Депресія, як побороти?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем iriwa, 3 Листопад 2016.

  1. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Дякую Вам за статтю, дуже вчасно мені якраз попалась.

    Надіслано від мого Mi A3, використовуючи Tapatalk
     
  2. Gagel

    Gagel New Member

    Кулик Богдан Володимирович. Психіатр, психотерапевт. Супер профі.
    --- дописи об"єднано, 13 Січень 2020 ---
    Вже писав - доцент Кулик Б.В. реально допоможе. Працює на Кульпарківській і приватно приймає.
     
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відчуваю що мене знову накриває депресія. Фрази занурся в роботу, веди активний спосіб життя взагалі не до мене. Можна сказати 24 години активності:цікава робота, після роботи вилазка на природу або прогулянка містом своєї мрії, відвідую купу різних курсів, тренінгів. Але з кожним днем все важче і важче це робити. Бувають дні що я навіть не хочу встати з ліжка щоб поїсти. Цих вихідних вирішили відпочити і я просто сиділа в одному положенні декілька годин. Я відчуваю як накривають сумні емоції, хоч розумом розумію що немає ніяких причин. Мене ранить будь-яка фраза, сказана в мою сторону. Щоб зробити будь-яку дію я свідомо її продумую:"треба встати, треба взяти"...
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Зверніться до лікаря ВЖЕ, бо потім буде довше і гірше. Страхова мала би покривати лікування депресії.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Hermi подумайте, поки є сили, чи Ваш стан не спричинений об'єктивними причинами. Якщо спричинений - чи можна цю причину усунути. Якщо не можна - раджу звернутись до психотерапевта, але вже з запитом "не можу усунути ..., а жити воно мені не дає"
    Це непросто, але чесно кажучи я не знаю, чим НАСПРАВДІ можна допомогти в лікуванні депресії.

     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Терапією. Підтягуванням вітамінів і гормонів до нормального рівня
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Причина не в ситуації, а в моєму ставленні до неї. Розумом я розумію, що плакати через те що мені принесли не в тому горнятка каву це просто абсурд, але справитися з емоціями не можу. Є багато речей, які є неприємним, але не є критичними для мене, але підсвідомість робить з того катастрофу.
    Це вже не перший такий "приступ", лікували медакаментозно, потім ліки і терапія. Але зараз знову накриває. Проблема ще і в мовному барєрі... Хоч і мовний бар'єр є однією з причин цього стану.
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    це теж важливо, але головне все ж знайти причину.
    --- дописи об"єднано, 8 Лютий 2021 ---
    це, до речі, серйозно. Якщо маєте можливість проходити психотерапію і вірите, що вона Вам допоможе - я би радила шукати по скайпу спеціаліста українською. Щоправда, не знаю, як з виплатами від страхової у такому випадку
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Можете когось порекомендувати?
    Страхова... За це я буду думати в останній момент.
    В нас з цим дуже важко, добитися аналізів, це просто катастрофа. З однієї сторони мені цей підхід подобається, але з іншої є страх пропустити якусь хворобу. Ну і постійне виборювання того що тобі треба, також не додає здоров'я.
    Взагалі життя інтроверт в сучасному світі це ще той квест. Замітила, що чим більше спілкуюся з людьми, тим мій стан погіршується. А попробуй не спілкуватися, коли працюєш :sad:
     
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    з власного досвіду - ні.
    Але маю знайомих психотерапевтів, яких вважаю хорошими фахівцями. Наприклад, Roksolana Ortynska-Gryvul є у фб
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Hermi виключіть спочатку фізіологічну складову, бо якщо це фізіологія, то толку від психоаналізу годі чекати. Я б собі накреслила такий план: - ренген хребта, особлива увага на шийний відділ. Може бути банальне защемлення, через що погано постачається певна зона у мозку. Звідси можуть бути і депресії, і навіть галюцинації. Далі гормони. Потім рівень мікроелементів( по простому вітаміни). Але там не все так просто, не всі показники по крові будуть інформативні. Скажімо один з "найневрологічніших" елементів магній... Його дефіцит провокує цікави психостани. Деперсоналізацію, це коли ви от сидите за столом на святі і раптом вам здається, що ви бачите себе і усіх збоку або так ніби вся дія відбувається в кіно і не з вами, часті дежа вю або коли вам здається, що те, що проживаєте протягом дня ви бачили напередодні увісні, або коли вам здається, що всі проти вас. Ну але починала би з хребта однозначно.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    маленьке уточнення: все ж - від психотерапії. Бо психоаналіз - то один з методів, на рівні з КПТ та іншими.

    Плюсую до обстеження. Знаю, як з тим зле за кордоном. Може, є можливість пройти в Україні?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    На жаль найближчим часом не вийде, і це ще одна причина яка провукує тривожний стан.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Hermi, а коли Ви з такими симптомами звертаєтесь до терапевта, хіба він не зобов'язаний забезпечити Вам базове обстеження? Я думала, в Європі з цим добре налагоджено.
    Візьміть собі кпт-терапевта онлайн, і може знайдете когось, хто практикує майндфулнес для лікування депресії - там дуже хороші результати, особливо що стосується попередження рецидивів. Але гормони таки теж перевірте.
    В депресії немає однієї причини: лише біологічної чи лише психологічної, це все разом працює.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Я б не ідеалізувала так медицину. Приватні лікарі будуть лікувати навіть те чого немає, а ті що покриває страхова-як пощастить. Зі всіма що я стикалась, то треба ще довести що тобі якесь дослідження потрібне . Ну і мене переконують що це слов'янська традиція обстежуватися і лікуватися(в багатьох випадках з цим погоджуюсь і зараз для мене температура 38 і 5 є чудовою і я п'ю чаї). З моїми деприсивними станами: візьміть відпустку, змініть обстановку, змініть роботу, прийде весна і стане краще. Якщо не допоможе, ну тоді подумаємо.
     
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    та я загалом не ідеалізую, але це мене справді здивувало. Очевидно, в кожній країні ще свої нюанси.
     
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    У нас була така ситуація: терапевт (сімейний лікар) виписав аналізи на якісь загальні банальні речі - їх покрила страхова, психотерапію теж покрила (пошукати англомовного/російськомовного терапевта?). Аналізи на гормони і вітаміни (вітамін д, різні Б, кортизол, допвмін, серотонін, адреналін) - оплачували приватно, їх можна добитися в лікаря сімейного, але в нашому випадку знайшли Heilpraktiker і вона вже скеровувала на аналізи. А також внормовували порушені вітаміни і гормони за власний рахунок, бо БАДи - то недоказова медицина.

    З чоловіком якою мовою спілкуєтесь? Бо якщо повна мовна ізоляція, то це справді надзвичайно важко.
     
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Мене це "добивання" виснажує. + щоб записатися до когось, потрібно чекати від тижня до року часу, а прийом проходить: я ж лікар і краще знаю, що аналізи вам здавати не треба, просто змініть обстановку і все буде добре. На запитання як змінити обстановку в умовах локдаун і без візи, це вже не їхня компетенція.
    Українською, +в мене багато друзів слов'ян, то з ними російською. На роботі англійська, курси-німецька. Я не є в мовній ізоляції. Але оця мультимовність мене дуже стомлює :sad:
     
  19. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    А просто піти в лабораторію і здати
    можна? Без направлення? А потім уже дивитися.
     
  20. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Хоч не до мене питання. Думаю, що можна. Але ціни такі, лише на аналізи прийдеться працювати.