладів))
     
  3. AilataN

    AilataN жива

    теж була переконана в такому. Але, дитина доводила себе до голодної рвоти і я припинила такі експерименти. От нехоче їсти те, що нехоче, і все, до болю глови, до блювоти.
    такого витримати ні одна мама не в змозі, певно, що починаєш придумувати історії, способи, погрози ( в гіршому випадку), і.т.д.
    для мене, то правило: не хоче їсти, хай не їсть- не працює.
    Я хочу, щоб дитина їла корисну їжу, вдома приготовану. Якщо вона того не їсть, то починаю шукати варіанти і способи подачі, але ні в якому разі не типу "фсьо, обід закінчений, до побачення". Бо тоді просить на вулиці, кидається на чужі банани, і т.д., а то трохи страшно виглядає.
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Заохотити можна прикладом. Мами, інших членів родини, дітей.
    В півтора роки ще можна не морочити собі голову, що дитина не їсть. А от спроби нагодувати при небажанні їсти в майбутньому можуть додати проблем.


    А для чого годувати тим, чого дитина не хоче?
     
    Останнє редагування: 17 Вересень 2012
  5. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    зауважу, що тема про грудних дітей, і напевно трішки молодших ,ніж ваша доня, тому в принципі від голоду такі дітки не мучаться.

    ну напевно всі мами переслідують таку мету.
    я, наприклад, хочу зараз не впустити того моменту виховання здорового апетиту, щоб поітм не виникало таких моментів
    - от то, напевно, найгірше, що можна примінити для того, щоб нагодувати дитину. одні знайомі до неслухняної дитини завжди казали "зараз підеш спати", потім вкласти спати стало цілою проблемою, бо дитина то сприймала, як покарання.
    а ще одна знайома мама так годувала дуже корисною їжою свого сина на силу і через крик, що майже кожен прийом їжі закінчувався блюванням.
     
  6. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Та якось виглядає, що овочі, м"ясо, рибка, молочне і кисло молочне, корисніше ніж солодке, мучне, шоколадне і жирне.

    У нас цілком нормально виховувався апетит. Їла по бажанню, скільки хотіла, що хотіла. Ніколи не заставляла, не пхала, не обмежувала ,з апетитом не було ніяких проблем, ні хороших ні поганих)))А потім якісь почалися мухи- в півтора року відмова від усього білого( випадає з раціону велика к-сть продуктів). Потім були відмови такого ж типу, з якими приходилось рахуватись. От тому і пишу, що такий вільний підхід до справи " не хоче- хай не їсть", або "не хоче за столом- хай не їсть", або "як буде голодна то з"їсть" у нас не проходили.
    Зараз теж є капризи, з початком ходіння в садок змушена шукати виходу, тому в цій темі. Бо в садку дитина не їсть. От не їсть і все. Тільки п"є, і їсть підвечірок, бо зазвичай вафелька, або булочка. Зранку і до пів п"ятої дитина голодна.
    У нас це без фанатізма і радикальних погроз))
    Голосніше сказати " а ну , давай бігом їсти" ( після обгрунтувань, вмовлянь і задурювань) і переконати бодай лизнути з ложки, щоб спробувала на смак , а потім з"їдається вся тарілка і ще й добавка))). Вобщєм, їжа для нас то вааапрооос.
    Хоча Марусі чотири, я пишу про неї і в меншому віці, бо проблема не стала раптово.
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    В Людмили Петрановської є низка статей, про травми, які лишились нам в спадок від періоду воєн. Крайній випадок, для роздумів на тему "Дитина має добре їсти".
     
  8. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?



    Мене, особисто, ніколи їсти не заставляли, не припрошували, їди було вдосталь, встали з-за столу, я могла ще колупатись, ніхто не підганяв, могла поїсти сама, а не по розкладу сімейному. Це якщо розглядати дитячі травми))).
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    На рахунок жирного - досить спірне питання. Залежить що саме. Дітям треба холестерину в процессі розвитку. Тому треба дивитись.
    А взагалі краще забрати причину, ніж долати наслідки.
    Заберіть мучне, солодке з дому. Дитина собі щось та й вибере з раціону сім*ї. В нас теж буває таке, що дитина хоче їсти, а на столі лише те, що він не їсть (мішанина всяка наприклад, типу голубців, салатів, рагу). Тоді в мене є кілька варіантів для нього, щоб він їв і мені не напряжно. Гречка, макарони, рис. Я враховую його побажання щодо їжі - варена чи печена картопля, до прикладу. Але вирізати зірочками картоплю тільки для того, щоб він її їв не буду. А якщо просто заради "Мам, а зроби будь-ласка", то можу і зірочками.

    Стосовно голодної рвоти - я не думаю, що Ваша дитина хоче себе угробити. Мабуть десь є причина на то, але Вам видніше де вона.

    ---------- Додано в 11:25 ---------- Попередній допис був написаний в 11:18 ----------

    Не сприймайте на свій рахунок.
    Я ж не стверджую, що саме Ви так годуєте свою дитину. :)
    Це для роздумів тим, хто хоче будь-якою ціною нагодувати дитину, яка не хоче.
    Якщо дитина не хоче, варто подумати чому.
     
  10. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    І я говорю про частково жирну їжу, а не весь час і тільки, допустимо, смажене.

    От власне, що добре, коли їсть , хоча би , щось з того, що є в наявності. Але якщо з усього, що є дитина не хоче нічого, і буде голодна, ну то вже проблема.
    Недавно були в гостях, цілий день, і цілий день мала тільки пила, це не перший раз.
    От що робити з садочком не знаю. Каже, що животик болить, коли йдемо додому... від голоду. І схудла.
    не бачу, тому тут))).
    Все таки ви праві, піду іншу тему пошукаю))).
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Можливо вона не їсть тому що не вдома і/або приготовано не так як мама. В неї в інших речах є різниця в поведінці вдома і не_вдома? В туалет наприклад, ходить? Не свої речі може вдягнути (коли майку облила, запасної нема і вам дають в гостях)?
     
