Дитина - лівша

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Natalka, 21 Липень 2007.

  1. Lira

    Lira Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Антон пише лівою.
    запропонувати варто. Але натискати на дитину ніяк не треба. Нам психолог радила, коли малий дуже виражено дзеркалив,щоб ми взагалі на якийсь час дали йому спокій з письмом. В мене був шок: як пів року до школи? коли готуватися? Але мене таки відрадили штурмувати дитячу психіку. І дійсно перерва дуже добре вплинула на власне оте дзеркалення. Хоч я не можу сказати що я дуже на нього натискала з письмом. Просто я впала в ступор, коли дитина почала старанно дзеркально відмальовувати цифри і не могла побачити різниці між написаним в книжці і ним в зошиті. Ото я налякалася. А тепер згадую- смішно.
     
  2. Беата

    Беата New Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Я також лівша. І у родині дуже багато пишуть лівою рукою ( хоча обидвоє моїх батьків - правші). Брат моєї бабусі був лівшою і надзвичайно талановитою людиною, в Ростові робив копії картин Айвазовського, майстрував літаючих відьом і роботів для дитячого театру. ...І це не маючи ніякої освіти. Мої брати також всі лівші, а тепер доня все бере у ліву руку. Братів перевчили (тоді час був такий, СССР) а тепер про це шкодують. Сподіваюсь що зараз з цим легше у школах і моя доня не стикнеться з таким абсурдом ( мені вчителі не довіряли малювати і писати чорнильною ручкою).
     
  3. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Зараз все спокійно. Мій Марко пише тільки лівою, правою взагалі якісь каракулі виходять)))) причому має дуже гарний і акуратний почерк. Жодного разу в школі за 5 років не стикались з якимись переучуваннями.
     
  4. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Дитина - лівша

    Артемко пише лівою рукою. Ходимо зараз на підготовку і вчителька стверджує, що малий неуважний тому, що він лівша. Треба вчити писати правою. Я таких дурниць не слухаю. Сказала, що він неуважний, бо маленький ще, не звик до такого режиму. А перевчати не збираюсь, Артемко правою навіть ручку не вміє тримати, а лівою гарно ті всі гачки пише. Більше зауважень щодо письма у вчительки не було. Ну і малий не тільки пише лівою рукою, все нею робить.
     
  5. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    я б подумала про іншу вчительку - бо то серйозно ...
    в мене дочка - першокласниця теж лівша , пише звичайною ручкою , чудово то їй виходить
     
  6. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Дитина - лівша

    ото почитала вас і зрозуміла, що про ножиці ніколи не задумувалася. В нас вдома ножиці лише звичайні, і Лідка дуже акуратно витинає. Треба буде глянути, якою рукою. Бо пише і їсть - лівою.
     
  7. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Якраз на злобу дня...вчора коліжанка звернула увагу, що я малюю нігті лівою руукою. І пішло...малюю і пишу лівою, вяжу на право, вишиваю лівою, друкую двома))))
    А вчителька ваша хай своїх внуків переучує, лівші прекрасні.:girl_curtsey:
     
  8. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Дитина - лівша

    В нас іншої немає. Це сільська школа, тому вчителька лише одна на цьогорічний перший клас.
    100 % згідна з вами,я приблизно так і сказала. З того часу почалась явна нелюбов до моєї дитини. Але я тим не переймаюсь. Мені важливо, щоб моя дитина вчилась добре, і те, що він в мене розумний хлопчик, я знаю. А те, що якійсь там вчительці щось не подобається, то це вже її особисті проблеми.
    Дуже! Не розумію, чому люди роблять проблему з того, що дитина - лівша? Яка різниця якою рукою писати? Головне щоб гарно написано було :girl_yes2:
     
  9. Беата

    Беата New Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Ух я б ту вчительку :ireful:!!!! І що то за вчителі такі? Невже не розуміють що це вроджена особливість дитини! Лівші талановиті люди! А переучування ламає їхню психіку, кардинально змінює. Просто у таких діток краще працює права півкуля мозку, отже дітки є творчими. Я навіть по собі дивлюсь, маю професію економіста, але постійно фантазую))))) Добре що є мамочки які відстоюють своїх діток і не ведуться на провокації......Треба ще дитину навчити захищатись від таких
     
  10. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Дитина - лівша

    Я не хочу сваритись з вчителькою, бо вона на перший клас тільки одна. Щось їй не сподобається в подальшому, відразу буде на Артемкові нерви зганяти, чи оцінки занижувати. Тому не загострюю увагу на її словах. Але я її попередила, щоб ручку дитині в праву руку не давала. Тільки як він сам того захоче. Кожного разу питаю Артемка якою рукою він писав, що вчителька говорила йому. Покищо все ніби доходить.
     
  11. Khoma

    Khoma Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    За СССР писати лівою не можна було, то мою маму перевчали - привязували руку, то вона пише правою, але все решта робить лівою Мене в школі пробували перевчити - не виходило і тоді батьки ходили до деректора щоб дозволив писати лівою, зараз мені здається таких проблем нема - хто якою хоче тою і пише --- і взагалі дуже багато відомих людей лівші - Клінтон, Маргарет Течер...
     
