Цукровий діабет, це спосіб життя чи вирок?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Hermi, 13 Квітень 2012.

  1. phobika

    phobika Well-Known Member

    Щось в мене з'явились погані підозри щодо діабету. Може я собі і накрутила, не знаю.
    Хочу самостійно, без направлення лікаря, здати аналізи, щоб прояснити для себе картину. Якщо будуть відхилення, то тоді звертатись до лікаря.
    Думаю здати на рівень глюкози в крові і глікований гемоглобін. Достатньо? Чи ще щось треба?

    @Dominika ваше питання було схоже, щось дізнались?
     
  2. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Для самозвернення достатньо.
    Зможете оцінити рівень цукру за останні 3 місяці і показник натще ранковий.
    Обов'язково прочитайте про підготовку перед здачею (не їсти 8-10 год. мінімум, бажано ввечері перед аналізом загалом не переїдатись).
    Надіюсь, все у Вас буде добре.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дівчата, які в темі діабету. Хто знає чи правда якщо вживати багато солодкого (пів шоколадки в день, цукрований чай то багато?) зростає ризик діабету через «зношування» підшлункової? Що кажуть про це ваші лікарі? Може якісь дослідження які це підтверджують чи спростовують? Трохи переживаю, бо в період ГВ дуже хочеться солодкого. І не просто банану чи чогось корисного, а шоколаду, тортику... А ГВ триває 4 рік з перервою на пів року...
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Порадьте, будь ласка, дитячого енжокринолога!
     
  5. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    • Інформативно Інформативно x 1
    • Креативно Креативно x 1
  6. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Дитячої ендокринології
    Ходила до нього зі старшим сином через надмірну вагу. Виключив захворювання, проблема була лише в харчуванні. Порадив в якому напрямку рухатись і за місяць малий скинув 7 кг.
    Правда в той час, до нього була жива черга і на одного пацієнта він виділяв 1 год. Реально просиділи під кабінетом 3 години. Але це того вартувало. Зараз, мабуть, по запису прийом. Можу сміло радити.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Тут думки лікарів розходяться. Я вживаю багато цукру. Один лікар сказав що мені треба повністю відмовитися від солодощів, оскільки є великий ризик заробити діабет. Інший лікар сказав, що мені ні в якому разі не можна відмовлятися від цукру (з інших причин), а навпаки він мені потрібний, зробили аналізи і сказали що вживання солодкого не є ознакою того що буде цукровий діабет.
    Але скажу інше, проходили з чоловіком медогляд, в нього нижчий рівень цукру в крові, але йому сказали дотримуватися дієти, оскільки він є в групі ризику захворіти на діабет. В мене цукор вищий, але жодної дієте не приписали і сказали що все в нормі. Тому я зараз вже заплуталась, що викликає цукровий діабет.
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    як любительці солодкого, мені страшенно важко це писати. Але. Цукор у вигляді, в якому ми його споживаємо, - неприродний і шкідливий для людини. Тому звичайно, що як ми вживаємо його понад міру, то "приліт" може бути з різних боків, і найлогічніше чекати його саме з боку вуглеводного обміну.
    Ми не знаємо "запасу міцності" нашої підшлункової, тому не можна з впевненістю сказати, що конкретна ця людина переїдає солодощів та матиме діабет. А ще - є несолодкі причини виникнення ендокринних порушень, тому так само хибно і стверджувати, що не захворіє той, хто зовсім не вживає цукру.
    Якось так. Однозначної відповіді нема.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    на це є логічні причини
    Якщо інсулін в крові високий, то солодке потрібно обмежити. Якщо інсулін в крові понижений, то нехай не солодке, а вуглеводів в раціоні має бути не нижче норм
    Інсулін є провідником глюкози в клітину. Коли їсти багато солодкого, його виробляється забагато, і чутливість рефепторів притуплюється.
    Маємо патологічно високий рівень інсуліну і патологічно високий рівень глюкози. В даному випадку солодке забирають, режим харчування з перервами

    А буває що по якійсь причині, інсулін виробляється недостатньо, відповідно нема кому завести глюкозу в клітину. Маємо занизький інсулін, і зависоку глюкозу, бо вона просто не може зайти в клітину без інсуліну. В такому випадку вуглеводи необхідні, щоб простимулювати виробництво інсуліну, і перерви в прийомах їжі не коротші ніж що 2 години

    це тільки один з механізмів на якому все завязується, є ще інші.
    Якщо копати глибоко, то кожен з нас має певні поломки в генах, які збільшують ризки певних категорій хворіб. Якщо є с\с поломка гену, що відповідає за цукровий діабет, то він може просто зявитися, незалежно від відповідних факторів. Але поломка, це не безнадія, це означає що ген працює на 20-30 відсотків, і його можна активізувати, хоча б здоровим способом життя

    Також зараз все частіше піднімають питання інсулінорезистентності. Якщо лікар каже що цукор вище 5, але нижче критичних показників - це взагалі не причина щось міняти в своєму житті, то він недостатньо компетентний
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  10. galochkamama

    galochkamama New Member

    У мене тітка з цукровим діабетом, він придбаний. Сидить постійно на дієтах та приймає ліки. Слава Богу без укола .... Але сказали, щоб стежила за венами і чутливістю ніг
     
  11. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    А як називається аналіз на вміст інсуліну?
    На скільки я знаю 5 це і є критична межа для людей, в який раніше не діагностувати цукровий діабет.
     
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Так і називається, «Інсулін». Щось в районі 150 грн. цей аналіз.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    до 5,5 норма в лабораторіях
    не бачила лікаря, який би при 5,2 взагалі вів мову про інсулінорезистентність і надавав рекомендації (хіба якщо пацієнт супутньо має ожиріння) (якщо натрапляли, напишіть пліз в пп)
    також мало хто знає, що низький інсулін і висока глюкоза може бути від низького рівня білка. для веганів особливо актуально
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Дівчата, підкажіть, якщо в сечі глюкоза і кетонові тіла відсутні, то чи є необхідність здати ще й кров з пальця на цукор? Або на увазі, щоб виключити проблему з рівнем цукру...
     
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    так, власне рівень цукру визначається про крові