  12. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

     
    • Подобається Подобається x 1
  13. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Саме так, чим комфортніші умови вдома, тим гірша ситуація в "не дома".

    Розумію про що ви, але ні, не можу пригадати чогось схожого...
    Все було б нічого, зірочки повирізати- не питання, якби не садок. Як її налаштувати на абстрагування від їжі? Щоб просто їла, не зациклюючись... Думаю, що отакий якийсь склад характеру, чи що? ( найпростіший варіант, ггг))).
    Що робити з блювотою, якщо їжа не така як їй хочеться? Апетит є, бо якщо запропонувати те , що любить, то з"їсть і з апетитом. Смажену картоплю, смажене м"ясо, хліб, солоку випічку . Макарони тільки без нічого, навіть без масла, з маслом їсти не буде.( не проблема, хай їсть безм масла, просто для прикладу написала, про перебірливість) Капець якийсь. і видно, що голодна, бо починає нервувати, стає слабка, але ступор в середині не може побороти. Як допомогти?

    ОМГ, щось мене то не тішить...
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Знаєте вислів "Ми те, що ми їмо" ? Мені виглядає, що у Вашої доньки підвищена чутливість в тому плані і вона як може захищає себе від їжі, яка їй не подобається.


    Не бачу капеця (капця?:)) А якщо замінити смажене на печене?
     
  15. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Замінюю, як можу, постійно шукаю чим би то дитину нагодувати.. Сьогодні у нас табу на каші, супи, пюре, і ще купа всього, завтра на смажене, і солодке, потім ще якась каприза, я вже стомилась...Забагато крутиться питань навколо їжі. Тому й писала, що просто сказати "як не хочеш, то й не треба" не виходить, бо вперто не їсть. Ех.
    Виходить, що розслабитись і хай їсть те що хоче... Тоді мій мозок включає спротив)))
    Буду експериментувати далі..
    Часто чую, коли мама каже "ні, він того їсти не буде" у відповідь кажуть "ойой, страшне, зголодніє і поїсть". Не поїсть. Ігнорувати смакові капризи тяжко, потрібно враховувати особливості.
    До ре, темки по проблемі не знайшла, чи не побачила. Може організувати?
     
  16. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Не зрозуміла? Дитина не їсть каші, чи мама не дає?:)

    Заберіть взагалі з харчування сім*ї те, чого не хочет аби дитина їла (печенька, цукорки), готуйте простішу їжу.
    Дуже подібне на те, що Вам вдалось виховати в дитини здоровое відношення до їжі, а Ви самі ще не готові віддати дитині відповідальність за їжу :) (звісно в межах, які встановлює мама). І так - розслабтесь. З садком - спитайте в дитини, чи буде вона їсти домашнє?
     
  17. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Сьогодні зранку на вибір вівсянка ( їв чоловік) і гречка з молоком. Ні.
    З"їла те що хотіла- кусок хліба і випила кефір. А хліба, до речі, могло й не бути вдома, як і кефіру. Тоді пішла б голодна. Перевірено))).
    Але було вагон радості( у мене), що хоч щось з наявного їй підійшло))).

    ---------- Додано в 13:05 ---------- Попередній допис був написаний в 12:58 ----------

    ой, не готова, зовсім)))
    Постійно крутиться в голові, що вдома має бути і те, і те, і стопіісяте, може щось тай сподобається прунцесі))). При чому , що ми всі решта особи примітивні в їжі, виготовлювати не стараємось.
     
  18. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Як я вас розумію, у мене Мартин такий до їжі "тяжкий". Їсть лише декілька страв, дуууже скромних. І найбільше мене хвилює те , що їжа не викликає у нього ніякого зацікавлення , навіть коли голодний. Не хоче спробувати нічого нового, відразу каже "не буду". Ми перестали водити в садочок, бо цілий день нічого не їв.
    Цього літа , коли ми поїхали на море, я вирішили не брати каші, які він їсть зранку і увечері з молоком. Подумала" буде голодний, буде їсти те, що й усі". Ага, вже, за два тижні схуд на 2 кг. До півтора року з харчуванням не було ніяких проблем. Потім Мартин захворів, лежав у лікарні, десь з того часу почалися такі "вибрики" з їдженням. Здали аналізи, робили УЗД внутрішніх органів, усе добре. І шо дєлать :girl_cray: ?
     
  19. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    AilataN, моя старша такий їдок як ваша. Для неї не проблема бути весь час голодною, тобто вона визнає що голодна... але тепер вже старша то шукаємо компроміси. а раніше у вашому віці то вже раділи що хоч щось з"їла. Недавно заявила прямим текстом - я хочу чогось хімічного (сухарики, чіпси). ми свого часу припинили будь які розмови про їдження, завжди було зварено щось з її раціону...і нам ну дуже допомагало зміна обстановки. тобто - багато свіжого повітря, поїхати до бабусі на тиждень, поїхати в гори і тд.. після того проходили бзіки. в садочку їла лише сухомятку, і трохи борщу інші страви навіть не розглядались.
    переросли трохи, загружаємо справами, як починає капризувати що не буде їсти ну то не піде бавитись, чи не отримає інше шось. Але не ставлю умови з"їсти перше, друге, трете.... йде мова з"їсти бодай щось корисне і ситне, хоч навіть юшку з зупи з хлібом.
     
  20. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Дитина не їсть або перебирає їжею. Що робити?

    :confused: а чому? я б каші варила по 3 рази день, хай їдять на здоров"я:connie_pull-pigtail