  12. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Відповідь: Дитина - лівша

    У мене в садочку з 20 дітей 4 лівші, але ніхто їх не збирається перевчовувати, я схвалюю це, тому що вони малюють, пишуть так само як і інші діти правою, просто у них права півкуля більше розвинута і лівою рукою їм легше і краще працювати, батьки принесли ножиці окремі для них (ножиці для лівші відрізняються від звичайних), яким їм набагато легше працювати.
     
  13. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    мені здається що сьогодні немає проблеми лівша ти чи правша. Зараз дуже багато спеціальних речей для лівші. Мене з дитинства привчили писати правою (ніби ніяких проблем не було і нівкого не виникало сумніву що я правша). а от мені зручніше користуватись речами для лівші. Все почалось з горнятка, і помаленьку перейшло на все інше. Мене в тих речах зацікавила незвична форма, вигляд, а потім виявилось що ними дуже зручно користуватись. А потім після деяких психологічних тестів сказали що я лівша. Працюю обома руками однаково (правда писати лівою так і не навчилась).
     
  14. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    А як визначити, чи дитина лівша? Чи в такому як у нас віці це ще нереально? Малий активно користується двома руками, щоправда, ложку майже завжди бере лівою. І от зараз як мені зорієнтуватися, яка півкуля мозку в нього домінанта. Мій чоловік теж мав бути лівшою, але у ті часи багато кого перевчали, от і його перевчили. Хоча зараз він деякі речі все одно робить лівою (до прикладу, ріже хліб чи рубає дрова:)
     
    Останнє редагування: 15 Липень 2013
  15. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    я десь читала то десь в 4 рочки вже видно стає.Мій так само обома руками користується і їсть лівою
     
  16. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Антон будучи таким маленьким ложку-вилку-пензлик брав лівою рукою. Зараз може обома руками - він в нас наполовину лівша))))) А от Діма бере все чітко правою рукою.
     
  17. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Доця ще маленька 6-7 місяців брала іграшки переважно лівою, тоді я запідозрила що можливо лівша, з віком все чіткіше було видно, а син відразу правою.
     
  18. ViTanya

    ViTanya Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Действительно, сегодня физиологи, психологи, педагоги уверены: переучивать левшу нельзя! Такое переучивание — большой стресс для всего организма, что может привести к различным проблемам со здоровьем и развитием. Кроме страха перед неудачами и ощущением собственной неполноценности, у ребенка может появиться раздражительность, повышенная утомляемость, истощение нервной системы и даже заикание, нарушение сна, потеря аппетита. Помимо этого, у переученных левшей часто отмечают скованность и угловатость движений пальцев и кистей рук.

    Поэтому главное — найти правильные методы воспитания.
    Поскольку дети-левши более ранимы и впечатлительны, на них нельзя кричать, т.к. они могут замкнутся в себе.
    Как правило, все — от дверных ручек до уличного движения — рассчитано на «большинство», поэтому таким детям нужно помогать приспосабливаться ко всему, что окружает нас в повседневной жизни.
    Так, переходя дорогу, мы сначала смотрим налево, потом направо. У левшей все иначе: они смотрят направо, а потом переводят взгляд слева. Учитывайте это.
    Писать и читать леворукие малыши тоже пытается справа налево. Нужно время и терпение, чтобы научить его воспринимать текст.
    В школе обязательно выделить место за партой слева, чтобы школьник не сталкивался с правым локтем соседа. Дома место для занятий должно освещаться с правой стороны.

    Родителям необходимо каждый убеждаться, что малыш действительно усвоил новый материал. Используйте его образное мышление. Скажите буква «X» — это шагающий человек, «Ф» похожа на очки, а «М» — на открытый клюв птенца. Похожие ассоциации можно подобрать к любой букве.
    Часто бывает, что леворукие дети пишут буквы не в ту сторону, будто «отражая» их. Помочь этому помогут специальные упражнения. Заполните целую строку буквой «Р» и несколько раз специально нарисуйте ее неправильно, «зеркально». Пусть ребенок найдет эти буквы.
    Учителя отмечают, что такие дети по-особому составляют числа. Если мы привыкли добавлять многозначные числа столбиком и считать сначала единицы, а затем десятые и сотые, левши делают это по-другому. Например, составляя 24 и 65, они могут сначала к 65 прибавить 5, потом 20, а затем вычесть единицу.

    И запомните: нельзя считать леворукость недостатком. Лучше расскажите, что многие известные люди были такими. Ведь, как утверждают детские психологи, часто комплекс левши появляется именно по вине родителей.
    Джерело тут
     
  19. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша

    Дівчата, а як у вас обставини із навчанням письму? В нас це діло іде тяжко, переживаємо, що в школі будть знижувати оцінки за те, що пише без нахилу. Як вчителі ставляться до таких дітей?
     
  20. Kuma Zybulya

    Kuma Zybulya Well-Known Member

    Відповідь: Дитина - лівша



    А хіба вчителі не бачать,що дитина лівша? Не думаю,що це буде проблема. Головне щоб вчителі не взялися перенавчити дитину:мого брата вчителі+батьки взялися переробляти його..думаю результат зрозумілий. Дитина спочатку замкнулася а потім перестала писати як лівою так і правою. Потім почав писати обома руками тобто коли треба було заповняти слова то він в одну руку брав синю ручку а і іншу червону. Так і писав.